miruka
03.09.11,15:41
Dobrý deň, mám otázku.Účtujem v softvére Pohoda.Mám problém so zaúčtovanými bankovými výpismi.Máme 3 banky, na každú banku je vytvorená zvlášť analytika.A na každú banku sú vytvorené zvlášť predkontácie.No stáva sa mi, že zaúčtujem bankový výpis, použijem pritom správnu analytiku aj správny druh dokladu a keď kontrolujem zostatky výpisov a nesedia mi, tak sa mi stáva, že napríklad VUB výpis je na SLSP zaúčtované, ale toto zistím len vtedy keď vôjdem do zaúčtovania dokladu.No a potom tam musím opraviť zaúčtovanie výpisov.Pritom na doklade je správna analytika na banku a správny druh dokladu, ale v zaúčtovaní dokladu je to zle.Nemá náhodou niekto z vás s takýmto skúsenosť?
Tica2
22.09.11,10:33
Treba si dať pozor pri likvidácii cez záznam, vtedy mne automatický naskočí len jedna banka, pričom na začiatku dokladu som si nastavila tú, ktorú chcem účtovať, musím sa vrátiť na začiatok dokladu a opravovať. A ešte skontrolovať predkontáciu - ak ju dávaš aj pri položkách, táto predkontácia má prednosť pred zadanou predkontáciou hore v doklade.