Jolankaaaaaa
31.08.11,07:47
Dobry den,som zacinajuci zivnostnik a neviem presne co vsetko musim viest,ake doklady,co vsetko treba mesacne vypisovat a pod...Dakujem za odpovede :)
kn-alka
31.08.11,05:50
čo najrýchlejšie si nájsť účtovníčku, ktorá ti všetko vysvetlí.
tictac7
31.08.11,05:50
veľa závisí od toho, či si platca DPH, či máš zamestnancov, v akej oblasti podnikáš....nájdi si tiež iného živnostníka alebo firmu, ktorý to vedia - sám to nezvládneš...
veronikasad
31.08.11,06:12
Dobry den,som zacinajuci zivnostnik a neviem presne co vsetko musim viest,ake doklady,co vsetko treba mesacne vypisovat a pod...Dakujem za odpovede :)
v akej oblasti podnikáš ?
Jolankaaaaaa
31.08.11,06:28
v akej oblasti podnikáš ?

Internetovy obchod
veronikasad
31.08.11,06:34
Internetovy obchod
účtovníctvo si budeš viesť sama, alebo sa pýtaš len na podklady pre účtovníčku ?
Jolankaaaaaa
31.08.11,06:38
účtovníctvo si budeš viesť sama, alebo sa pýtaš len na podklady pre účtovníčku ?

Sama,sama...
veronikasad
31.08.11,06:41
Sama,sama...
no tak ti v prvom rade doporučím nejaký dobrý kurz JU, a potom dobrý účtovný SW - pre začiatok stačí aj demoverzia, napr. ALFA od Krosu. A naštudovať si minimálne zákon o dani z príjmu, živnostenský zákon, Zákon o účtovníctve a postupy účtovania v JU.
Jolankaaaaaa
31.08.11,06:47
no tak ti v prvom rade doporučím nejaký dobrý kurz JU, a potom dobrý účtovný SW - pre začiatok stačí aj demoverzia, napr. ALFA od Krosu. A naštudovať si minimálne zákon o dani z príjmu, živnostenský zákon, Zákon o účtovníctve a postupy účtovania v JU.

Dakujem,s JU mi pomoze kamaratka,vystudovala ekonomicku skolu a treba viest nieco specialne este?Mam na mysli nejake knihy kde by trebalo zapisovat faktury alebo nieco podobne?
veronikasad
31.08.11,06:50
Dakujem,s JU mi pomoze kamaratka,vystudovala ekonomicku skolu a treba viest nieco specialne este?Mam na mysli nejake knihy kde by trebalo zapisovat faktury alebo nieco podobne?
Ak ho bude viesť cez účtovný SW, jeho súčasťou sú aj evidencia pohladávok a záväzkov. Ak učto nebude vedené pravidelne - aby si nestratila prehlad o zaplatených faktúrach, pre svoju potrebu doporučujem viesť evidenciu došlých a odoslaných faktúr ručne. A samozrejme evidenciu skladových zásob.
Ice dive
31.08.11,06:58
Dakujem,s JU mi pomoze kamaratka,vystudovala ekonomicku skolu a treba viest nieco specialne este?Mam na mysli nejake knihy kde by trebalo zapisovat faktury alebo nieco podobne?
no to že niekto vyštudoval ekonomickú školu ešte nie je zárukou, že ovláda účtovníctvo to len tak na okraj...

pre začiatok fakt odporúčam poradu a účtovný software - alfa je podľa mňa jednoduchá a logická... ale treba aj vedieť čo kam a kde treba zaúčtovať...