Rony Fesakovy
02.09.11,12:39
Ahoj , prosim o radu. Chcem poziadat o rozvod,kedze si uz nevieme najst spolocnu rec a nasa komunikacia viazne. Mam 35 rokov, dve deti a byvam v podnajme. Ja aj moj muz pracujeme.Moj muz ma dlhy na jeho meno.BSM nemame. Ked nas rozvedu, budem musiet platit ja jeho dlhy? Dakujem
ivka70
02.09.11,10:45
Co su to dlhy na jeho meno a kedy tie dlhy vznikli?
Rony Fesakovy
02.09.11,11:18
Dlhy vznikli pocas manzelstva a na jeho meno znamena,ze si zobral napr. pozicku z nebankovky,alebo nieco na splatky,...
ivka70
02.09.11,11:32
Dlhy vznikli pocas manzelstva a na jeho meno znamena,ze si zobral napr. pozicku z nebankovky,alebo nieco na splatky,...

Ak si zoberie niekto pocas manzelstva nieco na splatky, tak to nieco a aj ten dlh su predmetom BSM, cize sa pri rozvode delia ...ak s manzelia nqa deleni nedohodnu inak.
rudopp
02.09.11,12:05
Ahoj , prosim o radu. Chcem poziadat o rozvod,kedze si uz nevieme najst spolocnu rec a nasa komunikacia viazne. Mam 35 rokov, dve deti a byvam v podnajme. Ja aj moj muz pracujeme.Moj muz ma dlhy na jeho meno.BSM nemame. Ked nas rozvedu, budem musiet platit ja jeho dlhy? Dakujem

Si myslíš, alebo máš na to papier ?
Rony Fesakovy
02.09.11,12:53
nechapem otazke:Si myslíš, alebo máš na to papier ?
Tweety
02.09.11,12:56
nechapem otazke:Si myslíš, alebo máš na to papier ?
IVKA 70 Už uviedla, že všetko nadobudnuté počas manželstva je predmetom BSM, takže aj dlhy sa delia na polovicu. Ty síce píšeš, že nemáte BSM, ale upresni, ako si to myslela.
Ice dive
02.09.11,13:07
nechapem otazke:Si myslíš, alebo máš na to papier ?
myslí tým to, či máte úradne rozdelené BSM napr. ak manžel podnika tak máte BSM rozdelené formou notárskej zápisnice...
ak nemáte oficiálne rozdelené BSM tak znamená, že ho máte aj keď nevlastníte žiaden majetok... t.j. tie dlhy a to čo ste za tie peniaze z nebankoviek nakúpili sa delia na polovicu, pokiaľ sa nedohodnete pri delení inak... ak sa nedohodnete do troch rokov od rozvodu, tak sa stávate všetkého podieľovým vlastníkom resp. pri hnuteľných veciach budú toho kto ich má v držbe...
Prima73
01.02.12,10:00
Dobry den, mam otazku:
Bol stanoveny termin na rozvod, je mozne aby som sa ja osobne nezucastnila a isiel tam iba moj pravnik? Na rozvode sme s manzelom dohodnuty, takze ziadne pranie spinavej bielizne ani nic podobne sa nebude diat. Iba toho nechcem byt osobne zucastnena.
arizona
01.02.12,10:06
mattto
01.02.12,14:20
Dobry den, mam otazku:
Bol stanoveny termin na rozvod, je mozne aby som sa ja osobne nezucastnila a isiel tam iba moj pravnik? Na rozvode sme s manzelom dohodnuty, takze ziadne pranie spinavej bielizne ani nic podobne sa nebude diat. Iba toho nechcem byt osobne zucastnena.

možné to je, ale záleží na sudcovi, ide o rozhodovanie o osobnom stave a niektorí sudcovia trvajú na vypočutí obidvoch strán, aj keď sú účastníci dohodnutí
draik
01.02.12,17:01
A hlavne podaktorí v talári majú sklony veriť tomu, že šanca na záchranu manželstva je a že možno stačí navštíviť poradňu. Takže "dohoda" manželov o rozvode sa nemusí hneď tak naplniť. Pre objektívnosť je potrebné poznamenať, že konzervatívnejší prístup predpokladá zákon o rodine.
kopretinka
01.02.12,17:12
mimotemy moju kolegyňu muž mlátil a sudkyňa ich nechcela rozviesť,vraj sa ešte nič nestalo.....tak sa kolegyňa sudkyne opýtala,že čo sa má stať,aby mohla byť rozvedená,že či ju rozvedie až vtedy,keď ju muž dobije na smrť....
Prima73
02.02.12,07:42
možné to je, ale záleží na sudcovi, ide o rozhodovanie o osobnom stave a niektorí sudcovia trvajú na vypočutí obidvoch strán, aj keď sú účastníci dohodnutí

V navrhu bolo napisane, ze s rozvodom suhlasia obidve strany, manzelstvo je bezdetne a majetkovo vysporiadane. Pevne dufam, ze tam nebudem musiet ist, dnes to idem prejst s pravnickou.
Este mam jednu otazku, je zo zakona povinnost ohlasit zmenu stavu zamestnavatelovi, musim doniest do prace rozsudok o rozvode?
Dakujem za odpoved.