rado7777
31.08.11,08:31
Ahojte,

mal by som takuto otazku. V roku 2007 som podpisal zvluvu o prenajme ornej pody druzstvu za urcity rocny poplatok. Zmluva je platna do roku 2017. Teraz ale uvazujem o jednorazovom predaji tychto pozemkov inemu druzstvu.
A otazka je, ci:
- je vobec mozne nejako takuto zmluvu vypovedat predcasne (je na to napr. nejaky zakon?)
- alebo ich dokazem predat s tym, ze sa akoby iba zmeni majitel (a teda druzstvo s kt. mam zmluvu proste bude dalej platit rocne za prenajom, ale novemu majitelovi - novemu druzstvu)

Je vobec pravne mozne predcasne vypovedanie zmluvy? Zaplatene som dostal, takze sa nemozem opriet o porusenie zmluvy zo strany druzstva. V zmluve nie je nic ohladom nejakej moznosti predcasneho ukoncenia.

Dakujem velmi pekne,

Rado
andrej757
31.08.11,12:58
Co sa tyka predcasnej vypovede pody z najmu, je to velmi tazke, skoro az nemozne. Podla jednostranne vyhodneho zakona presadeneho polno-lobby sa neda takyto najom jednostranne vypovedat, pokial si najomca plni vsetky povinnosti zo zmluvy. Jedina sanca je, ze najdes nejaku formalnu chybu v zmluve alebo ak sa najomca o podu riadne nestara, alebo dohodou oboch stran.

Pozor este na jednu vec, aj ked si zmluvu uzavrel na 10 rokov, ona sa uplynutim tejto doby neskonci ale po uplynuti 10 rokov sa automaticky predlzi na rovnake obdobie. Ak ju chces skoncit, musis ju pisomne vypovedat aspon rok pred uplynutim obdobia, na ktoru bola uzavreta.

Co sa tyka predaja, mozes ju predat komukolvek, nepotrebujes suhlas najomcu. Vsetky nalezitosti najomnej zmluvy ale prechadzaju automaticky na noveho majitela. Najomu treba nssledne o zmene vlastnika informovat.
rado7777
31.08.11,15:25
Ahoj Andrej,

diki moc za informacie! Som rad ze existuje aj moznost ktoru si popisal v poslednom odstavci, ze poda sa moze previest na ineho majitela, ak bude uzrozumeny o stave a bude suhlasit. Predaj riesim s veducim ineho druzstva, takze on sa vo veciach bude vediet hybat predpokladam, poslal som mu aj scan tej zmluvy, aby to dal pravnikovi na posudenie.

V kazdom pripade dakujem za info! ;)

Rado
rado7777
25.09.11,05:27
Ahojte,

takze pozemky komplet predane, dakuejm