samier
01.09.11,19:41
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako je to pri zateplovaní bytového domu, resp. balkónov ak sú zasklené balkóny. Je nejaký zákon podľa ktorého by si majitelia zasklených balónov mali nárokovať o preplatok demontáži a následnú montáž bytovým fondom? Prosím poraďte. ďakujem veľmi pekne
verkaz
01.09.11,18:44
Táto téma je tu už preberaná. Otvor si ju a dozvieš sa, čo potrebuješ
samier
02.09.11,06:41
Prepáčte, ale nič som doposiaľ nenašla. Prosím ak by bol niekto tak zlatý a napísal link, alebo krátku odpoveď či niečo podobné je, alebo nieje v zákone stanovené. Ďakujem
ladyrs
02.09.11,06:44
verkaz
02.09.11,17:16
Skús : presklenie balkónov
zasklenie balkónov
zasklenie balkónov bez súhlasu SVB a stavebného úradu
felix1
03.09.11,10:35
Ak chces na to pozriet objektivne, staci pouzit pohlad zo strany ost. vlastnikov. Je to tvoja uprava balkona a bud rada ze nenamietali zasah do vzhladu domu. Zo zakona ani z pohladu slusnosti nemas narok na taketo ,,odskodnenie,, .
samier
03.09.11,16:36
Ak chces na to pozriet objektivne, staci pouzit pohlad zo strany ost. vlastnikov. Je to tvoja uprava balkona a bud rada ze nenamietali zasah do vzhladu domu. Zo zakona ani z pohladu slusnosti nemas narok na taketo ,,odskodnenie,, .

Nie, ja práveže nemám zaskený balkón, no jedna naša "vychytralá" suseda silou mocou chce si presadiť, aby jej všetko bolo preplatené z fondu opráv, čo si myslím, že je voči ostatným vlastníkom nekorektné. Prečo by som ja mala platiť niekomu jeho ...?
alaya1
03.09.11,17:50
U nas sa idu rekonstruovat balkony a ti, co maju zateplene, roletami, ci zasklenne, dostanu kompenzaciu. je to na dohode majitelov bytov na domovej schodzi, u nas to tak bolo.
Zitulda
03.09.11,18:59
Naši niektorí vlastníci bytov, čo mali zasklené loggie pred zateplovaním, boli správcom vyzvaní, si vopred zaslenie sami, na vlastné náklady !!!
zasklenie demontovať, prípadne požiadať o to firmu, ktorá im ho montovala, (alebo im ho odmontujú pracovníci zateplenia, no nie zadarmo. Odstraňovali si ho sami. Zároveň bolo s nimi dohodnuté, že ak chcú mať pôvodné zasklenie u nich sa výška zábradlia upraví tak, aby im sedelo zasklenie. A sami si na vlastné náklady ich mali namontovať. Spolu pri zateplovaním sa rekonštruovali podlahy (nová izolácia, spádová vrstva a mrazuvzdorná dlažba, oplechovanie a nové zábradlia, ktorých výška bola už podľa nových platných STN noriem! Nakoľko sme vedeli, asi tri roky vopred, že sa bude blok zateplovať, boli vlastníci oznamom na nástenke ale aj písomne oproti podpisu vopred upozornení na pár skutočností:
a.- Nech si nerobia dlažbu na loggiách pri rekonštrukcii bytov, lebo ju budú musieť tiež odstrániť aj keby bola akokoľvek drahá.
b.- V prípade výmeny starých okien za nové, nech si vonkajšie parapety na oknách či loggiách neobjednávajú, lebo pri loggiách sa parapety budú robiť nové ...sú opatrené dlažbou a okná novým oplechovaním, ktoré budú z dôvodu hrúbky izolantu širšie ako pred zateplením.
c.- aby pri objednávké okien upozornili dodávateľa, že nech počíta s tým, že sa ostenie okien a nadpražie bude zateplovať cca 2cm izolantom nech s tým uvažuje pri rozmere nových okien.
Kto prečítal počúvol a nezabudol ušetril izolácia je urobená tak ako to norma predpisuje a kto nie :rolleyes: noooo nadával potom sám na seba.