andrea.d
03.09.04,15:13
Prosim vas o radu.
3.9. sme obdrzali 3 faktury z Talianska za vnutrostatnu prepravu (v ramci Tal.) za mesiace maj, jun a jul 2004. Faktury boli vystavene bez DPH dna 31.05., 30.06. a 31.07.04 (dodavatel-Tal. i my sme platitelia DPH). Sme povinni podat dodatocne DP za 5, 6 a 7/2004? Alebo tieto fakt. mozeme zahrnut do DP za august 2004 (vstup aj vystup)?
Dakujem.


(blizsi popis sluzby: talianska prepravna spolocnost nam zvaza tovar od roznych talianskych dodavatelov do skladu(v Tal.), kam pride nase auto a dopravi nam tovar na Slovensko)
rosemary
06.09.04,11:32
Keď si obdržala faktúry až 3.9., nemusíš podávať opravné daňové priznanie, dáš to augusta, teda podľa mňa.
Veselá
06.09.04,12:43
Musíš podať dodatočné DP, kde si samozdaníš služby. Daňová povinnosť pri dodaní služby vzniká dňom dodania služby. Teda samozdaniť musíš v DP za 5., 6. a 7. mesiac.

DPH na vstupe si však môžeš uplatniť až v 9. mesiaci, keď si faktúry obdržala.
M3G
06.09.04,18:35
Súhlasím s p. Veselou, mala by si podať dodatočné priznanie.

Z osobnej skúsenosti: Taliani mi neustále posielajú faktúru o mesiac neskôr a ja vôbec nemám chuť stále robiť dodatočné priznania, preto to zaraďujem do mesiaca ako to prišlo. -----------Daňová kontrola prišla, nič nenašla, tak pokračujem stále tak isto.
Oldi
07.09.04,12:02
Súhlasím s p. Veselou, mala by si podať dodatočné priznanie.

Z osobnej skúsenosti: Taliani mi neustále posielajú faktúru o mesiac neskôr a ja vôbec nemám chuť stále robiť dodatočné priznania, preto to zaraďujem do mesiaca ako to prišlo. -----------Daňová kontrola prišla, nič nenašla, tak pokračujem stále tak isto.
Už ste mali kontrolu na DPH za zdaň. obdobie po 1.5.2004 ???
M3G
09.09.04,16:47
Mali, mali..
Natka
22.09.04,09:31
Tak z tohoto som zmätená: "DPH na vstupe si však môžeš uplatniť až v 9. mesiaci, keď si faktúry obdržala". Ako si to myslela?
rosemary
22.09.04,11:30
Ahoj Veselá. Z čoho vyplýva, že musíš dať opravné DP, keď doklad máš až v septembri? Ja som z toho úplne d...slon. Začala som sa riadiť usmernením, ktoré tu bolo zverejnené, že až doklad máš, zahrnieš ho do DP. A teraz teda neviem
rosemary
22.09.04,11:32
Ale keby som si to riadne prečítala, tak mi to dojde hneď. Ide o samozdanenie, a to samozrejme dňom dodania služby.Hovorím....slon