ajnika
02.09.11,14:53
Ako sa posudzuje nárok na štipendium, ak rodič má síce rovnaké trvalé bydlisko so študentom, ale zároveň má aj prechodné, lebo nežije sním v jednej spoločnej domácnosti i keď to potvrdí úrad? Posudzujú sa nadalej spoločne alebo???
ivka70
03.09.11,07:24
Posudzuju sa spolocne.
Ak by preukazali, ze spolu neziju a teda by sa spolocne aj neposudzovali, tak musi mat student od rodica stanovene vyzivne, ktore sa pocita do naroku na stipendium.
kornelia 179
05.09.11,10:28
Chcela by som sa opytat,momentalne poberam socialne stipendium,beriem aj sama na seba rodinne pridavky,a planujem sa v najblizsej dobe vydavat.a tak by ma zaujimalo ci budem mat narok opat na socialne stipendium, ak budem bez prijmov ale moj buduci manzel zaraba.
a ak nebudem mat narok na soc.stipendium ci je nejaka ina moznost ziadosti o financnu pomoc.
dakujem velmi pekne
GabiZ
05.09.11,11:09
ivka70
06.09.11,13:05
Chcela by som sa opytat,momentalne poberam socialne stipendium,beriem aj sama na seba rodinne pridavky,a planujem sa v najblizsej dobe vydavat.a tak by ma zaujimalo ci budem mat narok opat na socialne stipendium, ak budem bez prijmov ale moj buduci manzel zaraba.
a ak nebudem mat narok na soc.stipendium ci je nejaka ina moznost ziadosti o financnu pomoc.
dakujem velmi pekne

Kedze u nas plati vzajomna vyzivovacia povinnost manzelov, prijem manzela sa bude posudzovat pri naroku na stipendium.
Takze zavisi od vysky prijmu manzela, ci budete mat narok na nejaku financnu vypomoc.
kornelia 179
06.09.11,14:36
A chcela by som sa opýtať,že ak môj budúci manžel je živnostník a platí na soc.poisťovnu minimum ako sa to hodnotí. A stretol sa už niekto s takým prípadom,alebo ci sa ocitol v takejto situacii ako ja.
Dakujem pelne
margot157
08.09.11,08:42
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, som matkou žiadateľky,v posudzovaní žiadosti na poskytnutie soc. štipendia sa berie do úvahy rozhodujúci príjem v roku predchádzajúcom podaniu žiadosti, ja som bola celý minulý rok na MD a RD, ale tento rok od marca som už zamestnaná, má to nejaký vplyv? Vie mi niekto poradiť? Veľmi pekne ďakujem, Margot.
GabiZ
08.09.11,11:37
Rozhodujúci príjem je vo všeobecnosti jedna dvanástina súčtu príjmov okruhu spoločne posudzovaných osôb za kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom sa posudzuje nárok na sociálne štipendium.

Margot, pozri si príspevok č. 4 a prílohu, ktorú som tam dala. Tam je to popísané.