Matúš Okša
01.09.11,19:29
Zdravím, včera som si zobral z Orangeu Xperiu Neo na svoj paušál. Dnes som si poslal SMS o výpis o spotrebe. Prišla mi SMS a v nej "mimo predplatenia: 64,6€" Vie mi toto niekto vysvetliť? Za čo akože mám platiť 64€? Zistil som že to je za spotrebu internetu, ale ja som žiadny internet zapnutý nemal, nič som nesťahoval. Ten telefón si sťahuje sám a surfuje, alebo ako to mám chápať? Neviem čo spraviť, nemôžem si dovoliť platiť takéto faktúry.
marko182
01.09.11,19:02
Matus,
V inej teme si pisal, ze si bral od Orange 1000MB predplatenych dat. Tak nie je mozne, aby si mal taku sumu nad pausal. Bez toho aby som videl fakturu je tazko radit. Pokial su to naozaj poplatky za data, tak ma zatial napadaju len 2 veci.

1. Ze by si umyselne alebo omylom pouzil data v roamingu, napr. ak si bol v nejakej prihranicnej oblasti. To je ta menej pravdepodobna.

2. Ak si ten pausal bral len nedavno, tak je mozne, ze si az do dalsieho zuctovacieho obdobia dostal len tzv. alikvotnu cast predplatenych minut a dat. Cize napr. namiesto 1000MB si dostal len 50MB a plnych 1000 dostanes az od dalsieho zuctovacieho obdobia. Ak to je ten pripad, tak si mozno vycerpal tie data a zvysok ti bol nauctovany nad pausal.

Skus zavolat na zakaznicku linku alebo skoc do predajne, tam ti poradia skor ako my tu.
Matúš Okša
01.09.11,21:43
Už som prišiel prečo mi vyšla taká suma pravdepodobne, ešte nemám doma faktúru ale zrejme to bude tak. V zmluve som sa dočítal že mi rátajú poplatok 8€ za aktiváciu SIM karty a ešte nejaká suma 47,36€ za nejaký jednorázový poplatok + mal som tam ešte 6€ mimo predplatenia za minulý mesiac. Ak tie poplatky pripočítavajú na faktúru tak to vychádza okolo tých 64€.