elese
02.09.11,17:21
Dobry den,
chcela by som poprosit o radu,neviem,ci rozumiem veciam spravne.Zacinam teraz od sept.ucit na ZUS vytvarnu vychovu,mam vystudovane na PdF ucitelstvo odbornych predmetov:VV,cize presne toto idem robit.Popri studiu som dva sk.roky oducila,ale bolo to len na dohodu.Bude sa mi to ratat do odbornej praxe?Budem tam jedina na tento predmet,este neviem,kolko deti bude prihlasenych,cize aky budem mat ten uvazok,ale rozumiem tomu spravne,ze by som mala byt zaradena ako samostatny ucitel do 10 platovej triedy-pokial sa mi teda uznava ta dohodarska prax,pokial nie,tak asi ako zacinajuci do 9.A z toho sa este budu odratavat nejake percenta podla uvazku?Mam v tom chaos,zatial mi nic nevysvetlili a mne sa to zda byt nejaky vysoky ten plat...:D
Dakujem za odpoved,ak mate nejake skusenosti alebo postrehy,budem naozaj vdacna...:)
ZlaticaB
03.09.11,08:14
Ak nemáš žiadnu pedag. prax na prac. zmluvu a pracovala si iba na dohodu - tak tie roky sa ti nebudu zaratávať. Čiže uvažuješ správne budeš zaradená ako začínajúci pedagóg do 9 tr. a budeš mať pedagóga, ktorý bude tvoj uvadzajúci učiteľ. Ak nemáš plný úväzok budeš pracovať na kratší prac. čas. Čiže dostaneš len toľko % z 9 tr. aký budeš mať. úväzok
elese
03.09.11,16:46
Dakujem velmi pekne,predpokladala som spravne.Len to neviem,kto bude mojim uvadzacim ucitelom,ked na vytvarnu tam budem jedina a ostatni su tam len hudobnici,ale ved to je vlastne jedno.Uvazok sa zrejme bude odvijat od rozvrhu,poctu hodin,poctu prihlasenych deti...Viem,ze predtym tam bolo asi 22 hodin tyzdenne,ale kolko to bude percent to neviem a vlastne mi zatial nikto nic nevysvetlil a aj tu prax mi vraveli,ze mi zarataju,ale sa mi to nezdalo...takze uvidim,este raz dakujem za reakciu...:)
elese
04.09.11,07:39
Este jedna otazka,neviete prosim,ci aj pre ucitelov ZUS je plny uvazok 37,5 h?To ja,ked budem mat 20,ci 22 hodin,to bude nejakych 60 percent z tych 494 eur?Ved to mi po odratani cestovneho ostane co,ked tam budem kazdy den?To je sila,myslela som,ze ZUSky to maju inak...
brontosaurus
04.09.11,08:21
Este jedna otazka,neviete prosim,ci aj pre ucitelov ZUS je plny uvazok 37,5 h?To ja,ked budem mat 20,ci 22 hodin,to bude nejakych 60 percent z tych 494 eur?Ved to mi po odratani cestovneho ostane co,ked tam budem kazdy den?To je sila,myslela som,ze ZUSky to maju inak...

Tu ale treba rozlišovať pracovný čas a rozsah priamej vyučovacej činnosti. Zákon 422/2009 uvádza, že základný pedagogický úväzok učiteľa základnej umeleckej školy je 23 hodín do týždňa. To, aký budete mať úväzok záleží od počtu hodín priamej činnosti, čiže je to percento z tých 23 hodín. Do celkového pracovného času, čiže tých 37,5 hodín sa zarátava všetko ostatné, čiže to že musíte byť na pracovisku skôr, príprava, účasť na poradách, administratívne úkony a podobne.
elese
04.09.11,16:07
Ano,dakujem.Ten zakon som tiez nakoniec prestudovala a takto som to aj pochopila.Ja som sa hrozne dochaosila z toho,lebo predtym som robila len na dohodu,popri skole a teraz mi ani dokopy este nic nepovedali a ani nevedeli,ci mi tu dohodarsku prax uznat...Dufam,ze to nebude az take zle a budem mat aspon tych 20 hodin,kedze je to 30 km od bydliska a denne sa aj nacestujem.Nech zarobim aspon na cestovne...:D Dakujem este raz za rady a reakcie...:)