KUTAC
04.09.11,14:13
Zdravím!

Ako hobby robím kamené ,drevené sakrálie mozaiky,malujem obraze atd.
Potrebujem Živ.list aky by som išiel na dobový jarmok a predvádzal výrobu na mieste a výroby ponúkal?
Poznáte niekoho kto také niečo robí?(rezbár,hrnčiar,maliar?)
Som zamestnaný ,nežívím sa tým

Ďakujem Martin
KEJKA
04.09.11,13:45
neviem isto, možno špeciálne na dobový jarmok môžeš vybaviť nejaké miestne povolenie na prezentáciu svojich hobby výrobkov. Opýtaj sa na miestnom úrade.
220870
04.09.11,13:50
Ja si myslím ,že to spadá pod tú istú činnosť ,ako predaj papriky na trhu.Aj babky trhovníčky nie sú živnostníčky.Ale lepšie poradia účtovníčky ,ako ja.
Dáša_
04.09.11,14:21
Skús sa spýtať priamo organizátorov. Niektorí majú podmienku živnosť a registračka. Niektorí, pokiaľ budeš predvádzať nejaké remeslo a živnosť nemáš, netrvajú na nej. obzvlásť, ak máš ešte aj nejaké dobové oblečenie

spomínam si z jednej diskusie na toto (citujem odialto http://www.artmama.sk/vsetko-ostatne/zivnost?page=1 )


Môj manžel sa zaujímal o tento problém so založením živnosti a od Ministerstva financií dostal takúto odpoveď: pri ľudovoumeleckej výrobe nie je potrebná živnosť, lebo ide o zachovanie našich tradícií ( výrobky však musia zodpovedať slovenským tradíciám ) . A verte, že som nepočula že by mali títo výrobcovia živnosť. Jedine ak medovnikári alebo zdobičky vajíčok.

Samozrejme, odpove´d je staršia. Ale je pravda, že na jarmokoch je vždy aj skupina predajcov - neživnostníkov.
220870
04.09.11,16:28
Dajú sa ti práce niekde na nete vidieť?
Gina Er
04.09.11,16:50
podľa Tvojej webky by si mal mať dávno živnostenský list
KUTAC
04.09.11,16:55
podľa Tvojej webky by si mal mať dávno živnostenský list

Tvrdo makám vo fabrike za peniaze ktoré nestačia na uživenie mojej rodiny,preto musim začať predávať svoje prebytky ,ktoré vzniknú tým že okrádam rodinu o čas ktorý venujem tvorbe...
Gina Er
04.09.11,17:19
Tvrdo makám vo fabrike za peniaze ktoré nestačia na uživenie mojej rodiny,preto musim začať predávať svoje prebytky ,ktoré vzniknú tým že okrádam rodinu o čas ktorý venujem tvorbe...
ale veď nikto Ti nezakazuje predávať,lenže Ty dokonca robíš na objednávku,a to už nie je prebytok....a nejako tradične slovensky to tiež nevyzerá,nie je to bábika zo šúpolia ani vyrezávaný črpák.Máš webku ako reálny živnostník,ale živnosť nemáš....
220870
04.09.11,17:30
Krásna práca.Na tržnicu to fakt nieje.Sú aj volné živnosti umelecké.Alebo napríklad firmy môžu od súkromných osob nakupovať aj bez toho, aby boly živnostníci.Stačí ak takýto príjem na konci roku priznáte do daní.Niekde som sa stretol s firmou ktorá podobné práce od "ľudových umelcov "vykupovala.Poznám jednu sochárku ktorá má trochu podobný štýl ako vy .Má ateliéry v Príži,výstavy,predajne v Miláne ,Barcelone.Prachatá baba.Snáď sa aj vám podarí preraziť.
KUTAC
04.09.11,17:56
Krásna práca.Na tržnicu to fakt nieje.Sú aj volné živnosti umelecké.Alebo napríklad firmy môžu od súkromných osob nakupovať aj bez toho, aby boly živnostníci.Stačí ak takýto príjem na konci roku priznáte do daní.Niekde som sa stretol s firmou ktorá podobné práce od "ľudových umelcov "vykupovala.Poznám jednu sochárku ktorá má trochu podobný štýl ako vy .Má ateliéry v Príži,výstavy,predajne v Miláne ,Barcelone.Prachatá baba.Snáď sa aj vám podarí preraziť.

Dakujem ,skusím pohladať info o volnej živnosťi umeleckej
Keby ste našli kontakt na firmu ktorú ste zmienili budem Vám povďačný
Gina Er
04.09.11,18:19
Nechala si si niekedy u maliara namalovať obraz?
prečo? má to nejaký súvis s Tvojou otázkou ohľadne živnosti?
Sarlotka
04.09.11,21:43
po vzhliadnuti vasej straky, mimochodom vzdavam hold je to velmi krasne, si myslim, ze by ste mohli aj spadat pod sloboneho umelca... od tohto roka sa vsak musi aj slobodny umelec registrovat na daňovom úrade, kde mu pridelia DIČ - daňové identifikačné číslo a zároveň tiež od tohto roka je chápaný ako SZČO, čo sa týka odvodov do zdravotnej a sociálnej poisťovne ... vo vašom prípade súbez SZČO a zamestnania...