Michaela84
04.09.11,08:51
Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu.Bývam v prenajatom byte.Mám uzavretú zmluvu v ktorej mám predpísanú mesačnú zálohovú platbu.Tento rok prišlo vyúčtovanie energií za rok 2010 nedoplatok na základe ktorého sa zvýšila mesačná zálohová platba.Od majiteľky bytu som sa to dozvedela o 2 mesiace neskôr.K uzavretiu novej nájomnej zmluvy nedošlo.Masačné zálohové platby uhrádzam podľa uzavretej zmluvy.Od 1.9.2011 som majiteľke oznámila že o 2 mesiace s podnájmu odchádzam.Riadim sa podľa dohodnutých podmienok v zmluve.Na základe môjho oznámenia mi prišiel od majiteĺky mail že mi určuje zvýšenie nájmu a pošle mi to poštou.Ja stým nesúhlasím a som ochotná odísť okamžite.Mám spolubývajúcu s ktorou pani majiteľka zmluvu o zvýšení nájmu uzavrela a podpísala osobne pred mesiacom.V tú dobu som bola s majiteľkou taktiež v kontakte nakoľko 4 dni prebývala so mnou a s mojou spolubývajúcou v našom prenajatom byte.Chcem sa opýtať.Mám právo na okamžité odstúpenie od zmluvy na základe zvýšenia mesačnej zálohovej platby s tým že majiteľke bytu uhradím nájomné za 2 mesiace na ktorom sme boli dohodnuté v zmluve?
Gina Er
04.09.11,06:59
na základe zvýšenia mesačnej zálohovej platby nemáš právo odstúpiť od zmluvy.
buchač
04.09.11,08:09
Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu.Bývam v prenajatom byte.
Ako dlho????.....pýtam sa ....
Mám uzavretú zmluvu v ktorej mám predpísanú mesačnú zálohovú platbu.Tento rok prišlo vyúčtovanie energií za rok 2010 nedoplatok na základe ktorého sa zvýšila mesačná zálohová platba.
Lebo ak si aj minulý rok bývala v tomto podnájme , tak energie použila nie majiteľka ....či ???
Od majiteľky bytu som sa to dozvedela o 2 mesiace neskôr.K uzavretiu novej nájomnej zmluvy nedošlo.Masačné zálohové platby uhrádzam podľa uzavretej zmluvy.Od 1.9.2011 som majiteľke oznámila že o 2 mesiace s podnájmu odchádzam.Riadim sa podľa dohodnutých podmienok v zmluve.Na základe môjho oznámenia mi prišiel od majiteĺky mail že mi určuje zvýšenie nájmu a pošle mi to poštou.Ja stým nesúhlasím a som ochotná odísť okamžite.Mám spolubývajúcu s ktorou pani majiteľka zmluvu o zvýšení nájmu uzavrela a podpísala osobne pred mesiacom.V tú dobu som bola s majiteľkou taktiež v kontakte nakoľko 4 dni prebývala so mnou a s mojou spolubývajúcou v našom prenajatom byte.
....he , šak jej vypočítajte a následne aj vyúčtujte , odrátajte z výslednej sumy ....;)
Chcem sa opýtať.Mám právo na okamžité odstúpenie od zmluvy na základe zvýšenia mesačnej zálohovej platby s tým že majiteľke bytu uhradím nájomné za 2 mesiace na ktorom sme boli dohodnuté v zmluve?
...kľudne choď ....nič sa svetoborné nestane ....:cool:

Ty budeš zháňať podnájom ...;)
Majiteľke zasa bude horieť mobil od telefonátov , lebo záujemcov je vždy viacej ako voľných kapacít ...:rolleyes:

Ozaj ....a zvedavý som aj na lokalitu ........predpokladám , že Blava ....či ...???
verkaz
04.09.11,08:21
Ak sa vzájomne nedohodnete, tak jej daj písomnú výpoveď, ktorá je v zmysle Občianskeho zákonníka 3-mesačná a začína plynúť prvým dňom nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede.
Máš more času na hľadanie nového podnájmu, lebo ak nebude vlastníčka bytu súhlasiť, musíš za tie tri mesiace platiť nájomné.
Ten nedoplatok za rok 2010 bol za čo ? Lebo ak si tam bývala celý rok, tak ten nedoplatok bol tvoj.
V takomto prípade nevidím nič zlé na zvýšení nájmu.
Ak bude majiteľka súhlasiť s dvojmesačnou výpoveďou, je to pre teba lepšie ako výpoveď v zmysle zákona.
Záleží aj od toho ako máte v zmluve dohodnuté nájomné a jeho úpravu.
Michaela84
04.09.11,19:58
V tomto prenajatom byte bývam 4 roky s toho 3 roky so mnou pani majiteľka nespísala žiadnu zmluvu.Tieto 3 roky som bývala ešte s dvoma spolubývajúcimi ktorý taktiež zmluvu nedostali.Zmluvu mám od augusta 2010.Tento nedoplatok sa týka roku 2010 za vodu.Nebolo mi to ukázané a nevidela som potvrdenia ani výpis o zaplatených mesačných zálohových platbách.V zmluve mám výpovednú lehotu 2 mesiace.Ukončenie môjho pobytu som oznámila 1.9.2011 na základe čoho mi prišiel od pani majiteľky spätný mail s tým, že mi určuje zvýšenú zálohovú platbu ktorú si nárokuje spolu naraz už aj za mesiac október plus uhradenie dlžnej čiastky za rok 2010.K úprave mojej zálohovej platby čo sa týka zmluvy nedošlo.Mám jednu zmluvu kde mám určené nájomné ktoré platím pani nájomníčke.
mzdarka renca
04.09.11,20:36
Miška, ale ak na zmluve máš výšku nájmu vrátane energií a tie energie stúpli, tak je logické, že suma za nájom bude vyššia.....a neber to osobne, ale zamysli sa nad tým logicky a nedrž sa zubami nechtami v tomto prípade zmluvy.

- chyba prenajímateľky je tá, že ti nedala podpísať pre poriadok dodatok k nájomnej zmluve, kde by sa výška nájmu zvýšila o tie navýšené energie.