odur
31.08.11,17:46
Caute, moja otazka smeruje najma na "Preboha":

Muz mal nehodu - naparal donho zozadu nejaky kreten a este medzi nimi do jedneho auta. Auto je Suzuki Grand Vitara, r.v.2001, nas automechanik vycislil skodu (teda opravu na 4500 Eur), aj ked manzel ho nechce davat opravovat, myslim ze manzel sa s poistovnou dohodol na rozpoctovom plneni.Tak mu to navrhol aj obhliadac. Medzitym nam poistovna poslala na ucet smiesnych 1337 Eur. V liste este je taka zaujimava klauzulka "Pripadne vase dalsie naroky budu vybavovane priebezne potom, co od vas obdrzime ich specifikaciu (vycislenie)". Co sa s tym da robit? Dufam, ze nie je neskoro.Dik.
220870
31.08.11,15:48
Tomu kreténovi čo u poradil tú úžasnú dohodu dať riadnu po papuli.
bubkoch
31.08.11,18:09
tak si to mal dat opravit do servisu a dostal by preplatene viac ...
plnenie rozpoctom je vzdy nizsie, lebo sa tam nezapocitavaju vsetky naklady ktore by si platil servisu (napr. DPH)
Ice dive
31.08.11,18:17
Caute, moja otazka smeruje najma na "Preboha":

Muz mal nehodu - naparal donho zozadu nejaky kreten a este medzi nimi do jedneho auta. Auto je Suzuki Grand Vitara, r.v.2001, nas automechanik vycislil skodu (teda opravu na 4500 Eur), aj ked manzel ho nechce davat opravovat, myslim ze manzel sa s poistovnou dohodol na rozpoctovom plneni.Tak mu to navrhol aj obhliadac. Medzitym nam poistovna poslala na ucet smiesnych 1337 Eur. V liste este je taka zaujimava klauzulka "Pripadne vase dalsie naroky budu vybavovane priebezne potom, co od vas obdrzime ich specifikaciu (vycislenie)". Co sa s tym da robit? Dufam, ze nie je neskoro.Dik.
no napísať odvolanie, vrátiť smiešnych 1337 € a žiadať plnenie primerané plnenie, doložiť faktúru zo servisu, kde by sa nemala znižovať amortizácia na lak a prácu mechanika.... jedine na nové diely, ktoré boli menené... ak by ich vedel mechanik opraviť tak by sa preplácalo aj to...
inak to musela byť riadna búračka ak tam mechanik vyčíslil škodu na 4500 € na to, že to manžel nechce dávať opravovať...
odur
31.08.11,19:07
no vies, aj tak uz davnejsie uvazoval nad kupou noveho auta teraz vrazit do opravy tolke prachy sa nam veru nechce. To vraj ze bola taka pecka, ze okrem zadneho blatnika, svetiel, dveri atd. posunulo paliv. nadrz, vytiekli vsetky oleje - nas automechanik ma normalny servis (neznackovy)-
Ice dive
31.08.11,19:59
no vies, aj tak uz davnejsie uvazoval nad kupou noveho auta teraz vrazit do opravy tolke prachy sa nam veru nechce. To vraj ze bola taka pecka, ze okrem zadneho blatnika, svetiel, dveri atd. posunulo paliv. nadrz, vytiekli vsetky oleje - nas automechanik ma normalny servis (neznackovy)-
v dnešnej dobe je trh kupujúceho čo sa týka aut, a myslím, že väčšie šance predať 10 ročného japonca má keď nie je rozmlátený na kašu... takže aj keby uvažoval nad predajom, je vždy lepšie auto dať opraviť....
misomiso
31.08.11,21:57
v dnešnej dobe je trh kupujúceho čo sa týka aut, a myslím, že väčšie šance predať 10 ročného japonca má keď nie je rozmlátený na kašu... takže aj keby uvažoval nad predajom, je vždy lepšie auto dať opraviť....

Ale nie, ak by mala oprava stat 4.500 EUR.

Ja som vcera predal desatrocne auto, ktore jazdilo vo firme, uz sa do neho nejaky cas neinvestovalo, navyse zacalo hrdzaviet, tak som dal o 16:00 inzerat, ze ho predam za 500 EUR, o hodinu uz volal chlapik, ze prenho ide, ze mu ho mam drzat a o 19:00 uz bolo predane. Do zmluvy sme napisali zoznam zavad a hotovo.

Ak by som mal nahanat vsetky tie opravy, aby som ho predal akoze v poriadku, tak by som ani neviem kolko donho investoval a nakoniec by som ho predal mozno aj tak nie za viac ako za 2.000. Samozrejme - auta tohto typu (co som prave predal) sa inzeruju aj za 4.000, tie inzeraty tam ale visia uz aj rok.

Treba mysliet na to, ze (podobne ako byty) auta sa nakoniec predavaju za podstatne nizsiu cenu, ako sa inzeruju. Teda ak chcet predat auto, a pozriete si na Autovia vas rocnik a typ a date rovnaku cenu, tak vam vela ludi nezavola. Aby vam volali, musite dat jednu z najlepsich cien a potom este ludia zacnu zjedenavat a vymyslat, takze nakoniec ta vysledna cena nema s tou statistickou z webu nic spolocne.

Preto by som uz do tekehoto srotu urcite neinvestoval, zobrat plnenie od poistovne a nech si to berie niekto na suciastky.
Ice dive
01.09.11,05:04
to máš síce pravdu, avšak ak by väčšiu časť tej opravy preplatila poisťovňa vinníka, tak určite to auto predá drahšie ako plnenie poisťovne + predaj vraku na súčiastky....

alebo zobrať plnenie z poisťovne a auto rozpredať na súčiastky tam by zarobila omnoho viac, len dlhšie by to trvalo...