petoo83
01.09.11,22:24
Uz niekolko rokov vlastnim byt ktory som doteraz prenajimal ale nastala chvila kedy sa tam idem nastahovat aj ja s priatelkou.Nakolko je to ale len 2.izbovy byt planujeme tam byvyt len 3-4 roky a potom ho predat a kupit nieco vacsie.Mame tam umakartove jadro a to by sme si chceli nejako spestrit.Kedze byt sa bude predavat zburat umakart a nanovo murovat sme hned zatrhli.Ja mam taky napad ze by sme to mohli vystierovat.Myslim umakart zdrsnit nejakym dobrym lepidlom nalepit aj stietku a fasadnou omietkou omietnut.Len neviem ci je to dobry napad.Co sa tyka WC-ka to je asi jedno len sa bojim kupelne.Myslim ze drzat to bude ked sa da aj sietka ale neviem co spravi ta voda.Myslim ze ked je to fasadna omietka tak by to malo normalne drzat.este ma napadlo ze mietsa okolo vane natriet nejakym lakom aby ta omietka nepila vodu.Prosim napiste mi ci je to blbost alebo ci to tak niekto ma a aku ma s tym skusenost.ďakujem
220870
01.09.11,20:39
Fasádna omietka sa dá natiahnuť na umakart.Vhodný je len akryl,nie silikon,ani silikát.Moc do interiéru kupelne neodporúčam.Je to drsné a bude sa tam zachytávať voda špina mastnota saponáty.Môže to časom plesniveť .Údržba bude náročná na čas a fyzickú prácu.
petoo83
02.09.11,17:08
aha tak to ma nenapadlo a keby som tam natiahol jemnu stierku a nejakym lakom to nalakoval aky to nepilo vodu?
220870
02.09.11,17:43
Na umakart omietky chytajú len veľmi ťažko.Viem že sú na umakart nejaké farby a pryskyrice,tapety .Ale neviem bližšie poradiť.Umakarty len búrame a vyhadzujeme.Ešte sa na to dá prilepiť zelený sadrokarton ,na ten si potom môžete namaľovať alebo nalepiť čo len chcete.
pepsikova
02.09.11,17:59
Na umakart omietky chytajú len veľmi ťažko.Viem že sú na umakart nejaké farby a pryskyrice,tapety .Ale neviem bližšie poradiť.Umakarty len búrame a vyhadzujeme.Ešte sa na to dá prilepiť zelený sadrokarton ,na ten si potom môžete namaľovať alebo nalepiť čo len chcete...

..a keby sa na umakart dali- teda nalepili dlaždice?..odvnútra kúpelne?..mne sa tiež nechce búrať jadro, lebo od kuchyne mám dlaždice a pekné...
bubkoch
02.09.11,18:19
..

..a keby sa na umakart dali- teda nalepili dlaždice?..odvnútra kúpelne?..mne sa tiež nechce búrať jadro, lebo od kuchyne mám dlaždice a pekné...
da sa ...
umakart - sietka - obkladacky
220870
02.09.11,18:33
Dá sa to lepiť aj na umakart ale moc záleží od samotného umakartu od toho v akom je stave.Obkladači to moc nechcú robiť lebo je to háklivé na kvalitu.lúbi to popadať aj keď sa dodrží celý technologický postup.
petoo83
02.09.11,20:43
ale nemyslite ze ked sa umakart umyje a zdrsni matrie sa nejakym dobrym lepidlom na ktory sa da stietka nemyslite ze to bude drzat?potom na tu sietku dat tu stierku co chcem ja alebo popripade obklad?
220870
03.09.11,04:22
Treba použiť pieskové penetráky,na hladké povrchy.Sú dosť drahé 5kg okolo 20-30€.Za tú cenu máte tapetu na celú kúpelňu.
Pokiaľ to nechcete na dlhú dobu treba si poriadne prerátať,čo sa oplatí kúpiť.
pepsikova
03.09.11,05:31
Dá sa to lepiť aj na umakart ale moc záleží od samotného umakartu od toho v akom je stave.Obkladači to moc nechcú robiť lebo je to háklivé na kvalitu.lúbi to popadať aj keď sa dodrží celý technologický postup...

..díky,mojík,mne sa nechce roztasať celú chalupu, tak čo je najlepšie?..murárov a obkladača mám doma a návrhy sa tu len tak hemžia, ale nerada by som aby s tým bola za rok panta,alebo začalo plesnieť,(nemám predstavu o takej akcii a nerada som sprostá)...a bude vaňa, a chcem to nadlho,tak ako?...

..peto prepáč, ak som ti skočila do témy...
terezamaria
03.09.11,11:32
..

..díky,mojík,mne sa nechce roztasať celú chalupu, tak čo je najlepšie?..murárov a obkladača mám doma a návrhy sa tu len tak hemžia, ale nerada by som aby s tým bola za rok panta,alebo začalo plesnieť,(nemám predstavu o takej akcii a nerada som sprostá)...a bude vaňa, a chcem to nadlho,tak ako?...

..peto prepáč, ak som ti skočila do témy...

Nakoľko som jadro mala " zdravé " a manžel bol veľmi chorý, rozhodla som sa tiež pre šikovnejšie a menej nákladné riešenie. Na jadro nalepili RS-kou sieťku, tá sa potiahla stierkou /kožovkou/, neviem ako sa to odborne volá a na ňu sa nalepili až po strop obkladačky. Na zem farebne zladená dlažba, v rohu sprchovací kút. Neplesnie nič, napriek tomu, že susedia zhora ma už roky topia, a majú už druhý krát prerobenú murovanú kúpelňu.
Zvonku je to okožované, takže ani nepoznať, že pod tým je jadro.