sofinka12
03.09.11,13:52
Mám skončené ale iné bakalárske štúdium a preto mám robiť diferenčné skúšky:( v prvom semestri. Preto by som sa chcela s niekým poradiť, kto je alebo bol v podobnej situácii - skrátka čo to všetko obnáša, aké predmety a tak pod. Zápis je 5.októbra. Budem rada, ak sa mi ozvú nejakí "noví spolužiaci".
MirkaST
28.09.11,06:12
Ahoj, ja budem tiez robit skusky =( Pisala som na fb stranku IKS TN a tam mi odpisali, ze sa budu robit pisomnou formou a daju nam na ucenie dostatok casu - ze vraj niekedy pocas semestra. Inak viac nic neviem, snazim sa cosik zistit ako to tam je - nemam problem sa na ne naucit, ale mam obavu ako to tam bude prebiehat - nie ako v TT kde mam vystudovany 1.st. a mohla si spravit aj na A ale pre "nedostatok miesta" si mala Fx .... Nevies nahodou ci budu prednasky len v sobotu? Lebo budem studovat 2 skoly naraz (po puberte zacinam byt hyperaktivna =) ) takze keby boli prednasky napr. v piatok tak by mi to vobec nevychadzalo
sofinka12
28.09.11,15:25
Ahoj, prednášky vraj bývajú iba v sobotu, tak z tejto stránky by to malo byť v pohode.A kde si chodila v Trnave do školy, lebo aj mám Bc z Trnavskej uni - na FF - odbor Etika - moc sa to k tej verejnej správe nehodí, tak sa stále rozhodujem či mám na ten zápis vôbec ísť, zobrali ma totiž aj na druhú školu čo mi je trošku bližšia zameraním, ale zase je dvakrát drahšia.... A keďže už nie som najmladšia na rozdiel od teba, neviem si predstaviť to na čo sa chystáš ty - robiť naraz dve školy, mne komplikuje život aj robiť 5 skúšok naviac - ak dobre rátam - je tam 8 predmetov v semestri a 5 naviac - to sa mi zdá dosť. Tak naozaj neviem...... a predsa len úplne odlišné zameranie....
MirkaST
28.09.11,20:02
Takze, ja som bola ( a este vlastne aj som - dokoncujem tam II.st. ) na UCM - politologia, takze mne je to docela blizke, co som pozerala predmety tak vela som ich mala. Myslim, ze s tym nebude problem ak si aj vystudovala iny odbor, podla mna to tam nebude nejake hrozne, ze by vyhadzovali, skor som pocula ze sa to v pohode da a verejna sprava aspon co poznam z TT nie je nic extra tazke, takze hlavu hore =D Zvladneme to =D ako tych skusok pre mna bude pozehnane - v TT ich budem mat v ZS 13 a tuto dalsich 8, no, 21 sak to nejako dam =D Tak bude to tazke, bude to nahanacka pre mna ale co uz, dala som sa na to, spravim to a hotovo =D
tictac7
28.09.11,20:08
Takze, ja som bola ( a este vlastne aj som - dokoncujem tam II.st. ) na UCM - politologia, takze mne je to docela blizke, co som pozerala predmety tak vela som ich mala. Myslim, ze s tym nebude problem ak si aj vystudovala iny odbor, podla mna to tam nebude nejake hrozne, ze by vyhadzovali, skor som pocula ze sa to v pohode da a verejna sprava aspon co poznam z TT nie je nic extra tazke, takze hlavu hore =D Zvladneme to =D ako tych skusok pre mna bude pozehnane - v TT ich budem mat v ZS 13 a tuto dalsich 8, no, 21 sak to nejako dam =D Tak bude to tazke, bude to nahanacka pre mna ale co uz, dala som sa na to, spravim to a hotovo =D

držíííím palceeee
tictac7
28.09.11,20:18
Ahoj, prednášky vraj bývajú iba v sobotu, tak z tejto stránky by to malo byť v pohode.A kde si chodila v Trnave do školy, lebo aj mám Bc z Trnavskej uni - na FF - odbor Etika - moc sa to k tej verejnej správe nehodí, tak sa stále rozhodujem či mám na ten zápis vôbec ísť, zobrali ma totiž aj na druhú školu čo mi je trošku bližšia zameraním, ale zase je dvakrát drahšia.... A keďže už nie som najmladšia na rozdiel od teba, neviem si predstaviť to na čo sa chystáš ty - robiť naraz dve školy, mne komplikuje život aj robiť 5 skúšok naviac - ak dobre rátam - je tam 8 predmetov v semestri a 5 naviac - to sa mi zdá dosť. Tak naozaj neviem...... a predsa len úplne odlišné zameranie....
"odbor Etika - moc sa to k tej verejnej správe nehodí" - ak myslíš štúdium, tak máš pravdu, ak realitu - neviem, z akých poznatkov vychádzaš - ale skús, možno budeš priekopník. Inak, bez základov VET, Verejných financií, Financovania samosprávy a pod. sa nepohneš ani vo verejnej správe - ak áno - potom sa nečudujem, čo sa v tejto republike deje - dávno-pradávno bolo heslo "Mysli globálne-konaj lokálne" - vážne netuším, kto to bol, pri akej príležitosti etc., ale RIADNY kus pravdy v tom je...
MirkaST
29.09.11,05:25
Na Slovensku je take skolstvo ako je, ak nemas z niecoho zaklady naucis sa ich, nedaj sa odradit ... Vidim to na vsetkych studakoch, mam kamaratov z roznych skol a veru nikde nepotia krv - ani na STU ... Su urcite predmety ktotre su lahsie, dalsie su tazsie, ale vsetko sa da naucit, su len prednasky, ziadne cvika ani seminare ako na dennom nie su, takze nevidim v tom absolutne ziadny problem. Ak je snaha, je aj vysledok
inuš
29.09.11,05:47
Posielam Vám výcuc z listu, ktorí sme dostali k diferenčným skúškam. Ja som ich nerobila, lebo na tejto škole študujem od 1. roč.. Ako to prebiehalo Vám neviem povedať.

Uchádzači z iných vysokých škôl majú povinnosť robiť 3 diferenčné skúšky z predmetov:
• Manažment,
• Ekonomika verejného sektora,
• Teória, riadenie a organizácia VS.

Diferenčné skúšky študenti vykonajú do 2 mesiacov odo dňa začatia výučby. Okruhy
otázok (max. 15 na každý predmet) spolu s literatúrou, sú zverejnené na webstránke
www.vsemvs.sk. Skúška bude písomná, realizovaná formou testu a uskutoční sa v jednom
termíne zo všetkých predmetov.


Diferenčné skúšky prebehnú formou testu (otázka a jediná správna odpoveď z piatich
alternatívnych odpovedí a,b,c,d,e) a budú pri každom predmete hodnotené iba formou
hodnotenia vyhovel – nevyhovel. Študent, ktorí bude na diferenčných skúškach hodnotený
ako nevyhovel, môže diferenčnú skúšku opakovať v náhradnom termíne, ktorý bude
zverejnený dodatočne. V tomto prípade študent opakuje iba tú časť skúšky, resp. predmetu,
na ktorom nevyhovel.
MirkaST
29.09.11,16:40
Dakujem velmi pekne za ten vycuc =D
cowboyka
01.10.11,14:40
nedá mi nepripojiť sa - prečo ste si vybrali práve túto školu???? Ja na tejto škole študujem síce prvý stupeň, ale druhý by som už nechcela, preto hľadám nejakú adekvátnu školu - nepoznáte podobnú. Je to síce asi mimo témy, ale ďakujem za každé info - niekde v okolí Košíc
MirkaST
05.10.11,16:52
prosim Vas kde najdem rozvrh pre externu formu studia v IKS TN - 1.Mgr. verejna sprava ... ja to nikde na tej stranke vsemvs.sk nevidim, som tu nova, neviem ci sa mam prihlasit na inu stranku alebo ako ... nist na zapise nepovedali, ani o tych diferencnych skuskach ...