Janula22234
02.09.11,08:54
Dobry den,

pri nastupe na matersku dovolenku pozaduje odo mna zamestnávatel podpisat docasný vystup z prace. Je to prosim v zmysle aktuálneho zákonnika prace? Pracujem na vysokej manazerskej pozicii, ako dlho trva moj narok sa na tu istu poziciu vratit?
Tweety
02.09.11,06:56
Dobry den,

pri nastupe na matersku dovolenku pozaduje odo mna zamestnávatel podpisat docasný vystup z prace. Je to prosim v zmysle aktuálneho zákonnika prace? Pracujem na vysokej manazerskej pozicii, ako dlho trva moj narok sa na tu istu poziciu vratit?
Nie, nie je to v zmysle starého, ani nového ZP, nástupom na MD sa na tvojom zamestnávaní nič nemení, naďalej si zamestnancom. Takže takéto požadovanie podpisu je protiprávne. Tvoj nárok na pozíciu trvá aj po nástupe z MD, RD.
Nežiada on toto?

§166ZP
(3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.
Janula22234
02.09.11,07:00
Dakujem velmi pekne za radu!
veronikasad
02.09.11,09:25
Dobry den,

pri nastupe na matersku dovolenku pozaduje odo mna zamestnávatel podpisat docasný vystup z prace. Je to prosim v zmysle aktuálneho zákonnika prace? Pracujem na vysokej manazerskej pozicii, ako dlho trva moj narok sa na tu istu poziciu vratit?
čo je to dočasný výstup z práce ? Ukončenie pracovného pomeru dohodou ? Alebo tvoja žiadosť o poskytnutie rodičovskej dovolenky, s uvedením doby trvania, aby si za teba v tomto období vedel zabezpečiť náhradu ?
Janula22234
02.09.11,15:54
Nie, ja uz som nastupila na matersku 29.8. a teraz chcu podpisat "vystupny listok" kde sa hovori o tom ze nemam voci spolocnosti podlznosti, laptop, mobil, knihy atd.... toto sa bezne podpisuje pri výstupe...ale pri nastupe na MD?!.... okrem toho mobil a laptop mi nechali... nerozumiem tomu fakt.
Tweety
02.09.11,16:41
Nie, ja uz som nastupila na matersku 29.8. a teraz chcu podpisat "vystupny listok" kde sa hovori o tom ze nemam voci spolocnosti podlznosti, laptop, mobil, knihy atd.... toto sa bezne podpisuje pri výstupe...ale pri nastupe na MD?!.... okrem toho mobil a laptop mi nechali... nerozumiem tomu fakt.
Tak to je trochu :confused:, ak Ti tie veci nechali, potom je úplne nelogické, ale v každom prípade nič nepodpisuj, pretože, ako som už písala, tvoj PP aj naďalej trvá.