Mefistofeles666
01.09.11,11:14
Dobrý deň, bývame dve rodiny v jednom dvore, kde máme spoločný dvor, ktorý je spoločný (neni parcelovaný, ). No a na tom spoločnom dvore behá pes tej prvej rodiny a stále po nás šteká vrčí a útočí...... Podal som písomnu sťažnosť našej starostke, v ktorej argumentujem:

Občianskym zákonníkom, ktorý občanom garantuje, že výkon práv a povinností jednej osoby nemôže byť na úkor oprávnených záujmov iných a zároveň nesmie byť v rozpore so všeobecne uznávanými dobrými mravmi.



Teraz čakám na odpoveď od nej..........Takže otázka znie........... Ak starostka zakáže aby pes behal po spoločnom dvore (co mi prislúbila) a majitelia budú púšťať toho psa naďalej co mám robiť?



Dopúšťajú sa priestupku proti občianskemu spolunažívaniu? konkretne paragraf 49 odsek 1 d.) úmyselným narúšaním občianskeho spolunažívania, vyhrážaním, schválnosťami... kde je pokuta 100 eur..... Mám volať policajtov ak ho uvidím na dvorea?
misho188211
01.09.11,09:31
Tipujem, že to je nejaký orech. Zaobstarajte si vlčiu labu. Zaručujem Vám, že potom na Vás ten pes ani nepozrie a nie to ešte, že bude štekať ;-) (vtip samozrejme)
buchač
01.09.11,09:49
Dobrý deň, bývame dve rodiny v jednom dvore, kde máme spoločný dvor, ktorý je spoločný (neni parcelovaný, ). No a na tom spoločnom dvore behá pes tej prvej rodiny a stále po nás šteká vrčí a útočí......
...
...
Mám volať policajtov ak ho uvidím na dvorea?


...šak práskni a potom volaj policajtov ....;)

Kvalifikované ako nutná obrana alebo krajná núdza ...:rolleyes:
Gina Er
01.09.11,10:04
mimotemy
pes nie je problémový,ale susedia,lebo ho nevychovali....
bodliak
01.09.11,10:08
A čo tak sa s ním skamarátiť ?
Gina Er
01.09.11,10:11
bubkoch,neviem,čo je na tom zábavné? pes sa sám nevychová.
Mefistofeles666
01.09.11,11:00
jak vidim nikto mu tu nevie poradit :(
Mefistofeles666
01.09.11,11:01
no ale ja som sa sťažoval na psa a nie na susedov
Ice dive
01.09.11,11:07
no ale ja som sa sťažoval na psa a nie na susedov
no čo ťa stálo napísanie zaslanie sťažnosti a návštevy starostky? + 100 ečková pokuta pre suseda v spoločnom dvore myslím... že fest upevní susedské vzťahy a spolunažívanie...

skús psovi podať namiesto písomnej sťažnosti na majiteľa, pol kila spišských párkov, slaninu alebo iný mäsiarenský výrobok výber nechám na tebe a myslím, že pes obratom zmení svoje správanie...
avšak ak teraz po sebe vaše rodiny "brechajú" pre nejaký spor, tak sa niet čo diviť, že aj pes po vás šteká, a bráni si teritórium... lebo vás považuje za nepriateľa keďže sa nemusíte s jeho pánom...
Gina Er
01.09.11,11:20
no ale ja som sa sťažoval na psa a nie na susedov
a čo akože my s tým?
alebo si myslíš,že ten pes si to tu prečíta,začervená sa a od zajtra bude stáť v pozore pred Tebou a povie.dobrý deň ??
arizona
01.09.11,11:28
jak vidim nikto mu tu nevie poradit :(

Nebudem ti tu vypisovat paragrafy,ani institucie ,ked by si sa mohol stazovat...
Tym chcem naznacit, ze nielen ty,ale aj vasi susedia maju svoje prava na uzivanie svojho majetku.
Ten pes ma tiez nejake pravo na pohyb,bolo by tyranim ho na cely zivot uviazat na kratku retaz.Tym by sa nevyriesilo to, ze razom prestane na vas brechat a vrcat...

Ked sa niekto z akehokolvek dovodu rozhodne zit v spolocnom dvore s inymi ludmi, vzdy sa musi obrnit vysokou davkou tolerancie a trpezlivosti.

Ak je to mozne, rozdelte si nejako dvor,kde si budete kazdy na svojom.
Ak to nie je mozne, tak vase zabomysie vojny so susedmi nevyriesia ziadne paragrafy,starostovia,poliacia,ani pokuty.
Co je to za zivot?

To, ze pes na vas vrci ma tiez svoju pricinu,urcite citi nenavist od vas, tak ju len vracia...myslim, ze ten pes je iba nejakou zamienkou vo vasom uz dlhodobejsom spore.

Jedina rada,ktoru dam, je ta,aby ste si psa ziskaali milym slovom, ci kuskom nejakej maskrty.A so susedmi v spolocnom dvore je tiez krajsie zit v tolerancii ako v nenavisti.Kazdy mame svoje chyby,ale aj dobre vlastnosti

Svet bude ovela krajsi a jednoduchsi,lebo pes ked vas uvidi, vas bude vitat vrtenim chvosta a bude sa tesit ked pojdete okolo.;):)
Kvaka
01.09.11,11:29
no ale ja som sa sťažoval na psa a nie na susedov
Však ti už dobre poradili, skamaráť sa so psom, venuj sa mu občas, pochváľ ho, daj mu so súhlasom majiteľa nejakú dobrotu, prestane útočiť a bude vrtieť chvostom. A za psa je zodpovedný len a len majiteľ, dohodni sa s ním, ako situáciu vyriešiť, ako sa s ním skamarátiť. Pes vždy vycíti, že niekto jeho pána nemá rád, vycíti nepriateľstvo alebo hnev voči svojmu pánovi, potom breše a útočí. To chce dohodu všetkých.
Kvaka
01.09.11,11:30
Arizona, prenos myšlienok?
buchač
01.09.11,11:31
a čo akože my s tým?
alebo si myslíš,že ten pes si to tu prečíta,začervená sa a od zajtra bude stáť v pozore pred Tebou a povie.dobrý deň ??

...no ako pozerám ........dnes je veselo ......:---:D:---:D:---:D:D:D:D:D


Šak ani pílu alebo sekeru do ruky radšej nevezmem , ešte si ublížim ...:rolleyes:
Mefistofeles666
01.09.11,11:47
ja som chcel daku odbornu radu .......... ze ci je mozne zavolat tých policajtov prípadne aky trest im hrozi...........

....... inač to s tím psím vicitením je asik pravda......... bo nan pozrem vrazednym pohladom a uz brese jak divi.........

Tak skusim to zobrat z opacneho konca...... popri tom spolocnom dvore má každý vlastný pozemok.......mozem s tým psom daco spravit ak vstupi na moj pozemok (bo v zákone je písane ze majitel má spraviť všetko pre to aby pes nevstupoval na cudzí pozemok.... take daco)

mozem sa ho dajako zbavit? zastrelit alebo daco take? (bo ten pes je strasne zurivi, by to dosvecila aj polovica ulice.)...... daco take ze nevihnutna obrana.......by som mu dal palicou po hlave
Kazu
01.09.11,11:52
.......by som mu dal palicou po hlave

Nnnno.... ja neviem, myslíš, že potom ťa bude mať radšej?:D:D:D
nunik
01.09.11,11:52
Dobry den. Ja možno odbočim od tejto temy ale velmi by som potrebovala poradit. Naš psik ma zapchu a chcela by som vediet či jej možem dat Gutalax -kvapky. Dufalac je len na predpis a už som skušala kadečo ,mlieko,lanove semeno-tu vodu ztoho,trochu oleja som jej dala,acidko_to všetko som vyčitala z internetu....ale v lekarni mi dali ten Gutalax nevedeli sa vyjadrit či dat alebo nedat a tak prosim ma niekto stym skusenosti ? Dakujem pekne.
lujza.j
01.09.11,11:55
Dobry den. Ja možno odbočim od tejto temy ale velmi by som potrebovala poradit. Naš psik ma zapchu a chcela by som vediet či jej možem dat Gutalax -kvapky. Dufalac je len na predpis a už som skušala kadečo ,mlieko,lanove semeno-tu vodu ztoho,trochu oleja som jej dala,acidko_to všetko som vyčitala z internetu....ale v lekarni mi dali ten Gutalax nevedeli sa vyjadrit či dat alebo nedat a tak prosim ma niekto stym skusenosti ? Dakujem pekne.
http://www.google.sk/#sclient=psy&hl=sk&source=hp&q=z%C3%A1pcha+u+psa&pbx=1&oq=z%C3%A1pcha+u+&aq=2&aqi=g5&aql=&gs_sm=c&gs_upl=2310l9155l0l11754l17l12l0l3l3l1l266l1522l1. 3.4l9l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=66abe7183753ed93&biw=998&bih=623
na budúce môžeš tu:http://www.porada.sk/t98890-p181-starostlivost-o-psa.html
Kvaka
01.09.11,11:56
Dobry den. Ja možno odbočim od tejto temy ale velmi by som potrebovala poradit. Naš psik ma zapchu a chcela by som vediet či jej možem dat Gutalax -kvapky. Dufalac je len na predpis a už som skušala kadečo ,mlieko,lanove semeno-tu vodu ztoho,trochu oleja som jej dala,acidko_to všetko som vyčitala z internetu....ale v lekarni mi dali ten Gutalax nevedeli sa vyjadrit či dat alebo nedat a tak prosim ma niekto stym skusenosti ? Dakujem pekne.
Zmeň stravu, to je prvé. Nijaké kosti, to je druhé. Ak má zápchu jednorazovú, k veterinárovi, môže to byť nebezpečné, ak dlhšie trvajúcu, tak iba zmena stravy.
arizona
01.09.11,12:28
ja som chcel daku odbornu radu .......... ze ci je mozne zavolat tých policajtov prípadne aky trest im hrozi...........

....... inač to s tím psím vicitením je asik pravda......... bo nan pozrem vrazednym pohladom a uz brese jak divi.........

Tak skusim to zobrat z opacneho konca...... popri tom spolocnom dvore má každý vlastný pozemok.......mozem s tým psom daco spravit ak vstupi na moj pozemok (bo v zákone je písane ze majitel má spraviť všetko pre to aby pes nevstupoval na cudzí pozemok.... take daco)

mozem sa ho dajako zbavit? zastrelit alebo daco take? (bo ten pes je strasne zurivi, by to dosvecila aj polovica ulice.)...... daco take ze nevihnutna obrana.......by som mu dal palicou po hlave

Neviem, preco stale riesis psa! Pes nemoze za tvoju neznasanlivost so susedmi.Iba ti vracia to, co mu davas.

Zbavit sa ho nemozes, ani mu ublizit. Nie je to tvoj majetok,susedia sa urcite budu branit a pozadovat nahradit vzniknutu skodu,ci citovu ujmu.

Asi je zbytocne v tejto teme pokracovat,lebo vidim, ze si aj tak rozhodnuty urobit nieco zle,len hladas,kto ti to odobri a schvali,ci poradi nejaky paragraf, co by ti vyhovoval...
Ludia ako ty patria na samotu, nie do spolocneho dvora.:mee:
Ice dive
01.09.11,12:33
ja som chcel daku odbornu radu .......... ze ci je mozne zavolat tých policajtov prípadne aky trest im hrozi...........

....... inač to s tím psím vicitením je asik pravda......... bo nan pozrem vrazednym pohladom a uz brese jak divi.........

Tak skusim to zobrat z opacneho konca...... popri tom spolocnom dvore má každý vlastný pozemok.......mozem s tým psom daco spravit ak vstupi na moj pozemok (bo v zákone je písane ze majitel má spraviť všetko pre to aby pes nevstupoval na cudzí pozemok.... take daco)

mozem sa ho dajako zbavit? zastrelit alebo daco take? (bo ten pes je strasne zurivi, by to dosvecila aj polovica ulice.)...... daco take ze nevihnutna obrana.......by som mu dal palicou po hlave
no máš síce pravdu, že majiteľ psa musí zamedziť jeho pohybu na susedovom dvore a pod.. avšak ak máš spoločný dvor, ktorý nie je oddelený plotom tak máš smolu... lebo psovi nevysvetlíš, že môže ísť len tam a tam ale odtiaľ už musí mať od teba povolenie...

s bakuľou a mlátením sa len narobíš... poprípade môžeš si ublížiť... pes si nenechá dobrovoľne po sebe mlátiť... skús radšej tie klobásky a fajku mieru:D:D:D
Mefistofeles666
01.09.11,12:34
ale to neni pes to je satanov syn....... aha takze ak ma pokuse a ja ho kopnem do hlavy(moze sa stat ze zomre) tak ja som ten zly.......

Sak dake zakony proti psom musia existovat
Mefistofeles666
01.09.11,12:39
no máš síce pravdu, že majiteľ psa musí zamedziť jeho pohybu na susedovom dvore a pod.. avšak ak máš spoločný dvor, ktorý nie je oddelený plotom tak máš smolu... lebo psovi nevysvetlíš, že môže ísť len tam a tam ale odtiaľ už musí mať od teba povolenie...

s bakuľou a mlátením sa len narobíš... poprípade môžeš si ublížiť... pes si nenechá dobrovoľne po sebe mlátiť... skús radšej tie klobásky a fajku mieru:D:D:D


jedine klobásky s otrovou na myši. alebo vyluhovane v jede
BIZAL
01.09.11,12:54
Dobry den. Ja možno odbočim od tejto temy ale velmi by som potrebovala poradit. Naš psik ma zapchu a chcela by som vediet či jej možem dat Gutalax -kvapky. Dufalac je len na predpis a už som skušala kadečo ,mlieko,lanove semeno-tu vodu ztoho,trochu oleja som jej dala,acidko_to všetko som vyčitala z internetu....ale v lekarni mi dali ten Gutalax nevedeli sa vyjadrit či dat alebo nedat a tak prosim ma niekto stym skusenosti ? Dakujem pekne.

Nie!!! Už 3 dni riešim tento problém...AK nezje jogurt, treba ísť na veterinu, dajú mu opakovane klystir aj infuziu a dietne zradlo a lieky od bolesti. Treba potom psa sledovať co vykaka. AK by mal v tele cudzí predmet, vzvracal by.
Mefistofeles666
01.09.11,12:54
teba by som chcela mať za suseda.......jebla by som ti bakuľou po hlave alebo kopla medzi nohy a keby si začal besniť,tak by som ťa dala odstreliť a bol by pokoj

keby si ma mala za suseda tak som kazdy vecer u teba v spálni........

ALE TEN PES JE FAKT ZZLLYY
BIZAL
01.09.11,12:59
Nie!!! Už 3 dni riešim tento problém...AK nezje jogurt, treba ísť na veterinu, dajú mu opakovane klystir aj infuziu a dietne zradlo a lieky od bolesti. Treba potom psa sledovať co vykaka. AK by mal v tele cudzí predmet, vzvracal by.

Nikdy my nedavajte kosti
BIZAL
01.09.11,13:01
...šak práskni a potom volaj policajtov ....;)

Kvalifikované ako nutná obrana alebo krajná núdza ...:rolleyes:

Prisaham, ze nemusím čítať kto dal príspevok a podľa textu viem, ze ty :D
avalik
01.09.11,13:10
Nie!!! Už 3 dni riešim tento problém...AK nezje jogurt, treba ísť na veterinu, dajú mu opakovane klystir aj infuziu a dietne zradlo a lieky od bolesti. Treba potom psa sledovať co vykaka. AK by mal v tele cudzí predmet, vzvracal by.

neviem ako stary je ten psik, ja by som ziadala aj vysetrenie krvi - pred rokom mi takto zomrel psik na rukach a to sme 3 dni chodili na infuzky a klistire a doktor nevedel co mu je.
rudopp
01.09.11,13:25
neviem ako stary je ten psik, ja by som ziadala aj vysetrenie krvi - pred rokom mi takto zomrel psik na rukach a to sme 3 dni chodili na infuzky a klistire a doktor nevedel co mu je.

Počúvajte psíčkári.

Nemohli by sme sa dohodnúť, že to IBA človek (a nie zviera) ??
Mefistofeles666
01.09.11,13:27
sak jaky pan taky pes
avalik
01.09.11,13:28
Počúvajte psíčkári.

Nemohli by sme sa dohodnúť, že to IBA človek (a nie zviera) ??

preco nie aj zviera ????

slex.sk

zomrieť -ie -ú dok.prestať žiť, umrieť: zomrieť na infarkt, náhle zomrel, zomrel mladý, zomrieť od vysilenia, zomrieť hrdinskou smrťou; pren. expr. skoro zomrel, div nezomrel od strachu, od ľaku veľmi sa bál, naľakal;


pes prestal zit = pes zomrel
BIZAL
01.09.11,13:32
neviem ako stary je ten psik, ja by som ziadala aj vysetrenie krvi - pred rokom mi takto zomrel psik na rukach a to sme 3 dni chodili na infuzky a klistire a doktor nevedel co mu je.

Čo??? Ale môj pije vodu a chce jest a teší sa, len má stiahnutý chvost. Aj váš sa takto správal?
avalik
01.09.11,13:33
Čo??? Ale môj pije vodu a chce jest a teší sa, len má stiahnutý chvost. Aj váš sa takto správal?

nie, moj bol utiahnuty, sklesly - asi mal bolesti ... ja by som na vasom mieste sla k veterinarovi
BIZAL
01.09.11,13:38
nie, moj bol utiahnuty, sklesly - asi mal bolesti ... ja by som na vasom mieste sla k veterinarovi

Ďakujem veľmi pekne, pojdem opäť na veterinu.
buchač
01.09.11,13:45
Prisaham, ze nemusím čítať kto dal príspevok a podľa textu viem, ze ty :D

...hm , ako Ti to slušne ....:rolleyes:

Nerieš , čomu nerozumieš:confused: ..............hádam takto postačí ????.....či ...???
lubko6394
01.09.11,13:48
Problém nie je v psovi spoločnom dvore právach a povinnostiach, ale v Tebe. Máš spoločný dvor, tak sa tomu prispôsob a nevyvolávaj problémy. Každý pes sa dá zvládnuť, len treba chcieť. Klobáska, pohladenie a za chvíľu je to Tvoj pes a nie susedov.
Samozerejme môžeš robiť prieky, ťahať do toho starostu, policajtov, súdy. A možno aj vyhráš. Lenže bývať tam budeš stále a niet naozaj nič lepšieho ako mať suseda ktorý rozmýšľa každý deň akú somarinu by na Teba narafičil a akú chválnosť by Ti spravil. Však ste nútení vedľa seba žiť až do smrti, tak si tú chvíľku nekazte.