matejkoPO
04.09.11,09:29
pozdravujem, obraciam sa na vás s prosbou o pomoc. jendá sa o kúpu s.r.o. jednoosobovej, akurat plan predavajuceho je taky, ze chce na zaklade zmluve o prevode obch.podielu previest s.r.o. dajme tomu k 1.10. ale s tym, ze bude novy majitel a konatel az od 1.1. dalsieho roku. Je to nieco standartne, alebo si treba dat pri takomto niecom pozor na nieco konkretne?
KEJKA
04.09.11,07:31
daj si pozor. neviem, prečo chceš kupovať sro, ak si do cca 14 dní môžeš založiť vlastnú. A bude to možno aj lacnejšie.
Economic
04.09.11,07:39
Nerozumiem prečo 3 mesiace rozdiel. Nemáš potuchy, čo sa za 3 mesiace v tej firme môže stať. Na toto veľmi veľký pozor. Vôbec pri kúpe sro treba byť veľmi opatrný, a ak má históriu tam dvojnásobne. Už toho tu bolo popísaného o tejto na porade dosť.
Ako hovorí KEJKA čistejšia práca je založiť si svoju sro. Veď sa to dá veľmi lacno pri využití elektronického podania do OR.
matejkoPO
04.09.11,07:46
jedná sa o zubnú ambulanciu a zrejme má na to daný subjekt "ekonomické" dôvody... teda založiť novú = nemožné
KEJKA
04.09.11,08:32
jedná sa o zubnú ambulanciu a zrejme má na to daný subjekt "ekonomické" dôvody... teda založiť novú = nemožné
pýtaš sa z pozície predávajúceho, alebo kupujúceho?
kto z nich má záujem to reálne vlastníctvo posunúť?
nechápem "ekonomické" dôvody, platí to čo píše Economic
matejkoPO
04.09.11,09:40
predávajúci to chce posunúť, ja sa pýtam z titulu nadobúdateľa... som v situácii, keď mám podpísať niečo, čo bude platiť až od 1.1., nevedel som si len predstaviť, či sa to dá na OR, že na základe zmluvy z 1.10. bude do 31.12. daný stav a po 1.1. už nový stav v s.r.o.,...
ekonomické dôvody - som myslel dokončenie účtovníctva a chod ambulancie do posledného dňa v roku vrátane preventíviek
KEJKA
04.09.11,10:05
no neviem..... poznáš predávajúceho? Možno chce skončiť s aktívnou činnosťou a o nič nejde.
Ale dnes sa ťažko niekomu dá veriť? Čo ked do konca roka narobí dlhy, nezaplatí záväzky, resp. nakúpi niečo - majetok, ktorý zoberie so sebou?
vybavenie z.a. je isto nákladné, ale za tie dva mesiace by som radšej založila novú firmu a do nej odkúpila majetok vybavenie plus klientelu. Od 1.1 môžeš na tom istom mieste figurovať, ale už pod iným menom IČO - s tým sú problémy? Asi áno, ked to maš prepojené so ZP - poisťovňami.
A ak to má fungovať od 1.1., tak prečo zmluvy vystavovať do 1.10.?
kvôli financiám?
Ty vieš prečo to tak chceš a akceptuješ.
1.1. ti aj tak účtovníctvo hotové nedá, bude rôzny dobeh dokladov, uzávierky, daňové priznanie, podľa mňa úplne od veci.
Vlastníctvo aj zápis zmien by mal prebehnúť ihneď a dotyčný by mohol "dotiahnuť" ambulanciu do konca roka ako tvoj zástupca, resp. potiahnete spolu, ordinačné hodiny na striedačku, aspoň by si mohol 2 mesiace overovať, čo si vlastne kúpil a ako to funguje..........to už vymýšľam online, len ako námet, že existujú aj iné varianty.
takže ak do toho pôjdeš, držím palce.