nino1
30.08.11,21:10
Prosím o radu v dlhodobom majetku. Som živnostník s neodpísaním dlhodobým majetkom a to budova a automobil. Prechádzam zo živnosti na s.r.o. čku. Keďže vlastním budovu a automobil ešte v odpise, ako to je s týmto majetkom pri prechode na s.r.o. Musí sa to predať sro a odpisovať od začiatku, alebo to pokračuje. Písané je to na fyzickú osobu a teraz bude právnická.
KEJKA
30.08.11,19:40
ide o dva rôzne právne subjekty.
Ty máš DM v majetku ako SZČO. Majetok v prípade ukončenia živnosti nejakým spôsobom vysporiadaš - ako?
alebo živnosť neukončuješ?
SZČO môže predať majetok do s.r.o., ale kedže ide o spriaznené osoby, budeš na oboje potrebovať znalecký posudok.
odporúčam - ak živnosť neukončuješ, tak uvedený majetok prenajímať s.r.o. a naďalej odpisovať.
betka
30.08.11,19:57
Tieto par. neznášam, ale ide o základ. či vkladám v reálnych hodnotách, alebo v pôvodných cenách.
Poznamenám, pretože moje poznámky by viedli k ničomu, zákon v uvedených par. je jednoznačný, a po prečítaní má naozaj zmysel.

17/b, 17/d
nino1
31.08.11,06:20
So živnosťou končím.
Zuzanak1
06.09.11,09:14
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Spoločnosti-spriaznené osoby si predávajú medzi sebou nehnuteľnosť v hodnote 400.tis., trhová hodnota je 1.000.000. Do hodnoty trhovej musia obidve spoločnosti odviesť daň. Moja otázka : spoločnosť, ktorá nehnuteľnosť kupuje, odvedie DzP, ako si vysporiada túto daň, bude sa priratávať do OC nehnuteľnosti ???
indeide
06.09.11,09:39
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Spoločnosti-spriaznené osoby si predávajú medzi sebou nehnuteľnosť v hodnote 400.tis., trhová hodnota je 1.000.000. Do hodnoty trhovej musia obidve spoločnosti odviesť daň. Moja otázka : spoločnosť, ktorá nehnuteľnosť kupuje, odvedie DzP, ako si vysporiada túto daň, bude sa priratávať do OC nehnuteľnosti ???
Nehnuteľnosť ?
Pozemok / budova ??
Zuzanak1
07.09.11,10:47
Nehnuteľnosť ?
Pozemok / budova ??
budova