kamov
30.08.11,13:45
Pracujem v Sociálnej poisťovni, skoro každý deň jazdím automobilom mimo pracoviska hlavne po okrese, na cestu vyrážam pred desiatou a trvá 3-4 hodiny, čiže musim riešiť stravovanie v motorestoch popri ceste. Zamestnávateľ sa dozvedel že sa takto chodim stravovat a vyhraza sa vypovedou, pretoze vraj vyuzivam sluzobne vozidlo na sukromne ucely (tj. prejdem 20 m k motorestu). Pritom kazdy den vypisujem cestovný prikaz ze idem na sluzobku. Na birokrata musim zakonom, preto Potrebujem najst paragraf ktory ma jednoznacne opravnuje ist sa najest tam kde som a nemusiet chodit autom naspat do prace najest sa a tak naspat von...

Dakujem za radu
Tweety
30.08.11,11:48
Pracujem v Sociálnej poisťovni, skoro každý deň jazdím automobilom mimo pracoviska hlavne po okrese, na cestu vyrážam pred desiatou a trvá 3-4 hodiny, čiže musim riešiť stravovanie v motorestoch popri ceste. Zamestnávateľ sa dozvedel že sa takto chodim stravovat a vyhraza sa vypovedou, pretoze vraj vyuzivam sluzobne vozidlo na sukromne ucely (tj. prejdem 20 m k motorestu). Pritom kazdy den vypisujem cestovný prikaz ze idem na sluzobku. Na birokrata musim zakonom, preto Potrebujem najst paragraf ktory ma jednoznacne opravnuje ist sa najest tam kde som a nemusiet chodit autom naspat do prace najest sa a tak naspat von...

Dakujem za radu
No taký zákon, čo by ti prikázal ísť sa najesť tam, kde si, v zákone pre byrokrata nenájdeš.
Chobot
30.08.11,11:56
Pracujem v Sociálnej poisťovni, skoro každý deň jazdím automobilom mimo pracoviska hlavne po okrese, na cestu vyrážam pred desiatou a trvá 3-4 hodiny, čiže musim riešiť stravovanie v motorestoch popri ceste. Zamestnávateľ sa dozvedel že sa takto chodim stravovat a vyhraza sa vypovedou, pretoze vraj vyuzivam sluzobne vozidlo na sukromne ucely (tj. prejdem 20 m k motorestu). Pritom kazdy den vypisujem cestovný prikaz ze idem na sluzobku.

Málo informácií. Treba doplniť:

- Ako máte riešené stravovanie počas riadnej pracovnej zmeny? (teda keby si zostal na pracovisku, kde by si sa stravoval? V závodnej jedálni? Dostávaš gastro lístky?)

- Ak ideš na prac. cestu, dostávaš cest. náhrady? Chodíš takto pravidelne každý deň?


Na birokrata musim zakonom, preto Potrebujem najst paragraf ktory ma jednoznacne opravnuje ist sa najest tam kde som a nemusiet chodit autom naspat do prace najest sa a tak naspat von...

Dakujem za radu


Takýto paragraf nenájdeš ani v zákone o cest. náhradách ani v ZP.
kamov
30.08.11,11:58
V zakone je ze zamestnanec na pracovnej ceste mimo pracoviska ma narok na stravne vydavky, ale o tom, kde sa moze stravovat som nic nenasiel. Ako by som mohol argumentovat veducej, ved t oje blbost chodit 30 km naspat do prace aby som sa najedol pod jej nosom a tak siel naspat plnit sluzobne povinnosti. Pracujem tu 2 mesiace ale rozum sa mi zastavuje ako tu veci takto mozu fungovat...
Dakujem za odpoved
Tweety
30.08.11,12:14
V zakone je ze zamestnanec na pracovnej ceste mimo pracoviska ma narok na stravne vydavky, ale o tom, kde sa moze stravovat som nic nenasiel. Ako by som mohol argumentovat veducej, ved t oje blbost chodit 30 km naspat do prace aby som sa najedol pod jej nosom a tak siel naspat plnit sluzobne povinnosti. Pracujem tu 2 mesiace ale rozum sa mi zastavuje ako tu veci takto mozu fungovat...
Dakujem za odpoved
No, to áno, s tým som sa ešte nestretla, aby si kvôli stravovaniu odišiel zo služobky, a potom sa vrátil späť, možno si ten jej príkaz len zle vysvetľuješ, či nie?
Chobot
30.08.11,12:18
V zakone je ze zamestnanec na pracovnej ceste mimo pracoviska ma narok na stravne vydavky, ale o tom, kde sa moze stravovat som nic nenasiel. Ako by som mohol argumentovat veducej, ved t oje blbost chodit 30 km naspat do prace aby som sa najedol pod jej nosom a tak siel naspat plnit sluzobne povinnosti. Pracujem tu 2 mesiace ale rozum sa mi zastavuje ako tu veci takto mozu fungovat...
Dakujem za odpoved


A prečo mi neodpovieš na moje otázky, aby som ti mohol správne poradiť?

Nevadí zamestnávateľovi skôr niečo iné, než využívanie toho auta?
kamov
30.08.11,12:18
Málo informácií. Treba doplniť:

- Ako máte riešené stravovanie počas riadnej pracovnej zmeny? (teda keby si zostal na pracovisku, kde by si sa stravoval? V závodnej jedálni? Dostávaš gastro lístky?)

- Ak ideš na prac. cestu, dostávaš cest. náhrady? Chodíš takto pravidelne každý deň?


Na stravu mame 30 min, odpipneme si a ideme do najbližšieho zariadenia aby sme stihali prisť späť. Na deň dostavam gastrolistok 3,3 €.

Nie, nedostavam nahrady, mame prikaz že cesta nesmie trvat viacej ako 5 hodin, aby im taketo naklady nevznikali ( ale pritom stale pišeme cestovny prikaz, uplne zbytočne) 4 dni v tyždni som vonku
Tweety
30.08.11,12:19
Nevadí zamestnávateľovi skôr niečo iné, než využívanie toho auta?
A netreba zabúdať na to, že v SD je možné skončiť PP kedykoľvek aj bez udania dôvodu.
Tweety
30.08.11,12:26
Na stravu mame 30 min, odpipneme si a ideme do najbližšieho zariadenia aby sme stihali prisť späť. Na deň dostavam gastrolistok 3,3 €.

Nie, nedostavam nahrady, mame prikaz že cesta nesmie trvat viacej ako 5 hodin, aby im taketo naklady nevznikali ( ale pritom stale pišeme cestovny prikaz, uplne zbytočne) 4 dni v tyždni som vonku
No tých 30 min. je v súlade so ZP, ale ten SL by ste mali dostať vopred, obed. prestávku tú si musíte tiež aj odpracovať(nepočíta sa do odpracovaných), a to, že si musíte písať cesťák je tiež v súlade so Zákonom o CN.
avalik
30.08.11,12:27
Pracujem v Sociálnej poisťovni, skoro každý deň jazdím automobilom mimo pracoviska hlavne po okrese, na cestu vyrážam pred desiatou a trvá 3-4 hodiny, čiže musim riešiť stravovanie v motorestoch popri ceste. Zamestnávateľ sa dozvedel že sa takto chodim stravovat a vyhraza sa vypovedou, pretoze vraj vyuzivam sluzobne vozidlo na sukromne ucely (tj. prejdem 20 m k motorestu). Pritom kazdy den vypisujem cestovný prikaz ze idem na sluzobku. Na birokrata musim zakonom, preto Potrebujem najst paragraf ktory ma jednoznacne opravnuje ist sa najest tam kde som a nemusiet chodit autom naspat do prace najest sa a tak naspat von...

Dakujem za radu

na vzdialenost 20 m sa presuvas autom????
mzdarka renca
30.08.11,12:43
na vzdialenost 20 m sa presuvas autom????

tak asi áno, veď to je reálne .... ide po hlavnej za svojimi povinnosťami a toť pri ceste motorest. Ak odbočí a zaparkuje, môže to byť kľudne tých 20 m.;)
Chobot
30.08.11,12:58
Na stravu mame 30 min, odpipneme si a ideme do najbližšieho zariadenia aby sme stihali prisť späť. Na deň dostavam gastrolistok 3,3 €.

Nie, nedostavam nahrady, mame prikaz že cesta nesmie trvat viacej ako 5 hodin, aby im taketo naklady nevznikali ( ale pritom stale pišeme cestovny prikaz, uplne zbytočne) 4 dni v tyždni som vonku

Dobre, takže to, že cesta nesmie trvať viac, ako 5 hodín vyplýva z toho, že zamestnávateľ nechce dávať stravné. Keby trvala cesta viac, ako 5 hodín, musel by ti dať ešte 3,80 EUR.

Čiže máš gastro lístok, vo firme nemáte stravovacie zariadenie, kam by ste sa chodili hromadne stravovať. Teda sa musíš najesť niekde vonku, alebo prísť po skončení prac. cesty späť a potom ísť na obed. Tu sa vynára ďalšia otázka: Máte nejaký vyhradený čas na obed? Napr. že na obed musíš ísť medzi 11:00 a 13:00? Ak áno, tak si treba sadnúť s nadriadeným, nech ti navrhne, ako tvoj problém vyriešiť. Pretože ak sa máš naobedovať medzi 11 - 13, a v tomto čase si na pracovnej ceste, tak logicky sa musíš najesť niekde počas cesty. A ako vie zamestnávateľ, že sa takto stravuješ na ceste? Ak má voči tomu výhrady, nech ti dá usmernenie, ako sa máš stravovať.

Možným riešením by bolo, po ukončené prac. cesty (o tej 13. či 14. hodine) sa vrátiť do firmy a potom ísť na obed. A na cestu si zobrať niečo na jedenie.

Ale aj tak si myslím, že tam bude za tým niečo iné, nie len to, že si bol služobným autom na obede. A ako to riešia ostatní kolegovia, ktorí chodia na pracovné cesty?
avalik
30.08.11,13:01
tak asi áno, veď to je reálne .... ide po hlavnej za svojimi povinnosťami a toť pri ceste motorest. Ak odbočí a zaparkuje, môže to byť kľudne tých 20 m.;)

no ale tebou spominanych 20 metrov ja chapem, ze dany zamestnanec potrebuje ist na WC ... no a ze sa tam moze najest tak super :D

ja som to pochopila tak, ze miesto vykonu prace a motorest su od seba 20 m :rolleyes: :D
veronikasad
30.08.11,13:05
Na stravu mame 30 min, odpipneme si a ideme do najbližšieho zariadenia aby sme stihali prisť späť. Na deň dostavam gastrolistok 3,3 €.

Nie, nedostavam nahrady, mame prikaz že cesta nesmie trvat viacej ako 5 hodin, aby im taketo naklady nevznikali ( ale pritom stale pišeme cestovny prikaz, uplne zbytočne) 4 dni v tyždni som vonku
nevadí zamestnávatelovi skôr to, že tvoj obed v motoreste trvá podstatne dlhšie ako 30 min. ?
kamov
30.08.11,13:05
Presne tak, odbocim z hlavnej cesty a zaparkujem.
Na pobocke vladnu velmi divne pomery, vedenie zije z klebiet ( zastupkyna riaditela nema co robit, tak iba zbiera pletky a riesi totalne blbosti)
Ked sa dozvedeli ze som si dovolil ist na sluzobnom aute na obed skoro ma zjedli, co na tom ze som daleko od pracoviska a jest musim, logika je pre nich neznamy pojem. Proste musim prist na pobocku, stiknut si odchod na obed a bodka. Som v skusobnej dobe, nechem velmi vyskakovat ale ked to takto dalej pojde, odidem sam, za 420 hrubeho im nebudem robit panaka
Chobot
30.08.11,13:10
Presne tak, odbocim z hlavnej cesty a zaparkujem.
Na pobocke vladnu velmi divne pomery, vedenie zije z klebiet ( zastupkyna riaditela nema co robit, tak iba zbiera pletky a riesi totalne blbosti)
Ked sa dozvedeli ze som si dovolil ist na sluzobnom aute na obed skoro ma zjedli, co na tom ze som daleko od pracoviska a jest musim, logika je pre nich neznamy pojem. Proste musim prist na pobocku, stiknut si odchod na obed a bodka. Som v skusobnej dobe, nechem velmi vyskakovat ale ked to takto dalej pojde, odidem sam, za 420 hrubeho im nebudem robit panaka

Tak sa im prispôsob - prejdi pekne 30 km na pracovisko, odklikni si odchod na obed, vráť sa na pracovisko a choď späť 30 km na miesto výkonu práce. Ak je im lepšie, že prejazdíš 60 km, miesto pár km, tak je to ich vec.
Tweety
30.08.11,13:14
Tak sa im prispôsob - prejdi pekne 30 km na pracovisko, odklikni si odchod na obed, vráť sa na pracovisko a choď späť 30 km na miesto výkonu práce. Ak je im lepšie, že prejazdíš 60 km, miesto pár km, tak je to ich vec.
Že to nemá logiku, a tak im to vyhovuje, je to choré, a potom kde idú peniaze z našich daní, a oni sa takto pekne rozkoťúľavajú, a to nehovorím o iných abnormalitách.:)
avalik
30.08.11,13:18
Tak sa im prispôsob - prejdi pekne 30 km na pracovisko, odklikni si odchod na obed, vráť sa na pracovisko a choď späť 30 km na miesto výkonu práce. Ak je im lepšie, že prejazdíš 60 km, miesto pár km, tak je to ich vec.

ja by som si tento postup ale dala pisomne potvrdit, aby ti potom zase nevycitali km, resp. malo vykonanej prace