samuelx
30.08.11,18:33
moze leasingova spolocnost ziadat dodatocne rucitela uz po odovzdani vozidla?
KEJKA
30.08.11,16:45
VOZIDLO odobrala nájomcovi - jej nároky ešte nie sú týmto krokom uspokojené - nájomca nie je schopný svoj záväzok uhradiť - LZ sa obrátila na ručiteľa, aby vyrovnal záväzok z titulu ručenia............tak?
Áno, môže.
samuelx
30.08.11,16:59
Vozidlo som si objednal a prevzal minulu stredu, som zamestnany a mam prijem v zahranici. Dorucil som vsetky pozadovane dokumenty vyplatil 1/3 vozidla no o rucitelovy nebola ziadna zmienka.
Dnes ma kontaktoval predajca ze leasingovka chce este rucitela ktory ma prijem v SR.

Zda si mi to dost divne ze po vsetkych dohodach a podpisoch dokonca uz po prevzati vozidla leasingovka ziada dodatocne rucenie.

Pre mna bude dost obtiazne si najst rucitela na Slovensku kedze som dlhodobo mimo SR.

Preto sa chcem informovat ci nieco take moze zdat po vsetkych dohodach a podpisanych zmluvach. Ak by som som vedel ze podmienka uveru je rucitel, zariadil by som sa inak. Teraz hladat dodatocne rucitela je dost komplikovane.
bubkoch
30.08.11,17:07
Vozidlo som si objednal a prevzal minulu stredu, som zamestnany a mam prijem v zahranici. Dorucil som vsetky pozadovane dokumenty vyplatil 1/3 vozidla no o rucitelovy nebola ziadna zmienka.
Dnes ma kontaktoval predajca ze leasingovka chce este rucitela ktory ma prijem v SR.

Zda si mi to dost divne ze po vsetkych dohodach a podpisoch dokonca uz po prevzati vozidla leasingovka ziada dodatocne rucenie.

Pre mna bude dost obtiazne si najst rucitela na Slovensku kedze som dlhodobo mimo SR.

Preto sa chcem informovat ci nieco take moze zdat po vsetkych dohodach a podpisanych zmluvach. Ak by som som vedel ze podmienka uveru je rucitel, zariadil by som sa inak. Teraz hladat dodatocne rucitela je dost komplikovane.
leasingovky si sa nepytal, na zaklade coho toto ziada ? co jej dava na to pravo ? ked nevyhovieš tak co ? zmluvu si cital ? zacni hladat tam, ak nic nenajdes pytaj sa to v leasingovke
samuelx
30.08.11,17:13
Dozvedel som sa to dnes po 17 hodine takze kontaktovat ich budem hned zajtra ..zatial si citam zmluvu. Tak ci tak ma dostali do zlozitej situacie
KEJKA
30.08.11,17:19
takže zadanie som pochopila úplne inak.
Podľa mňa ak máš prevzaté vozidlo, podpísané zmluvy, vozidlo je riadne prihlásené, tak potom toho ručiteľa môžu chcieť len ak je to v podmienkach zmluvy /do určitého termínu "dodáš" ručiteľa/, resp. vo všeobecných podmienkach - musia byť súčasťou LZ zmluvy - je ustanovenie typu, ak nájomca nepreukáže zdroj príjmu v tuzemsku, je povinný na požiadanie prenajímateľa splniť ďalšie podmienky -napr. ručenie treťou osobou s príjmom v tuzemsku.
takže si v klude prečítaj čo si podpísal, ráno im prípadne zavolaj a spýtaj sa veľké prečo a potom už len v kľude užívaj predmet LZ.
samuelx
30.08.11,17:23
Dakujem za reakciu.. hned ako sa dozviem co a ako napisem ako som obstal.