dadidka3
03.09.11,21:00
Dobrý deň. Prosím Vás, potrebujem si založiť živnosť keď by som chcela svoje vlastné výrobky ponúkať cez e-shop? Ide o výrobky- bižutéria, bytové doplnky a pod.
Nie je mi teda celkom jasné, či to môžem robiť "len tak", alebo mi treba ŽO. Ak sa to dá aj bez ŽO, odvádzam z toho DPH?
Ďakujem pekne za odpoveď.
tictac7
03.09.11,19:16
...ideš predávať svoje výrobky, je jedno aký príjem z toho budeš mať, ŽL určite potrebuješ. Platcom DPH sa stávaš až pri zákonom stanovenom obrate, dobrovoľne (teda závisí od Teba, či sa zaregistruješ alebo nie), no a pri dovoze, resp. vývoze služieb.
Atomer.sk
03.09.11,22:55
Mozno by nebolo zle to na zaciatok fakturovat cez nejakeho znameho, kto uz firmu ma. Pokial mas taku moznost. Aby si skusila, ci ti ten predaj bude tolko vynasat, ze sa oplati na to zalozit zivnost (a platit nemale povinne minimalne odvody).
Gina Er
04.09.11,04:32
Mozno by nebolo zle to na zaciatok fakturovat cez nejakeho znameho, kto uz firmu ma. Pokial mas taku moznost. Aby si skusila, ci ti ten predaj bude tolko vynasat, ze sa oplati na to zalozit zivnost (a platit nemale povinne minimalne odvody).
a to ako? to je kóšer?
KEJKA
04.09.11,04:48
Mozno by nebolo zle to na zaciatok fakturovat cez nejakeho znameho, kto uz firmu ma. Pokial mas taku moznost. Aby si skusila, ci ti ten predaj bude tolko vynasat, ze sa oplati na to zalozit zivnost (a platit nemale povinne minimalne odvody).
a tomu známemu to ako vyúčtuje? Alebo sa ten známy bude tváriť, že tie vyrobky vyrába sám?
Vyrábať môžeš bez živnosti, aj ponúkať, testovať záujem môžeš bez živnosti, dokonca aj darovať môžeš bez živnosti - so svojimi zdanenými peniazmi si môžeš robiť čo chceš.
Akonáhle však budeš predávať, ide o ekonomickú činnosť a živnosť musíš mať.