casper1
31.08.11,13:28
dna 29.7. ma zastavili policajti kde som bol vyzvany ku dychovej skuske,nafukal som ,VP mi nebol odobraty kedze som ho nemal pri sebe...takze ho este stale mam....moja otazka znie dokedy mi dojde predvolanie na policiu kedze je to uz cez mesiac co sa to stalo....za skoru odpoved vopred dakujem......Peter
Nokerla
31.08.11,11:36
Neboj sa....urcite na Teba nezabudli....ale tusim do 30 dni maju vydat rozhodnutie DI.
casper1
31.08.11,11:39
no ano ale tie 30 dni uz presli
Chobot
31.08.11,11:54
no ano ale tie 30 dni uz presli

Tak buď rád. Snáď nechceš ísť sám dobrovoľne a iniciatívne začať priestupkové konanie. Vyčkaj. Možno stratili tú zápisnicu...:rolleyes:

Len si over, či si sa v poslednej dobe nepresťahoval na inú adresu, kde si sa neprihlásil - aby ti neposielali na nejakú neaktuálnu adresu to predvolanie.
buchač
31.08.11,11:55
dna 29.7. ma zastavili policajti kde som bol vyzvany ku dychovej skuske,nafukal som ,VP mi nebol odobraty kedze som ho nemal pri sebe...takze ho este stale mam....moja otazka znie dokedy mi dojde predvolanie na policiu kedze je to uz cez mesiac co sa to stalo....za skoru odpoved vopred dakujem......Peter

...30 dní prešlo ???

Nevadí , šak to trochu urýchli .....návod :

1. Sadni do auta
2. Choď do najbližšieho podniku
3. Zadri do seba nejakého panáka , zapi pivom a zalej vínom
4. Sadni do auta
5. Na najbližšej križovatke nedaj prednosť ...
6. Stačí len malý ťukes , len aby ten poškodený výjazdovku k nehode zavolal...

.....ani na predvolanie nebudeš musieť čakať ...;)
bodliak
31.08.11,12:06
Ja to chapem, ta neistota je ubijajuca, clovek by to mal radsej za sebou.

Ono to pride - v tom najnevhodnejsom okamihu. Tym si to vyberie svoju dan!
Braňo
31.08.11,12:11
A verím, že uvedený prípad už budú riešiť nie ako priestupok ale ako trestný čin so sadzbou 2 roky nepodmienečne.
casper1
31.08.11,12:14
nie nie neprestahoval roky som prihlaseny na tej istej adrese......len vies ide o to potrebujem vycestovat do zahranicia,koli tomu nemozem nic podniknut.....
Chobot
31.08.11,12:21
nie nie neprestahoval roky som prihlaseny na tej istej adrese......len vies ide o to potrebujem vycestovat do zahranicia,koli tomu nemozem nic podniknut.....

To vieš, je asi dovolenkové obdobie, majú čas na stanovenie dátumu prejednania priestupku - možno aj ten, čo eviduje priestupky bol 2 týždne na dovolenke. Podľa mňa v priebehu septembra začnú posielať predvolania.

Asi nezostane nič iné, len čakať...
casper1
31.08.11,12:22
...30 dní prešlo ???

Nevadí , šak to trochu urýchli .....návod :

1. Sadni do auta
2. Choď do najbližšieho podniku
3. Zadri do seba nejakého panáka , zapi pivom a zalej vínom
4. Sadni do auta
5. Na najbližšej križovatke nedaj prednosť ...
6. Stačí len malý ťukes , len aby ten poškodený výjazdovku k nehode zavolal...

.....ani na predvolanie nebudeš musieť čakať ...;)
to bol zbytkovy alkohol tak si nechaj tie reci o tej krcme pre seba .dakujem
casper1
31.08.11,12:24
To vieš, je asi dovolenkové obdobie, majú čas na stanovenie dátumu prejednania priestupku - možno aj ten, čo eviduje priestupky bol 2 týždne na dovolenke. Podľa mňa v priebehu septembra začnú posielať predvolania.

Asi nezostane nič iné, len čakať...
skoda bolo 0,19 promile mal som to inak riesit
casper1
31.08.11,12:24
A verím, že uvedený prípad už budú riešiť nie ako priestupok ale ako trestný čin so sadzbou 2 roky nepodmienečne.
to bolo 0,19 promile...nechaj si tie reci pre seba...dakujem
buchač
31.08.11,12:32
dna 29.7. ma zastavili policajti kde som bol vyzvany ku dychovej skuske,nafukal som ,VP mi nebol odobraty kedze som ho nemal pri sebe...takze ho este stale mam....moja otazka znie dokedy mi dojde predvolanie na policiu kedze je to uz cez mesiac co sa to stalo....za skoru odpoved vopred dakujem......Peter

skoda bolo 0,19 promile mal som to inak riesit
...škoda ???

nechaj si tie reci pre seba...dakujem
...kua , zas jeden hustý ....:eek:


Keby si zrazil , nebodaj zabil .......aj to by bola škoda ????

Si teraz predstav , že akú škodu , doslovne sa tomu vraví " ujma na zdraví " , by Ti otec dieťaťa zrobil ????
Ty brďo ....slamkou by si dlho jedával .....a možno by si to ani nerozchodil ... Gombitovej by si na prechádzkach garde robil ...
pavol54
31.08.11,12:47
nie nie neprestahoval roky som prihlaseny na tej istej adrese......len vies ide o to potrebujem vycestovat do zahranicia,koli tomu nemozem nic podniknut.....
To je fajn, nemal si popíjať keď si vedel že pôjdeš autom, mohli by meškať aspoň pol roka inak my sme to niekedy riešili tak že že každý ťukes dvoch áut nech ho spôsobil ktokoľvek padol na hlavu toho účastníka čo pil.
pavol54
31.08.11,12:53
to bol zbytkovy alkohol tak si nechaj tie reci o tej krcme pre seba .dakujem
To vysvetľuj pri nejakej búračke že bola zbytková, nejaké decko z nepozornosti podbehne a ak máš v sebe trocha svedomia do konca života si budeš aspoň raz denne mlátiť hlavu o stenu prečo si sadal za volant zo zbytkovým alkoholom, veď reakčný čas po opici je ešte horší ako keď si si práve vypil.
casper1
31.08.11,12:54
To je fajn, nemal si popíjať keď si vedel že pôjdeš autom, mohli by meškať aspoň pol roka inak my sme to niekedy riešili tak že že každý ťukes dvoch áut nech ho spôsobil ktokoľvek padol na hlavu toho účastníka čo pil.
ja som s tym nepocital ze rano este nieco mozem nafukat...take mnozstvo alkoholu v sebe clovek neciti..... clovek moze nafukat aj z bonbonieri alebo z dvoch deci piva a neovplivnuje to vedenie motoroveho vozidla..........niesom nejaky alkoholik co by si sadol s jednym promile za volant
pavol54
31.08.11,12:58
ja som s tym nepocital ze rano este nieco mozem nafukat...take mnozstvo alkoholu v sebe clovek neciti..... clovek moze nafukat aj z bonbonieri alebo z dvoch deci piva a neovplivnuje to vedenie motoroveho vozidla..........niesom nejaky alkoholik co by si sadol s jednym promile za volant
Z dvoch deci piva sa síce nafúka(aspoň vtedy keď boli trubičky) ale by som žiadal ihneď odber krvi a do dvoch dní máš vodičák naspäť s ospravedlnením.
lujza.j
31.08.11,12:58
ja som s tym nepocital ze rano este nieco mozem nafukat...take mnozstvo alkoholu v sebe clovek neciti..... clovek moze nafukat aj z bonbonieri alebo z dvoch deci piva a neovplivnuje to vedenie motoroveho vozidla..........niesom nejaky alkoholik co by si sadol s jednym promile za volant

to áno aj s rumových praliniek /mám to vyskúšané- pojedanie a fúkanie/, ale to je v dychu nie v krvi, tak by som sa žiadala na odber a navyše z dychu to vyprchá.
to že to bol zbytkový alkohol to ťa neomlúva, ked si si nebol istý nemal si si sadnúť za volant!!!!!!
220870
31.08.11,15:45
Možno samotný policajti usúdili ,že 0,19 promile je chujovina a neoplatí sa za to neznámemu človeku narobiť problémy.Tak sa na to oné......Aj taký policajt sa môže nájsť.Ale skôr bude pravdepodobné ,že sa im nechcelo vypisovať kopu papierov a možno len nemali nikoho kto vie písať,,,,,aj ten cvičený pes občas zdochne.:D
casper1
31.08.11,16:02
Možno samotný policajti usúdili ,že 0,19 promile je chujovina a neoplatí sa za to neznámemu človeku narobiť problémy.Tak sa na to oné......Aj taký policajt sa môže nájsť.Ale skôr bude pravdepodobné ,že sa im nechcelo vypisovať kopu papierov a možno len nemali nikoho kto vie písať,,,,,aj ten cvičený pes občas zdochne.:D
no jo len toto ja som nejake papiere podpisoval:D....a trz som z toho Pomikove....este pockam dva tyzdne a pojdem na dopravny inspektorat.....vodicak mam ale co z toho ked neviem ci je platny:D
Chobot
01.09.11,20:46
no jo len toto ja som nejake papiere podpisoval:D....a trz som z toho Pomikove....este pockam dva tyzdne a pojdem na dopravny inspektorat.....vodicak mam ale co z toho ked neviem ci je platny:D

Platný je.

A pri tej dychovej skúške ti nehovorili, že ho máš priniesť? Ak nie, tak sa to bude riešiť až na priestupkovej komisii, či ti ho zoberú alebo nie. Dovtedy môžeš jazdiť.
Theo
02.09.11,15:21
no ano ale tie 30 dni uz presli

Ak si nič nepodpísal, že si spôsobil aj niečo iné tak v pohode zabudni na policiu. a to aj vtedy,ak by si nafúkal 6 prom.,lebo dôkaz net.;)
Theo
02.09.11,15:28
Ja mám trošku iný problém-vodičovy mi zobrali vodičák hneď,ako spôsobil malu dopr.nehodu.Nenafúkal,1 ľahko zrazený,škoda okolo100€.Lenže to sa stali koncom mája a nič.Nikto sa neozýva?!Mám zobrať nového vodič,alebo už mali policajti konať?/V spravnom konaní/Niečo zákon hovorí:údajne:do 30 dní musí príslušný úrad roznodnúť vo veci .......
IvanPK
05.09.11,08:14
priestupok možno prejednať do dvoch rokoch od spáchania, ak ti policajti uložia zákaz činnosti, tak zákaz ti plynie od dňa odovzdania VP na polícií.
Uložia ti zákaz činnosti a pokutu podľa toho koľko si nafúkal....veľa štastia....
Theo
05.09.11,15:20
Ale veď prave to-nič nenafúkal!
IvanPK
06.09.11,05:00
casper1 nafúkal ale nevieme koľko!
AlaNR
06.09.11,09:30
0,19 - pozri si príspevky...
Theo
06.09.11,15:09
Ja si myslím,že policajti boli takí benevolentní a nerobili z toho vedu ani papierovačky.A najhoršie by bolo ísť na c.policiu a opytať sa :sudruhovia dňa xx.xx som pri kontrole vašej hliadky nafúkal xx promile.To by nebolo dobré-Tí dvaja,čo ti pomohli,by asi mali hneď návrh na prepustenie so zamestnania a ty by si schytal pokutu,ktorú si nemusel.
mato650
08.09.11,11:10
skus na to ist opacne..na policiu sa chod informovat ze potrebujes nejaky vypis ze si vzorny vodic a nemas za poslednych X rokov ziadne prehresky....ak ti nieco take daju (ak to vobec davaju) mozes kludne spat... :)
Chobot
08.09.11,12:48
skus na to ist opacne..na policiu sa chod informovat ze potrebujes nejaky vypis ze si vzorny vodic a nemas za poslednych X rokov ziadne prehresky....ak ti nieco take daju (ak to vobec davaju) mozes kludne spat... :)

:eek::eek::eek: Také niečo aj existuje??? Máš nejaké vedomosti o tom, že by polícia také potvrdenie vydávala?
Ice dive
08.09.11,12:54
:eek::eek::eek: Také niečo aj existuje??? Máš nejaké vedomosti o tom, že by polícia také potvrdenie vydávala?
no volá sa to výpis z karty vodiča... ak máš vodičák, tak si to bol pýtať aj ty keď si si robil vodičák v autoškole tak to vydávali za 50 Sk kolok... myslím, že aj teraz to tak je, bol to doklad pre autoškoly, že nemáš zadržaný VP, a nešpekuluješ ho získať späť tak, že si spravíš kurz v autoškole...

no len neviem ako by sa zatvárili policajti v tomto prípade... lebo ak tam priestupok ešte zaznamenaný nie je... tak budeš vysmiaty, a ak tam niečo bude... ááááááá dobre že idete máte VP pri sebe, tu mi ho odovzdajte... :D:D:D
IvanPK
09.09.11,08:12
volá sa to výpis z evidencie vodičov a mal by byť za 1,5 eur a vydáva to ktorékoľvek oddelenie dokladov okresného riaditeľstva PZ v rámci SR ak predložíš OP....žiadosť sa podáva ústne, nemusíš nič vypisovať....
casper1
09.09.11,08:15
uz mi prislo predvolanie,dakujem vsetkym ktory venovali tejto teme pozornost:)
Chobot
09.09.11,08:24
volá sa to výpis z evidencie vodičov a mal by byť za 1,5 eur a vydáva to ktorékoľvek oddelenie dokladov okresného riaditeľstva PZ v rámci SR ak predložíš OP....žiadosť sa podáva ústne, nemusíš nič vypisovať....

TAk zase som múdrejší. To som nevedel.
buchač
09.09.11,08:35
volá sa to výpis z evidencie vodičov a mal by byť za 1,5 eur a vydáva to ktorékoľvek oddelenie dokladov okresného riaditeľstva PZ v rámci SR ak predložíš OP....žiadosť sa podáva ústne, nemusíš nič vypisovať....
...hm ...to ústne sa mi nejak nechce veriť...a kde sa potom kolok nalepí ???......
...a na Slovensku ??? - nemožnééé

http://www.minv.sk/?zakon-c-145-1995-z-z-o-spravnych-poplatkoch

ŽIADOSŤ

http://www.autoskola-star.sk/tlaciva/t2_autoskola_star.htm
IvanPK
09.09.11,08:56
buchač to sú staré tlačivá, zavolaj na oddelenie dokladov OR PZ a opýtaj sa ako to funguje........a ked platíš poplatok v hotovosti?
do pokladne....
buchač
09.09.11,10:52
buchač to sú staré tlačivá, zavolaj na oddelenie dokladov OR PZ a opýtaj sa ako to funguje........a ked platíš poplatok v hotovosti?
do pokladne....

Ale šak hej ...poznám aj platbu do pokladne , už som mal tú možnosť ...lenže to ústne sa mi aj tak nezdá ...je síce pravdou , že som iné veci vybavoval - bez tlačivka ale ani trt ...
casper1
07.10.11,13:42
Cavte...takze asi tak som dopadol vodicak mi zobrali na 1 rok a pokutu som dostal 600eura