AdrianXXX
30.08.11,21:08
Ahojte!
Nachadzam sa v kurioznej situacii. V sro sme traja konatelia (jeden kona samostatne, dvaja koname spolocne).
23.8. sa mi zmenila adresa trvaleho pobytu, co by som mal nahlasit na OR. Zaroven sa vsak chcem vzdat funkcie konatela a to pravdepodobne tak, ze nastane vymena (namiesto mna bude vymenovany novy konatel).
Je mozne uskutocnit tieto 2 zmeny (zmena trv. pobytu a zmenu konatela) jednym navrhom? Resp. je vobec v tomto pripade potrebne ohlasovat zmenu trv. pobytu??
Logicky by som povedal, ze ani nie, len ma napada situacia, ked volaco budem musiet podpisovat (notarom overene) a tam uz budem mat novy OP, co nebude sediet so starou adresou v OR. Takze ci netreba tento ukon urobit v dvoch navrhoch. Najprv zmena adresy a potom zmena konatela t.j. 2x66eur)Prosim poradte.
Dakujem
KEJKA
30.08.11,19:14
určite je možné všetky zmeny urobiť jedným návrhom. pripadá mi však skutočne kuriozne, aby sa zapisovala nová adresa, ak konateľ bude odvolaný a vymenovaný iný. Návrh na zápis zmien predsa môže urobiť aj prvý konateľ, ktorý koná samostatne, takže teba tam netreba.
Všetko závisí od toho, v akom časovom rozmedzí chceš obe zmeny uskutočniť - trvalý pobyt už zmenený zrejme máš a kedy prichádza do úvahy tvoje odvolanie? lebo sa javí, že nový konateľ ešte nie jena obzore.......
A čo voľačo? Čím sa sro zaoberá, aká je pravdepodobnosť, že práve ty budeš musieť niečo podpisovať?
A ešte ma napadlo, ide iba o funkciu konateľa? Spoločník je niekto úplne iný?
AdrianXXX
30.08.11,19:25
Ahoj, diky za rychlu reakciu. V podstate situacia je nasledovna:
Ten konatel co kona samostatne je aj 100% spolocnik.
Tie zvysne dve konatelske funkcie su len "pre pripad nudze".
Ked ja rezignujem, tak novy konatel bude urcite k dispozicii (resp. si este viem predstavit ze si vystacia s tym jednym s ktorym som konal spolocne = toto je len vec technicka)
Ale v zasade si mi zodpovedala otazku, ze ten 100%-ny konatel by to mohol vsetko vyriesit bezo mna. Moj overeny podpis nikde nebude treba, takze zmenu bydliska nebudem asi ohlasovat, ci?

Diky
zalobaba
30.08.11,19:44
Ahoj, diky za rychlu reakciu. V podstate situacia je nasledovna:
Ten konatel co kona samostatne je aj 100% spolocnik.
Tie zvysne dve konatelske funkcie su len "pre pripad nudze".
Ked ja rezignujem, tak novy konatel bude urcite k dispozicii (resp. si este viem predstavit ze si vystacia s tym jednym s ktorym som konal spolocne = toto je len vec technicka)
Ale v zasade si mi zodpovedala otazku, ze ten 100%-ny konatel by to mohol vsetko vyriesit bezo mna. Moj overeny podpis nikde nebude treba, takze zmenu bydliska nebudem asi ohlasovat, ci?

Diky


O všetkých zmenách rozhodne jediný spoločník a samozrejme všetky zmeny je možné uskutočniť jedným návrhom do OR. V prípade takýchto zmien nie je už vôbec potrebný tvoj podpis na žiadnych dokladoch súvisiacich s takouto zmenou.
AdrianXXX
30.08.11,19:59
Dakujem pekne!
AdrianXXX
31.08.11,06:51
Ahojte,
Po precitani viacerych prispevkov som vytvoril zoznam co vsetko treba vybavit pri zmene konatela v OR.
Mozno bude uzitocne pre niektorych a tiez poprosim o doplnenie ak by som na nieco zabudol:

Odovzdat na Obchodny register:
• 1x FORMULAR č.8 z OR. Tu vyplnit str.1, 3, 16 a 17. Notárom overený podpis konateľa + kolok 66 EUR. (33 EUR cez ZEP – toto neviem co je, ak mi niekto poradi, budem vdacny :-)
• 2x ZAPIS z valneho zhromazdenia o vymenovani noveho konatela a skonceni stareho konatela
• 2x SPOLOCENSKA ZMLUVA uz s novymi udajmi
• Zmenu oznamit aj na Zivnostensky urad do 15 dni od vzniku zmeny (pozor, necakat na oznamenie z OR, co moze trvat dlhsie ako 15 dni)
• Je mozne poziadat ZU o oznameni zmeny na DU, SP, ZP, atd..

Este doplnujuce otazky, ak mi vie niekto poradit, prosim dajte vediet:
1. V tom tlacive c.8 na OR, co sa vlastne vyplna na str.3 v bode 9) Den skoncenia funkcie? Ak v OR nie je urceny datum skoncenia funkcie?
2. V pripade zruseni konatela (nie vymeny) sa pouziva tiez formular c.8? Vyplnuje sa vtedy iba stlpec „Vymaz“ a „Zapis“ sa nechava prazdny?
3. Co konkretne sa odovzdava na Zivnostensky urad? Existuje konkretny formular podobny ako pre OR? Kolok sa plati? Tiez sa tam odovzdava zapis z VZ a spolocenska zmluva?
Dakujem velmi pekne za cenne rady.
ada.gustafik@gmail.com
31.08.11,09:17
Ahojte,

Odovzdat na Obchodny register:
• 1x FORMULAR č.8 z OR. Tu vyplnit str.1, 3, 16 a 17. Notárom overený podpis konateľa + kolok 66 EUR. (33 EUR cez ZEP – toto neviem co je, ak mi niekto poradi, budem vdacny :-)
Este doplnujuce otazky, ak mi vie niekto poradit, prosim dajte vediet:
1. V tom tlacive c.8 na OR, co sa vlastne vyplna na str.3 v bode 9) Den skoncenia funkcie? Ak v OR nie je urceny datum skoncenia funkcie?
2. V pripade zruseni konatela (nie vymeny) sa pouziva tiez formular c.8? Vyplnuje sa vtedy iba stlpec „Vymaz“ a „Zapis“ sa nechava prazdny?
.

ZEP je zaručený elektronický podpis - zľavnené zápisné je pri elektronickom podaní. 1. Pokiaľ nie je definované funkčné obdobie, dala by som tam dňom zániku spoločnosti. 2. Áno, výmaz vyplníš a zápis necháš prázdny.
Economic
31.08.11,15:03
Ahojte,
Po precitani viacerych prispevkov som vytvoril zoznam co vsetko treba vybavit pri zmene konatela v OR.
Mozno bude uzitocne pre niektorych a tiez poprosim o doplnenie ak by som na nieco zabudol:

Odovzdat na Obchodny register:
 1x FORMULAR č.8 z OR. Tu vyplnit str.1, 3, 16 a 17. Notárom overený podpis konateľa + kolok 66 EUR. (33 EUR cez ZEP – toto neviem co je, ak mi niekto poradi, budem vdacny :-) Zaručený elektronický podpis, prostredníctvom neho sa podáva návrh elektronicky a šetrí Ti 50 % na súdnom poplatku a šetrí sa na počte dokumentov... Ak sa mení spoločník tak aj 6 stranu vyplňuješ Ostatné O.K.
 2x ZAPIS z valneho zhromazdenia o vymenovani noveho konatela a skonceni stareho konatela rozhdnutie jediného spoločníka /pôvodného spoločníka, toto podpisuje ešte pôvodný spoločník pozor ! / 15 dní sa myslí od rozhodnutia jediného spoločníka
 2x SPOLOCENSKA ZMLUVA uz s novymi udajmi Keď tam bol jediný spoločník nemala to byť zakladateľská listina ?
 Zmenu oznamit aj na Zivnostensky urad do 15 dni od vzniku zmeny (pozor, necakat na oznamenie z OR, co moze trvat dlhsie ako 15 dni)
 Je mozne poziadat ZU o oznameni zmeny na DU, SP, ZP, atd..
JKM žiadaš o oznámenie na DÚ. Ostatné treba ohlásiť sólo

Este doplnujuce otazky, ak mi vie niekto poradit, prosim dajte vediet:
1. V tom tlacive c.8 na OR, co sa vlastne vyplna na str.3 v bode 9) Den skoncenia funkcie? Ak v OR nie je urceny datum skoncenia funkcie? Jediný spoločník rozhodne akým dňom ťa odvoláva.
2. V pripade zruseni konatela (nie vymeny) sa pouziva tiez formular c.8? Vyplnuje sa vtedy iba stlpec „Vymaz“ a „Zapis“ sa nechava prazdny? áno
3. Co konkretne sa odovzdava na Zivnostensky urad? Existuje konkretny formular podobny ako pre OR? Kolok sa plati? Tiez sa tam odovzdava zapis z VZ a spolocenska zmluva? áno je tam tlačivo + rozhodnutie spoločníka
Dakujem velmi pekne za cenne rady.

vyznačené v texte
Economic
31.08.11,15:04
ZEP je zaručený elektronický podpis - zľavnené zápisné je pri elektronickom podaní. 1. Pokiaľ nie je definované funkčné obdobie, dala by som tam dňom zániku spoločnosti. 2. Áno, výmaz vyplníš a zápis necháš prázdny.

Deň skončenia funkcie konateľa sa stanovuje v rozhodnutí nie je to deň zániku spoločnosti. Zmenou konateľa spoločnosť nezaniká
AdrianXXX
31.08.11,18:33
Dakujem. Velka pomoc! :-)
AdrianXXX
31.08.11,18:35
Deň skončenia funkcie konateľa sa stanovuje v rozhodnutí nie je to deň zániku spoločnosti. Zmenou konateľa spoločnosť nezaniká
Tak co tam teda mam napisat? Dakujem
Economic
01.09.11,05:59
Tak co tam teda mam napisat? Dakujem

Jednoducho dátum taký, kedy sa vykonáva rozhodnutie jediného spoločníka. nech to ladí v jeden termín.