sunborn
30.08.11,13:36
Ahojte,

Je po novelizacii Zakonnika prace platnej od 09/11 mozny subeh plnej invalidity a PNky?
Ak napr mam plny invalidny a pracujem na ciastocny uvazok u zamestnavatela a kvoli operacii musim prerusit na nejake obdobie pracovny pomer.
Mozem ist na PNku alebo jednoducho prestanem chodit do zamestnania s tym ze mi plynie invalidita a zamestnavatel mi jednoducho obdobie ktore chybam neuhradi?

A ako by to bolo ak stratim moznost pracovat na ciastocny uvazok? Poberat davku v nezamestnanosti ako invalid zrejme nemozem?

Dakujem za Vase reakcie
Xanti
30.08.11,14:43
Ahojte,

Je po novelizacii Zakonnika prace platnej od 09/11 mozny subeh plnej invalidity a PNky? zákonník práce toto nerieši.
Takže od januára 2011 sa nič nezmenilo. Stále môžeš ísť na PN zo zamestnania, aj ked si plne invalidný.
Ak napr mam plny invalidny a pracujem na ciastocny uvazok u zamestnavatela a kvoli operacii musim prerusit na nejake obdobie pracovny pomer. Ideš na PNku, donesieš podklady zamestnávateľovi a ak bude PN dlhšia ako 10 dní tak pošle podklady na SP.
Mozem ist na PNku alebo jednoducho prestanem chodit do zamestnania s tym ze mi plynie invalidita a zamestnavatel mi jednoducho obdobie ktore chybam neuhradi? To by bola absencia, keby si nechodil do práce bez nejakého ospravedlnenia, ktorým je PN.

A ako by to bolo ak stratim moznost pracovat na ciastocny uvazok? Vtedy nárok na PN platenú mať nebudeš. Lebo nemôžeš byť dobrovolne nemocensky poistený.
Poberat davku v nezamestnanosti ako invalid zrejme nemozem? Nie nemôžeš, toto sa vylučuje s plným invalidným dôchodkom.

Dakujem za Vase reakcie
odpovede modrým.
sunborn
31.08.11,07:38
Dakujem za pomoc