2016
30.08.11,14:06
Dobrý deň.
Nenašiel som rubriku o zákonníku práce tak to hodím sem.
Chcel by som stručnú odpoveď nakoľko to dosť ponáhľa...
Otázka / problém znie !!!
Som zamestnaný vo firme od 14. apríla /už po skúšobnej lehote/ 5.9.2011 mám nastúpiť na brigádu, ktorá mi na moje plány a situáciu viac vyhovuje ako zamestnanie ktoré mám...momentálne som na PN-ke do 31.8.2011. Chcem dať výpoveď no majster mi výpoveď dohodou nechce dať jedine cez paragraf o absencii nejaký A-čkovy...keďže 2-mesačnú výpovednú lehotu tam byť nemožem toto sa javí ako jediná možnosť...vezmú ma na OÚP keď budem mať paragraf alebo si budem musieť sám platiť sociálku a zdravotnú?

Ďakujem
kn-alka
30.08.11,12:09
nezáleží na základe akého paragrafu máš výpoveď, OÚP to už nezaujíma.
Tweety
30.08.11,12:11
Dobrý deň.
Nenašiel som rubriku o zákonníku práce tak to hodím sem.
Chcel by som stručnú odpoveď nakoľko to dosť ponáhľa...
Otázka / problém znie !!!
Som zamestnaný vo firme od 14. apríla /už po skúšobnej lehote/ 5.9.2011 mám nastúpiť na brigádu, ktorá mi na moje plány a situáciu viac vyhovuje ako zamestnanie ktoré mám...momentálne som na PN-ke do 31.8.2011. Chcem dať výpoveď no majster mi výpoveď dohodou nechce dať jedine cez paragraf o absencii nejaký A-čkovy...keďže 2-mesačnú výpovednú lehotu tam byť nemožem toto sa javí ako jediná možnosť...vezmú ma na OÚP keď budem mať paragraf alebo si budem musieť sám platiť sociálku a zdravotnú?

Ďakujem
Ak so skončením PP dohodou zamestnáv. nesúhlasí, musíš podať výpoveď. Ak ju nepodáš, a aj tak po PN nebudeš chodiť do práce, porušíš pracovnú disciplínu, kde je možné s Tebou okamžite skončiť PP. Pri evidencii na ÚP, nie je podstatný dôvod skončenia PP.
veronikasad
30.08.11,14:31
Výpovedný dôvod UP nezaujíma, ale budeš ho mať uvedený na zápočtovom liste a niekedy bude možno zaujímať iného zamestnávateľa (ak píšeš o okamžitom skončení pracovného pomeru z dôvodu hrubého porušenia pracovnej disciplíny).