QUIDINKO
30.08.11,14:25
Ahojte , potreboval by som info. čo robiť , keď som nechal auto v nemecku.
Pokazilo sa mi , bol som tam mesiac pracovne ,Nezobral som značky lebo, ešte sme tam mali isť , ale už tam nepôjdeme . Auto ma hodnotu 300 euro a je to sem 1000 km. Čo by ste mi poradili ?

Ďakujem
Chobot
30.08.11,13:06
Ahojte , potreboval by som info. čo robiť , keď som nechal auto v nemecku.
Pokazilo sa mi , bol som tam mesiac pracovne ,Nezobral som značky lebo, ešte sme tam mali isť , ale už tam nepôjdeme . Auto ma hodnotu 300 euro a je to sem 1000 km. Čo by ste mi poradili ?

Ďakujem

Ak je nepojadzné, tak máš smolu. Budeš musieť zabezpečiť jeho dovoz na SK, buď odťahovku (čo ťa vyjde dosť draho v porovnaní s hodnotou auta), alebo ťa niekto bude musieť dotiahnuť. Veď ako inak ho chceš odhlásiť z evidencie? Bez toho, aby si mal doklad o likvidácii, ťa neodhlásia a môžeš dostať aj pokutu.

Alebo daj inzerát, že daruješ auto za jeho dopravu na slovensko - možno sa nájde niekto ( :rolleyes::rolleyes::rolleyes:), kto si ho zoberie, prípadne na náhradné diely.

Alebo je tu ešte možnosť, nahlásiť krádež auta. Len neviem, čo potom, keď ho nemeckí kolegovia policajtov nájdu v Nemecku - možno ťa vyzvú aby si si ho zobral....;)
bodliak
30.08.11,13:18
Neviem ako je to teraz, ale v minulosti (cca 3 roky dozadu) sa dal pouzit aj doklad o likvidacii v danej krajine. (Klasika, miestne srotovisko...)
Znacky, papiere, a tento doklad - a bolo odhlasene.
Chobot
30.08.11,13:36
Neviem ako je to teraz, ale v minulosti (cca 3 roky dozadu) sa dal pouzit aj doklad o likvidacii v danej krajine. (Klasika, miestne srotovisko...)
Znacky, papiere, a tento doklad - a bolo odhlasene.

Len či tam to auto ešte bude...?:rolleyes::rolleyes::D
lujza.j
30.08.11,14:11
Len či tam to auto ešte bude...?:rolleyes::rolleyes::D

no....rumunov čo tam aj robia je dosť:D
ACCNT
30.08.11,15:07
ste si isty s tym, ze sa da zrecyklovat iba na slovensku? vyradit sa da asi iba tam kde je prihlasene, ale do srotu by sa malo dat odviezt hocikde v EU:
http://www.minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie