Yancko
31.08.11,08:35
Dobry. Chcem vediet aky je poplatok na ADR na 1kg, 1km prepravy a kde ho treba uhradit. Na vahe prepravovaneho tovaru zalezi? Dakujem za odpovede.
Nokerla
31.08.11,07:50
Neviem co chces prevazat, ale ADR je niekolko typov....tusim az ADR8....je rozdiel prevazat farby/laky a rozdiel pyrotechniku.
Iba taky dopravac vie preniest tvoj tovar, ktory ma na to povolenie. Su dopravcovia, ktori maju vsetky povolenia.
Neda sa to pausalizovat aka je cena za km, alebo vahu.
Zalezi kolko toho je a odkial a kam to potrebujes previezt. Cenu za prepravu urcuje dopravca.
danushka
31.08.11,08:00
Prepravovať ADR tovar smú len dopravcovia, ktorí majú na preprvu takého tovaru povolenie.
Oslov nejakú špedičnú spoločnosť, ktorá hodí ponuku prepravy na databázu prepráv, resp. osloví niekoho, o kom vie, že takéto prepravy tovaru vykonáva.

V princípe sa cena prepravy ADR nelíši veľmi od prepravy bežného tovaru, pretože ADR povolenia si dopravcovia platia raz ročne za nejaký paušálny poplatok. Prechádzajú školením, ako pri náhodnom poškodení tovaru, alebo havárii majú postupovať, ako dodržať ochranu zdravia a zabezpečiť nepoškodenie životného prostredia.

Preprava napríklad jedného celého kamiónu 24t navýši cenu cca o 50€ oproti bežnej preprave bez ADR.
Yancko
31.08.11,09:15
Mozem predavat pohonne latky (benzin,nafta) aj z antistatitickeho suda 220litroveho ak nemam na drahu velkoobjemovu nadrz?,
Nokerla
31.08.11,09:44
Na to potrebujes mnozstvo povoleni a hlavne z MZP.......oni rozhodnu ci to mozes takto skladovat.
Mozem Ti garantovat, ze tento sposob Ti neschvalia.
Yancko
31.08.11,10:48
Na to potrebujes mnozstvo povoleni a hlavne z MZP.......oni rozhodnu ci to mozes takto skladovat.
Mozem Ti garantovat, ze tento sposob Ti neschvalia.

A vo velkoobjemovej nadrzi mozem?, poradte mi, prosimmm. Dakujem za odpoved.
ludmilla
31.08.11,11:03
A vo velkoobjemovej nadrzi mozem?, poradte mi, prosimmm. Dakujem za odpoved.

Každý nový typ cisternového vozidla, snímateľnej cisterny, nádrže, cisternového kontajnera, prenosnej cisterny musí mať osvedčenie, ktoré potvrdzuje, že nádoba je odborne posúdená a vhodná na účely, na ktoré je určená, taktiež spĺňa konštrukčné požiadavky, ktoré sa týkajú výstroja a osobitné požiadavky príslušnej triedy prepravných látok. Bez tohto osvedčenia nemôžeš PHM prepravovať.
Yancko
31.08.11,11:11
a este v com mozem skladovat pohonne hmoty. Dakujem za Vas cas a odpoved.
Nokerla
31.08.11,11:35
vo schvalenych nadobach....musia splnat kriteria ako popisala Lidmilla.
Dvojity ochranny plast, bezpectnostny ventil a mnoho mnoho dalsieho.
na skladovanie PHM su specialne nadoby......ziadne bandasky, alebo sudy.
Samozrejme bavime sa o predaji, nie o vlastnej spotrebe.
Yancko
21.09.11,12:48
Dobrt den. Prosim Vas moze mi niekto napisat kolko maximalne litrov (benzinu,nafty) sa zmesti do cisternovej nadrze. Na nete som nasiel, ze az 42 000 litrov, len teraz neviem ci je to tak, ze 24 000 litrov do nadrze a zvysnych 18 000 je hmotnost cisterny bez nakladu, alebo 42 000 litrov pohonnyhch hmot + hmotnost cisterny. Dakujem za odpoved.
misoft
21.09.11,13:16
Ak je tam napísané 42000L (čo je cca 32000 kg = 32T) tak to bude objem. Pozri aj tu (ako príklad): http://www.kassbohrer.sk/cisterny-a-sila/stb-38-4.html
34000kg náklad + 5300kg hmotnosť návesu = cca 40000 kg (40T - bez pár kileček :D)
Yancko
23.09.11,12:41
Dobry den. Maju benziny, nafta obchodovatelne na burze v Rotterdame aj zmesy ktore maju mat (olovo, sira), su urcene priamo na predaj konecnemu spotrebitelovi, alebo treba do nich pridavat tie zmesi. Dakujem za odpoved.
pepsikova
23.09.11,12:48
...Yancko, ty čo tu riešiš?..nudíš sa?...
Carriage
28.10.12,06:16
Ahojte, len malicke upresnenie ADR tried je 9. Väčšina dopravcov má povolenie na všetky triedy nebezpečenstva okrem 1 a 7, 1 výbušné látky a predmety, 7 rádioaktívne látky a predmety. Dosť podstatné pre určenie ceny je aj to, či náhodou ku konkrétnej prepravovanej látke nie je zakázaná dokládka.