dadika22
31.08.11,07:42
Sme výrobná spoločnosť a dostali sme faktúru od odberateľa za náklady spojené s reklamáciou - výrobok, ktorý od nás odberateľ odobral a následne predal zákazníkovi mu zákazník reklamoval. Vo faktúre je napr. doprava k zákazníkovi, refakturácia analýzy vzoriek a iné režijné náklady spojené s reklamáciou. Môžem si z tejto faktúry uplatniť odpočet DPH? A ešte prosím poradiť, na aký účet to zaúčtovať (518? daňový náklad?). Ďakujem.
martinez
31.08.11,07:56
Sme výrobná spoločnosť a dostali sme faktúru od odberateľa za náklady spojené s reklamáciou - výrobok, ktorý od nás odberateľ odobral a následne predal zákazníkovi, zákazník reklamoval (vo faktúre je napr. doprava k zákazníkovi, refakturácia analýzy vzoriek a iné režijné náklady spojené s reklamáciou). Môžem si z tejto faktúry uplatniť odpočet DPH? A ešte prosím poradiť, na aký účet to zaúčtovať (518? daňový náklad?). Ďakujem.

ja si myslim, ze DPH mozno odpocitat, nakolko reklamacna aktivita je uzko spojena s predajom Vasich vyrobkov, ktore predavate ako platitel (davate na vyrobky DPH na vystupe)... ak v ramci Vasich reklamacnych podmienok a procedur je mozne, aby zakaznik taketo ukony v ramci reklamacneho procesu vykonal a fakturoval Vam za ne, myslim, ze je to danovy vydavok a aj DPH mozno odpocitat.

ja by som to uctoval na 518
dadika22
31.08.11,08:04
ďakujem za názor, potvrdili ste mi tiež moju úvahu