Lubomir1
04.09.11,15:13
Máte niekto skúsenosť s elektrickým rotavátorom alebo kultivátorom?

Na záhrade mám menšie políčko cca 15 x 15 m. A nakoľko sa mi ho nechce ručne ryľovať, uvažujem o kúpe rotavátora. Zaujal ma elektrický kvôli ľahšej údržbe, skladovateľnosti a pod.

Mám na mysli tento HECHT 740 (alebo podobný silnejší a pod.) http://www.hecht.cz/product-catalogue/garden-care-cz/tillers-cz/hecht-740-cz.html.
http://www.hecht.cz/editor/image/produkty1/obrazek_429.png
legolas
04.09.11,16:26
..videl som takýto, má ho sused, ak máš dobrú kyprú pôdu, tak je to dobrá vec, ale do stredne ťažkých a ťažkých pôd sa nehodí, je slabý.., nepáčila sa mi tam jedná vec, stále ten čo na ňom robil musel prehadzovať el.kábel, aby mu nezavádzal a to ho zdržovalo, treba si pamätať, že stále je tam elektrika, hoci je to istené, ale kábel:rolleyes:..no to už je na tebe.., ja by som si radšej kúpil rotavátor na benzín ...
alchstuip
06.09.11,09:41
Rotavator nanahradi orbu alebo rylovanie.....
legolas
06.09.11,09:54
Rotavator nanahradi orbu alebo rylovanie.....

.. v podstate máš pravdu, ale v ľahkých pôdach sa s ním dá dokonale prekypriť pôda, horšie je to vtedy, ak treba hnojiť prírodným hnojivom.., ale k rotavátoru sa dá prikúpiť aj príslušenstvo, takže je tu možnosť kúpenia mini plúžka a môže si to aj poorať..
Indeed
06.09.11,10:13
Rotavator nanahradi orbu alebo rylovanie.....

Ale je nenahraditeľný pri priprave pody na sadenie.:cool:

Motykou a hrabľami takto podu neprekypríš v živote....

Elektricky rotavator je veĺký blud, aby dobre fungoval musel by si mať tam aspoń 3 KW motor na 380 V a to je pre ručné náradie už sakramentsky nebezpečné.:(
hugho
22.09.11,09:32
od tohto modelu silnejsi neexistuje s elektrickym motorom, tu su radlice plechove a motorovych benzinovych su ocelove. Cize pokial mam prehrabat pieskovisko tak ano, za uvahu ale stoji co urobi kvalita takehoto cinskeho vyrobku.
bjuty smis
26.09.11,11:09
je to šmejd. kolega ho kúpil, chcel mi pomôcť pripraviť pôdu pod trávnik....ani sa to nedostalo do zeme, len to skackalo......vhodné možno na pieskovisko.....
StefanPinkava
11.03.14,07:54
Mudrlanti hodnotit by ste mali vtedy ked budete robit aj s benzinovym aj s elektrickym rotavatorom, skuste robit 2hod. s agzatom alebo vari a 2hod. s elektrickym rotavatorom.
bodliak
11.03.14,08:06
Myslím, že po 2 a pol roku ich Tvoj komentár nezaujíma.
J500j
14.03.14,10:27
To čo budeš robiť dve hodiny s týmto elektrickým skokanom to spravíš s motorovým za 10minút a pritom sa nenarobíš. A plochu 15 x 15 metrov s tým ani za 2hod neurobíš.
KoxXxo
14.03.14,10:53
aj tak neviem čo si chcel povedať
bjuty smis
14.03.14,18:45
že už má švihnuté pred 10.00.....