emefk
02.09.11,12:44
Dobry den,

minuly tyzden som uspesne absolvoval statnu skusku a chcel by som sa opytat, aky kod zadavam do tlaciva Oznámenie poistenca/platiteľa poistného. Som momentalne nezamestnany.

Je to nieco v zmysle

1A
K

?

Dakujem za odpoved.
veronikasad
02.09.11,10:47
Dobry den,

minuly tyzden som uspesne absolvoval statnu skusku a chcel by som sa opytat, aky kod zadavam do tlaciva Oznámenie poistenca/platiteľa poistného. Som momentalne nezamestnany.

Je to nieco v zmysle

1A
K

?

Dakujem za odpoved.
si evidovaný na UP alebo dobrovolne nezamestnaný ? Pýtaš sa na odhlášku alebo prihlášku ?
ivka70
02.09.11,10:47
Si evidovany na UP?
emefk
02.09.11,10:48
Nie niesom zatial evidovany na UP.


Pýtaš sa na odhlášku alebo prihlášku ?

Neviem ci spravne rozumiem, potrebujem nahlasit zmenu stavu.
ivka70
02.09.11,10:55
Nie niesom zatial evidovany na UP.

Tak tym zacni, do 7 dni od st.skusky.
Inak podotazka: to bola riadna statna skuska alebo riadny termin bol v juni?
Az ked budes mat rozhodnutie o evidencii, tak dostanes aj papier pre ZP, ktoreho kopiu prilozis k prihlaske ako evidovany nezamestnany.

Ak sa rozhodnes neprihlasit na UP, tak sa hlasis v ZP ako dobrovolne poisteny a platis si sam poistenie.
Kazde ma iny kod.

Nahlasenie zmeny stavu je odhlasenie sa ako student a prihlasenie sa ako ..... iny poistenec.
ivka70
02.09.11,10:58
A ak tu odhlasku a prihlasku pojdes odniest osobne, tak si s kodom nemusis robit starosti, ten dopisete na mieste.
emefk
02.09.11,11:01
Riadny termin bol v juni. Dufam ze som nic nepremeskal.

Na UP by som sa zatial nechcel hlasit, kedze je sanca, ze koncom mesiaca budem mat pracu. Takze asi by som sa na teraz mal hlasit ako dobrovolne poisteny a platit tych 25E mesacne, az pokym si nenajdem pracu - od toho momentu toto za mna reisi zamestnavatel?

edit: dnes mam posledny den na odoslanie a sedia tam iba do 13, preto to budem musiet posielat postou.
veronikasad
02.09.11,11:08
Riadny termin bol v juni. Dufam ze som nic nepremeskal.

Na UP by som sa zatial nechcel hlasit, kedze je sanca, ze koncom mesiaca budem mat pracu. Takze asi by som sa na teraz mal hlasit ako dobrovolne poisteny a platit tych 25E mesacne, az pokym si nenajdem pracu - od toho momentu toto za mna reisi zamestnavatel?

edit: dnes mam posledny den na odoslanie a sedia tam iba do 13, preto to budem musiet posielat postou.
no ako samoplatitel je to podstatne viac ako 25€ mesačne - budeš platiť 46,06€.

K odhlaške poistenca štátu treba priložiť kopiu dokladu o ukončení štúdia.
ivka70
02.09.11,11:27
Riadny termin bol v juni. Dufam ze som nic nepremeskal.

Na UP by som sa zatial nechcel hlasit, kedze je sanca, ze koncom mesiaca budem mat pracu. Takze asi by som sa na teraz mal hlasit ako dobrovolne poisteny a platit tych 25E mesacne, az pokym si nenajdem pracu - od toho momentu toto za mna reisi zamestnavatel?

edit: dnes mam posledny den na odoslanie a sedia tam iba do 13, preto to budem musiet posielat postou.

Nuz, obavam sa, ze sa myslis, a velmi.
Tvoj skolsky rok skoncil najneskor v juni. Vysokoskolaci nemaju narok na posledne prazdniny ako stedoskolaci po maturite.
To, ze si robil statnu skusku v nahradnom termine na konci augusta, nikoho nezaujima.
Takze v ZP si sa mal prihlasit uz v juni a mas tam dlh od toho mesiaca.
ci posles tu prihlasku dnes alebo sa tam pojdes prihlasit v pondelok je uplne jedno.
emefk
02.09.11,11:38
Moj skolsky rok oficialne konci 31. augusta, tak je to vsade uvedene. Pride mi to dost nezmyselne - co ak by som pokracoval v studiu? (teraz mam ukoncene iba bc - mozno aj to hra nejaku rolu). Aj v tom pripade by teda bolo potrebne hlasit zmenu?

Kazdopadne ja to skusim poslat este dnes a uvidim co bude. Mozem teda porposit o ten kod (bez UP)?
ivka70
02.09.11,12:35
Moj skolsky rok oficialne konci 31. augusta, tak je to vsade uvedene. Pride mi to dost nezmyselne - co ak by som pokracoval v studiu? (teraz mam ukoncene iba bc - mozno aj to hra nejaku rolu). Aj v tom pripade by teda bolo potrebne hlasit zmenu?

Kazdopadne ja to skusim poslat este dnes a uvidim co bude. Mozem teda porposit o ten kod (bez UP)?

Ak po ukonceni Bc. studia nepokracujes dalej v studiu na VS, II. stupnom, ta ktvoje studium bolo ukoncene povodnym terminom starnych skusok a cez prazdniny uz nie si poistenocm statu, studentom ako tvoiji spoluziaci, ktori piokracuju dalej v studiu na II.stupni.
Ak by si teda v stusiu pokracoval a priniesol do ZP potvrdenie o navsteve skoly v septembri, tak ti zapocita ZP aj mesiace jul a august.

Zmenu je kazdopadne potrebne hlasit ja pre takychto studentov do 8 dni po ukonceni Bc. studia.

Kod ti povedat neviem ,nastuduj si vysvetlivky k tlacivu, co si si stiahol, ale ZP nedava ani sankcia ani to nijako nerozmazavaju, ak to prides urobit o 2 dni neskor. Dokonca pri evidencii na UP sa caka na rohodnutie o evidencii, ktore pride tak 3 tyzdne po zaevidovani.

Odporucam ti najskor si zo skoly zohnat potvrdenie o ukonceni studia (ak ho nemas) a az potom ist do ZP a k tomuto dnu, co ti skola potvrdi ako ukoncenie studia, sa s kopiou tohto tlaciva odhlasit a prihlasit ako samoplatitel.
veronikasad
02.09.11,12:44
Moj skolsky rok oficialne konci 31. augusta, tak je to vsade uvedene. Pride mi to dost nezmyselne - co ak by som pokracoval v studiu? (teraz mam ukoncene iba bc - mozno aj to hra nejaku rolu). Aj v tom pripade by teda bolo potrebne hlasit zmenu?

Kazdopadne ja to skusim poslat este dnes a uvidim co bude. Mozem teda porposit o ten kod (bez UP)?
Zvýraznené platí pre maturantov (po skončení stredoškolského štúdia), alebo študentov vysokých škôl, ktorí pokračujú v štúdiu na II. stupni.
emefk
02.09.11,12:59
Ja som este v juny bol presvedceny o tom, ze budem v studiu pokracovat na II. stupni, no na zaklade istych skutocnosti, ktore prebehli v priebehu leta som musel spravit rozhodnutie, ze pokracovat nebudem. To asi ale nikoho nezaujima, ze?

Este to teda zvazim, a v pondelok mozno skocim na UP (aj ked som par dni po limite, co uz).

Dakujem vam za vase odpovede, veronikasad a ivka70.
veronikasad
02.09.11,13:01
Ja som este v juny bol presvedceny o tom, ze budem v studiu pokracovat na II. stupni, no na zaklade istych skutocnosti, ktore prebehli v priebehu leta som musel spravit rozhodnutie, ze pokracovat nebudem. To asi ale nikoho nezaujima, ze?

Este to teda zvazim, a v pondelok mozno skocim na UP (aj ked som par dni po limite, co uz).

Dakujem vam za vase odpovede, veronikasad a ivka70.
nezabudni si so sebou zobrať doklad o ukončení štúdia (a euráčiky na doplatenie ZP ako samoplatitel).