mzdarka renca
02.09.11,20:31
tictac7
02.09.11,18:40
...že ako milé :-)))). Zistili, že ZP ich ubehli, tak nám ukázali, že aj oni na to majú. Kedy sa zobudia aj ZP, že od jedného? Súťaž, kto je lepší, tipujem, že koncom roka bude vyrovnaná :-)))
Ale ja som to tušila už pred dvoma mesiacmi. Mám aj jednu jednoosobovú sro-čku, no a konateľ sa ma pýtal v júli, že dávno nikde nebol. Tak som ho poslala do SP aj ZP, nech si ide vybaviť elektronické podávanie výkazov. On sa mi s úsmevom na tvári vrátil s papiermi a s dovetkom, že keď už tam bol, tak bol aj v inej ZP a od januára bude mať zmenu. Teším sa, keď mu koncom roka oznámim, že aj do tej novej ZP si to bude musieť ísť vybaviť :-))) Ešteže si vtedy nebude môcť hneď vybaviť aj ďalší prestup....
veronikasad
02.09.11,18:48
Na našej pobočke ma v polovici augusta informovali, že všetci zamestnávatelia prechádzajú na EZU k 1.11.2011.

Inak, najviac sa mi páči veta o zrušení prístupu zo strany SP v Dohode o využívaní el.služieb - žeby sa obávali, že ten nápor nezvládnu ?

Sociálna poisťovňa a poistenec sa dohodli, že Sociálna poisťovňa môže z vecných alebo prevádzkových dôvodov zrušiť možnosť elektronického doručovania podaní.
mzdarka renca
02.09.11,18:55
Veronika, od 1.1.2012 aj tí, čo mali výnimku, výnimky sa rušia automaticky:).

ak to pôjde takto ďalej, tak v roku 2013 budú chcieť vidieť aj naše ksichty:D .... nech vidia s kým majú do činenia;)
veronikasad
02.09.11,18:57
Veronika, od 1.1.2012 aj tí, čo mali výnimku, výnimky sa rušia automaticky:).

ak to pôjde takto ďalej, tak v roku 2013 budú chcieť vidieť aj naše ksichty:D .... nech vidia s kým majú do činenia;)
Aj na to som sa pýtala, čo bude s tymi čo internet vôbec nemajú. Vraj na každej pobočke bude zriadené pracovisko, kde si budú môcť EZU odoslať...

Doteraz som EZU nerobila, mám male firmy s max.3 zamestnancami, ale dosť firiem - tak sa veľmi teším ...
tictac7
02.09.11,18:59
Na našej pobočke ma v polovici augusta informovali, že všetci zamestnávatelia prechádzajú na EZU k 1.11.2011.

Inak, najviac sa mi páči veta o zrušení prístupu zo strany SP v Dohode o využívaní el.služieb - žeby sa obávali, že ten nápor nezvládnu ?

Sociálna poisťovňa a poistenec sa dohodli, že Sociálna poisťovňa môže z vecných alebo prevádzkových dôvodov zrušiť možnosť elektronického doručovania podaní.

...a veď tá veta má predsa svoj zmysel. Po pár mesiacoch prídu na to, že 99% všetkých firiem si svoje povinnosti voči DÚ, SP a ZP plní elektronicky. Pointa - a čo chúďa pošta naša Slovenská, akciovka nášho národa, veď jej rapídne klesnú príjmy. Listové zásielky je pomaly to posledné na čo majú monopol a týmto rozhodnutím, keď pravá ruka nevie, čo robí ľavá, si takto skrátia dosť podstatný zdroj príjmu. ...ešteže to tam dali, ten čo to tam pretlačil, by mal dostať nejakú mastnú odmenu :)
mzdarka renca
02.09.11,19:01
Aj na to som sa pýtala, čo bude s tymi čo internet vôbec nemajú. Vraj na každej pobočke bude zriadené pracovisko, kde si budú môcť EZU odoslať...

Doteraz som EZU nerobila, mám male firmy s max.3 zamestnancami, ale dosť firiem - tak sa veľmi teším ...

verím, že sa tešíš, ale mne tento spôsob vyhovuje, mám aj firmy, kde sa dosť často menia zamestnanci a ver mi, je to pre mňa jednoduchšie, ak to zasielam elektronicky, vlastne som bola pred pol hodinkou prihlásiť zamestnanca a vybehol na mňa ten ich oznam.
veronikasad
02.09.11,19:04
verím, že sa tešíš, ale mne tento spôsob vyhovuje, mám aj firmy, kde sa dosť často menia zamestnanci a ver mi, je to pre mňa jednoduchšie, ak to zasielam elektronicky, vlastne som bola pred pol hodinkou prihlásiť zamestnanca a vybehol na mňa ten ich oznam.
Cez víkend som sa "mordovala" s el.výkazmi do ZP - robila som to prvý raz. Už ma to stálo viac, ako za dva mesiace na mzdách v tejto firme zarobím...
veronikasad
02.09.11,19:08
Reni, nevieš či to splnomocnenie môže byť overené aj na matrike, alebo musí byť len u notára (na stránke SP som našla, že overené notárom).
drobeceva
02.09.11,19:08
zvyknete si a myslím, že neskôr oceníte. Ak všetko funguje, ako má, tak je to pohodička - raz-dva. Ja si to už ani ináč neviem predstaviť. Samozrejme, spočiatku sa vyskytli problémy. Pre mňa je to hlavne úspora času.
veronikasad
02.09.11,19:09
Evka, pre mňa odniesť výkazy do SP bola nútená zdravotná prechádzka ...
tictac7
02.09.11,19:10
Cez víkend som sa "mordovala" s el.výkazmi do ZP - robila som to prvý raz. Už ma to stálo viac, ako za dva mesiace na mzdách v tejto firme zarobím...

neboj, chybami sa človek učí. Najhoršie je to, že každá poisťovňa má iný "systém", inú "logiku" (mne osobne trvalo skoro hodinu, kým som našla kde kliknúť v U..., aby som ten výkaz mohla konečne odoslať, ešte som sa nestretla nikde s tým, že "tlačítko" je niekde mimo hlavnej ponuky a ešte k tomu "vyšedené" písmenká. No čo už, keď si tak zoberiem stav z roku 1995, môžme byť len veeeľmiii happy, že sú už len 3 ZP, SP a DÚ, teda máme len 5 rôznych kombinácií podávania výkazov :)
drobeceva
02.09.11,19:11
Veronika, ja to oceňujem, všetky pobočky máme v Michalovciach, ja som vo Vranove- tak by to boli pre mňa dlhé "prechádzky"
veronikasad
02.09.11,19:13
neboj, chybami sa človek učí. Najhoršie je to, že každá poisťovňa má iný "systém", inú "logiku" (mne osobne trvalo skoro hodinu, kým som našla kde kliknúť v U..., aby som ten výkaz mohla konečne odoslať, ešte som sa nestretla nikde s tým, že "tlačítko" je niekde mimo hlavnej ponuky a ešte k tomu "vyšedené" písmenká. No čo už, keď si tak zoberiem stav z roku 1995, môžme byť len veeeľmiii happy, že sú už len 3 ZP, SP a DÚ, teda máme len 5 rôznych kombinácií podávania výkazov :)
To tlačítko som aj ja dlho hľadala. Odoslanie výkazov nie je problém, ale nastavenie internetu, aby mi výkaz do VšZP odoslalo mi už 2x robil softwerista. Stránka VšZP teraz funguje, ale nič iné cez Exploler. Ešte že som si dala nainštalovať Mozilu.
tictac7
02.09.11,19:14
to Veronika: na štátnych inšitúciách všeobecne vo svojich pokynoch matriky opomínajú, ale všetky overovačky z matriky sú rovnako platné, ako od notára.
Sorry, ale neviem, ako Ti odpovedať tam priamo....
tictac7
02.09.11,19:16
To tlačítko som aj ja dlho hľadala. Odoslanie výkazov nie je problém, ale nastavenie internetu, aby mi výkaz do VšZP odoslalo mi už 2x robil softwerista. Stránka VšZP teraz funguje, ale nič iné cez Exploler. Ešte že som si dala nainštalovať Mozilu.

...aká sranda, mne VšZP ide iba cez Mozilu :)
mzdarka renca
02.09.11,19:17
Veronika, ak tam pošleš majiteľa, alebo pôjdeš s majiteľom, tak netreba splnomocnenie.
Inak budeš mať len jednu Grid kartu na všetky firmy, ona je totiž na osobu, nie na firmy.
veronikasad
02.09.11,19:17
...aká sranda, mne VšZP ide iba cez Mozilu :)
možno by šiel aj mne, len žiadosť o vydanie osobného certifikátu som odoslala cez Exploler a už sa s tým nedalo nič robiť.
veronikasad
02.09.11,19:19
Renka, mám 15 malých živnostníkov, mnohí z nich nevedia (alebo nechcú vedieť), ani kde je sociálka. Radšej pôjdu na matriku. V priebehu septembra chcem všetky tie splnomocnenie pozbierať a vybaviť si registráciu na seba. Tak mi to bolo doporučené na pobočke.
mzdarka renca
02.09.11,19:22
moje nervy, že 15:eek: , tak to ti držím palce, lebo zmenežovať 15 ľudí, to bude "sranda":)
veronikasad
02.09.11,19:26
Veď som ti na začiatku napísala, že sa veľmi teším ...
mzdarka renca
02.09.11,19:42
Veronika, ja ťa normálne ľutujem, nechcela by som byť teraz v tvojej koži, ale ty si neskutočne zdatná a šikovná, ty to prežiješ bez nejakej psycho ujmy
truch
02.09.11,19:47
Dnes som chcela poslať do VŠZP mesačný výkaz.Vyzvalo ma , že vraj mi končí certifikát a mám si ho obnoviť, podarilo sa mi to , mám certifikát na ďaľšie 2 roky. Myslela som, že je to na furt:( Výkaz mi to aj napriek novému certifikátu nechcelo zobrať, vraj nemám prístup. Volala som do VŠZP a tam mi povedali, že majú oni problém, že sa výkazy nedajú poslať. Bolo mi povedané, že ho musím doručiť do 3 kalendárnych dní a dnes je piatok:( Vraj si ho mám odniesť na kľúči na pobočku, vraj vtedy to bude ok. To, že chybu majú oni, že je podateľňa nefunkčná pri prípadnej kontrole nedokážem:(
Tak ma napadlo, že keď stačí na pobočku doniesť na kľúči výkaz a je to v poriadku, načo niečo vybavovať:), Veronika, môžeš vo svojich zdravotných prechádzkach pokračovať:D
Tamila
02.09.11,19:52
Dáška, od začiatku, ako sa do VZP posielajú výkazy elektronicky, nosím na diskete a je to v poriadku, pretože aj to je elektronická forma. Ale už sa idem aj ja zaregistrovať.
mzdarka renca
02.09.11,19:57
Dáška, od začiatku, ako sa do VZP posielajú výkazy elektronicky, nosím na diskete a je to v poriadku, pretože aj to je elektronická forma. Ale už sa idem aj ja zaregistrovať.

Inak aj ja som mala a mám s VšZP od začiatku problém, ostatné ZP a SP sú malina:)
KEJKA
02.09.11,19:58
na stránke SP je napísané - pri vybavovaní elektronickej podateľne
- splnomocnenie na výkon činností v mene odvádzateľa poistného, ktoré bude obsahovať:
• presné označenie splnomocniteľa a splnomocnenca, určenie, akými činnosťami splnomocniteľ splnomocnenca poveruje,
• dátum s podpisom splnomocniteľa úradne osvedčeným notárom alebo matrikou.
======================
splnomocniteľom je firma,s.r.o., ulica 123, PSC mesto, zastúpená X.Y., konateľom
stačí takto, alebo musí byť vypísané r.č., adresa bydliska konateľa ?
mzdarka renca
02.09.11,20:05
na stránke SP je napísané - pri vybavovaní elektronickej podateľne
- splnomocnenie na výkon činností v mene odvádzateľa poistného, ktoré bude obsahovať:
 presné označenie splnomocniteľa a splnomocnenca, určenie, akými činnosťami splnomocniteľ splnomocnenca poveruje,
 dátum s podpisom splnomocniteľa úradne osvedčeným notárom alebo matrikou.
======================
splnomocniteľom je firma,s.r.o., ulica 123, PSC mesto, zastúpená X.Y., konateľom
stačí takto, alebo musí byť vypísané r.č., adresa bydliska konateľa ?

nie RČ, ale preukaz totožnosti, tak si myslím, že majú na mysli ČOP
https://esluzby.socpoist.sk/ezuf/agreement.jsp
KEJKA
02.09.11,20:15
nie RČ, ale preukaz totožnosti, tak si myslím, že majú na mysli ČOP
https://esluzby.socpoist.sk/ezuf/agreement.jsp
to sa týka splnomocnenca, tam som vypísala presnú adresu bydliska aj ČOP.
Ja som sa pýtala na presné označenie splnomocniteľa, ktorým je firma, resp, konateľ tejto firmy.
/konateľ poveruje zamestnanca=mzdára na vybavovanie elektronických podaní/
takže ešte raz otázka
splnomocniteľom je firma,s.r.o., ulica 123, PSC mesto, zastúpená X.Y., konateľom
stačí takto, alebo musí byť vypísané r.č. konateľa, adresa bydliska konateľa ?
mzdarka renca
03.09.11,13:20
to sa týka splnomocnenca, tam som vypísala presnú adresu bydliska aj ČOP.
Ja som sa pýtala na presné označenie splnomocniteľa, ktorým je firma, resp, konateľ tejto firmy.
/konateľ poveruje zamestnanca=mzdára na vybavovanie elektronických podaní/
takže ešte raz otázka
splnomocniteľom je firma,s.r.o., ulica 123, PSC mesto, zastúpená X.Y., konateľom
stačí takto, alebo musí byť vypísané r.č. konateľa, adresa bydliska konateľa ?

stačí názov firmy, IČO, DIČ, sídlo, nemo a priezvisko konateľa

http://www.porada.sk/t159363-vzor-splnomocnenia-na-posielanie-ezu.html
KEJKA
03.09.11,17:08
ďakujem mňa mýli to dôrazné presné označenie splnomocniteľa.
Tlačivo som si stiahla zo stránky socpoist.sk, obsahovo je to trochu širšie, nevadí.
mondes
17.02.13,20:34
Prosím Vás, ako mám postupovať v prípade, že som prebrala mzdy jednej firmy, ktoré predtým robila iná účtovníčka a tá vlastne bola zaregitrovaná na podávanie výkazov do SP elektronicky. Musím ísť na SP urobiť preregistráciu z bývalej účtovníčky na mńa, alebo stačí, ak mi dá bývalá účtovníčka svoje prístupové kódy? Ďakujem.
Mila123
17.02.13,20:37
Prosím Vás, ako mám postupovať v prípade, že som prebrala mzdy jednej firmy, ktoré predtým robila iná účtovníčka a tá vlastne bola zaregitrovaná na podávanie výkazov do SP elektronicky. Musím ísť na SP urobiť preregistráciu z bývalej účtovníčky na mńa, alebo stačí, ak mi dá bývalá účtovníčka svoje prístupové kódy? Ďakujem.
ak má spoločnosť vystavené prihlasovacie údaje čisto iba na seba, stačí ak ti to odovzdá....
ale pokiaľ má svoju kartu účtovníčka, kde má registrovaných svojich klientov, určite nebude chcieť ti to tak dať....
preto by bolo vhodné aby majiteľ org. vybavil túto záležitosť na SP či ZP
mondes
17.02.13,20:40
Ďakujem.