cimko
03.09.11,20:07
Dobrý večer.
Neviem či to patrí sem. Ale chcel by som požiadať o radu. Zaplatil som tovar ale nebol mi dodaný. Aký je postup korešpondencie v takomto prípade, a môžem požadovať za to nejaké penále. On tovar papierovo dodal na moju firmu ale prebral to neznámy človek ktorý nemal ani splnomocnenie od mojej firmy, a ešte chce doplatok za to čo mi nedodal.
Ďakujem za radu akúkoľvek.
tictac7
03.09.11,18:16
Má dodávateľ potvrdený odovzdávajúci - preberajúci protokol? Ak áno kým? Kam mal tovar dodať? Kam ho dodal?
terezamaria
03.09.11,18:47
Dobrý večer.
Neviem či to patrí sem. Ale chcel by som požiadať o radu. Zaplatil som tovar ale nebol mi dodaný. Aký je postup korešpondencie v takomto prípade, a môžem požadovať za to nejaké penále. On tovar papierovo dodal na moju firmu ale prebral to neznámy človek ktorý nemal ani splnomocnenie od mojej firmy, a ešte chce doplatok za to čo mi nedodal.
Ďakujem za radu akúkoľvek.
Tak papierovo to dodal alebo to dodal ako riadny tovar, ale odovzdali to úplne inému človeku? Vysvetli to, aby sa dalo odpovedať! :cool:
cimko
03.09.11,21:24
No on si to papierovo dodal. Je tam dodací na moju firmu ale človek aj z č.op. čo tam dal nepoznám . Proste je to také akoby to dal niekomu na ulici. Ja tovar nemám. A nejedná sa o malu čiastku je to 16500 euro:(
arizona
04.09.11,04:32
No on si to papierovo dodal. Je tam dodací na moju firmu ale človek aj z č.op. čo tam dal nepoznám . Proste je to také akoby to dal niekomu na ulici. Ja tovar nemám. A nejedná sa o malu čiastku je to 16500 euro:(
Ty si si tovar objednal a zaplatil, mal byt dodany tebe.
Takze ziadaj tovar dodat, to ze ti ukazali nejaky papier,kde ho odovzdali niekomu neznamemu teba nemusi zaujimat, to nech si riesi firma, ktora ho odovzdala.Nie je to tvoja chyba.

Posielali to po nejakej zasielkovej sluzbe, alebo kto odovzdaval ten tovar tomu neznamemu?
Gina Er
04.09.11,04:36
možno to ani nikomu nedodal,odberateľa si jednoducho vymyslel(nový druh "podnikania " ?? )....v každom prípade je zodpovedný ten,kto tovar odovzdal.
Dáša_
04.09.11,05:03
Popíšem podobný prípad z praxe, ale z druhej strany.
Od firmy A odobrala firma B tovar a následne nezaplatila. Vec sa dostala až pred súd a tu sudca skúma jednotlivo každý jeden dodací list a pozerá, kto je na dodacom liste podpísaný, či podpísaný človek za firmu B mal od tejto firmy splnomocnenie, či na dodacom liste je aj pečiatka firmy B, prípadne v akom vzťahu ku firme B bol daný človek.
Ak toto všetko nebude splnené, tak pohľadávku firmy A neuzná.

Po dlhšom úvode sa dostávam k jadru :) - treba firme, ktorá od vás zobrala peniaze a tovar dodala niekomu inému, napísať list. Najlepšie, ke´d to napíše právnik a vysvetlí, že ak tovar nedadajú, pôjdete na súd.
Gina Er
04.09.11,05:08
Najlepšie, ke´d to napíše právnik a vysvetlí, že ak tovar nedadajú, pôjdete na súd.
a postrašiť,že si budete uplatňovať aj ušlý zisk,a poškodenie dobrého mena firmy,keďže ste nemohli dodať tovar svojim zákazníkom.
KEJKA
04.09.11,07:11
ja som toto tiež zažila - prišiel za mnou dodávateľ /najskôr boli upomienky o zaplatenie faktúry/ že som mu dlžná za materiál. On ten materiál odovzdal človeku, ktorý s mojou firmou nemá nič spoločné, nemal odo mňa objednávku, nič, tak som ho poslala preč.
(dotyčný podvodník si vytiahol moje údaje z netu a použil). Dodávateľ v takom prípade ťahá za kratší koniec - tento tovar dostal, nemá zaplatené.
V zadaní je to opačne, dodávateľ dostal zaplatené, ale preukazne nedodal tovar na správne miesto - bude musieť dodať znova.
220870
04.09.11,07:28
Predčasom mi prišla ponuka mailom.Posledná možnosť.

.................... SA ŠPECIALIZUJE NA OBLASŤ VYMÁHANIA POHĽADÁVOK MIMOSÚDNOU CESTOU. ZABEZPEČUJEME PRECÍZNOSŤ, SPOĽAHLIVOSŤ, VHODNÉ PLATOBNÉ PODMIENKY A OCHRANU OSOBNÝCH ÚDAJOV.
S KLIENTOM SI BUDUJEME DLHODOBÝ PRACOVNÝ VZŤAH A VŠETKO REALIZUJEME NA ZÁKLADE UZAVRETIA MANDÁTNEJ ZMLUVY.
AK MÁTE DĹŽNÍKOV, KTORÍ MEŠKAJÚ S ÚHRADOU PLATIEB, SME PRIPRAVENÍ VÁM POMOCŤ.
AKO PRVÝM KROKOM POSKYTUJEME BEZPLATNÉ PREVERENIE DĹŽNIKA - OBCHODNÉHO PARTNERA.
STAČÍ VÁM K TOMU PODLOŽIT POHĽADÁVKU DOKUMENTÁCIOU A PREPOSLAŤ E-MAILOM.
VYMÁHANIE POHĽADÁVOK MIMOSÚDNE JE VÝHODNEJŠIE AKO POUŽITIE EXEKÚTORA, KTORÝ SI PÝTA 10% Z HODNOTY POHĽADÁVKY VOPRED, A TO BEZ ISTOTY VYMOŽENIA. U NÁS PLATÍTE PROVÍZIE LEN V PRÍPADE ÚSPEŠNÉHO VYMOŽENIA POHĽADÁVKY.
AK BY BOLI MIMOSÚDNE KROKY NEÚČINNÉ, DOPORUČÍME VÁM DALŠÍ VHODNÝ POSTUP VYMÁHANIA .
VÁŽENÍ OBCHODNÍ PARTNERI, AK VÁS NAŠA PONUKA ZAUJALA, RADI VÁM ZODPOVIEME NA VAŠE ĎALŠIE OTÁZKY.
V PRÍPADE POTREBY SA OBRÁŤTE NA NÁS S DÔVEROU!
TEŠÍME SA NA SPOLUPRÁCU S VAMI!:D
cimko
04.09.11,10:00
Ďakujem všetkým za názor. Môžem sa vedieť odkiaľ bola tá firma na vymáhanie?
KEJKA
04.09.11,10:07
takých firiem je habadej,
ja som tiež dva roky dozadu využila služby jednej z nich a dodnes nič nevymohli.....
cimko
04.09.11,10:11
Aha tak to je dosť smutné. To radšej v tom prípade na súd, kedže firma má má majetok.
Xanti
04.09.11,10:34
Cimko,
určite navštíviť právnika ako spomínali vyššie, právnik napíše list. A keď to ináč nepôjde tak sa tomu súdu nevyhneš. Myslím, že za tých 16500 € za to stojí, a nenecháš ich len tak niekomu.
Právo je na tvojej strane.