Jozef16
02.09.11,10:31
Dobrý deň,
chcem sa spýtať či je možné vykonávať prácu kotolníka v základnej škole na živnosť
rudopp
02.09.11,08:52
Dobrý deň,
chcem sa spýtať či je možné vykonávať prácu kotolníka v základnej škole na živnosť

Záleží od tej školy.
Jozef16
02.09.11,12:32
ďakujem, ja by som skôr chcel vedieť o akú živnosť ide, keď sa jedná o správu plynovej kotolne.
domenico.office
02.09.11,13:31
Podľa mňa budeš potrebovať remeselnú činnosť: Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení plynových. Bude dobre, ak sa budeš informovať na Živnostenskom, určite ti povedia, či k tomuto predmetu bude ešte niečo nutné.
Jozef16
02.09.11,17:04
Ide o prácu: obsluha a prevádzka plynovej kotolne. Otázka je na základe akej živnosti sa dá táto práca vykonávať?
Economic
02.09.11,17:06
Ide o prácu: obsluha a prevádzka plynovej kotolne. Otázka je na základe akej živnosti sa dá táto práca vykonávať?


Predsa Ti Domenico odpovedal. Remeselná živnosť za 15.- Eur, no musíš spĺňať podmienky dané živn. zákonom. Mať potrebné vzdelanie a neviem či nie aj Osvedčenie o odbornej spôsobilosti.
Jozef16
02.09.11,18:12
napísal:Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení plynových. Ale to je prevádzka týchto zariadení
rudopp
02.09.11,19:02
Podľa mňa budeš potrebovať remeselnú činnosť: Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení plynových. Bude dobre, ak sa budeš informovať na Živnostenskom, určite ti povedia, či k tomuto predmetu bude ešte niečo nutné.

A skúšky z vyhl. 718
(teraz tuším už iná)
Economic
03.09.11,05:55
napísal:Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení plynových. Ale to je prevádzka týchto zariadení

Jediná rada pre Teba zájdi na príslušný živnostenský úrad, tam Ti najlepšie poradia. Alebo ešte jednu možnosť máš, preštuduj si Živnostenský zákon. Tam získaš odpoveď.
rudopp
03.09.11,08:10
Jediná rada pre Teba zájdi na príslušný živnostenský úrad, tam Ti najlepšie poradia. Alebo ešte jednu možnosť máš, preštuduj si Živnostenský zákon. Tam získaš odpoveď.

V zákone napíšu :

potrebné vzdelanie

Was ist das ???
Economic
03.09.11,08:26
V zákone napíšu :

potrebné vzdelanie

Was ist das ???


HLAVA II
Odborná spôsobilosť

§ 66g

(1) Odbornú spôsobilosť pre živnosti zaradené v prílohách č. 1 a 2 môže osoba spoločenstva preukázať aj rozhodnutím o uznaní odbornej praxe alebo rozhodnutím o uznaní odbornej kvalifikácie.
(2) Rozhodnutím o uznaní odbornej praxe možno preukázať odbornú spôsobilosť iba pre živnosti zaradené v prílohách č. 1 a 2 do zoznamov I až III.
rudopp
03.09.11,08:32
HLAVA II
Odborná spôsobilosť

§ 66g

(1) Odbornú spôsobilosť pre živnosti zaradené v prílohách č. 1 a 2 môže osoba spoločenstva preukázať aj rozhodnutím o uznaní odbornej praxe alebo rozhodnutím o uznaní odbornej kvalifikácie.
(2) Rozhodnutím o uznaní odbornej praxe možno preukázať odbornú spôsobilosť iba pre živnosti zaradené v prílohách č. 1 a 2 do zoznamov I až III.

Prelož mu to do ľudskej reči :

musí absolvovať školenie a urobiť skúšky
domenico.office
04.09.11,10:49
napísal:Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení plynových. Ale to je prevádzka týchto zariadení

Spoločnosti, ktoré prevádzkujú plynové kotolne, majú takýto predmet podnikania.
Jozef16
05.09.11,11:31
Pýtal som sa na živnostenskom úrade, tam mi povedali, že sa taká živnosť neexistuje.... našiel som na internete zmluvy s fyzickými osobami, napr. daňové riaditeľstvo Nitra uzavrelo takú zmluvu S FO na základe OZ o obsluhe plynovej kotolne, následne som túto osobu našiel živnostenskom registri so živnosťou "obsluha Kotolne" ale nikto nevie povedať aká je to živnosť....
Economic
05.09.11,11:54
Pýtal som sa na živnostenskom úrade, tam mi povedali, že sa taká živnosť neexistuje.... našiel som na internete zmluvy s fyzickými osobami, napr. daňové riaditeľstvo Nitra uzavrelo takú zmluvu S FO na základe OZ o obsluhe plynovej kotolne, následne som túto osobu našiel živnostenskom registri so živnosťou "obsluha Kotolne" ale nikto nevie povedať aká je to živnosť....


Neviem prečo stále dávaš rovnakú otázku, keď si dostal už minimálne 2x presnú odpoveď. Voľná živnosť to nie je. Presne Ti odpovedal domenico. Jedna dôležitá vec, tohto času sa musí vychádzať zo Zoznamu voľných predmetov podnikania uverejneného na ich stránke, tento zoznam je nemenný a platný. Jednoducho čo platilo v minulosti, neplatí teraz. Skús riešiť veci v reálnom čase !!!! Plynovú kotolnu nemôže predsa obsluhovať hocikto.
rudopp
05.09.11,12:49
Neviem prečo stále dávaš rovnakú otázku, keď si dostal už minimálne 2x presnú odpoveď. Voľná živnosť to nie je. Presne Ti odpovedal domenico. Jedna dôležitá vec, tohto času sa musí vychádzať zo Zoznamu voľných predmetov podnikania uverejneného na ich stránke, tento zoznam je nemenný a platný. Jednoducho čo platilo v minulosti, neplatí teraz. Skús riešiť veci v reálnom čase !!!! Plynovú kotolnu nemôže predsa obsluhovať hocikto.

Nestačí len to, že sa nebojíš. :D
Jozef16
09.09.11,10:31
Dobrý deň,
na základe Vašej informácie odpovedáme nasledovné:
obsluha plynovej kotolne je z pohľadu živnostenského zákona č. 455/1991 Zb.
zaradená do kategórie voľných živností, ktoré nie sú pre účely
živnostenského zákona viazané na povinnosť preukázania odbornej spôsobilosti
pre danú činnosť príslušnému registrujúcemu živnostenskému úradu.
Čo sa týka obsluhy a občasnej kontroly plynovej kotolne, živnostenský úrad
uvádza, že živnosť odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených
technických zariadení - plynových je viazanou živnosťou, pričom udelenie
osvedčenia o živnostenskom oprávnení je viazané na splnenie podmienky
odbornej spôsobilosti - oprávnenie na činnosť alebo osvedčenia na
vykonávanie činnosti v zmysle § 15 ods. 1 a 9 zákona č. 124/2006 Z.z. o
bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých
zákonov vydané technickou inšpekciou na meno podnikateľa. Živnostenskému
úradu z Vašej žiadosti nie je celkom zrejmé o aký druh a rozsah občasnej
kontroly bude vykonávaný.

Uvedené dávame na vedomie a zostávame s pozdravom
--------------------------------------------------------------
XY
odborný radca, odbor živnostenského podnikania ObÚ Nitra
lml
11.02.15,11:12
Zo slúsenosti viem, že ŽÚ zapíše živnosť "Obsluha kotolne",pričom ju zaradí do kategórie voľných živností, pokiaľ sa jedná len o obsluhu kotolne a nie aj o prevádzku.