lacotinka
18.10.15,14:27
...vymenila som výťah sa schody....aj doma aj v robote......:)

psychicky alebo fyzicky ? = demontáž/montáž :D
lujza.j
18.10.15,15:25
milan keby si mal taký ako je u nás.....aj zlaňovanie zo strechy je bezpečnejšie:(
220870
19.10.15,06:08
lujza.j
19.10.15,07:13
http://www.ipark.sk/304731-cukor-nas-zabijak/
Nemam este docitane.....obezita aj o moznosti co jest aj o volbe co jest.....
lujza.j
26.01.16,11:03
Moja stara tabulka....strucna...gkykemicky index...
lujza.j
26.01.16,11:06
lujza.j
27.01.16,12:44
http://www.kaloricketabulky.cz/tabulka-potravin.php
dá sa pekne rozkliknúť potravina a vyskočia hodnoty...
terezamaria
27.01.16,13:37
http://www.kaloricketabulky.cz/tabulka-potravin.php
dá sa pekne rozkliknúť potravina a vyskočia hodnoty...
Lui je to výborné a veľmi podrobné, poslala som si to ako email, nech to nemusím hľadať, díky...
lujza.j
27.01.16,14:23
http://www.kaloricketabulky.cz/tabulka-potravin.php
dá sa pekne rozkliknúť potravina a vyskočia hodnoty...
Lui je to výborné a veľmi podrobné, poslala som si to ako email, nech to nemusím hľadať, díky...
dá sa aj hore do vyhlaávača zadať vyhľadá potravinu ak je v zozname...
220870
29.01.16,19:27
Nieje všetko,len o kalóriach.Od Začiatku decembra zas nežerem .Zhodil som 10 kg.Z 96 na 86.Ešte tých 6 kg a bude to ok.ˇUplne najdôležitejšie je to ,ako si nastavíte ego .Bez toho neschudnete.Je to veľmi zložité vysvetliť.Niečo o tom o čom je tento svet a náše vnímanie.
https://www.youtube.com/watch?v=_svhwHwJrIk
buchač
29.01.16,19:37
Nieje všetko,len o kalóriach.Od Začiatku decembra zas nežerem .Zhodil som 10 kg.Z 96 na 86.Ešte tých 6 kg a bude to ok.ˇUplne najdôležitejšie je to ,ako si nastavíte ego .Bez toho neschudnete.Je to veľmi zložité vysvetliť.Niečo o tom o čom je tento svet a náše vnímanie.

Takže mi chceš tvrdiť, že nežereš...???
Že žiješ zo vzduchu ?


Nuž sorry, ALE už som videl hada proti vetru šikať, už som videl traktor ťahať kamionový náves, kosiť vo februári krovinorezom, nivu ťahať 9 tonovú vlečku, škodu 120 malú traktorovú vlečku, fabiou rozťahovať aviu, a to len tak z poslednej doby....

ALE takú íčovinu som teda dávno nečítal...to video je škoda času a aj bájtov.
http://www.aktuality.sk/clanok/273243/exkluzivne-rozhovor-s-muzom-ktory-zije-zo-vzduchu-petrom-starcom/
lujza.j
29.01.16,19:41
nie nie je...ešte o cukre...áno hlavu upratať....že život nie o "žrádle"....a furt mrnčať,že bez toho alebo onoho sa nedá fungovať....
decko sa pýtalo trénera...či by nemohla s ňou chodiť cvičiť aj mama....že je už na dóchodku..trener:eek:....fúha no to neviem...musel by som na ňu dávať pozor:D:D
buchač
30.01.16,07:16
Obdiv je jedna vec, zodpovednosť novinára druhá.
Breathariánstvo, alebo pránická výživa, ktorú propaguje Starec, lekári spochybňujú a tým, čo mu uveria, ale ich telo nie, hrozí vyhladovanie a smrť. Písať obdivné články o takomto človeku je nielen neprofesionálne, ale hlavne nezodpovedné.

„Breathariánstvo je podvod, ale samotní breathariáni môžu žiť vo falošnom presvedčení, že jedlo skutočne nepotrebujú,“ povedala Dee Dawson z Rhodes Farm kliniky v Londýne. Upozorňuje, že hnutie novodobých „komediantov túžiacich po publicite“ poškodzuje snahu odborníkov, ktorí sa zaoberajú liečením vážnych problémov so stravovaním, akým je napríklad anorexia.

Na to, ako to vlastne s úprimnosťou tzv. pránistu je, odporúčam rozhovor Dušana Karolyiho z Košice, ktorý sa ho pýtal aj na to, aké mal v minulosti dlhy, ako nemal prácu a požiadal ho, aby sa podrobil lekárskemu testu, čo Starec odmietol.

„V Európe je propagátorkou tejto duchovnej cesty Ellen Greve. Nejedením, nepitím a žitím z prány, to znamená z energie z vesmíru, priviedla sa do ťažkého stavu dehydratácie a schudnutia až takmer k smrti. Niektorí jej pokračovatelia dokonca zomreli. Samozrejme, zodpovednosť za ich smrť neprevzala a odmietla,“ povedal Miroslav Paľko, ústavný dietológ Univerzitnej nemocnice LP Košice, ktorý tvrdenia Petra Starca považuje za absurdné a nereálne. „Človek, ktorý dva roky neje, nemôže existovať a ak existuje, tak evidentne klame.“

===============================

Čudujem sa, že tieto drísty od Petra Starca niekto žerie....

Čo sa týka príspevkov na Porade, tak príspevok ohľadom Starca je hlúpy, zavádzajúci, sprostý a hraničiaci s debilizmom.
220870
30.01.16,08:57
Obdiv je jedna vec, zodpovednosť novinára druhá.
Breathariánstvo, alebo pránická výživa, ktorú propaguje Starec, lekári spochybňujú a tým, čo mu uveria, ale ich telo nie, hrozí vyhladovanie a smrť. Písať obdivné články o takomto človeku je nielen neprofesionálne, ale hlavne nezodpovedné.

„Breathariánstvo je podvod, ale samotní breathariáni môžu žiť vo falošnom presvedčení, že jedlo skutočne nepotrebujú,“ povedala Dee Dawson z Rhodes Farm kliniky v Londýne. Upozorňuje, že hnutie novodobých „komediantov túžiacich po publicite“ poškodzuje snahu odborníkov, ktorí sa zaoberajú liečením vážnych problémov so stravovaním, akým je napríklad anorexia.

Na to, ako to vlastne s úprimnosťou tzv. pránistu je, odporúčam rozhovor Dušana Karolyiho z Košice, ktorý sa ho pýtal aj na to, aké mal v minulosti dlhy, ako nemal prácu a požiadal ho, aby sa podrobil lekárskemu testu, čo Starec odmietol.

„V Európe je propagátorkou tejto duchovnej cesty Ellen Greve. Nejedením, nepitím a žitím z prány, to znamená z energie z vesmíru, priviedla sa do ťažkého stavu dehydratácie a schudnutia až takmer k smrti. Niektorí jej pokračovatelia dokonca zomreli. Samozrejme, zodpovednosť za ich smrť neprevzala a odmietla,“ povedal Miroslav Paľko, ústavný dietológ Univerzitnej nemocnice LP Košice, ktorý tvrdenia Petra Starca považuje za absurdné a nereálne. „Človek, ktorý dva roky neje, nemôže existovať a ak existuje, tak evidentne klame.“

===============================

Čudujem sa, že tieto drísty od Petra Starca niekto žerie....

Čo sa týka príspevkov na Porade, tak príspevok ohľadom Starca je hlúpy, zavádzajúci, sprostý a hraničiaci s debilizmom.
Popri tom týto inteligenti nevysvetlili ,ako to dokáže.
lujza.j
30.01.16,09:09
Juraj...kedze viem ako na kila....nepozerala som si to videjkó:)...ono vaha moze mat ulet hore...ale nedopustit aby to bolo od 5kg...dobre nech nezerem od 10 to je uz moc a vysie...len telo sokujeme a furt bojuje aj ono aj hlava.....horsie je este ked hlava stale mysli na "žradlo"...uplna chyba je ked niekto zacne cvicit a mysli si,ze moze viac jest....neustriehne jedlo a je vaha stoji....
Asi je pre niekoho jednoduchsie nejest "nic" ako sa trochu venovat co zjes kolko a ake to ma hodnoty....myslim,ze ak niekto chce redukovat....cita o tom...dufam....tak hodnoty,ktore potrebuje vediet ma rychlo v hlave.....
buchač
30.01.16,09:15
Popri tom týto inteligenti nevysvetlili ,ako to dokáže.
Myslíš tých vzdelaných odborníkov ?

Otázka je postavená inak.
Ak niekto tvrdí, že niečo dokáže, tak nech to dokáže...a nie aby odborník vyvracial nejakú myšlienku. Nazvime to corpus delikty.
Otázky znejú inak :
1. Prečo sa Starec nepodrobí odberu krvičky ?
2. Prečo sa starec nepodrobí nejakému pozorovaniu ?
3. Prečo sa Starec nedá na nejakú konfrontáciu ?
4. atď

Lebo takto je Starec len na čiastočnom výslní, robí sa zaujímavým a berie honoráre za tie články a prípadné vystúpenia...takým onehdá vraveli cirkusanti.
Starec na seba dá lodné lano, vyšívanú košieľku....nonšalantne prehodí nohu, obutú v sandáloch, cez nohu...Bánašku vystiera od smradu...no Starec je stále in a trieska svoje múdrosti.
...ale do normálnej (čítaj odbornejšej) diskusie, kde by ho ponorili do smútku, tam sa nejak nehrnie...on si proste "iba" vyberá ...
buchač
30.01.16,09:20
Juraj...kedze viem ako na kila....nepozerala som si to videjkó:)...ono vaha moze mat ulet hore...ale nedopustit aby to bolo od 5kg...dobre nech nezerem od 10 to je uz moc a vysie...len telo sokujeme a furt bojuje aj ono aj hlava.....horsie je este ked hlava stale mysli na "žradlo"...uplna chyba je ked niekto zacne cvicit a mysli si,ze moze viac jest....neustriehne jedlo a je vaha stoji....
Asi je pre niekoho jednoduchsie nejest "nic" ako sa trochu venovat co zjes kolko a ake to ma hodnoty....myslim,ze ak niekto chce redukovat....cita o tom...dufam....tak hodnoty,ktore potrebuje vediet ma rychlo v hlave.....

Lui...každý vieme to svoje.

To videjko si pozri...prečítaj si aj iné linky a utvor si vlastný obraz.
https://www.google.sk/search?client=opera&q=Pr%C3%A1nista+Peter+Starec&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Tento jedinec je proste iný.
Ako keby ho práve prepustili po liečbe elektrickými šokmi do hlavy. Ale mám dojem, že liečba nebola práve úspešná...asi mu dávali len 12 voltov...dávku by som určite zvýšil. ;)
misoft
30.01.16,11:37
Hmmm.... keď tak nad ním rozmýšľam..... kde má tie slnečné kolektory, ktorými energiu nasáva....:D
Vraj neje.... blbosť..... pred viditeľným svetom možno, no len čo je tma, pchá do seba o stošesť....
220870
30.01.16,15:33
220870
30.01.16,15:50
Hmmm.... keď tak nad ním rozmýšľam..... kde má tie slnečné kolektory, ktorými energiu nasáva....:D
Vraj neje.... blbosť..... pred viditeľným svetom možno, no len čo je tma, pchá do seba o stošesť....
stačí gogliť http://www.cas.sk/jogin
nieje sám v Tibete sú ich stovky možno tisíce len nepotrebujú publicitu netvrdím že to chcem len je to zaujímavé.
Ja mám problém s krížami a pobolievajú ma kolená.Skrz velký pupok sa neviem poriadne zohýbať preto nežerem.Kedysi som bol schopný zabehnúť maratón dnes nie som schopný pobehnúť pár metrov.:o
buchač
30.01.16,15:52
http://www.najimseazhubnu.cz/ktere-cukry-jsou-pro-nas-nejlepsi/#more-3823

Cecílie Jílková

Narozena r. 1981 v Praze. Povoláním též spisovatelka (román Cesta na Drromm, Millenium Publishing 2010), scenáristka (seriál Kriminálka Anděl, TV Nova) a publicistka (Lidové Noviny, Právo, Sanquis). Dcera spisovatelů Ludvíka Vaculíka a Lenky Procházkové.

Nabízím výživové poradenství: redukční výživa (obezitologie, dietologie, psychologie výživy obézních, tvorba konkrétních jídelníčků), sportovní výživa, nutriční prevence, alternativní směry ve výživě, psychologie výživy, technologie potravin, antropometrie a zjišťování výživového stavu člověka, recepty na zdravé dietní delikatesy

-----------------------------------------------------------

Tóno (?) , si Ty normál ?

Aby bolo jasno, nejde mi o obsah článku, na ten zvysoka kašlem...ten je momentálne vedľajší.
Ale nehnevaj sa, nejaká celebrita celebritných rodičov ide sama seba pasovať za odborníčku vo výživovej oblasti...???
Choré.
220870
24.02.16,18:47
misomiso
24.02.16,18:59
V suvislosti s bretharianstvom si je zaujimave precitat skusenosti nemeckeho lekara Ruedigera Dahlkeho v jeho knihe Velka kniha pustu.

Tvrdi, ze asi inak ako tymto principom nemozno vysvetlit, preco, ked drzi viac ako 40 dnovy post, tak prve dva tyzdne rapidne chudne, druhe dva uz menej a potom sa jeho ubytok vahy celkom zastavi, a to napriek tomu, ze pravidelne fyzicky cvici. Nejake dristy o tom, ze "telo sa nauci hospodarit s energiou" neprichadzaju do uvahy, pretoze z cisto fyzikalneho hladiska by aj tak islo o "perpetum mobile".

Dokonca pise, ze sa naucil zit aj bez vody, hoci priznava, ze kym to dokazal tak sa ocitol pravdepodobne velmi blizko smrti. Nasledne sa ale vratil k jedlu "zo socialnych dovodov", Nie je sa co cudovat, to by bol presne aj moj pripad, aj keby som rovno v sebe objavil breatharienske schopnosti (k comu mam zatial daleko). Neviem si predstavit, ako by som sa stretaval s niektorymi ludmi, ak nie napr, pozvanim na veceru.
korela
26.02.16,12:01
sito
26.02.16,22:18
lujza.j
29.05.17,10:39
lujza.j
05.06.17,09:28
Dnes uloha na doma od trenera splnena:D 5x v tyzdni drepy....zacala som 100ks postupne pridavat na 200ks....kazdy jeho cvicenec si mal vybrat partiu...ktoru bude do plusu doma makat...ja som to nechala na jeho oko...povedala som mu,ze neviem....
Kto sa prida:D:---
Julia Cizova
10.07.17,08:27
Ja sa rada pridám, dnes ráno som spravila 100 drepov, tak budem pridávať nech sa dostanem na dvesto.
lujza.j
10.07.17,10:05
Len pozor...kolena nesmu "predbiehat"spicky.....stehno minimalne na uroven vodorovne s podlozkou....:)
bettylou
10.07.17,13:21
Len pozor...kolena nesmu "predbiehat"spicky.....stehno minimalne na uroven vodorovne s podlozkou....:)

minimálne, či maximálne?

A na spestrenie 30 dňová drepová výzva. To len aby to drepovanie nebolo také jednotvárne, tak nejaké obmeny.

https://www.google.sk/search?client=opera&q=30+days+squat+challenge&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gfe_rd=cr&ei=1YxjWZ2BBo6BX9jQocAF


Pridávam sa aj ja. :D
lujza.j
10.07.17,15:11
Minimalne....aby to malo nejaky zaber-aby to bolo citit...mozes robit..aj hlboke...alebo na siroko nohy...alebo na siroko a spicky do stran...zakladny postoj nohy na sirku ramien.....ja mam na hornom pante dveri taku pevnu gumu na cvicenie..tu si chytim ako oporu....moje decko bez...ala ona drepy miluje...ja nie....dnes mi ich trener praskol..aj velkou tycou:D
Ja som po dvoch tyzdnoch musela skoncit boleli ma kolena:( chcela som to robit aspon mesiac....asi to bolo pre ne vela...hodina bajsikel alebo beh a za tym 100drepov...dva dni som mala pauzik...
buchač
10.07.17,15:49
Minimalne....aby to malo nejaky zaber-aby to bolo citit...mozes robit..aj hlboke...alebo na siroko nohy...alebo na siroko a spicky do stran...zakladny postoj nohy na sirku ramien......

Ešte stále vravíš o drepoch, gymnastike ???
Lebo hento by som už zaradil do trochu inej kategórie...;) :D
lujza.j
10.07.17,15:56
Minimalne....aby to malo nejaky zaber-aby to bolo citit...mozes robit..aj hlboke...alebo na siroko nohy...alebo na siroko a spicky do stran...zakladny postoj nohy na sirku ramien......

Ešte stále vravíš o drepoch, gymnastike ???
Lebo hento by som už zaradil do trochu inej kategórie...;) :D
Tak co ti povieem...áno aj ked zdanie móze klamat:D
Julia Cizova
12.07.17,05:44
Len pozor...kolena nesmu "predbiehat"spicky.....stehno minimalne na uroven vodorovne s podlozkou....:)
Ja to robím presne naopak, snažím sa dávať kolená čo najviac dopredu, lebo vtedy cítim, že sa mi zapájajú aj lýtka. S kolenami, našťastie, nemám problém, ale skúsila som aj tvoju variantu a cítim, že pri nej sa zapájajú trochu iné svaly viac.
lujza.j
12.07.17,08:46
to je tvoja vec ako ich cvičíš.....to nie je moja varianta........ja som napísala ako sa cvičiť majú....na lýtka sú iné cviky.....ja ked chcem cvičiť chrbať...budem to robiť tak...by sa cvičil chrbat a nie biceps

https://www.youtube.com/watch?v=8HIgVg_0QTo
Julia Cizova
19.07.17,06:20
Ďakujem za super ukážku.
lujza.j
12.08.17,15:40
:---
Terezia13
12.08.17,17:26
...............mne žiadna rada nepomohla............SOS.................nežeriem !!! a ani kilo dole!!!
afrikánka
12.08.17,17:32
...............mne žiadna rada nepomohla............SOS.................nežeriem !!! a ani kilo dole!!!
To fakt? Ja "nežrala" a 6 kg dole za 6 týždňov;):)
Terezia13
12.08.17,17:37
[QUOTE="Terezia13"]...............mne žiadna rada nepomohla............SOS.................nežeriem !!! a ani kilo dole!!!
To fakt? Ja "nežrala" a 6 kg dole za 6 týždňov;):)[
o chcem raduuuuuuuuu........nemávala som s tým problém...........ale už to nefunguje
lujza.j
12.08.17,17:54
Nežrat ako nežrat....mne nejaku dobu 2-3 roky fungovala metoda...potom uz nie....telo je svyna:D...po case zisti ....a povie si....aha...tak ides ma ty onaá zase "vyhladovat" len pockaj....pri pvom moznom nazrati vsetko ulozi....a bac...postupne sa nabalilo....
Fungujem +- na tom istom principe ze minimum jednoduchych cukrov v strave....ale cvicim....ked mam chut dam ulet....ale nie ako kedysi....
Teraz som sa dala.deckom nahovorit na toto:
http://chillin.sk/2017/07/10-dnova-dieta-znamej-dietologicky-vam-uberie-5-kg-idealna-je-na-leto/
Trener povedal,ze je obdivuhodne co viem urobit pre decko....samozrejme,ze taku stravu neschvaluje.
Chlap mi tiez vynadal...s komentarom..ze to nepotrebujem:D
Žabinka
12.08.17,17:56
...............mne žiadna rada nepomohla............SOS.................nežeriem !!! a ani kilo dole!!!
Terezka, nič si z toho nerob.. Ja aj z pozretia na jedlo priberiem..;) To čo kedysi bolo samozrejmé, trošku pocvičiť, trošku malej diétky, už nefunguje.. Na šľaktrafenie..
lujza.j
12.08.17,18:03
Ked sa mi podari prehovorit decko...isla by som si v septembri zacvicit aj s .....do tućepi...
http://zora.sk
bettylou
13.08.17,04:09
Uj, u nás ešte guľášiky, ale počkaj jak sa začne ochladzovať, sadlo< škvarkové pomazánky, bôčiky..., zeleninu si ako každý rok necháte okolo Dunaja. :D Inak v Chorvátsku sa parádne cvičí, hlavne zrána, potom plavec, a ku večeru minigolf v rámci relaxu
bettylou
13.08.17,04:11
jáj a ešče som zabudla nočné tancovačky, len tam zvykne byť plno prázdnych kalórií. :)
lujza.j
13.08.17,05:38
Cvičká sa rano a vecer...uz som bola 5 rokov nazad...
Rano cvičkam aj tu....uplne naj...rano:)
korela
13.08.17,07:08
Táto by sa vám nepozdávala?
http://chillin.sk/2017/07/malo-uhlovodikov-viac-tuku-chudnutie-s-radostou-jedina-dieta-ktora-skutocne-funguje-pomohla-milionom-ludom/
Mne celkom áno, keby tam nebola vyradená fazuľa, nie, že by som ju mala na tanieri aspoň raz mesačne, ale pre jej zdravotný prínos.
lujza.j
13.08.17,07:30
Korela ja som schudla..aj z toho co ma decko nahovorilo....ale ine som ani nemohla....250g rize....100g cca.350 kaloris....urobena na slano..ani som ju vsetku nedala..brr...napr.v dany den som mala o 13h vybuchanych 1400 kaloris....dalsi den uz na sladko med a skorica...to sa dalo....desila.som sa kuraciny..ani tej sme tolko kolko pisali....ale dala som fazulu k tomu..alebo rajču....
Idem kuk hento tvoje...
lujza.j
13.08.17,07:39
Korela zaujimave:Dale toto by som asi neskusala.....aj by som to poslala trenerovi....ale ten by sa zajtra somnou ani nebavil:Dpripadne by napisal o tom knihu:Dpreco nie...
Tiez je to zalozene na minime jednoduch.cukroch...
Ja doma nemam nic odtucnene....lebo cukrov jednoduch.rovnako.. mozno viac ako v tucnom...usetria si iba kaloris na tukoch....
korela
13.08.17,13:47
Kedysi mi stačilo vynechať chlieb, pečivo, znížiť porcie ryže, zemiakov ...a váha zišla dolu. Menšie prílohy. A udržiavať to stále.
V meníčkach dajú dnes ľuďom trochu kapusty, mäso a 4 véééľké knedle. Nič tie knedle telu nedodajú.
Ak plnená paprika, tak detto.
Aj tu v obedoch vidím prílohy, mama nám dávala iba paradajkovú omáčku a plnené papriky a ev. guľky. Veď tam je už ryža, tak načo príloha. Ja nám detto.
korela
13.08.17,13:49
korela
13.08.17,13:55
Rady japonského lekára, ktorý skúmal dlhovekosť (†105): Do dôchodku choďte až...!

„Ak chcete žiť dlho, nemajte nadváhu,“ prízvukoval Hinohara, ktorý zvykol piť na raňajky šálku kávy, pohár mlieka a pomarančový džús s lyžicou olivového oleja, ktorý pomáha udržiavať pokožku zdravú a prospieva aj tepnám. Hinoharov obed bol len ľahký, pozostával z mlieka a niekoľkých sušienok. Ako dodal, nie vždy mal čas obedovať, pretože väčšinu energie venoval práci. Lekárova večera bola vegetariánska, väčšinou si pochutil na ryži a rybe a dvakrát týždenne si doprial sto gramov chudého mäsa." ...

http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/1646051/Rady-japonskeho-lekara--ktory-skumal-dlhovekost---105---Do-dochodku-chodte-az----
korela
13.08.17,14:14
[QUOTE="Terezia13"]...............mne žiadna rada nepomohla............SOS.................nežeriem !!! a ani kilo dole!!!
To fakt? Ja "nežrala" a 6 kg dole za 6 týždňov;):)[
o chcem raduuuuuuuuu........nemávala som s tým problém...........ale už to nefunguje
Váha nemusí klesať, ak má človek niektorú dg.
Ale ak sa dá, a je možnosť, zvýšiť pohybovú aktivitu.
Švagriná v 60-ke ich zapísala na hodiny tanca pre seniorov práve kvôli bratovi, aby sa hýbal.
Ona mala figúru tip-top. Najväčšou motiváciou bolo dobre sa obliekať. A teda si zaviedla od mladosti celoživotný prísny stravovací režim. Raňajky, obed, večera, medzitým nikdy nič nikde okrem cigarety a kávy. Ale aj pracovala s takými ženami, jednak jej boli vzorom a ľahšie sa to potom dodržiavalo.
lujza.j
13.08.17,18:21
Ja kazdemu odporucam rychlu chodzu:)ja som bez paliciek..aj ked doma kupene.. je fajn mat hodinky, ktore meraju tepovu frekvenciu ..aby bola v spalovacom pasme....hlasia ked som pod...alebo nad limitom ako psychologiu som si povedala,ze ved to je iba 30min tam a 30min naspatek...kto moze nech skusi...
Neskor ked tepovka uz bola nizka - kondicka lepsia ...som coto pobehla a teraz bežkam:)
Minuly rok som.lieky na tlak dala na polovicu....uz nejem ziadne...moja volba:) zrala.som ich od 35ťky...
korela
13.08.17,19:19
Blahoželám k vysadeniu piluliek. Každý praktický lekár, internista odporúča denne chôdzu aspoň 30 min. v rezkom tempe. Starším. A keď nie rezkú, tak aspoň chôdzu.
Ja som pri Sub. stravou znížila pilulky o dve. Z toho jednu na tlak. V tom veku prenáramne šťastná, úsilie stálo zato. Ale prišla asi po dvoch rokoch rodinná udalosť, nezvládla som to, ja by som aj áno, ale podvedomie nie :-))) a pekne naspäť znova som musela začať brať. To ma veľmi mrzí. Aj tak stále dúfam, že to ešte zrazím.

Ja tlak tiež cca od 35 - 37r. na základe jedného telefonátu so svokrou. Neišlo o hádku. Na druhý deň som bola na lieku. Podnes si však myslím, že mi praktická lekárka mohla nasadiť nejaké sedatívum a nie hneď na tlak. K internistovi ma ani neposlala. Dnes by som bola múdrejšia.
Vraj sa berú až do smrti. Nemyslím si to, treba to však robiť pod kontrolou lekára, pretože to až taká vtipnosť je.
bettylou
14.08.17,12:11
základ je príjem a výdaj, my neska v lese, jeden kapor, dva pidi pstruhy plus 2 zemiačky, štyria, plus peso - na posedenie, a na celý deň konec.... :D A to ani chudnúť nechcem, no.. čo už
korela
19.08.17,16:55
Chudnutie začína v hlave.
Sú v nej ústa.

https://www.chudnutie-ako.sk/

Asi najlepší slogan pri chudnutí, ktorý som doteraz čítala. :D:D:D
buchač
19.08.17,17:06
Chudnutie začína v hlave.
Sú v nej ústa.
https://www.chudnutie-ako.sk/
Asi najlepší slogan pri chudnutí, ktorý som doteraz čítala. :D:D:D

Kuwa...kde ale nechal rozum ten Veselý...toť je iná otázka.
Ale pobavil ma .... tie body nemajú chybu. ;)
https://www.chudnutie-ako.sk/ako-schudnut

Veď ten Veselý chlapčisko je pomaly lepší puk jak Bukovský. :D
alaya1
19.08.17,17:10
Chudnutie začína v hlave.
Sú v nej ústa.

https://www.chudnutie-ako.sk/

Asi najlepší slogan pri chudnutí, ktorý som doteraz čítala. :D:D:D



Sice to citat nebudem, ale s modrym suhlasim.
bettylou
19.08.17,17:43
Ja ho pred pár rokmi skúšala, len tak z hecu. Zložité jak ...atomovka. A ešte aj za jazdy furt dačo mení, plus tie rachovačky, sa nedorachuješ, ked sa poserieš. A tie merania tiež o ničom. Bachla som s tým jedna radosť, šak by ma vytlo, tak žiť celý život. Nehovoriac o tom, že to do love ide hoci on tvrdí iné. Holt nebudem jeho cieľová skupina. :D
lujza.j
30.08.17,16:15
Keby niekto..dobry cvik...ale tazky...ja na laktoch..ak ho...zadok nie vystrceny hore...
http://navodynapady.cz/vyzkousejte-28-ti-denni-plank-vyzvu/
vulxy
11.09.17,19:33
idem sa pochvalit ,aj ked to nikoho nezaujima:) (skoro) bez sacharidov za 6 tydnov -6kg...dost dobre ale je z coho....a vraj teraz tak po mesiaci sa ma zacat ozajstny masaker tuku...najtazsie bolo zriect sa piva v tych najvacsich horucavach, som bol z toho nepricetny:)
afrikánka
11.09.17,19:45
Ja som skromná, stačilo mi zhodiť 6 kilogramov, ten nejaký tuk plus, mínus mi už ani nevadí;):D:D
vlado 33
12.09.17,00:06
Ja som skromná, stačilo mi zhodiť 6 kilogramov, ten nejaký tuk plus, mínus mi už ani nevadí;):D:D
Pochválim sa, tridsať kíl dole. Proste nežerem.
lujza.j
13.09.17,17:55
Ja som skromná, stačilo mi zhodiť 6 kilogramov, ten nejaký tuk plus, mínus mi už ani nevadí;):D:D
Pochválim sa, tridsať kíl dole. Proste nežerem.
Zdrzim palce...aby si si to udrzal....alebo ak treba...aby sa darilo dalej....
lujza.j
13.09.17,17:58
idem sa pochvalit ,aj ked to nikoho nezaujima:) (skoro) bez sacharidov za 6 tydnov -6kg...dost dobre ale je z coho....a vraj teraz tak po mesiaci sa ma zacat ozajstny masaker tuku...najtazsie bolo zriect sa piva v tych najvacsich horucavach, som bol z toho nepricetny:)
Niekedy staci "vysadit"niektore veci..a ide to....horsie je..ked uz.nie je co vusadit...iba ak tak do zahradky:D
zlatka.b
13.09.17,18:16
S nadváhou bojujem celý život, teraz po päťdesiatke som si povedala, že to ešte raz skúsim. Ak sa to nepodarí, tak sa do konca života na to vykašlem. Celé dni sedím pri počítači, v aute a jedla som vtedy, kedy ma napadlo a to, čo bolo poruke. Dva mesiace dodržiavam niekoľko zásad :
1. pravidelnosť - každé tri hodiny niečo zjesť - raňajky, desiata, obed, olovrant, večera a ak idem neskoro spať aj druhá večera, posledné jedlo tri hodiny pred spaním
2. raňajky komplet sacharidy, bielkoviny, zelenia alebo ovocie
3. desiata väčšinou ovocie
4. obed - komplet s prílohou, obmedzila som len veci z bielej múky, a pridala veľa zeleniny
5. olovrant - oriešky, jogurt, alebo kus zeleniny, osvedčil sa mi kaleráb
6. večera - bielkoviny so zeleninou, alebo len hustá zeleninová polievka
po mesiaci som nemala chuť na sladké, hoci predtým som zožrala aj celú tabličku čokolády
po dvoch mesiacoch - 10 kg /je však fakt, že mám z čoho zhadzovať/
zatiaľ len zo stravy, bez pridania extra pohybu
už to vidieť aj na šatníku - vyraďujem prvé rifle, lebo mi padajú cez boky, hurá !!!
buchač
13.09.17,18:18
;) :D :D :D
lujza.j
13.09.17,18:29
Este to tak...ved ani medik by som nemohla....:D
lujza.j
13.09.17,18:33
Zlatka....ja kazdemu odporucam rychlu chodzu...na zaciatok urcite....
zlatka.b
13.09.17,18:36
Ano chôdza je riešenie, dokonca kedysi som so sebou nosila krokomer, ale mám pripravený aj stacionárny bicykel a už sa chystám podporiť stravu aj pohybom.
lujza.j
13.09.17,18:58
Drzim palce:) bike je fajn..ked je zle pocko.....aj ked sa hovori...ze nie je zle pocasie...len zle obleceny bezec....ja som pred rokom zacala z rychlou chodzou...az to preslo do behu.....lebo kondicka lepsia a tepova frekvencia bola uz nizka...tak som musela pobehnut:) nikdy som si nemyslela,ze budem behavat...
alaya1
13.09.17,19:12
Nas stacionar uz prestal byt vesiatom .... :)...ale nemam ho rada...nici ma :)
lujza.j
13.09.17,19:32
Ja teraz bajkujem...10min sprint....10min.do kopca na stojaka....hoďku:) vesiak si iba decko robi....
afrikánka
13.09.17,19:33
Bike dobrý, ale ja si dovolím upozorniť na eliptický trenažér. Je šetrný ku kĺbom, dobré účinky na chrbticu, precvičí celé telo...s výnimkou brušných svalov. Ale to sa dá doplniť inými cvikmi. Po lete vynikajúce, keď už nie je až taká možnosť rýchlych prechádzok v upršanom počasí.
V pohode domova si zašľapete a ešte môžete popritom sledovať TV, ak s vám zachce
alaya1
13.09.17,19:58
Ja teraz bajkujem...10min sprint....10min.do kopca na stojaka....hoďku:) vesiak si iba decko robi....

Ja som chcela najskor Nordic walking, ale sama ee a dcera odmietla, ze si nas budu ludia fotit okolo rieky u nas...tak len doma, zapnem spravy a "dujem" :)
lujza.j
13.09.17,20:09
Ja som zacala minuly rok na dov.decko bezalo..ja chodza....doma som zahodila ostych a uz sama.....ked som isla prvy krat sama...taka som bola na.seba pysna:)
vonku je fajn...kasli na ludi....ja som bajkovala od decembra/bolel ma klb/....az kym nebolo lepsie pocko....uz mi bolo dlho na bajku...
lujza.j
14.09.17,05:29
Elipticky trenazer je fajn....ale ked sa nom cvici spravne tak ja max 10 min...lebo to ziadne hopkanie zo strany na stranu.....
vlado 33
14.09.17,07:56
Ja som skromná, stačilo mi zhodiť 6 kilogramov, ten nejaký tuk plus, mínus mi už ani nevadí;):D:D
Pochválim sa, tridsať kíl dole. Proste nežerem.
Zdrzim palce...aby si si to udrzal....alebo ak treba...aby sa darilo dalej....
lujza, mal som 105, teraz 75. Trošku športujem, nie veľa. Hlavne sa dietne stavujem, žiaden tuk.
lujza.j
14.09.17,11:43
Vladis...krasny vysledok....inak uzasne uvedomenie si...kolko clovek zhodil-kolko toho nosil-nosili kolena a ine klby....je dat si na seba v takej vahe olovene vesty...a potom sup hore schodami:)
afrikánka
14.09.17,12:36
Elipticky trenazer je fajn....ale ked sa nom cvici spravne tak ja max 10 min...lebo to ziadne hopkanie zo strany na stranu.....
Ja som prvýkrát dala 5 minút a koniec. Ale sa to pohne, dnes už odporučených 20 minút zvládnem, síce na najnižšom stupni, ale dám to.;)
Teraz v lete bol síce nevyužitý, lebo som cupkávala po vonku. Ale môžem iba odporučiť. Na chrbticu super, ak sa človek vystrie a nekuká stále na displey:rolleyes:, u mňa maximálna spokojnosť. Dlho som vyberala z kadečoho, rozhodla som sa srdcom...bol mi "sympatický":---, takže cvičenie na ňom celkom rada prevádzkujem.;):)
lujza.j
14.09.17,12:58
Ja ked som si v decembri...cyklotrenazer....tak,ze uz poradny...ze aj chlap nech moze makat...tak som 20kg zatazove koleso....bola som v predajni...inak som cez net kukala....a dobre urobila....cenu som mala +- nakoniec som to prepiskla:Dlebo v predajni...predavac...kludne si vyskusajte.....a bac...bolo rozhodnute:D
Nakoniec chlap ani ťuk..decko max 5x.....ale co uz ich volba:)
lujza.j
12.10.17,12:24
Ja len tak:D
vicktor
12.10.17,12:46
Lujza, furt len cvicis, behas, drepujes, nezeres, chudnes, ... cochvila sa pominies.
Budes nam tu chybat.
lujza.j
12.10.17,13:08
Furt nié:D...iba 5x v tyzdni....ja len tu tak hecujem...mozno sa niekto chyti-postrcim ho- nakopnem:)
vulxy
12.10.17,17:59
idem sa pochvalit ,aj ked to nikoho nezaujima:) (skoro) bez sacharidov za 6 tydnov -6kg...dost dobre ale je z coho....a vraj teraz tak po mesiaci sa ma zacat ozajstny masaker tuku...najtazsie bolo zriect sa piva v tych najvacsich horucavach, som bol z toho nepricetny:)
zase sa musim chvalit 6tyzdnov + 4tyzdne -14kg ...ked to som mnou nesekne tak na vianoce budem asi ako Banderas
buchač
12.10.17,18:06
idem sa pochvalit ,aj ked to nikoho nezaujima:) (skoro) bez sacharidov za 6 tydnov -6kg...dost dobre ale je z coho....a vraj teraz tak po mesiaci sa ma zacat ozajstny masaker tuku...najtazsie bolo zriect sa piva v tych najvacsich horucavach, som bol z toho nepricetny:)
zase sa musim chvalit 6tyzdnov + 4tyzdne -14kg ...ked to som mnou nesekne tak na vianoce budem asi ako Banderas
Šun more...pokiaľ si bol ako ten Shrek, čo máš foto, tak máš ešte čo robiť.
Keď budeš jak Twiggy, tak sa ozvi..;) :D :D :D
vulxy
12.10.17,18:09
idem sa pochvalit ,aj ked to nikoho nezaujima:) (skoro) bez sacharidov za 6 tydnov -6kg...dost dobre ale je z coho....a vraj teraz tak po mesiaci sa ma zacat ozajstny masaker tuku...najtazsie bolo zriect sa piva v tych najvacsich horucavach, som bol z toho nepricetny:)
zase sa musim chvalit 6tyzdnov + 4tyzdne -14kg ...ked to som mnou nesekne tak na vianoce budem asi ako Banderas
Šun more...pokiaľ si bol ako ten Shrek, čo máš foto, tak máš ešte čo robiť.
Keď budeš jak Twiggy, tak sa ozvi..;) :D :D :D
ako Shrek to zas nie...bol som nizsi:)
afrikánka
12.10.17,18:33
Šak ja som sa už ako Twiggy aj ozvala:D:D:D
Ani r..i, ani c..i:D:---
pmajap
12.10.17,19:02
Šun more...pokiaľ si bol ako ten Shrek, čo máš foto, tak máš ešte čo robiť.
Keď budeš jak Twiggy, tak sa ozvi..;) :D :D :D
ako Shrek to zas nie...bol som nizsi:)[/QUOTE]
vulxy odfúkne ťa z motorky :D
vulxy
12.10.17,19:24
motorku som predal...setrim na vozik:)
afrikánka
24.10.17,06:47
korela
24.10.17,07:35
https://diva.aktuality.sk/clanok/53068/vasa-idealna-hmotnost-vobec-nie-je-taka-ako-si-myslite/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-zenske-magaziny-hp&utm_campaign=cross.
Korpulentná, ešte mladá žena, zájde dvakrát ročne do emirátov a má "vystaráno". Šťastná po všetkým stránkach a je potom šťastná aj tu. :-)
Terezia13
11.11.17,16:49
......hlboko som sa zamyslela..........
lujza.j
11.11.17,17:22
Pozor:D
misoft
12.11.17,12:38
lujza.j
22.11.17,12:05
Aj ked nie vsetky sme so sebou spokojne,ale......
buchač
22.11.17,12:36
...
lujza.j
05.01.18,10:09
Ja len iba takto....kazdemu kto ide do toho....v novom roku drzim palce:)
lujza.j
13.01.18,19:47
buchač
15.01.18,07:22
Ach jo...mám dojem, že chlapec ešte v živote neťahal nejakú tú nočnú šichtu, nie ešte pár za sebou.

https://michaelachberger.blog.sme.sk/c/472686/ako-prezit-nocne-smeny-v-zdravi-a-udrzat-zdravy-zivotny-styl.html?ref=viacbloger
lujza.j
09.04.18,15:37
.
misoft
09.04.18,17:55
Terezia13
09.04.18,18:01
konečne riešenie!
lujza.j
09.04.18,19:07
Pozor..gaće na gumu su zakerne "kamosky":D
lujza.j
24.04.18,10:58
.
misoft
24.04.18,12:30
Pre tých, ktorí nevedia odolať "vábeniu" a chcú mať "figúru" - tu "novinka" priemyslu - chladnička s dochádzkovými hodinami (pichačkami) :D:D:D:D
Terezia13
24.04.18,17:31
Pre tých, ktorí nevedia odolať "vábeniu" a chcú mať "figúru" - tu "novinka" priemyslu - chladnička s dochádzkovými hodinami (pichačkami) :D:D:D:D
tak tento zákerný výrobok si NIKDY!!! nekúpim!!!
misoft
24.04.18,18:46
Šak nemusíš... ale potom NEŽER :D:D:D:D:D:D:D:D
(Humor musí byť, i keby na chleba nebolo....) ;)
misoft
03.05.18,16:43
A pokračujeme veselo....
Chváli sa kamarátka kamarátke:
-Včera som úplne bez námahy spálila 12000 kilokalórií......
-Nevrav! A ako?
-Jednoducho... Zabudla som včas vytiahnuť z rúry pizzu......
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11916.gif
lujza.j
03.05.18,17:29
Idem na toto....da sa aj o poschodie níže..cize na predlakti...pozor ziadna vypucena rit...ani prepadnuta...byt taky rovny.....inak tento cvik neznasam:D..ale takych ja mam:---...este je aj bocna verzia ak by niekto...na boku na jednej ruke...
https://ona.tiscali.cz/chcete-zhubnout-vyzkousejte-tuto-28-ti-denni-plank-vyzvu/
Žabinka
03.05.18,17:44
buchač
03.05.18,18:10
https://gymbeam.sk/blog/co-sa-s-vami-stane-ked-budete-robit-plank-kazdy-den
Cvičenie s vlastným telom robím už nejaký ten piatok...a nie iba ja na Slovensku. ;) :D

Tie vyrysované telíčka na fotkách nemajú chybu...teda až na jednu.
URČITE sa k takému stavu nedopracovali majitelia svalov len tým plankom.
lujza.j
03.05.18,18:27
Mna stale boli zapaatie...preto som...ze.da sa aj niže:)ak najdem...dam este jeden cvik...hnusny zakerny na brucho:D
Pre mna je zakerne aj,ze 2min na svihadle:eek::D
bettylou
04.05.18,03:33
Lui,na švihadle zásadne škôlku a s kamoškami na striedačku. Aj poobedie ubehne ako nič. Základ je skončiť ako prvá,nie odje...ť
bettylou
04.05.18,03:37
https://gymbeam.sk/blog/co-sa-s-vami-stane-ked-budete-robit-plank-kazdy-den
Cvičenie s vlastným telom robím už nejaký ten piatok...a nie iba ja na Slovensku. ;) :D

Tie vyrysované telíčka na fotkách nemajú chybu...teda až na jednu.
URČITE sa k takému stavu nedopracovali majitelia svalov len tým plankom.

Po hodinke kruháču, je vzpor len čerešnička na torte.:D plus dáke cviky na vibro mašine,hodinka, hodinka a pol naťahovačky na záver. A ráno večer zabehať. Ťažkí frajeri/ky poobede posilka ku tomu.:D:D:D Tie planky sú skôr tichá reklama na fitko :)
alaya1
04.05.18,06:22
Dala som sa na delenu stravu- nerobi mi dobre- ma niekto s tym skusenost,?
buchač
04.05.18,09:15
Dala som sa na delenu stravu- nerobi mi dobre- ma niekto s tym skusenost,?

V podstate mám.
Základ delenej stravy je samozrejme rozdeliť si ju.

Príklad obeda ?
Zemiaky budeš konzumovať v kuchyni, rezeň v obývačke...a šalát trebárs na balkóne. ;) :D
lujza.j
04.05.18,09:17
Tak prvy plankovy den za mnou:) ale nedala som na predlakti...trenerko,ze viac svalov zapojenych...uvidim budem striedat..
Naco by som za plankom do fitka...naťáhnem karimatku v obyvke a skocim na ňu:D
lujza.j
04.05.18,09:18
Ala...a kde sa ti zda,ze nie je nieco dobre...alebo co vadi...ja velmi davno....
lujza.j
04.05.18,09:19
Buchi....co nam tu do toho gundžuješ:D
buchač
04.05.18,09:30
Buchi....co nam tu do toho gundžuješ:D
Daj si planku na plánke...a nemudruj.
lujza.j
04.05.18,09:58
:--- :eek: ako keby som mojho chlapa pocula:Dnemudrujem....ja tu trochu motivujem....aj ked je to kazdeho vec:)
evaj63
04.05.18,13:33
Robím plank na lakťoch každý deň, vydržím 1 minútu, občas aj niečo viac, bočný na každú stranu 30 sekúnd, občas aj s pokrčeným kolenom. Vie to dať slušne zabrať.
lujza.j
04.05.18,14:43
Jasne,ze to da zabrat:)staticke cviky ktore sa tvaria..ze nic moc a pritom masaker...ja ho mavam.. v treninku 40sec a mrem:D
Dáša_
04.05.18,15:27
dievčatá a aké badáte výsledky? Pomáha vám to?
Žabinka
04.05.18,16:03
dievčatá a aké badáte výsledky? Pomáha vám to?
Dáška, ja slabé.. Ale ako by povedala moja mrkvinka, maminka to musíš aj stravu prispôsobiť..;) Ale aspoň mám pocit že čosi pre seba robím..;)
lujza.j
04.05.18,16:39
Zabka vzdy sa da so stravou nieco robit:)ale zas treba sa aj odmenit....:---ale nie moc casto..ako by moj trener raz za mesiac:eek::D
Smutne je to,ze cim sme starsie mali by sme menej jest:(
Daška ja som spokojna podkozny a vnutrobrusny tuk mam na moj vek v norme...budu dva roky za mesiac co intenzivne cvicim....robim to co kedysi by som povedala,ze nikdy:Dbeham,doma.bajsiklujem a platim si trenera...
Dáša_
04.05.18,17:02
stále ideš nízkosacharidovo?
lujza.j
04.05.18,19:08
Ano stale ratam a sledujem cukry....
Dáša_
04.05.18,19:13
a aj si schudla alebo je to iba o zlepšovaní kondície, tela....
bettylou
05.05.18,03:44
Tak prvy plankovy den za mnou:) ale nedala som na predlakti...trenerko,ze viac svalov zapojenych...uvidim budem striedat..
Naco by som za plankom do fitka...naťáhnem karimatku v obyvke a skocim na ňu:D

Dobrý tréner/ka ti ešte upraví skoln spodného chbta a zadku, tak aby boli stabilizované kríže a to je potom pecka...
bettylou
05.05.18,03:50
V meste je to na prd. Málo možností na fyzickú prácu, a kto má tak je automaticky braný za nižšiu kastu.
lujza.j
05.05.18,09:20
Bety ja viem ako sa robi plank:)moj trener nema "3tyzdnove skolenie" .....ked nieco zle opravi ma.....moje treningy su indivindi iba ja a on...ziadne hromadne fitko....sukromne
Keby som nebola.s nim spokojna...co ja teda obrblem vsetko neplatim si ho dva roky:)co som vzdy povedala,ze za trenera by som peniaze nedala...lebo cvicit viem a veru vela veci som cvicila zle.....
Tento plank..je len taky pridavok:D
lujza.j
05.05.18,09:28
a aj si schudla alebo je to iba o zlepšovaní kondície, tela....
Ked znizis cukry na 40g denne schudnes aj bez cvicenia...tuto fazu uz mam zasebou..z pred par rokov
Ano schudla...mozno este 2-4kg...ale neumrem ak nie.....telo je ine ak cvicis....pevnejsie ..nie je mlandrave...ale to je jasne...a dobre aj pre moju hipermobilitu...
Dobra kondicka vzdy potesi....lieky na tlak neberiem uz dva roky budu v lete
Ked som bola.s.deckom par krat na boxe....na ozivenie ...zmenu cvicenia....som si pomastila.ego....ako ja vladzem a 25r cajocky nie....este ked trenerka na mna...hen mama ako maka:D
bettylou
06.05.18,03:42
Bety ja viem ako sa robi plank:)moj trener nema "3tyzdnove skolenie" .....ked nieco zle opravi ma.....moje treningy su indivindi iba ja a on...ziadne hromadne fitko....sukromne
Keby som nebola.s nim spokojna...co ja teda obrblem vsetko neplatim si ho dva roky:)co som vzdy povedala,ze za trenera by som peniaze nedala...lebo cvicit viem a veru vela veci som cvicila zle.....
Tento plank..je len taky pridavok:D

To bolo len tak všeobecne, do témy. Nie každý má dobrého trénera. Mala som v zime kočky, trénerky. Sa striedali, také tintítka, ale jedna bola macherka v tom, iná v tom. Momentálne nemám tréningy, lebo doma sa bavím s tvrdou skalnatou hlinou, na leto trochu betónovania a les, pes kriketka,šrot, kydanie... :D
Dáša_
06.05.18,05:55
a aj si schudla alebo je to iba o zlepšovaní kondície, tela....
Ked znizis cukry na 40g denne schudnes aj bez cvicenia...tuto fazu uz mam zasebou..z pred par rokov
Ano schudla...mozno este 2-4kg...ale neumrem ak nie.....telo je ine ak cvicis....pevnejsie ..nie je mlandrave...ale to je jasne...a dobre aj pre moju hipermobilitu...
Dobra kondicka vzdy potesi....lieky na tlak neberiem uz dva roky budu v lete
Ked som bola.s.deckom par krat na boxe....na ozivenie ...zmenu cvicenia....som si pomastila.ego....ako ja vladzem a 25r cajocky nie....este ked trenerka na mna...hen mama ako maka:D

ešte otázka, chudla si preto, elbo si to potrebovala so zdravotných dôvodov? Či len taka? Mala si problémy s jedlom typu až závislosť?
lujza.j
06.05.18,06:54
Ziadne zdrav.problemy...ani zavislost od jedla....len tak:)
lujza.j
06.05.18,07:04
Bety..ahá:)k tomuto chalanovi chodilo decko...skoncena telovychova-trenerstvo....pacilo sa mi ked hovorila aky trening....vzdy iny...co sa oaci aj mne nikdy neviem s cim sa budem mordovat:Dpaci sa mi,ze ked daky problem,ze ma nieco boli a uz ma nachystane cviky.....ak sa da dany cvik inak tak ho dam inak...
predtym mala ineho..ale normal vo fitku...+-furt to iste a furt .mal hlavu v mobile.
Dáša_
06.05.18,07:09
Ziadne zdrav.problemy...ani zavislost od jedla....len tak:)

poznám pár dievčat, čo tiež takto, aj iné stravovanie, aj intenzívne cvičenie. A po pár rokoch vlastne priznali, že boli závislé od jedla. V rôznych podobách. A vlastne závislosť na jedle/sladkom vymenili za závislosť na cvičení. Že vlastne uvoľnený priestor po myšlienkach na jedlo bolo treba u nich vymeniť za niečo iné.
Tak ma to celkom zaujalo, či to je náhoda, alebo viac ľudí takto funguje.

Lebo ja napríklad pri sladkostiach musím ísť ako závislák na nulový režim. To znamená, že keď si dám kúsok, tak som stratená, nebude mi stačiť. Tak ako vyliečenému alkoholikovi zvyčajne nestačí jeden pohárik...
lujza.j
06.05.18,10:19
Ano cukor je taky cim viac ho mas tym viac ho chces....ak je uz telo -+ na "0" zvykne si a mozog ho nepyta....telo vie cerpat energiu z tukov a chudne...
Cokoladu mam kupenu stale,ale 85% z tej vela nedaš:D

Neviem ci som zavisla od cvicenia..nad tym som neuvazovala:)mne to pride,ze som naskocila "na vlak"a zatial sa veziem v pocte 5x za tyden...
220870
06.05.18,11:37
Ziadne zdrav.problemy...ani zavislost od jedla....len tak:)

poznám pár dievčat, čo tiež takto, aj iné stravovanie, aj intenzívne cvičenie. A po pár rokoch vlastne priznali, že boli závislé od jedla. V rôznych podobách. A vlastne závislosť na jedle/sladkom vymenili za závislosť na cvičení. Že vlastne uvoľnený priestor po myšlienkach na jedlo bolo treba u nich vymeniť za niečo iné.
Tak ma to celkom zaujalo, či to je náhoda, alebo viac ľudí takto funguje.

Lebo ja napríklad pri sladkostiach musím ísť ako závislák na nulový režim. To znamená, že keď si dám kúsok, tak som stratená, nebude mi stačiť. Tak ako vyliečenému alkoholikovi zvyčajne nestačí jeden pohárik...
Tak ten cukor jednoducho zahodte , zakážte svojmu telu pýtať cukor,požiadajte svoje telo aby cukor nepýtalo nechcelo.Požiadajte svojho anjela strážneho aby vám s tým pomohol.Nikdy anjela neproste neznáša to. Len požiadajte ako svojho najlepšieho priateľa-ku.Ja som sa tak pred rokmi zbavil cigariet .Keď mi švihlo tak denne padlo aj 60kusov. Marodoval som ,mal som zápal plúc.Len preto, že som fajčil jednu od druhej. Tak som dal všetky cigarety na stôl v obývačke cca dva kartóny . A najšpinavšie ako viem som im vynadal ,koľko som vládal toľko som kričal doslova som na ne reval.Zavrhol som ich poslal som ich do ......... atd .Verte či neverte od tej chvíle mi prestali chutiť z hodiny na hodinu a nikdy po tom som si už nezapálil. Veľmi dôležité je pritom zapojiť do toho svoje emócie a city. Veľmi emotívne im vynadať. Asi týždeň som sa na ne chodil pozerať ,ale už mi nechutili. Potom som ich všetky s obrovskou nenávisťou voči nim ,roztrhal rozdupal a vyhodil do smetiaka. Dodnes si pamätám ten zvuk ,ako som tresol deklom smetiaka za nimi. Koniec hotovo. Po dlhých rokoch som sa o tejto technike dočítal v duchovných ,spirituálnych článkoch na nete. Vo vesmíre sa deje len to čo chcete. Je dôležité pri tom nadávaní používať len prítomný čas . Tj nebudem nadávať v budúcom čase napr nebudem už fajčiť ,ale skončil som s vami vy ku..y špinané. Funguje to a odvtedy som to vo svojom živote x krát požil.Napríklad na zvýšenie svojho ročného finančného príjmu. .Tak isto sa to dá použiť proti droge zvanej cukor.Veľa šťastia
korela
06.05.18,11:49
Od doby, kedy som bola bez cukru aj ovocia, obyčajných škrobov vyše roka, nie že mi cukor nechýbal, mne doslova prekážalo vidieť niečo sladké. Nemusím sa ešte stále nútiť do zákazov. Cukor je iba droga.
Nedávno som išla okolo jednej cukrárne, kde pečú iba z klasiky, žiadne margaríny, kúpila som si, ale ten pôžitok čo kedysi, už žiadny. Šesť rokov.
Ale jeden kúsok čokolády nad 85, nie pravidelne, iba kvôli kakau. Alebo ho zasuniem ráno do teplých ovs. vločiek s červ. drobným ovocím, aby sa roztopil.
buchač
06.05.18,17:10
Ale jeden kúsok čokolády nad 85, nie pravidelne, iba kvôli kakau.

Máš nad 85 kíl ? Solídna váha...
Máš nad 85 rokov ?...nejak neverím.

Takže ???
lujza.j
06.05.18,17:56
85% čoko:D
kukučka
18.05.18,17:36
Oli Dav zdieľala na FB, ja tu vám
Hanba všem, kdo nám říkali: nežer, cvič a zhubneš! Je to jinak
http://blog.aktualne.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=26786&from=fbLike
buchač
18.05.18,17:59
Oli Dav zdieľala na FB, ja tu vám
Hanba všem, kdo nám říkali: nežer, cvič a zhubneš! Je to jinak
http://blog.aktualne.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=26786&from=fbLike

...a šak nám to vysvetli...vysvetlíš ???
kukučka
18.05.18,19:21
V poslednej dobe si dajaký nechápavý, čítať ešte vieš. :---
korela
18.05.18,19:47
Oli Dav zdieľala na FB, ja tu vám
Hanba všem, kdo nám říkali: nežer, cvič a zhubneš! Je to jinak
http://blog.aktualne.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=26786&from=fbLike
Článok celkom dobrý, iba keby tam neboli vety typu "Je to třeba Tenkohlavec prasečí, nižádný krasavec, pomocí kterého se nyní vědci pokoušejí léčit autismus."

Ja keď čítavam tieto slová ako pokusy a pod., nech už konečne napíšu výsledky výskumov a nie stále iba dohady.
korela
18.05.18,20:17
Tiež to napíšem tak nejako nezvyčajne, pretože to nemám odskúšané ani na sebe.

Princíp spočíva u tučného pri chudnutí a u chudého nespokojného so svojou hmotnosťou pri priberaní rovnako nie na prijímaní kalórií, ale požívaním potravín určitého farebného spektra, vrátane farieb oblečenia plus každodennými farebnými kúpeľmi s presným určitým počtom dní. Je treba pritom dodržať poradie.
Ale môže sa jesť všetko, nehladuje sa pritom a tie potraviny rozdelené do dvoch skupín obsahujú všetky živiny.
Osobne ma teraz mrzí, že som v mladosti držala vôbec nejakú odtučňovaciu diétu, zrejme ani niet ženy, ktorá by za sebou nemala ani jednu.
Lekári by mohli začať brať konečne do úvahy aj iné faktory ako kalórie, a všetko ostatné čo je iba zmerateľné, viditeľné okom a pod. Proste striktne vedecky podložené.
Ale tiež uznám, že ľudia fungujúci na delenej strave nebojujú s váhovými výkyvmi. Nezáleží na veku, takže vekom spomalený metabolizmus alebo hormonálna činnosť tu nezohráva zrejme žiadnu rolu.
buchač
18.05.18,20:32
V poslednej dobe si dajaký nechápavý, čítať ešte vieš. :---

Aj Ty vieš čítať....ALE ak by Ti automechanik napísal postup generálnej opravy auta, vedela by si to urobiť ?

...a ten blog ? ...a čo aj Ti viem...
misoft
23.05.18,15:25
bettylou
23.05.18,16:14
Ziadne zdrav.problemy...ani zavislost od jedla....len tak:)

poznám pár dievčat, čo tiež takto, aj iné stravovanie, aj intenzívne cvičenie. A po pár rokoch vlastne priznali, že boli závislé od jedla. V rôznych podobách. A vlastne závislosť na jedle/sladkom vymenili za závislosť na cvičení. Že vlastne uvoľnený priestor po myšlienkach na jedlo bolo treba u nich vymeniť za niečo iné.
Tak ma to celkom zaujalo, či to je náhoda, alebo viac ľudí takto funguje.

Lebo ja napríklad pri sladkostiach musím ísť ako závislák na nulový režim. To znamená, že keď si dám kúsok, tak som stratená, nebude mi stačiť. Tak ako vyliečenému alkoholikovi zvyčajne nestačí jeden pohárik...

Tak si daj dva v jednom- sladké víno ...:D
Terezia13
25.07.18,16:55
to ma trochu ukľudnilo
lujza.j
27.08.18,09:26
:---
lujza.j
16.10.18,09:05
Konecne obcas na foto aj tlsty chlap:D :--- ...lebo vzdy a vsade sa riesia tlste zeny...
Terezia13
01.11.18,17:31
lujza.j
01.11.18,17:58
Ja uz neskusam nic ...uz som "unavena" zo skusanie....makam 6x v tyzdni...obcas sa urvem a sežerem aj co by som nemala:D
Ja si dam asi "kuru"1PL jablcneho octu na lacno...
korela
03.11.18,13:41
Konečne iný rozumný rozhovor, Dr. Cajthamlovu poznáte z relácie Ste to, co jíte.
https://video.aktualne.cz/dvtv/cajthamlova-obezni-jsou-sikanovani-boji-se-jit-k-lekari-jsme/r~e296ae4cd9ef11e899900cc47ab5f122/

Platia tam aj iné pravidlá, o nich však lekári ešte netušia.
lujza.j
03.11.18,13:53
nedavno som o nej citala clanok.....nezabudli dat do nazvu..ze ako pribrala....nechapem...kdo komu dava pravo komentovat vahu jedinca....len preto...ze kult dokonalej -co je dokonale?!....postavy je az chory.....nik predsa nemoze vediet...ci dany jedinec nema daku dg:(
korela
03.11.18,14:55
nedavno som o nej citala clanok.....nezabudli dat do nazvu..ze ako pribrala....nechapem...kdo komu dava pravo komentovat vahu jedinca....len preto...ze kult dokonalej -co je dokonale?!....postavy je az chory.....nik predsa nemoze vediet...ci dany jedinec nema daku dg:(
To s tými dg je fakt. Potom môže telo zadržiavať aj vodu, čo nie je žiadna maličkosť, inak pracuje lymfa, svoje robí aj antikoncepcia so zadržiavaním vody, ako u koho. Podnes majú lekári v ambulanciách predpotopné váhy. Žiadne rozdelenie na kosti, vodu, svaly, tuk. A vraj, schudnite. Pritom po príčine nejdú. Mnohí sú sami obézni. Je fakt, že ľahšiemu človeku sa žije fyzicky ľahšie. Veľký rozdiel.
Svokra ma upozorňovala ešte v mojich 23. r., že telo sa pripravuje na menopauzu aj 10 r. pred jej nástupom a priberá sa aj z vody.
lujza.j
03.11.18,15:36
To som ja ..aj z vody:(
Ano..zije sa lepsie ked je clovek lahsi...ale zije sa lepsie aj vtedy ked clovek cvici....pokial sa mi bude dat...cvicit budem....uz asi nie uplne za kazdu cenu o redukcii...ale mozno o uhrzani si toho co je....aj kde mi chyba mozno 3-5kg....len si dajako neviem predstavit jesť...len zeleninu..aby som ich stratila
Po sezone behania...zase okrem 2x u trenerka...4x bajsiklujem...+natiahla som si karimatku a makam brucho:D
Inak sa da doma pekne cvicit s vlastnou vahou...+ daka guma...mavaju v lidli + cinky...cviceni je na nete doaleluja....len treba zacat....a pravidelne
lujza.j
03.11.18,15:38
Vazit sa doma nevazim...trener ma vazi..ma speci vahu...nahlasi si vsetko..co korela spominala... okrem cisla:D
lujza.j
03.11.18,18:26
:D:---
korela
05.11.18,15:37
Vraj
Diéty nepomôžu, o našej hmotnosti rozhoduje mozog, tvrdia odborníci
https://www.noviny.sk/zaujimavosti/384717-diety-nepomozu-o-nasej-hmotnosti-rozhoduje-mozog-tvrdia-odbornici
Terezia13
05.11.18,16:42
;)
Terezia13
28.11.18,19:30
toto som nevedela
afrikánka
17.12.18,15:44
;):---
lujza.j
17.12.18,17:01
.
Terezia13
17.12.18,17:04
jáj moja, lenže tie kilá málokedy idú tam, kde potrebuješ:confused::rolleyes::D
afrikánka
17.12.18,17:07
jáj moja, lenže tie kilá málokedy idú tam, kde potrebuješ:confused::rolleyes::D
Práve si mi to vyrvala z úst...asi k tomu treba osobného trénera
lujza.j
26.12.18,08:26
:D
buchač
26.12.18,08:35
Buki len drží formu navonok... doma tlačia s "priateľkou/ľom" jak najatí. ;)
Dáša_
26.12.18,09:25
bežia také klebety :D, že keď odchádzal od minulej priateľky, tak ostali po ňom len prázdne horalkové obaly :D Uznávam, že to nebolo mäso :)
lujza.j
26.12.18,10:27
Ale sak taka cerstva pukava horalka...do by si nedal a vela:D
misoft
26.12.18,15:36
Ale sak taka cerstva pukava horalka...do by si nedal a vela:D
Najmä ak je od Sedity....:D:D:D
Terezia13
26.12.18,16:41
bettylou
26.12.18,17:18
Nežerem. Je mi zle po vinovici, vodke, fernete, víne.... :D:D
bjuty smis
26.12.18,17:28
Nealko si nepil?? Co ak to je z toho...
lujza.j
26.12.18,17:47
:D
buchač
26.12.18,17:57
Ide veverička po lese...a zrazu nájde oriešok.
Otvorí ho a z orieška vypadnú nádherné črievičky...
Ide ďalej a nájde ďalší oriešok.
Otvorí ho a z orieška vypadnú nádherné šaty....
I riekne smutným hlasom :
" Do riti aj s Popoluškou...ja sa pre tie jej želania snáď ani nenažerem..."
pavol54
26.12.18,18:04
Nežerem. Je mi zle po vinovici, vodke, fernete, víne.... :D:D
no ja by som prehodnotil používanie tých kociek ľadu v nápojoch
bettylou
27.12.18,08:34
Nealko si nepil?? Co ak to je z toho...

Aasi aj hej, trochu.. :D Nežerem, znamená, že jem pomaly kapustnicu (kto má máčanku), a šalát s rizkom. :) Na ľad nedošlo, šak neni leto. :D
vlado 33
27.12.18,08:43
bettylou
27.12.18,08:51
Terezia13
29.12.18,17:18
aspoň toto ma ukľudnilo
lujza.j
29.12.18,17:29
.
Terezia13
29.12.18,17:33
Vianoce prešli do druhej fázy - do sviatkov bolo počuť - nežer to! a teraz - nikto to nechce žrať
Terezia13
02.01.19,18:34
Terezia13
04.01.19,17:40
afrikánka
04.01.19,17:54
.
sito
04.01.19,18:03
.

A čo na to sember, bereto? Či betrtu , bere? :D
afrikánka
04.01.19,18:10
.

A čo na to sember, bereto? Či betrtu , bere? :D
.
lujza.j
04.01.19,18:20
nežerem a keď "žerem" tak s mierou:D
http://vsetkosmierou.sk/novinky.php?id=93&fbclid=IwAR0pNtdh7yTaljSV_mEPSyrENQV9yKV96teTfxQfN pnjNcn7aHg5fs44qSY
Ja som to tieto vianoce vyriesila velmi jedboducho....cvicebne volno som mala 17.12 a potom az 1.1.2019....pekne som kazdy den makenzi cca.+-1,5h:D
vlado 33
04.01.19,19:29
Iba jeden recept existuje na chudnutie...nežrať!
afrikánka
07.01.19,15:18
Sember, naozaj dobrá rada, až na tú poslednú fľašu!!!
pavol54
07.01.19,17:56
Sember, naozaj dobrá rada, až na tú poslednú fľašu!!!
ak sa nevyrábala "slivovica" z cukru (viete vážení koľko cukrovej repy sa vozilo od nás do liehovarov? všetka na ktorú neboli dotačné kvóty )
pavol54
07.01.19,20:13
Sember, naozaj dobrá rada, až na tú poslednú fľašu!!!
ak sa nevyrábala "slivovica" z cukru (viete vážení koľko cukrovej repy sa vozilo od nás do liehovarov? všetka na ktorú neboli dotačné kvóty )
Viem - e...tak aj ty si patril do tej siete, bártrového obchodu komunistických vedúcich pracovníkov?!
No pekné Palino...
ja píšem o vlanajšku a ty?
vlado 33
07.01.19,21:00
Sember, naozaj dobrá rada, až na tú poslednú fľašu!!!
...
pavol54
08.01.19,04:24
Sember, naozaj dobrá rada, až na tú poslednú fľašu!!!
...
kto si všimol zmenu nech dá +:)
Terezia13
08.01.19,18:02
Terezia13
10.01.19,19:45
pozrela som sa do skrine, tiež ich tam mám
Terezia13
10.01.19,19:54
nežerem a keď "žerem" tak s mierou:D
http://vsetkosmierou.sk/novinky.php?id=93&fbclid=IwAR0pNtdh7yTaljSV_mEPSyrENQV9yKV96teTfxQfN pnjNcn7aHg5fs44qSY
Ja som to tieto vianoce vyriesila velmi jedboducho....cvicebne volno som mala 17.12 a potom az 1.1.2019....pekne som kazdy den makenzi cca.+-1,5h:D
moja, ja som tiež cvičievala a "fest", žiaľ už mi to nedovolia ....nuž staroba..........som sa čil zasmiala, tiež som si predstavovala do "smrti fit", nie je to možné - v 30-ke - kolegyňa mi hovorila, dokedy mienim brať 3 schody naraz, v 40-ke som hovorila šesťdesiatničkam - phni kostrou, v 50-ke som mala pocit, že v tomto veku sú to "padavky", no a teraz keď to už mám všetko Bohu vďaka za sebou, mám pocit, že tí všetci pred tým mali pravdu...... musím dávať pozor, aby ma pri obyčajnom zohnutí:Dnapr. zapnúť si topánky, ma neseklo v krížoch, aby keď o pár stupňov otočím krkovičkou, nezablokovalo na niekoľko týždňov, ej si musím poriadne rozmyslieť, aký pohyb urobím:D
lujza.j
11.01.19,06:32
No zase....nebudem sa opušťať:D:--- tiez viem na niekolko riadkov napisat co mám.....ale poteší co poptri tom dám:) a hlavne , ze som za par mesiacov svieza 50tnička:)
bettylou
11.01.19,06:57
Tak prišla hodina pravdy. Som si porovnala miery aj váhu spred roka a prišla som na to, že celé moje minuloročné cvičenie aj úprava stravy boli len akože, a nie naozaj. Miery plus centi, váha detto, kilečko. Pobilo. Mením stratégiu. :D
afrikánka
11.01.19,07:51
Tak prišla hodina pravdy. Som si porovnala miery aj váhu spred roka a prišla som na to, že celé moje minuloročné cvičenie aj úprava stravy boli len akože, a nie naozaj. Miery plus centi, váha detto, kilečko. Pobilo. Mením stratégiu. :D

NEŽER:D:---
Žabinka
11.01.19,07:52
Tak prišla hodina pravdy. Som si porovnala miery aj váhu spred roka a prišla som na to, že celé moje minuloročné cvičenie aj úprava stravy boli len akože, a nie naozaj. Miery plus centi, váha detto, kilečko. Pobilo. Mením stratégiu. :D
bety neplač, som na tom podobne..:---;) moja stratégia je zahodiť váhu..:---:---:---:D
misoft
11.01.19,08:07
Tak prišla hodina pravdy. Som si porovnala miery aj váhu spred roka a prišla som na to, že celé moje minuloročné cvičenie aj úprava stravy boli len akože, a nie naozaj. Miery plus centi, váha detto, kilečko. Pobilo. Mením stratégiu. :D
bety neplač, som na tom podobne..:---;) moja stratégia je zahodiť váhu..:---:---:---:D
Dobrá stratégia! :---:---:---
lujza.j
11.01.19,09:50
Holky...ja som sa posunula dopredu ked som k domacemu kardiu-bajsikel....pridala brucho...brucho je svinstvo...lebo kym vidiet zmeny a to este na mojom velmi rozparanom-otrasne zasitom...cize narusene tkanivo....to "kusok"trvalo.....ale zase pozor..nemala som ziadne mega brucho..previsla slanina a pod....pokial nie su buchty...furt je na ňom čo:Da kedze sa nechudne lokalne...idu het aj okolite casti:)
afrikánka
11.01.19,10:15
Holky...ja som sa posunula dopredu ked som k domacemu kardiu-bajsikel....pridala brucho...brucho je svinstvo...lebo kym vidiet zmeny a to este na mojom velmi rozparanom-otrasne zasitom...cize narusene tkanivo....to "kusok"trvalo.....ale zase pozor..nemala som ziadne mega brucho..previsla slanina a pod....pokial nie su buchty...furt je na ňom čo:Da kedze sa nechudne lokalne...idu het aj okolite casti:)

Poraď, to bruško je preveliká sviňucha :rolleyes::mee::mee::mee::D
afrikánka
11.01.19,10:29
Učarovala mi fotka z netu, taká moja vízia do budúcnosti...natur baba, ziadne farby na makovicu. Zostáva problém s partnerom, ako ho presvedčiť k tej brade a klobúku:eek::---
Ako tak pozerám na hodinky, kurnik moc času už na to nemám :cool::D:D:D
lujza.j
11.01.19,11:27
Je dobre ak sa zvolia cviku na kazdy sval na bruchu....bud take co su sympaticke...alebo take co su vyzva-hnusne:D...alebo moc neriesit....zacat napr.tromi...4serie....opakovanie bud casove....alebo 10-15-20 opakovani...ako u ktoreho....ked som pridala mnozstvo cvikov robim 3serie....
dolezite je...aby netrpeli krize...v danej casti ohnute-medzera....aby boli pripucene k podlozke.. pri urcitych cvikoch....
U mna hnusny cvik-vyzva ..sviecka....u trenera o rebriny...doma sa prichytavam bajsikla ma 20kg zatazove koleso+ostatok...tak sa da.....to bol cvik co som ledva vytiahla nohy do hora...nohy netreba davat dole az na podlozku....ak niekto az dole a neskutia sa krize móže:D
Dáša_
11.01.19,12:01
ja som sa dnes po Vianociach odvážila odvážiť :D A super, rovnaká hmotnosť ako pri poslednom predvianočnom vážení
afrikánka
11.01.19,12:10
ja som sa dnes po Vianociach odvážila odvážiť :D A super, rovnaká hmotnosť ako pri poslednom predvianočnom vážení
V poriadku, fakt super, ibaže nevieme, či je to pod 100, alebo nad:D
Prepáč, ja sa asi nikdy nepolepším...;):D:---
Tweety
11.01.19,12:10
ja som sa dnes po Vianociach odvážila odvážiť :D A super, rovnaká hmotnosť ako pri poslednom predvianočnom vážení
A nastavila si ju správne?
Dáša_
11.01.19,12:15
ja som sa dnes po Vianociach odvážila odvážiť :D A super, rovnaká hmotnosť ako pri poslednom predvianočnom vážení
V poriadku, fakt super, ibaže nevieme, či je to pod 100, alebo nad:D
Prepáč, ja sa asi nikdy nepolepším...;):D:---

pod a hlavne o 6 kg menej ako takto pred rokom :D
Dáša_
11.01.19,12:16
ja som sa dnes po Vianociach odvážila odvážiť :D A super, rovnaká hmotnosť ako pri poslednom predvianočnom vážení
A nastavila si ju správne?

Hlavne dobre prenieť ťažisko :D to je základ
afrikánka
11.01.19,12:19
Je dobre ak sa zvolia cviku na kazdy sval na bruchu....bud take co su sympaticke...alebo take co su vyzva-hnusne:D...alebo moc neriesit....zacat napr.tromi...4serie....opakovanie bud casove....alebo 10-15-20 opakovani...ako u ktoreho....ked som pridala mnozstvo cvikov robim 3serie....
dolezite je...aby netrpeli krize...v danej casti ohnute-medzera....aby boli pripucene k podlozke.. pri urcitych cvikoch....
U mna hnusny cvik-vyzva ..sviecka....u trenera o rebriny...doma sa prichytavam bajsikla ma 20kg zatazove koleso+ostatok...tak sa da.....to bol cvik co som ledva vytiahla nohy do hora...nohy netreba davat dole az na podlozku....ak niekto az dole a neskutia sa krize móže:D

Myslela som, že iba chalani majú na bruchu viac svalov:eek:
A čože...série, sviečka, rebriny, pripučená k podložke:confused::mad:, zo všetkého som pochopila iba to, že ma nemajú bolieť kríže;):D
lujza.j
11.01.19,13:12
Sviecku nemusis:D to som si ja tú hnusobu dala...kukni dake videjka...isto najdes nieco "prijemne" ja som si na fb..zaklikala vsakovake cvicebne stranky:Dpotom len ukladam...na potom...ale asi by som ich rozdelila do dvoch skupin...jedny chcu mat velke rite a stehna a dalsie vymakane brucha....
Inak...ak by niekomu vyhovovali CDčka....coborka ma teraz 3nove...a nejake aj predtym ...uz som po nich poskulovala

Ked si lahnes na zem a chces zdvihnut nohy...a napr.robit noznicky...nesmies mat medzeru medzi podlozkou a krizami....musis to ustat napnutym bruchom...tak som to myslela
Na krize si davam bacha vysunuta poskodena platnicka...zrovna od vcera vecera obcasna strielajuca bolest....tak u trenera dnes silne fyzio cviky....
Ak je fit lopta da sa fajn aj na nej kadečó...
afrikánka
11.01.19,13:48
Moja milá, espáááňa dzedzina, tu pomôže iba osobný tréner a samozrejme moja chuť...:cool::)
Zatiať absentuje:mee:
afrikánka
11.01.19,13:50
Aby bolo jasné...šecko platí, okrem KRÁSNA A PRITAŽLIVÁ...:cool::mee:
lujza.j
11.01.19,14:02
Dáš aj bez trenera:)....aj ked je fajn....ze ked nieco zle opravi ta... je to niekedy otravne...ale viem,ze to mysli dobre
Dáša_
11.01.19,14:16
Dáš aj bez trenera:)....aj ked je fajn....ze ked nieco zle opravi ta... je to niekedy otravne...ale viem,ze to mysli dobre

Ak sú možnosti, aj ja sa prihováram za trénera. Dala som sa na také aj ja. Vlastne cvičíme iba vlastnou váhou, sem tam nejaká pomôcka. Ale sama to nikdy doma tak nedam, šetrím sa :D Kto má pevnú vôľu, zvládne aj doma sam. Lebo napríklad ja cvičím fakt jednoduché cviky. Také, čo si niektorí pamätajú ešte zo školy.

Práve dnes som si pri cvičení na školu spomenula. Mali sme učiteľa a on tvrdil, že ženám v podstate stačí jeden cvik vo variaciach. Konkretne mal na mysli unožovanie, zanožovanie, prednožovanie so všetkými variantami. Že to precvičuje tie základné problematické partie. Už len robiť každý deň 5 minút.... Samozrejme, nepomôže to tomu, kto potrebuje dať dolu 20-30 kg. Je to skôr o udržiavaní
lujza.j
11.01.19,14:42
Ja som bola ta co hlasila...ze nikdy-nikdy nedam keš za trenera:) v juni budu 3roky...sice iba 2x v tyzdni...ostatok doma....
Cvicenie s vlastnou vahou ved to je makačka...to nie je IBA !!!:)
jasne ked uz nestaci daju sa okolo kotnikov a zapastia dat zavazia na suchy zips...alebo cinky do ruky...alebo cvicenie s gumou...moznosti su...
Dáša_
11.01.19,15:41
ono je to fakt celé o hlave. o rozhodnutí. Potom to už ide. Aj ked teda to čo zvladam ja je absolútne minimum. Co sa cvičenia týka. Je síce pravda, že som vždy mokrá jak myš, ale keď sa pozerám okolo seba, tak ako keby som ani necvičila :)
lujza.j
11.01.19,16:14
Neries okolie:) nikde nie je napisane,ze cvicia tak ako maju-spravne...aj ked "borci"...mozno daš viac ako oni...
Ja som davno nebola vo fitku...mozno by som mala ist kuk...ako sa tam naparuju:D
Moj trenerko fitko doma...cize iba ja a on.....
pavol54
11.01.19,16:23
ja som sa dnes po Vianociach odvážila odvážiť :D A super, rovnaká hmotnosť ako pri poslednom predvianočnom vážení
A nastavila si ju správne?

Hlavne dobre prenieť ťažisko :D to je základ
aby sa váha nepokazila, treba stáť jednou nohou mimo váhy:)
Dáša_
11.01.19,16:48
Neries okolie:) nikde nie je napisane,ze cvicia tak ako maju-spravne...aj ked "borci"...mozno daš viac ako oni...
Ja som davno nebola vo fitku...mozno by som mala ist kuk...ako sa tam naparuju:D
Moj trenerko fitko doma...cize iba ja a on.....

Jasne, každému pasuje niečo iné ja chodím do čisto ženského fitka a celkom mi to vyhovuje. Zo začiatku mi síce vadila hudba, ale teraz to je už v pohode
lujza.j
11.01.19,17:34
Palino..uz vieme ako hopkaš na vahu ty:---:D
pavol54
11.01.19,18:28
Palino..uz vieme ako hopkaš na vahu ty:---:D
Voľakedy mi hovorili aby som na váhu skočil (nech sa pohne) a bývalá vyslovila podozrenie či som neutiekol od odniekiaľ, dnes už mám 80. Veď vieš poriadny kohút nikdy nie je tučný, tiež som jej pripomínal Šlitrove výroky :"Chceš li býti štíhlá v pase spávej denne ...... buď fit"
lujza.j
11.01.19,18:33
Palino..uz vieme ako hopkaš na vahu ty:---:D
Voľakedy mi hovorili aby som na váhu skočil (nech sa pohne) a bývalá vyslovila podozrenie či som neutiekol od odniekiaľ, dnes už mám 80
Ale ved to mas ok...pokial nie si mini...alebo maxi vyska:)
kukučka
11.01.19,21:31
pavol54
12.01.19,06:15
Palino..uz vieme ako hopkaš na vahu ty:---:D
Voľakedy mi hovorili aby som na váhu skočil (nech sa pohne) a bývalá vyslovila podozrenie či som neutiekol od odniekiaľ, dnes už mám 80
Ale ved to mas ok...pokial nie si mini...alebo maxi vyska:)
80 - Nie je to šírka,výška ani vek
Dáša_
12.01.19,07:36
mmch, keď sme už v téme, cvičenie je hlavne o dobrom pocite, plus nejaké zdravotné benefity, ak sa cvičí správne. Ale chudnutie je fakt hlavne o strave. Presne tak, ako je napísané v nadpise tejto témy. Darmo bude niekto do úmoru cvičiť, keď dá za hodinu na stacionári ako odmenu horalku.....

A podvedomie je drsné, nič nedbá na predsavzatia. Veď si odcvičil potrebuješ doplniť... Ved si cvičil, rožtek naviac to je v pohode.
pavol54
12.01.19,08:41
mmch, keď sme už v téme, cvičenie je hlavne o dobrom pocite, plus nejaké zdravotné benefity, ak sa cvičí správne. Ale chudnutie je fakt hlavne o strave. Presne tak, ako je napísané v nadpise tejto témy. Darmo bude niekto do úmoru cvičiť, keď dá za hodinu na stacionári ako odmenu horalku.....

A podvedomie je drsné, nič nedbá na predsavzatia. Veď si odcvičil potrebuješ doplniť... Ved si cvičil, rožtek naviac to je v pohode.
Najlepšie je na chudnutie dobrá slaninka (na chlebe nie na bruchu a nie sa prejesť do gígľa) rýchlejšie zaženie pocit hladu ako čokoľvek iné trebárs kilo horaliek alebo vlašák
Dáša_
12.01.19,08:59
ano, bielkoviny a tuky nasýtia rýchlejšie a aj pocit sýtosti dlhšie trvá. Len nájsť tie správne pre seba.
pavol54
12.01.19,10:36
ano, bielkoviny a tuky nasýtia rýchlejšie a aj pocit sýtosti dlhšie trvá. Len nájsť tie správne pre seba.
Preto píšem, lebo som čítal aj takú dietu zamietajúcu teóriu NEJESŤ, alebo jesť nízkotučné ale podporujúcu "Normálnu konzumáciu tradičných potravín", včetne bravčovej masti, slaniny a vajec
Dáša_
12.01.19,11:44
ano, bielkoviny a tuky nasýtia rýchlejšie a aj pocit sýtosti dlhšie trvá. Len nájsť tie správne pre seba.
Preto píšem, lebo som čítal aj takú dietu zamietajúcu teóriu NEJESŤ, alebo jesť nízkotučné ale podporujúcu "Normálnu konzumáciu tradičných potravín", včetne bravčovej masti, slaniny a vajec

vieš, ono by nemalo ísť o dietu v zmysle dva mesiace a dosť, potom som naspäť na tom, čo predtým. Malo by ísť o celkovú zmenu, na zvyšok života. A tu sa musí každý poznať sám. Musí vedieť, čo je, čo mu robí a čo mu nerobí dobre. A dobre rozoznať hlad od chuti na niečo.
pavol54
12.01.19,12:10
ano, bielkoviny a tuky nasýtia rýchlejšie a aj pocit sýtosti dlhšie trvá. Len nájsť tie správne pre seba.
Preto píšem, lebo som čítal aj takú dietu zamietajúcu teóriu NEJESŤ, alebo jesť nízkotučné ale podporujúcu "Normálnu konzumáciu tradičných potravín", včetne bravčovej masti, slaniny a vajec

vieš, ono by nemalo ísť o dietu v zmysle dva mesiace a dosť, potom som naspäť na tom, čo predtým. Malo by ísť o celkovú zmenu, na zvyšok života. A tu sa musí každý poznať sám. Musí vedieť, čo je, čo mu robí a čo mu nerobí dobre. A dobre rozoznať hlad od chuti na niečo.
OKO je ten najväčší klamár a podvodník: "čo oko nevidí, po tom srdce nepiští", alebo "pre oko je cesta ďaleká, ale nohy nevidia tak donesú aj na jej koniec" Keby sa dalo očiam rozkázať kedy dosť.
Inak to je tá najtvrdšia výzva "na zvyšok života" Keď som prestal fajčiť, tak ma rypáci chceli nalomiť "To si už do konca života nedáš ku káve cigu?" To som si skoro povedal: "to si už fakt nedáš ku káve alebo k pivu cigu, ? Nakoniec mi ani to pivo nechýba
afrikánka
16.01.19,15:34
ano, bielkoviny a tuky nasýtia rýchlejšie a aj pocit sýtosti dlhšie trvá. Len nájsť tie správne pre seba.
Preto píšem, lebo som čítal aj takú dietu zamietajúcu teóriu NEJESŤ, alebo jesť nízkotučné ale podporujúcu "Normálnu konzumáciu tradičných potravín", včetne bravčovej masti, slaniny a vajec

vieš, ono by nemalo ísť o dietu v zmysle dva mesiace a dosť, potom som naspäť na tom, čo predtým. Malo by ísť o celkovú zmenu, na zvyšok života. A tu sa musí každý poznať sám. Musí vedieť, čo je, čo mu robí a čo mu nerobí dobre. A dobre rozoznať hlad od chuti na niečo.
A DOBRE ROZOZNAŤ HLAD OD CHUTI NA NIEĆO...tak ja teda neviem.
Každé decénium prináša zmeny, či už hormonálne, fyzické, psychické, stárnutie a pomalšie obnovovanie buniek nezmeníš. Často sa stretávam u žien nad 50, 60, 70rokov s poznatkom, ako sa dostaví neodolateľná chuť na všetko, ako ťažko sa s tým bojuje. Akoby bol neustály hlad a tak z roka na rok pribúdajú kilečká, hýbať sa už priveľmi nechce, lebo kadečo pobolieva. Napokon sa vyskytnú otázky "čo s tým, koľko času mi ešte ostáva?!" A tak mnohé odmietnu obmedzovanie a premôže ich "pažravosť" a máme Zitky Obezitky
afrikánka
16.01.19,15:37
Ale aj takto to môže fungovať;):)
Dáša_
16.01.19,16:09
odpočuté v rádiu - "ja držím zázračnú dietu - zjem všetko a čakám na zázrak" :D
lujza.j
17.01.19,10:56
Keby nahodou....fajne cviky...niektore:eek::Dale zase vymakane brucho....to nie je hladkanie vo vlasoch:---
https://www.bajecnezeny.sk/iba-20-minut-denne-k-dokonalej-postave-domace-cvicenie-s-vlastnou-vahou-pre-zeny/
Ked sa naucim si to spustit sama /bez chlapa/na telke idem nato...uz som nieco dala dnes...co som si spomenula...
evaj63
18.01.19,15:20
Takéto cviky som začala cvičiť podľa jedného američana rok pred 50.Dá sa nimi celkom pekne vyformovať postava. Cvičím ich denne už veľa rokov.,Dnes s vymakaným bruchom provokujem dcéru, kedˇje leniva cvičiť.
misoft
18.01.19,15:28
........................................Dnes s vymakaným bruchom provokujem dcéru, kedˇje leniva cvičiť.
Pche...... provokovať dcéru.......... skús "provokovať" niekoho iného..........:D:D:D
lujza.j
18.01.19,19:37
........................................Dnes s vymakaným bruchom provokujem dcéru, kedˇje leniva cvičiť.
Pche...... provokovať dcéru.......... skús "provokovať" niekoho iného..........:D:D:D
duški...ja to volam slabe jedince...:Dmoje decko je zas namotivovane a začalo cvičkať....ale iba 3x do týdna...no lepšie ako nič....chlap sa stale strojí...
misoft
18.01.19,20:14
duški...ja to volam slabe jedince...:Dmoje decko je zas namotivovane a začalo cvičkať....ale iba 3x do týdna...no lepšie ako nič....chlap sa stale strojí...
No vidíš... asi je asi manekýn.... ale on o tom ešte nevie... :---
lujza.j
19.01.19,11:04
Okrem bajsikla som si dnes...cast brucha makla aj podla videjka....fajné:)
Ak niekto vaha..treba pustit a nenapadne sa pridat...kolko sa da tolko sa dá:)nenechat sa odradit...
Chlap....dnes,ze on móže ist trenovat...s nejakym majtrom sveta:D...ale ved naco....moze sa valat doma po zemi ako ja:D...takze ked doma makate brucho na karimatke...to je valanie:D
misoft
19.01.19,15:17
Keď bude cvičiť, bude mať "tehličky"
misoft
19.01.19,15:20