pistachio
03.09.11,13:52
Zdravim,

neviem kam presne napisat, pretoze moja otazka sa dotyka viacerych oblasti.

Uzivatelov, ktori sa registruju na stranku a vykonaju premna jednorazovu pracu, chcem vediet legalne vyplatit. Jedna sa napriklad o sprostredkovanie dalsich uzivatelov stranky. Vsetko sa to vykona jednorazovo. To znamena ze ked mi uzivatel sprostredkuje 20 dalsich, a za kazdeho ma slubene 1€ tak mu to chcem vediet legalne vyplatit, tak aby som si to mohol evidovat v uctovnictve ako naklad. Tych 20 uzivatelov mi doda "naraz", nie postupne. Alebo co sa tyka prieskumov a vyplnovania dotaznikov - taktiez za jeden dotaznik jednorazova odmena.

Vsetci uzivatelia budu registrovani a budu musiet suhlasit s registracnymi podmienkami. V registracnych podmienkach chcem mat rozpisane sposoby odmenovania za vykonanu pracu.

Po hladani a studovani som dospel k zaveru, ze sa radsej chcem vyhnut "pracovnemu pravu" a urobit to vsetko na zaklade "obchodneho prava", kde su tie pravidla ovela miernejsie. Dostal som sa az k trom pojmom : mandatna, sprostredkovatelska a komisionarska zmluva. Mozem registracne podmienky sformulovat na styl niektorej z tychto zmluv? Bude to pravoplatne? A v uctovnictve evidovatelne?

Ja som PO a registrovani uzivatelia budu len sukromne osoby. V jednom kalendarnom roku bude mozno vykonat sprostredkovatelsku pracu len RAZ. Maximalnu vysku odmeny odhadujem do 100 eur.

Zatial vopred dakujem, a ospravedlnujem sa ak som netrafil temu, no jedna sa o internetovo-uctovnicko-pravny problem.
profesional
21.10.11,12:26
Ano, optimalne je to riesit mandatnou zmluvou. AVsak nie podla Obchodneho zakonnika ale podla Obcianskeho. Lebo tie osoby budu FO a Vas vztah bude jednoznacne obcianskopravny a nie obchodnopravny.
Takto uzatvorena mandatna zmluva cez internet pri dodrzani ostatnych vseobecnych podmienok pre konkrakty je plne platna a danovymi uradmi standardne uznavana.