Tinka.ba
02.09.11,08:38
Krasny slnecny den Vam zelam;) Chcem sa spytat, ci mate skusenosti s mystery shoppingom a ci nahodou nemate k dispozicii nejake materialy, konkretne scenare a dotazniky k mystery shoppingu? Dakujem
Gina Er
02.09.11,12:57
robíš pre niekoho mystery shopping, alebo na čo to potrebuješ?
Tinka.ba
02.09.11,20:12
robim diplomovu pracu na temu mystery shopping... kedze mi postupy prieskumove agentury nechcu spristupnit(ich know how, co v podstate chápem), tak hladam niekoho, co by mi poskytol nejake informacie o MS.
Ine je nieco si nastudovat a ine je nieco aj spravne zrealizovat, ked nemate pred ocami "vzor", resp. postup, ako sa to ma spravne robit.
MS budem realizovat v restauracnych zariadeniach jedneho slovenskeho podnikatela. kedze sa na to ako jediny z mnoha oslovenych velmi ochotne podujal(predtym som oslovovala spolocnosti z ineho odboru a nikto z opytanych nemal cas/chut/odvahu/naladu spolupracovat), velmi si ho za to vazim. Preto chcem odviest pre neho kvalitnu pracu, s co najlepsimi vystupmi a aj s navrhnutymi rieseniami na napravu kritickych bodov. Aby to bolo aj pre neho prinosom a zaroven vdakou za sancu, ktoru mi poskytol.
Preto budem vdacna za kazdy material o MS.
lujza.j
02.09.11,20:23
Tinka.ba
02.09.11,20:31
lujza.j-dakujem si zlata... no teoriu - internet a uja googla mam uz preluskaneho:D, skor by som potrebovala vidiet, ako to vyzera v praxi. ci uz scenar, alebo postup dotaznika, co sa pri MS vyplna
blavaciko
02.09.11,20:40
je potrebne si uvedomit ze maloktora spolocnost vykonavajuca MS ti prezradi svoje know-how. Ono hlavne vsetky scenare, dotazniky a formulare by sa mali vyrabat na mieru priamo pre klienta, len vtedy ma MS vyznam
Tinka.ba
02.09.11,21:20
je potrebne si uvedomit ze maloktora spolocnost vykonavajuca MS ti prezradi svoje know-how. Ono hlavne vsetky scenare, dotazniky a formulare by sa mali vyrabat na mieru priamo pre klienta, len vtedy ma MS vyznam
samozrejme, ze si uvedomujem, ze ziadna prieskumova agentura mi nebude prezradzat svoje know how, ked sa tym zivi a na tom zaraba(to uz som pisala vo svojom prispevku vyssie).... taktiez si uvedomujem, ze scenare a dotazniky sa musia robit na kazdu prevadzku individualne podla potrieb prevadzkovatela... len som si chcela "vzorom" ozrejmit postup realizacie MS a hlavne ujasnit postup bodovania, ktory mi ako nezainteresovanemu a nezaskolenemu cloveku nie je az tak jasny...
Na poradu chodi velmi vela ludi, ktori sa uz s MS mohli stretnut, preto sa v kutiku duse spolieham, ze by sa tu mohla najst osoba, ktora by mi poskytla informacie, ktore tu hladam...
blavaciko
02.09.11,21:32
postup bodovania? je to zavisle od konkretneho klienta... pre kazde podnikanie je dolezite nieco ine, avsak predovsetkym sa hodnoti spokojnost s obsluhou az neskor kvalita vyrobku/tovaru (no aj ta je velmi dolezita) v niektorych spolocnostiach zamestnanci o prieskume vedia, dokonca aj poznaju "pravidla hry", niekde zamestnanci o takomto postupe klienta nemaju vobec potuchy...
u niekoho je dolezity cas, u ineho pristup, niekto preferuje ci sa obsluha usmeje...
samozrejme ze spravna agentura sa posnazi klienta najskor naviest na to, co by malo byt pre neho dolezite...
Gina Er
03.09.11,05:25
každá firma má svoje požiadavky,ktoré si dáva kontrolovať....agentúra iba vyšle človeka,ktorý to skontroluje....u nás si to robíme aj sami,aj agentúra.v tom druhom prípade o tom nemáme ani potuchy,ale podozriví sú nám ľudia,ktorí si niečo zapisujú :D
Gina Er
03.09.11,05:27
robim diplomovu pracu na temu mystery shopping... kedze mi postupy prieskumove agentury nechcu spristupnit(ich know how, co v podstate chápem), tak hladam niekoho, co by mi poskytol nejake informacie o MS.
Ine je nieco si nastudovat a ine je nieco aj spravne zrealizovat, ked nemate pred ocami "vzor", resp. postup, ako sa to ma spravne robit.
MS budem realizovat v restauracnych zariadeniach jedneho slovenskeho podnikatela. kedze sa na to ako jediny z mnoha oslovenych velmi ochotne podujal(predtym som oslovovala spolocnosti z ineho odboru a nikto z opytanych nemal cas/chut/odvahu/naladu spolupracovat), velmi si ho za to vazim. Preto chcem odviest pre neho kvalitnu pracu, s co najlepsimi vystupmi a aj s navrhnutymi rieseniami na napravu kritickych bodov. Aby to bolo aj pre neho prinosom a zaroven vdakou za sancu, ktoru mi poskytol.
Preto budem vdacna za kazdy material o MS.
v prvom rade by dotyčný podnikateľ mal vedieť,čo chce zlepšiť.Ty nie si od toho,aby si mu radila,Ty máš iba vykonať kontrolný nákup a potom to zhodnotiť.Závery si z toho musí vyvodiť on sám.
Tinka.ba
03.09.11,11:57
každá firma má svoje požiadavky,ktoré si dáva kontrolovať....agentúra iba vyšle človeka,ktorý to skontroluje....u nás si to robíme aj sami,aj agentúra.v tom druhom prípade o tom nemáme ani potuchy,ale podozriví sú nám ľudia,ktorí si niečo zapisujú :D
podla toho, co mam zatial nastudovane, aj agentura ma "prilozit ruku k dielu" v tom, ze podnikatel si nemusi byt vadomi niektorych veci, ktore su pre zakaznika dolezite. Napr. podnikatel si mysli, ze casnik sa ma spravat slusne, usmievat sa, jedlo ma byt chutne... ale pre zakaznika moze byt dolezitejsia napr. cistota poharov, toaliet, celkovo hygiena, moznost parkovania, dostupnost, otvaracie hodiny,... Preto chcem odsledovat aj veci a detaily, ktore podnikatela nemuseli napadnut a nemusel ich povazovat za problem...
Gina-ak ste si to uz realizovali, mohla by si mi na mail martina.ba@centrum.sk poslat Vas dotaznik, samozrejme postaci aj nevyplneny ako vzor:o
Tinka.ba
03.09.11,12:02
samozrejme ze spravna agentura sa posnazi klienta najskor naviest na to, co by malo byt pre neho dolezite...
presne o to mi ide, dat tam aj nieco svoje a naviest "klienta" na to, co moze byt pre zakaznika dolezite a to si aj odsledovat...
Tinka.ba
03.09.11,12:07
Ty nie si od toho,aby si mu radila,Ty máš iba vykonať kontrolný nákup a potom to zhodnotiť.Závery si z toho musí vyvodiť on sám.
samozrejme s tymto suhlasim, ale kedze sa jedna o diplomovu pracu, zavery a navrhy na zlepsenie k tomu urobit musim(povinna aplikacia 5 rocnych ziskanych vedomosti) a uz bude len na podnikatelovi, ci sa o vystupy bude zaujimat(tvrdi, ze ano) a ci si z toho nieco vezme, alebo nie...
Gina Er
03.09.11,12:43
teraz mám dovolenku,ale o týždeň budem v práci,okopírujem Ti naše mystery....
misomiso
03.09.11,12:48
Ide o to, aby hodnotenie robil clovek, ktory ma dobry prehad o tom, ako by to malo v restauracii DANEJ KATEGORIE vyzerat a co hostia ocakavaju. Iny vyznam ma cistota poharov v dobrom hoteli iny vo vycape.
misstka
03.09.11,12:51
ja robím mystery shoppera, , ak by si mala nejaké otázky napíš, ale konkrétne scenáre alebo dotazníky ti nemôžem poskytnúť, nakoľko som sa k tomu zaviazala, ale ak by si chcela vedieť nejaké všeobecnejšie informácie aj z praxe tak dám, ale originál materiály určite nie
Gina Er
03.09.11,12:55
ja robím mystery shoppera, , ak by si mala nejaké otázky napíš, ale konkrétne scenáre alebo dotazníky ti nemôžem poskytnúť, nakoľko som sa k tomu zaviazala, ale ak by si chcela vedieť nejaké všeobecnejšie informácie aj z praxe tak dám, ale originál materiály určite nie
ako sa dá dostať k takejto robote? :)
misstka
03.09.11,13:06
ako sa dá dostať k takejto robote? :)

daj si do googla mystery shopping, nájde ti nejaké agentúry čo sa tým zaoberajú a niektoré majú aj na stránkach formulár pre záujemcov, tak vypíš, prípadne ak aj nemajú tak im napíš, že kde by si mohla robiť a ak niečo budú mať, ozvú sa ti. niekedy bývajú inzeráty napríklad aj na profesii alebo iných stránkach.
ale je do občasná práca len na dohodu a možno momentálne tam kde majú dosť mystery shopperov dosť sa ti neozvú, ale časom príde nejaký nový projekt a ozvú sa a ak budú s tvojou prácou spokojný, tak budú s tebou počítať vždy.
Gina Er
03.09.11,13:24
dík,idem gúúúúgliť :D.....(hmmm,chodím na profesiu,ale takéto niečo som tam ešte nenašla...)
misstka
03.09.11,13:51
Konkrétne agentúry ťažko povedať, lebo je ich fakt veľa, tie prevádzky čo sú v mojom okolí nie sú možno v tvojom a naopak tie čo sú v tvojom nie sú v mojom a takisto niektoré agentúry uprednostňujú ľudí ako ja čo majú s mystery shoppingom už bohaté skúsenosti, ale niektoré majú už na stránkach napísané, že chcú vyslovene ľudí, čo to ešte nerobili. takže je veľmi pravdepodobné, že tie čo mňa úplne odignorovali si vyberú človeka ako ty.

treba len čakať, ak napíšeš viacerým, určite sa niektorá ozve, lebo ak majú nejaký nový alebo väčší projekt, tak stále hľadajú. lebo hoci je to finančne veľmi dobre ohodnotená práca a takisto podľa mňa aj zaujímavá, tak nie každému sa to páči a nie každý tú prácu zvládne.
ono to možno vyzerá ľahko, ale ak si už dá niekto urobiť mystery shopping a vyhodí za to nejaké peniaze, tak väčšinou chce mať zmapované okrem toho hlavného cieľa na čo je mystery shoping zameraný aj všetko ostatné. teda si treba všímať priamo pri mystery shopingu veľmi veľa vecí, takisto treba byť pripravený na mnohé situácie a reagovať tak, aby si nenarušila svojou reakciou ten scenár a aby si zistila všetko čo máš. a ešte popri tom byť nenápadný, správať sa prirodzene a kedže logicky nemôžeš mať pri sebe dotazník alebo si všetko na mieste zapisovať, tak si treba aj všetko čo treba do dotazníku zapamätať.
Hazard77
03.09.11,14:40
Ja som MS a táto práca je super. Vždy keď prídem na nejakú predajňu a pýtam sa samozrejme veci a personál predajne sa ku mne správa hrubo alebo nevhodne tak ma to naozaj teší, že môžem upozorniť aj na túto informáciu spoločnosti, ktoré zamestnávajú túto osobu. Naozaj si myslím, že by sa to malo zlepšiť a prístup týchto ľudí by mal byť úplne o niečom inom ako to na viacerých miestach v súčasnosti je.
misstka
04.09.11,14:27
robim diplomovu pracu na temu mystery shopping... kedze mi postupy prieskumove agentury nechcu spristupnit(ich know how, co v podstate chápem), tak hladam niekoho, co by mi poskytol nejake informacie o MS.
Ine je nieco si nastudovat a ine je nieco aj spravne zrealizovat, ked nemate pred ocami "vzor", resp. postup, ako sa to ma spravne robit.
MS budem realizovat v restauracnych zariadeniach jedneho slovenskeho podnikatela. kedze sa na to ako jediny z mnoha oslovenych velmi ochotne podujal(predtym som oslovovala spolocnosti z ineho odboru a nikto z opytanych nemal cas/chut/odvahu/naladu spolupracovat), velmi si ho za to vazim. Preto chcem odviest pre neho kvalitnu pracu, s co najlepsimi vystupmi a aj s navrhnutymi rieseniami na napravu kritickych bodov. Aby to bolo aj pre neho prinosom a zaroven vdakou za sancu, ktoru mi poskytol.
Preto budem vdacna za kazdy material o MS.

tak v reštauráciach určite treba zhodnotiť kvalitu jedla, treba sa poradiť s majiteľom, aké jedlo je v tej reštaurácii najoblúbenejšie, načo tam ľudia chodia. lebo logicky treba zhodnotiť jedlo čo si objednáva väčšina, nie také, čo si za rok objedná možno 1 zákazník. už len niekto z reštaurácie ti musí povedať, že čo ma to jedlo splnať, teda napríklad v akom množstve má byť, ak pôjde napríklad o mäso, tak aké má byť mäso, či máš hodnotiť aj úpravu na tanieri a podobne. okrem toho sa môžeš zamerať aj na správanie obsluhy, čistotu reštaurácie a podobne.
ale toto je len na majiteľovi alebo prevádzkarovi aby ti povedal aké má požiadavky na kvalitu jedla, na obsluhu a na čistotu. a ked budeš vedieť na čo dbajú, nie je problém urobiť scenár a takisto ani otázky do dotazníka.
Tinka.ba
08.09.11,13:01
Ide o to, aby hodnotenie robil clovek, ktory ma dobry prehad o tom, ako by to malo v restauracii DANEJ KATEGORIE vyzerat a co hostia ocakavaju. Iny vyznam ma cistota poharov v dobrom hoteli iny vo vycape.
Tak ja by som chcela aj vo vycape dostat cisty pohar:D a akym sposobom ma podla Teba ziskat prehlad student, aby vedel na co sa ma zamerat?
Tinka.ba
08.09.11,13:05
Ja som MS a táto práca je super. Vždy keď prídem na nejakú predajňu a pýtam sa samozrejme veci a personál predajne sa ku mne správa hrubo alebo nevhodne tak ma to naozaj teší, že môžem upozorniť aj na túto informáciu spoločnosti, ktoré zamestnávajú túto osobu. Naozaj si myslím, že by sa to malo zlepšiť a prístup týchto ľudí by mal byť úplne o niečom inom ako to na viacerých miestach v súčasnosti je.

Niektorych zamestnancov aj chapem.... najnarocnejsia je praca s ludmi, niektori zakaznici sa nevedia spravat a pokazia naladu,motivaciu aj tym zamestnancom, co sa snazia spravat milo... A Ty nemas skusenosti z restauracnej oblasti MS s ktorymi by si sa chcel podelit?:D
Tinka.ba
08.09.11,13:08
ako sa dá dostať k takejto robote? :)
To je celkom aj zlozite, ja som sa chcela stat kvoli dipl.p. tajnym agentom ako tajny zakaznik, aby som vedela, ako to funguje a neberu v BA moc novych
Tinka.ba
10.09.11,22:37
Misstka-chcem sa Ti velmi podakovat za rady a velmi podnetne nazory na danu problematiku...(minule som oznacenim Tvojho prispevku za najlepsi, celu temu zablokovala:D, takze aj vdaka adminovi za jej odblokovanie)
silvia-mysterysh
12.01.12,15:11
dobry den! chcem sa opytat ci robite mystery shoppera aj pre hotely alebo len pre restauracie? mam totiz podobny problem - pisem diplomovku na danu temu a nemam dostatok podrobnejsich informacii.
silvia-mysterysh
12.01.12,15:15
ja robím mystery shoppera, , ak by si mala nejaké otázky napíš, ale konkrétne scenáre alebo dotazníky ti nemôžem poskytnúť, nakoľko som sa k tomu zaviazala, ale ak by si chcela vedieť nejaké všeobecnejšie informácie aj z praxe tak dám, ale originál materiály určite nie

dobry den! chcem sa opytat ci robite mystery shoppera aj pre hotely alebo len pre restauracie? mam totiz podobny problem - pisem diplomovku na danu temu a nemam dostatok podrobnejsich informacii.