onlinetip.sk
02.09.11,12:09
Dobrý deň.

Prechádzam zo SZČO na jednoosobovú s.r.o. Potrebujem poradiť ohľadom sídla spoločnosti, nakoľko doteraz ako SZČO som mal sídlo v rodičovskom dome a taktiež by som chcel toto sídlo ponechať aj naďalej pri s.r.o. Akú zmluvu potrebujem spísať s rodičmi? Ďakujem
Ľuboslav
02.09.11,10:28
Dobrý deň.

Prechádzam zo SZČO na jednoosobovú s.r.o. Potrebujem poradiť ohľadom sídla spoločnosti, nakoľko doteraz ako SZČO som mal sídlo v rodičovskom dome a taktiež by som chcel toto sídlo ponechať aj naďalej pri s.r.o. Akú zmluvu potrebujem spísať s rodičmi? Ďakujem

potrebuješ súhlas vlastníka (výpis z LV) so zápisom nehnuteľnosti ako sídla spoločnosti do obchodného registra

napr.



SÚHLAS VLASTNÍKA SO ZÁPISOM


NEHNUTEĽNOSTI


AKO SÍDLA DO OBCHODNÉHO REGISTRA






..., nar.... a ... nar...., bytom ..., ako výlučný vlastník nehnuteľnosti uvedenej na liste vlastníctva č.... v katastrálnom území ..., a to rodinného domu na ... v ... so súpisným číslom ... nachádzajúcim sa na parcele ...


súhlasíme
so zápisom vyššie uvedenej nehnuteľnosti ako sídla spoločnosti ..., ..., založenej spoločenskou zmluvou, do obchodného registra.

V ... dňa ...
Ivenka
02.09.11,10:32
Príloha - uprav si to:
Economic
02.09.11,13:29
potrebuješ súhlas vlastníka (výpis z LV) so zápisom nehnuteľnosti ako sídla spoločnosti do obchodného registra

napr.



SÚHLAS VLASTNÍKA SO ZÁPISOM


NEHNUTEĽNOSTI


AKO SÍDLA DO OBCHODNÉHO REGISTRA






..., nar.... a ... nar...., bytom ..., ako výlučný vlastník nehnuteľnosti uvedenej na liste vlastníctva č.... v katastrálnom území ..., a to rodinného domu na ... v ... so súpisným číslom ... nachádzajúcim sa na parcele ...


súhlasíme
so zápisom vyššie uvedenej nehnuteľnosti ako sídla spoločnosti ..., ..., založenej spoločenskou zmluvou, do obchodného registra.

V ... dňa ...

Len pripomeniem do OR doložiť aj LV. A ešte maličkosť, že pri elektronickom podaní do OR sa dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
onlinetip.sk
02.09.11,13:38
Ďakujem za odpoveď a čo tým myslíte ušetriť 50% na súdnom poplatku? Myslíte zápis do OR alebo toto je ešte osobitne nejaký zápis? Ja idem zakladať s.r.o cez firmu, kde je zápis do OR už v cene. Máte na mysli tento alebo nejaký iný zápis. Ďakujem
Economic
02.09.11,13:43
Ďakujem za odpoveď a čo tým myslíte ušetriť 50% na súdnom poplatku? Myslíte zápis do OR alebo toto je ešte osobitne nejaký zápis? Ja idem zakladať s.r.o cez firmu, kde je zápis do OR už v cene. Máte na mysli tento alebo nejaký iný zápis. Ďakujem

Zápis spoločnosti do obchodného registra. Zisti si či firma, ktorá Ti eseročku zakladá má ZEP. Ak nie, tak budeš platiť 100 % výšku súdneho poplatku. t.j. 331,50. Ak majú ZEP tak je SP pri zápise do OR 165,75 Eur. Vtedy je celková cena za založenie podstatne nižšia.
domenico.office
02.09.11,13:50
Ďakujem za odpoveď a čo tým myslíte ušetriť 50% na súdnom poplatku? Myslíte zápis do OR alebo toto je ešte osobitne nejaký zápis? Ja idem zakladať s.r.o cez firmu, kde je zápis do OR už v cene. Máte na mysli tento alebo nejaký iný zápis. Ďakujem

Však ak ti to robí firma, musí vedieť, aké dokumenty potrebuješ a ak to nevedia a ty to zháňaš na Porade, no neviem, či je to dobrá firma.
onlinetip.sk
02.09.11,13:50
Tak povedali že je to v cene, keď som sa ich na to pýtal. Myslím, že nemajú dôvod si vymyšľať a majú to aj na stránke
domenico.office
02.09.11,13:53
Tak povedali že je to v cene, keď som sa ich na to pýtal. Myslím, že nemajú dôvod si vymyšľať a majú to aj na stránke

Ja chápem, že nemajú dôvod si vymýšľať, ale to ti kázali vytvoriť? Prepáč, protirečíš si.... Ak je to v cene, potom ti to mali vyhotoviť.
Economic
02.09.11,13:55
To je asi iba čiastočný servis pre klienta :-)
Alebo nejaký Balík "Urob si niečo aj sám"
onlinetip.sk
02.09.11,13:59
Neviem či sa chápeme teraz, téma na začiatku bola o tom , čo treba k sídlu spoločnosti ak chcem dať s.r.o na rodičovský dom. Potom tu napísal "Economics" niečo ohľadom súdneho poplatku, tak som to nepochopil, či má na mysli ešte nejaký iný. Ja idem zakladať s.r.o prvý krát, takže nemám ohľadom toho nejak veľa informácií, preto som sa radšej opýtal čo tým mysli. Inak oni mi poslali potrebné dokumenty, ktoré mám vyplniť a medzi nimi je aj sídlo spoločnosti, tak hľadám najvyhodnejšie riešenie a tu na porade je dosť ľudí, ktorí vedia poradiť.
domenico.office
02.09.11,14:02
Myslím, že ti bolo odpovedané. Potrebuješ súhlas vlastníka nehnuteľnosti a k tomu aj LV. Len to bolo trošku zavádzajúce, napísal si, že ti to robí firma a ty si zháňaš dokument. Počudoval som sa nad tým. Ak si dám niečo urobiť, čakám full servis a nemusím si nič zháňať.
Economic
02.09.11,14:02
Neviem či sa chápeme teraz, téma na začiatku bola o tom , čo treba k sídlu spoločnosti ak chcem dať s.r.o na rodičovský dom. Potom tu napísal "Economics" niečo ohľadom súdneho poplatku, tak som to nepochopil, či má na mysli ešte nejaký iný. Ja idem zakladať s.r.o prvý krát, takže nemám ohľadom toho nejak veľa informácií, preto som sa radšej opýtal čo tým mysli. Inak oni mi poslali potrebné dokumenty, ktoré mám vyplniť a medzi nimi je aj sídlo spoločnosti, tak hľadám najvyhodnejšie riešenie a tu na porade je dosť ľudí, ktorí vedia poradiť.

To je jasné, že sro nezakladáš každý deň. No spoločnosť, ktorá Ti to robí by taký dokument ako je Súhlas k sídlu mala spracovať. Ale je to ozaj o tom, že neviem aký balík služby si si u nich objednal. Ja som Ťa svojim príspevkom len chcela upozorniť na možnosť úspory nákladov pri založení sro. Nie každý má vedomosť, že sa to dá aj za polovičný súdny poplatok, hoci sa tu toho popísalo už dosť.
onlinetip.sk
02.09.11,14:09
JJ. Mám tu od nich dokumenty, ktoré im mám poslať. Oni mi spomínali, že si môžem nechať virtuálne sídlo u nich spraviť, tak som im povedal, že ešte sa rozhodnem, preto mi neposlali tento dokument, ktorý by mi na vyžiadanie poslali, a preto som teda hneď napísal tu na poradu. Pozerám si teraz aj sám rôzne info, ktoré ma napadnu, a nemusím im tým pádom volať každú polhodinu a čakať kým mi pošlu zase ďalšie veci (dokumenty), keď si to môžem aj takto sám pozrieť a potom mám pocit, že tomu aj viac chápem, keď sa sám o to zaujímam :)..Inak vďaka za odpoveď a info