Ferdonno
02.09.11,17:39
Dobrý deň
Potrebujem radu. Objednal som si mobilný telefón značky Nokia z číny. Colný úrad v Bratislave mi ho zadržal a požadoval výpis s PayPalu a odkaz na kúpu Ebay. Následne mi na druhý deň prišlo že požadujú JCD nakoľko si myslia že ide o falzifikát tak som tam zavolal no ľudia poviem vám katastrofa colník na mňa do telefónu kričal že sa mám na to vykašlať a bla bla že ak niečo chcem tak mám ísť do Bratislavy a podať JCD. Dosť čudné pretože jeden známi si tiež objednal tento istý telefón a oni mu jednoducho vymerali len Dph. Zákony podla mňa platia pre každého rovnako alebo sa mýlim? Chcel by som od vás radu je možné niekoho splnomocniť na vypísanie Jcdčka ? Alebo ako mám postupovať ? Má niekto skúsenosť ? Obvolal som aj Colný úrad v Lučenci nakoľko je to od mojho mesta na skok ale všade som dostal inú informáciu.Však to nie je normálne pre boha aby som za každú maličkosť behal 300 km. Poprosím o každú radu a skúsenosť. ĎAKUJEM
feri510
01.12.11,21:08
Pre colné konanie si môžete zvoliť zástupcu. Vo Vašom prípade je vhodné nájsť colného deklaranta sídliaceho priamo alebo v blízkosti pobočky, kde bol tovar predložený.