tmk20
02.09.11,07:22
Dobry.
uz par mesiacov prerabam stary tehlovy byt. Do bytu planujem dat na podlahy okrem dlazby na chodbe a kupelni aj laminatovu podlahu do jednej izby a do kuchyne spojenej s obyvackou. V polovici bytu je liata podlaha, relativne rovna s odchylkami cca 2 mm na 1 m. Tu by som rad ponechal. nachadza sa aj v kuchyni. v obyvacke ktora je spojena s kuchynou su uz stare parkety (delila ich priecka, ktoru som odstranil), taktiez v dalsej izbe. z pociatku som uvazoval ze parkety len prebrusim, zrovnam pripadne nerovnosti aby bola dostatocne rovna ako podklad pod plavajucu podlahu. je to jednak financne asi menej nakladne ale predovsetkym sa chcem vyvarobvat vyberaniu parkiet kt. su lepene smolou a predovsetkym cisteniu tejto smoly. Parkety nechem ponechat, uz pred rekonstrukciou boli dost ponicene, s pomerne velkymi sparami miestami aj viac ako 5 mm a odute, pocas rekonstrukcie odutie je vyraznejsie nakolko v byte je omnoho viac vlhkosti ako byvalo, schnutie omietok a tak podobne. Pred rekonstrukciou bol byt velmi suchy. Teraz sa vsak obavam ci takyto dreveny podklad by bol vhodny pod plavajucu podlahu, ci to drevo nezacne casom pracovat a v konecnem dosledku nedojde k rozchadzanu spojov na plavajucej laminatovej podlahe. teda z toho vyplyvaju dve otazky:

1. je mozne ponechat parkety? ak ano, ako ich osetrit po zrovnani a bruseni? aky podklad pod laminatovu podlahu aby parkety nenavlhaly a dostatocne dychali a nezaplesnively?

2. ak nie je ina moznost a parkety odstranit, ako sa zbavit smoly pod nimi? Vznikne "krater" cca 3 cm hlboky. pod plavacku sa odporuca dat polystyren na zmiernenie kracajiveho hluku, aplikovat polystiren pod nivelak? aku zvolit skladbu podlahy? co je vhodne dat pod takuto podlahu. potrebujem sa vyskovo dostat na uroven jestvujucej liatej podlahy, kt. netreba upravovat.

Ma s tym niekto skusenost? Vopred dakujem za rady a odporucania.