kofola
18.01.06,15:34
Ahojte. Chcem sa len opytat, ze co robite s takymi ludmi ktori vam nedodaju vsetky podklady k RZ? Napr novy zamestnanec vam nedoda potvrdenie od predchadzajuceho zamestnavatela- poviete mu nech si robi RZ sam alebo zoberiete udaje z toho co zarobil u vas? Dakujem pekne.
Denda
18.01.06,14:40
Ahojte. Chcem sa len opytat, ze co robite s takymi ludmi ktori vam nedodaju vsetky podklady k RZ? Napr novy zamestnanec vam nedoda potvrdenie od predchadzajuceho zamestnavatela- poviete mu nech si robi RZ sam alebo zoberiete udaje z toho co zarobil u vas? Dakujem pekne.
Toto je časť zo žiadosti o ročné zúčtovanie dane, kde zamestnanec potvrdzuje od koľkých zamestnávateľov poberal príjem a zároveň je povinný dokladovať ho potvrdeniami:)

I. Podľa § 38 ods. 1 zákona žiadam o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z týchto príjmov a podľa § 38 ods. 4 zákona vyhlasujem, že som v zdaňovacom období, za ktoré žiadosť podávam, okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá zrážkou (§ 43 zákona), pri ktorých som si neuplatnil postup podľa § 43 ods. 7 zákona,
a) poberal príjmy len zo závislej činnosti celkom od ......... iných zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, od ktorých prikladám všetky potvrdenia o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzických osôb zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti3) a súčasne som
b) nepoberal iné zdaniteľné príjmy (napr. z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti, z prenájmu a pod.) a som4) – nie som4) poberateľom dôchodkov uvedených v § 11 ods. 2 zákona.
__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ __
Denda
18.01.06,14:44
Čiže ak Vás požiada o ročné zúčtovanie dane do 15.2.2006 a do tohoto termínu Vám nezdokladuje príjem od iných zamestnávateľov, nemôžete mu spraviť ročné zúčtovanie dane a podáva si daňové priznanie, ak mu táto povinnosť vyplýva podľa Zákona o dani z príjmu.
vladan
18.01.06,15:51
ešte doplním aj ustanovenie, ktorým sa môžeš ohradiť, ak by zamestnanec vyskakoval ... zákon o dani z príjmov § 38 ods. 5 v skratke: "zamestnávateľ vykoná ročné zúčtovanie na základe údajov o zdaniteľnej mzde, dokladov preukazujúcich nárok na zníženie základu dane a na daňový bonu a potvrdení o úhrne zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti a o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov, o nedoplatku dane z nepeňažných zdaniteľných príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse OD VŠETKÝCH ZAMESTNÁVATEĽOV, ktorí sú platiteľmi dane"
kofola
18.01.06,16:01
Dakujem pekne za odpovede