jojo164
03.09.11,20:08
Mám problém s odizolovaním základov nášho RD, nakoľko je potrebné tieto práce na jednej strane vykonať vo dvore suseda. Od domu je ešte cca 70cm nášho pozemku, no sused nedovolí vstup do jeho dvora. Ako mám postupovať? Počul som niečo o tom že je povinný tieto práce strpieť, no ako ho k tomu prinútiť. Dobré slovo nepomohlo.
arizona
03.09.11,18:14
Obrat sa na obecny urad,nech ho vyzvu,aby ti umoznil vstup.Za neuposluchnutie ho mozu pokutovat...
Potom je na rade sud,suseda to vyjde ovela drahsie .-)
http://stavebnictvo.sk/profiles/blogs/vstup-na-pozemok
jojo164
03.09.11,18:24
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Pomohli ste mi pohnúť sa o krok vpred. Môžem to riešiť aj cez stavebný úrad alebo radšej cez obecný? Sused nemá trvalý pobyt v našej obci. Je to jeho dedictvo po rodičoch a tu chodí len sporadicky tak 6x do roka
arizona
04.09.11,03:53
Mozes na obecnom urade
Ľubomír
04.09.11,05:21
Mám problém s odizolovaním základov nášho RD, nakoľko je potrebné tieto práce na jednej strane vykonať vo dvore suseda. Od domu je ešte cca 70cm nášho pozemku, no sused nedovolí vstup do jeho dvora. Ako mám postupovať? Počul som niečo o tom že je povinný tieto práce strpieť, no ako ho k tomu prinútiť. Dobré slovo nepomohlo.

To nie je sused, to je zakomplexovaný hňup. Nedaj sa odradiť pretože on je povinný ti umožniť vstup na svoj pozemok po dobu trvania opravy. Ty mu zároveň nemieš spôsobiť žiadnu škodu. Arizona ti radí dobre.