evaj63
19.01.19,16:47
Pochváliť
evaj63
........................................Dnes s vymakaným bruchom provokujem dcéru, kedˇje leniva cvičiť.
Pche...... provokovať dcéru.......... skús "provokovať" niekoho iného.........

Iných provokovať nepotrebujem, cvičím pre seba, nie pre druhých.
afrikánka
19.01.19,16:29
Keď muži nepoznajú ženy a nerozumejú im...väčšina sa udržuje, krášli, oblieka, najviac kvôli sebe. No a samozrejme občas aj kvôli iným ženám...;):---
Terezia13
23.01.19,17:28
...
Terezia13
28.01.19,17:16
dnes som to stihla
wirgi
29.01.19,07:27
:D
Terezia13
31.01.19,16:48
pokazila sa mi váha....alebo nie????
afrikánka
06.02.19,08:33
Terezia13
07.02.19,19:05
oneskorený účinok?
Grent
08.02.19,09:16
Berte to vážne :) telo máme len jedno
buchač
08.02.19,09:31
Berte to vážne :) telo máme len jedno

Ahojte, pomáham ludom v zdravom zivotnom style.
Viem pomocť s mnozstvom problemov. Ak maš zaujem tak mi kludne napis alebo hod komentik a podebatujeme.
Viem ti pomoct s jedalničkom, spravnym pitnym rezimom, zaradit nejaky trening podla casu a fyzickych moznosti atd https://www.porada.sk/images/smilies/smile.gif
Mam mnozstvo receptov, zaujimavych clankov a infosiek.


https://www.porada.sk/t314093-chudnutie-priberanie-imunita-zdrava-vyziva.html



Hm...ja osobne beriem (musím) to stravovanie trochu vážnejšie.

Teraz sa pýtam..." Akú máš prax, kde si pôsobil, komu si robil poradcu...ako pomáhaš iným v zdravom štýle....etc ? "

Recepty, články a informácie ma nezaujímajú...mám Gooooogle.

Takže teraz ďalšia otázka :

1. Za ako dlho si schopný urobiť jedálny lístok pre diabetika na celý mesiac ?

2. Vieš urobiť tréningový plán na celý mesiac ?

3. Nejaké eBooky s bežnými, po nete pozbieranými infoškami ma absolútne nezaujímajú.

4. Cena je aká ?



;) :rolleyes: :cool:
Grent
08.02.19,11:02
mimotemy
Už som mu odkázal, nech s tým ide na Knihu Fasov. Že už podobnú debatu máme....

tak cil nechapem, najprv si mi napisal aby som sa vyjadroval v existujucej debate a ked sem hodim fotku podobnu milionom ktore su uz tu tak sa stazujes aj tak .. za druhe, ani raz som tu nenapisal ze mam nieco na predaj .. samozrejme, ked by niekto chcel miliardu informacii tak nebudem robit nanho tyzden zadarmo ale v beznych veciach normalnym ludom, ktori vedia slusne odkomunikovat pomozem v ramci debaty, boze ludia, vsetko neni len o peniazoch
..
OK, mozno som nezacal dobre ked som zalozil tu povodnu debatu ale proste myslienkou bolo, riesit zdravy zivotny styl.
Vzadu tu su strany plne chujovin ktore nikomu nezrat nepomozu a nikto to neriesi
buchač
08.02.19,11:48
Vzadu tu su strany plne chujovin ktore nikomu nezrat nepomozu a nikto to neriesi

Stále čakám odpovede...
Dočkám sa alebo mám považovať tvoje príspevky za nestráviteľné ujoviny ?
afrikánka
08.02.19,11:50
:cool::D
Grent
08.02.19,13:24
Vzadu tu su strany plne chujovin ktore nikomu nezrat nepomozu a nikto to neriesi

Stále čakám odpovede...
Dočkám sa alebo mám považovať tvoje príspevky za nestráviteľné ujoviny ?

Nemam sa s tebou o čom bavit, hned prvym prispevkom si na mna zautocil .. preco by som mal pokracovat v takejto komunikacii
V prvom rade keby mam riesit taketo veci niekomu na mieru tak najprv musi byt osobny rozhovor a zisit veci o tom cloveku, nemozes dat kazdemu to iste a len bachnut prve co ma napadne.. nie je diabetik a diabetik
misoft
08.02.19,13:58
tak cil nechapem, najprv si mi napisal aby som sa vyjadroval v existujucej debate a ked sem hodim fotku podobnu milionom ktore su uz tu tak sa stazujes aj tak .. za druhe, ani raz som tu nenapisal ze mam nieco na predaj .. samozrejme, ked by niekto chcel miliardu informacii tak nebudem robit nanho tyzden zadarmo ale v beznych veciach normalnym ludom, ktori vedia slusne odkomunikovat pomozem v ramci debaty, boze ludia, vsetko neni len o peniazoch
..
OK, mozno som nezacal dobre ked som zalozil tu povodnu debatu ale proste myslienkou bolo, riesit zdravy zivotny styl.
Vzadu tu su strany plne chujovin ktore nikomu nezrat nepomozu a nikto to neriesi
Prečítaj si https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html - Zákaz reklamy

V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.

Ty PONÚKAŠ službu!

Viem ti pomoct s jedalničkom, spravnym pitnym rezimom, zaradit nejaky trening podla casu a fyzickych moznosti atd - to je už služba! A na 100% to nebude len pre pekné oči.
buchač
08.02.19,14:31
Vzadu tu su strany plne chujovin ktore nikomu nezrat nepomozu a nikto to neriesi

Stále čakám odpovede...
Dočkám sa alebo mám považovať tvoje príspevky za nestráviteľné ujoviny ?

Nemam sa s tebou o čom bavit, hned prvym prispevkom si na mna zautocil .. preco by som mal pokracovat v takejto komunikacii
V prvom rade keby mam riesit taketo veci niekomu na mieru tak najprv musi byt osobny rozhovor a zisit veci o tom cloveku, nemozes dat kazdemu to iste a len bachnut prve co ma napadne.. nie je diabetik a diabetik

Hm...takže asi takto :

- Nemáš páru, čo znamená v mojom prípade útok....ale to je jedno.
- Keby si odpovedal aspoň na jednu otázku, tak by to vyzeralo trochu inak.

...a teraz trochu inak.

- Uznávam, že máš pravdu, čo sa týka osobného rozhovoru.
- Uznávam, že máš pravdu, nie je diabetik ako diabetik.

Lenže potom nechápem, na kieho frasa máš v profile, že kto si.
Tiež nechápem aj iné....že sa venuješ/venoval si sa v priebehu 2 (DVOCH) rokov teda širokému spektru povolaní.
Takýmto jednotlivcom ja veru nedôverujem...to je, ako keby si "sral a maľoval súčasne".

Poznám z netu zopár jednotlivcov, ktorí sú tí výživoví poradcovia...hlavne Bukiho.
Lenže oni majú na svoju činnosť vzdelanie, roky praxe a plno-veľa klientov.
Poznám aj osobne jedného maníka, je cvičiteľ a robí výživové poradenstvo. Lenže aj on má na svoju činnosť vzdelanie - papiere.

Zakončil by som asi takto.
NIE ty sa nemáš so mnou čo baviť...ale JA sa nemám o čom s tebou baviť.
Tara1
10.02.19,19:10
to musí byť neznesiteľný človek - tento Buchač, čo ja som už dnes od neho čítala - no ....
lujza.j
10.02.19,19:14
stačí nečítať:D
sito
10.02.19,19:25
Tara1, vitaj! Po rokoch. Ale nie, nie, nie je, je. Vždy buchol, vždy buchač, buchačom bol. Na porade nie je vôl, či vôla jeho, či za vola tu bol, je, nie. :)

A ako ťa vykurujú? Peňaženku vetrajú? ;):)
Tara1
10.02.19,20:07
Ďakujem za privítanie, Sito. Ja som tu stále, ale v úzadí, A vieš, že som sa musela smiať, si to ty, starý dobrý Sito. A poteším ťa, peňaženku mi každý rok dopĺňajú- naozaj.
buchač
10.02.19,20:11
to musí byť neznesiteľný človek - tento Buchač, čo ja som už dnes od neho čítala - no ....

mimotemy


Tara1

Potešilo by ma, keby mi niekto daroval jeden bodík, aby som sa už aj ja mohla oceňovaať príspevky....stačí jeden...ďakujem
https://www.porada.sk/t51730-p426-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo.html#post1569889

Hm...nejak niet za čo...;)
sito
10.02.19,21:02
Ďakujem za privítanie, Sito. Ja som tu stále, ale v úzadí, A vieš, že som sa musela smiať, si to ty, starý dobrý Sito. A poteším ťa, peňaženku mi každý rok dopĺňajú- naozaj.

Tiež ďakujem! Ale, takých tu je viac, čo len čuknú na poradu a NEDÁ IM, už ju ako názov témy " NEŽERÚ!" ... :)

Dopľňajú, vďaka rade na porade, PORADE.

Čauko :);)
sito
10.02.19,21:12
to musí byť neznesiteľný človek - tento Buchač, čo ja som už dnes od neho čítala - no ....

mimotemy


Tara1

Potešilo by ma, keby mi niekto daroval jeden bodík, aby som sa už aj ja mohla oceňovaať príspevky....stačí jeden...ďakujem
https://www.porada.sk/t51730-p426-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo.html#post1569889

Hm...nejak niet za čo...;)

Ďuro, Jurko a ty si nepamätáš? Veď to bolo pred deviatimi rokmi. Aké boli podmienky vtedy, a aké sú teraz. Vtedy asi ozaj išlo o rady. Teraz? Tiež ide, ale o PRACHY z porady. Či nie? Nie podľa Teba? :);) :D
220870
10.02.19,23:24
to musí byť neznesiteľný človek - tento Buchač, čo ja som už dnes od neho čítala - no ....
komentuje úplne všetko nervózny dôchodca
afrikánka
11.02.19,05:37
Bavič niekto to musi robit;)
Terezia13
19.02.19,18:19
žrať či nežrať
Čokoláda na stole má 100 gramov. Až keď ju zješ, zmení sa na 2 kilá
misoft
19.02.19,18:31
Tara1

Potešilo by ma, keby mi niekto daroval jeden bodík, aby som sa už aj ja mohla oceňovaať príspevky....stačí jeden...ďakujem
https://www.porada.sk/t51730-p426-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo.html#post1569889

Hm...nejak niet za čo...;)

Bodíkov sa zachcelo, bodíkov? A čo takto BODKY? Lebo tých tu môžem nasypať do aleluja.....

.................................................. .................................................. ..................................
(a bude bodková diéta :D:D:D)
Terezia13
24.02.19,13:45
:eek:;):D
afrikánka
24.02.19,15:47
Treba to stále riešiť ?
;):---
bettylou
28.02.19,00:04
aha
afrikánka
06.03.19,11:44
Dnes mame Popolcovu stredu, zaciatok 40 dnoveho pôstu. Co tak vyuzit pre ocistu, zdravie, zhodenie zopar kilogramov? To, ze uz nasi predkovia poznali vyznam postov, hadam netreba pripominat...
afrikánka
07.03.19,10:46
:)
Terezia13
17.03.19,17:25
predám
misoft
09.04.19,08:47
afrikánka
09.04.19,09:47
.
bettylou
09.04.19,10:19
hej, lebo na čajových plantážach akurát čakajú na prekŕmené samice a samcov z európy :D
afrikánka
09.04.19,10:28
toto plati pre kazdeho bez rozdielu, z ktoreho svetadiela pochadza...:---
vicktor
25.04.19,12:30
afrikánka
25.04.19,13:55
.
Terezia13
28.04.19,18:24
:D
misoft
20.05.19,14:56
Motlidba sv. Thomasa Moora
Dopřej mi chuť k jídlu, pane,
a taky něco, co bych sněd.
Dej mi zdravé tělo, pane,
a nauč mě s ním zacházet.
A dej mi mladou duši, pane,
ať nenaříká, nereptá.
Dej, ať neberu moc vážně
své pošetilé, malé já.
A dej mi taky rozum, pane,
ať vidím dobro kolem nás.
Ať s hříchem nikdy nevydržím,
a napravit jej umím včas.
A dej mi taky humor, pane,
a milost, abych chápal vtip,
ať mám radost ze života,
ať umím druhé potěšit.
afrikánka
20.05.19,16:27
Poznám a doporučujem
čítať, zamyslieť sa, pochopiť

Modlitba Tomáša Mora
(sv. Thomas More lat. Morus)

Dopraj mi chuť k jedlu, Pane
A tiež niečo, čo by som zjedol
Daj mi zdravé telo, Pane
A nauč ma s ním zaobchádzať.

A daj mi zdravý rozum, Pane

Nech vidí dobro okolo nás

Nech s hriechom nikdy nevydržím

A napraviť ho dokážem včas.

A daj mi mladú dušu, Pane

Nech nenarieka, nereptá

Daj, nech neberiem moc vážne

Svoje malé, pochabé JA.

A daj mi tiež humor, Pane

A milosť, aby som chápal vtip

Nech mám radosť zo života

Nech dokážem druhých potešiť.


Amen
misoft
20.05.19,18:07
mimotemy
A čo som napísal pred tebou? Niečo nezrozumiteľné? Nepochopiteľné? To isté, ale v češtine.
afrikánka
20.05.19,18:12
mimotemy
A čo som napísal pred tebou? Niečo nezrozumiteľné? Nepochopiteľné? To isté, ale v češtine.
Šak som to iba zdupľovala, pre tých menej všímavých:D
Platné od 16.storočia!!!
misoft
20.05.19,18:14
Náááá... šak som to i farebne dal, i hrubo napísal, dokonca i pre tých, čo majú hlavu nakrivo :D:D:D
afrikánka
20.05.19,18:30
Náááá... šak som to i farebne dal, i hrubo napísal, dokonca i pre tých, čo majú hlavu nakrivo :D:D:DDal...ale aj si to čítal?:D


A daj mi mladú dušu, Pane

Nech nenarieka, nereptá

Daj, nech neberiem moc vážne

Svoje malé, pochabé JA.

A daj mi tiež humor, Pane

A milosť, aby som chápal vtip

Nech mám radosť zo života

Nech dokážem druhých potešiť.
misoft
20.05.19,18:57
Nááá... šak ja - telo zhumpľované, oči skoro slepé :D, ale keď uvidím (najmä teraz v lete) šumnú devu - v hlave ako pubertiak a oči pomaly na kilometer vidia :---
Terezia13
01.06.19,17:40
nežerem......ale až od pondelka:D
mirosvetly
03.06.19,22:36
Aj mne by sa zislo trocha zhodit. Dostal som radu jest varenu cviklu. Ale tu nemam bohvieako v laske. skus.
bettylou
07.06.19,04:59
Aj mne by sa zislo trocha zhodit. Dostal som radu jest varenu cviklu. Ale tu nemam bohvieako v laske. skus.

Cviklu uvariť, schadiť, ochutiť napríklad pečenou krkovičkou, prípadne živánskou, hneď sa jej chuť zlepší...:D
misoft
07.06.19,09:11
................................Dostal som radu jest varenu cviklu. Ale tu nemam bohvieako v laske................
Hlavná vec, že tá cvikla ťa miluje....:---
Terezia13
10.06.19,18:22
lujza.j
10.06.19,18:43
Kačice sa krmia kukurúzou.....
bettylou
12.06.19,07:03
a takto?
vicktor
12.06.19,09:13
Hlavne neprejedat sa!
Terezia13
14.06.19,16:54
zistila som, že úplne v pohode zapnem šortky - len ich nesmiem mať na sebe
Terezia13
14.06.19,16:55
a takto?
a ty si kde našla môj jedálny lístok?!:D:D:D
bettylou
14.06.19,18:56
Ale dá sa aj takto
asi dostanem po rici :D
lujza.j
15.06.19,07:22
Tento rok bude vyvetrany spodok plaviek č.38:---:D
bettylou
21.06.19,15:49
lujza.j
05.09.19,07:46
Ked sa vratis po dvoch tydnoch z dov.a vaha ukazuje -3kg:--- mozem povedat ze moja dov.sa zmenila na fitpobyt:Dprvy krat so mnou sportoval aj moj chlap....velmi si pochvaloval a podakoval za motivaciu...aj ked to bolo hlavne o nom,ze isiel a dal 6km rychlej chodze...je to moj olympionik:)
korela
09.09.19,15:01
Ked sa vratis po dvoch tydnoch z dov.a vaha ukazuje -3kg:--- mozem povedat ze moja dov.sa zmenila na fitpobyt:Dprvy krat so mnou sportoval aj moj chlap....velmi si pochvaloval a podakoval za motivaciu...aj ked to bolo hlavne o nom,ze isiel a dal 6km rychlej chodze...je to moj olympionik:)
Veď ty sa už musíš strácať, či nie? Stále to ťaháš dolu.
korela
09.09.19,15:02
buchač
09.09.19,15:48
https://varecha.pravda.sk/tv/playlist/fit-s-viktorom/
Už si začala ?
...a s ktorým Fit číslom ?
Ja už mám 3ku za sebou...to smothie (v preklade grc) som ani len nezačal.

Nejaký Viktorko je odborník ?
No ja neviem, Bukovského mám rád jak koza nôž...ale jeho považujem za odborníka !


P.S.:
Kuwa....Luberdová je výživové oná...??? .... že neverím.
vicktor
10.09.19,06:45
Cislo 5 je pravda, ale netreba len chodit, na lacno mozno robit cokolvek a vsetko.
buchač
10.09.19,11:17
Cislo 5 je pravda, ale netreba len chodit, na lacno mozno robit cokolvek a vsetko.
To vážne ?
Povedz manuálne pracujúcemu (a nie nejakej modelečke a či ITákovi), že čo on na to povie.

Ujovina jak traky...aj so všetkými výživovými "poradcami".
vicktor
10.09.19,11:53
Tu nejde o pohodu a dobru naladu (aj manualne pracujuceho cloveka), ale o to, ze pri kazdej aktivite na lacno bez jedenia dochadza k ubytku hmotnosti.
Treba citat kontext s porozumenim.
misoft
10.09.19,13:03
mimotemy

Tu nejde o pohodu a dobru naladu (aj manualne pracujuceho cloveka), ale o to, ze pri kazdej aktivite na lacno bez jedenia dochadza k ubytku hmotnosti.
Treba citat kontext s porozumenim.
Jedno je fakt - dochádza k úbytku hmotnosti, ale odchádza i energia... takže po chvíli práce na lačno už nebude práca, ale len myšlienky na to, ako sa znova "nabiť".
Inými slovami - tá rada je tiež na houno.
buchač
10.09.19,14:57
Tu nejde o pohodu a dobru naladu (aj manualne pracujuceho cloveka), ale o to, ze pri kazdej aktivite na lacno bez jedenia dochadza k ubytku hmotnosti.
Treba citat kontext s porozumenim.

...
lujza.j
10.09.19,15:49
Ja na lacno asi 2 roky...len prve jedlo mam velmi neskoro..ale je to o zvyku...na dovče..este neskorsie...lebo kym sme sa vytrepali bolo kolo 11h..nazad o 12h...takze ranajkodesiatoobed az po:D
lujza.j
12.09.19,08:29
Ked sa vratis po dvoch tydnoch z dov.a vaha ukazuje -3kg:--- mozem povedat ze moja dov.sa zmenila na fitpobyt:Dprvy krat so mnou sportoval aj moj chlap....velmi si pochvaloval a podakoval za motivaciu...aj ked to bolo hlavne o nom,ze isiel a dal 6km rychlej chodze...je to moj olympionik:)
Veď ty sa už musíš strácať, či nie? Stále to ťaháš dolu.
Este keby o jeden bod..vnutrobrusny túčik:Dked nie... nevadi...je v norme,ale vzdy moze byt lepsie...
Ja sa uz hybem takou dakou zortvacnostou...ze automatika:) pokial sa bude dat...moja dovolenka uz nabrala level...ze pridem na chrbte s opalenou sportovou podprsienkou:Da ked chlap chcel mat volny den...tak ja 10serii po 60preskokov na svihadle:D co uz zabijem sa...co moje decko ma este zvozi...mama s hentym svihadlom musis aj 100...a ked jej,ze mam padesat rokov..tak ona...nech sa nevyhovaram:D
misoft
12.09.19,12:24
Este keby o jeden bod..vnutrobrusny túčik:Dked nie... nevadi...je v norme,ale vzdy moze byt lepsie...
Ja sa uz hybem takou dakou zortvacnostou...ze automatika:) pokial sa bude dat...moja dovolenka uz nabrala level...ze pridem na chrbte s opalenou sportovou podprsienkou:Da ked chlap chcel mat volny den...tak ja 10serii po 60preskokov na svihadle:D co uz zabijem sa...co moje decko ma este zvozi...mama s hentym svihadlom musis aj 100...a ked jej,ze mam padesat rokov..tak ona...nech sa nevyhovaram:D



A má pravdu......
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
vicktor
12.09.19,13:56
pri kazdej aktivite na lacno bez jedenia dochadza k ubytku hmotnosti.

Skús 2 - 3 týždne v kuse a možno zmeníš názor
Nezmenim, vysledok potvrdi pravdivost.
O tom som presvedceny, takze skusat nemusim.
Ty si myslis ze pri robote na lacno (ani 2-3 tyzdne netreba) clovek pribera?
bettylou
13.09.19,17:18
Cislo 5 je pravda, ale netreba len chodit, na lacno mozno robit cokolvek a vsetko.

Na lačno si robím jesť, ale až potom, keď nakŕmim, čo je na dvore. A chcela by som potom ešte zacvičiť, ale to už po noci od hladu nevidím a cuker klesá ja na tobogáne. :) Tak to končí behom nalačno do chladničky a uvariť vajcá.
bettylou
13.09.19,17:25
Ked sa vratis po dvoch tydnoch z dov.a vaha ukazuje -3kg:--- mozem povedat ze moja dov.sa zmenila na fitpobyt:Dprvy krat so mnou sportoval aj moj chlap....velmi si pochvaloval a podakoval za motivaciu...aj ked to bolo hlavne o nom,ze isiel a dal 6km rychlej chodze...je to moj olympionik:)
Veď ty sa už musíš strácať, či nie? Stále to ťaháš dolu.
Este keby o jeden bod..vnutrobrusny túčik:Dked nie... nevadi...je v norme,ale vzdy moze byt lepsie...
Ja sa uz hybem takou dakou zortvacnostou...ze automatika:) pokial sa bude dat...moja dovolenka uz nabrala level...ze pridem na chrbte s opalenou sportovou podprsienkou:Da ked chlap chcel mat volny den...tak ja 10serii po 60preskokov na svihadle:D co uz zabijem sa...co moje decko ma este zvozi...mama s hentym svihadlom musis aj 100...a ked jej,ze mam padesat rokov..tak ona...nech sa nevyhovaram:D

Tak toto mne ortopéd už dávno zakázal a to 50tka v nedohľadne. Naposledyuž aj bicykel. kua. Tak hľadám rozcvičky a cvičenia na trúbe, že no jumping, no knees load... :D:D a furt sa dačo nájde :)
lujza.j
14.09.19,06:20
Este...zé nechodim po dochtoroch....lebo ti zakazu vsetko.....aj ked mozno nemusia....ked davnejsie u fyzio dochtorky....co ja vsetko nemozem.....stacila poznamka od nej...na druh sportu...ktory nepoznala....ked to nie je skákavé mozte to cvicit:D
Snazim sa pocuvat svoje telo....ked ma " miká" poskodena-vysunuta platnicka dam max acyploša....
Horsie je to schodidlami...vsetky klenby padnute tie bola ako ďas....
misoft
14.09.19,10:52
Nááááá.... šak človek je dovtedy zdravý, kým nepríde k dochtorovi....
alaya1
14.09.19,14:49
Este...zé nechodim po dochtoroch....lebo ti zakazu vsetko.....aj ked mozno nemusia....ked davnejsie u fyzio dochtorky....co ja vsetko nemozem.....stacila poznamka od nej...na druh sportu...ktory nepoznala....ked to nie je skákavé mozte to cvicit:D
Snazim sa pocuvat svoje telo....ked ma " miká" poskodena-vysunuta platnicka dam max acyploša....
Horsie je to schodidlami...vsetky klenby padnute tie bola ako ďas....

Lujza ja mam znicene nohy od lodiciek. cely zivot v nich na 10 a viac cm opatkoch. teraz tam kde som, bolia chodidla, lebo na nizkom. nasla som nieco, cim natriem a pomoze. Poslem do odkazov, nechcem spamovat.
misoft
14.09.19,15:35
Lujza ja mam znicene nohy od lodiciek. cely zivot v nich na 10 a viac cm opatkoch. teraz tam kde som, bolia chodidla, lebo na nizkom. nasla som nieco, cim natriem a pomoze. Poslem do odkazov, nechcem spamovat.
Buď rada, že to neboli gondoly z Benátok.....:D:D:D
lujza.j
15.09.19,07:22
Ala...ja cely zivot ziadne lodicky....ale posledna cca.10r sluzba.....bez mala cely den som stala....aj ked boty kvalitne prd z toho....este aj vyrastky na patach....dik kuknem to...
kopretinka
15.09.19,08:03
Kúpte si hanákove stielky
http://m.botyhanaksk.webnode.cz/o-spolocnosti/biomechanicke-aktivny-stielky/
Vyrába aj boty,má podnikovú predajňu,kebyže mám auto,alebo niekoho,tak sa tam odvezem a kúpim.Na SR je iba jeden predajca tých stielok,ja som si kúpila tam,o nikom inom neviem,a nemá eshop.....
Mária27
15.09.19,09:48
Kúpte si hanákove stielky
http://m.botyhanaksk.webnode.cz/o-spolocnosti/biomechanicke-aktivny-stielky/
Vyrába aj boty,má podnikovú predajňu,kebyže mám auto,alebo niekoho,tak sa tam odvezem a kúpim.Na SR je iba jeden predajca tých stielok,ja som si kúpila tam,o nikom inom neviem,a nemá eshop.....
Nová Dubnica alebo Banská Bystrica?
kopretinka
15.09.19,10:22
Kúpte si hanákove stielky
http://m.botyhanaksk.webnode.cz/o-spolocnosti/biomechanicke-aktivny-stielky/
Vyrába aj boty,má podnikovú predajňu,kebyže mám auto,alebo niekoho,tak sa tam odvezem a kúpim.Na SR je iba jeden predajca tých stielok,ja som si kúpila tam,o nikom inom neviem,a nemá eshop.....
Nová Dubnica alebo Banská Bystrica?
Aha,tak aj v Banskej.Ja mám z Novej.
bettylou
15.09.19,18:33
Este...zé nechodim po dochtoroch....lebo ti zakazu vsetko.....aj ked mozno nemusia....ked davnejsie u fyzio dochtorky....co ja vsetko nemozem.....stacila poznamka od nej...na druh sportu...ktory nepoznala....ked to nie je skákavé mozte to cvicit:D
Snazim sa pocuvat svoje telo....ked ma " miká" poskodena-vysunuta platnicka dam max acyploša....
Horsie je to schodidlami...vsetky klenby padnute tie bola ako ďas....

Tak k meritu veci dámy :) NEŽEREM :D
korela
15.09.19,20:22
Este...zé nechodim po dochtoroch....lebo ti zakazu vsetko.....aj ked mozno nemusia....ked davnejsie u fyzio dochtorky....co ja vsetko nemozem.....stacila poznamka od nej...na druh sportu...ktory nepoznala....ked to nie je skákavé mozte to cvicit:D
Snazim sa pocuvat svoje telo....ked ma " miká" poskodena-vysunuta platnicka dam max acyploša....
Horsie je to schodidlami...vsetky klenby padnute tie bola ako ďas....

Tak k meritu veci dámy :) NEŽEREM :D
Tak späť k meritu ... Británia.
Diéta z II. svetovej vojny pomohla žene schudnúť aj ušetriť
https://damskajazda.webnoviny.sk/dieta-z-ii-svetovej-vojny-pomohla-zene-schudnut-aj-usetrit/

..Carolyn si uvedomila, že aj napriek nedostatku jedla nebol britský národ nikdy taký zdravý ako práve v týchto rokoch.
(Moja pozn. detto sa kvôli nedostatku potravín a teda aj múky prišlo v Holandsku na príčinu celiakie, ľuďom sa bez klasickej múky v strave začal zlepšovať zdravotný stav, a našťastie si to dali lekári do súvisu. Celiakia známa a popisovaná už pred 2 tis. rokmi.)

"Za rok sa jej tak podarilo nielen výrazne ušetriť, ale aj schudnúť. Britka je teraz o 36 kilogramov ľahšia a jej výdaje na potraviny sa každý týždeň z pôvodných 84 eur znížil na 17 eur, čím za rok ušetrila vyše 3600 eur." ...

Bolo by dobré, keby sa tento návod na prežitie vojnového obdobia nedostal do rúk najmä novým tváram v politike, lebo človek nikdy nevie, už iba myšlienka zamýšľanej min. mzdy je dosť ...
korela
15.09.19,20:39
Este...zé nechodim po dochtoroch....lebo ti zakazu vsetko.....aj ked mozno nemusia....ked davnejsie u fyzio dochtorky....co ja vsetko nemozem.....stacila poznamka od nej...na druh sportu...ktory nepoznala....ked to nie je skákavé mozte to cvicit:D
Snazim sa pocuvat svoje telo....ked ma " miká" poskodena-vysunuta platnicka dam max acyploša....
Horsie je to schodidlami...vsetky klenby padnute tie bola ako ďas....

Lujza ja mam znicene nohy od lodiciek. cely zivot v nich na 10 a viac cm opatkoch. teraz tam kde som, bolia chodidla, lebo na nizkom. nasla som nieco, cim natriem a pomoze. Poslem do odkazov, nechcem spamovat.

To už je nápad
10 cm

čo si krpatá ?

PS
Ja mávam opätok do 2,5
Svoju výšku tu opisovala.
Ja som si tiež užívala vysoké topánky, treba ich však vedieť nosiť, a musia byť veľmi dobre navrhnuté a aj ušité. Padnutie klenby nesúvisí s výškou podpätkov.
buchač
16.09.19,04:48
Tak späť k meritu ... Británia.
Diéta z II. svetovej vojny pomohla žene schudnúť aj ušetriť
https://damskajazda.webnoviny.sk/dieta-z-ii-svetovej-vojny-pomohla-zene-schudnut-aj-usetrit/


Sorry...ale celkom stupídny článok...

Keby tá britka išla podľa prídelového systému z Leningradu (Stalingradu), tak by bola jak Twiggy...
korela
16.09.19,05:55
Tak späť k meritu ... Británia.
Diéta z II. svetovej vojny pomohla žene schudnúť aj ušetriť
https://damskajazda.webnoviny.sk/dieta-z-ii-svetovej-vojny-pomohla-zene-schudnut-aj-usetrit/


Sorry...ale celkom stupídny článok...

Keby tá britka išla podľa prídelového systému z Leningradu (Stalingradu), tak by bola jak Twiggy...
Porovnávaš neporovnateľné. Nielen Twiggy, ale ani tieň by po nej nemusel ostať.
buchač
16.09.19,10:29
Porovnávaš neporovnateľné. Nielen Twiggy, ale ani tieň by po nej nemusel ostať.
Tu nejde o porovnávanie, lebo to sa teda vonkoncom nedá.

Tu ide proste o pointu samotného článku....ako vravím, je stupídny !
misoft
16.09.19,14:45
Tak späť k meritu ... Británia.
Diéta z II. svetovej vojny pomohla žene schudnúť aj ušetriť
https://damskajazda.webnoviny.sk/dieta-z-ii-svetovej-vojny-pomohla-zene-schudnut-aj-usetrit/


Sorry...ale celkom stupídny článok...

Keby tá britka išla podľa prídelového systému z Leningradu (Stalingradu), tak by bola jak Twiggy...
Súhlasím s týmto.... poukazovať na "dietu" v čase prídeľového systému počas II.WW - to je fakt úbohé... a o to horšie, že to tu niekto ešte "zavesí" akože diéta......
Sorry korela ... ale takúto volovinu sem zavesiť .... buď nemáš správny úsudok, alebo silou mocou sa chceš zviditeľňovať.
Dáša_
16.09.19,14:59
Tak späť k meritu ... Británia.
Diéta z II. svetovej vojny pomohla žene schudnúť aj ušetriť
https://damskajazda.webnoviny.sk/dieta-z-ii-svetovej-vojny-pomohla-zene-schudnut-aj-usetrit/


Sorry...ale celkom stupídny článok...

Keby tá britka išla podľa prídelového systému z Leningradu (Stalingradu), tak by bola jak Twiggy...
Súhlasím s týmto.... poukazovať na "dietu" v čase prídeľového systému počas II.WW - to je fakt úbohé... a o to horšie, že to tu niekto ešte "zavesí" akože diéta......
Sorry korela ... ale takúto volovinu sem zavesiť .... buď nemáš správny úsudok, alebo silou mocou sa chceš zviditeľňovať.

no mna by hlavne zaujímalo, čo z toho obmedzeného množstva varila. Lebo som celkom rada sledovala také programy, kde sa o tom hovorilo, teda o británii vo vojne. A o tom, ako využívali fakt všetko, čo rástlo v prírode. Nehovoriac, čo všetko davali do chleba napríklad. Z čoho dokázali urobiť fašírky....
misoft
16.09.19,15:11
Čo vtedy ponúkali v reštauráciách:
https://s3.eu-west-2.amazonaws.com/grpl-mylearning/resources/what-did-wwii-children-eat/what-children-eat-boots-cafe-menu-2b.jpg
Prídeľové lístky na mesiac:
http://www.primaryhomeworkhelp.co.uk/war/images/august/page.jpg
A tu si prečítaj... je tam i zoznam dostupných potravín.
http://www.primaryhomeworkhelp.co.uk/war/rationing2.html
takže žiadne vymýšľanie. Je tam i tabuľka prídelu na určené obdobie.
Mimochodom - potraviny sa dodávali z vidieka (domáce), alebo zo zásobovacích stredísk do obchodov.
A "šmelinárov" trestali.
buchač
16.09.19,15:26
no mna by hlavne zaujímalo, čo z toho obmedzeného množstva varila.

Véééľmi dobre Dášenka...výborný postreh.
...a ak by som mal ísť ďalej do toho rozoberania článku ?

" ... jej výdaje na potraviny sa každý týždeň z pôvodných 84 eur znížil na 17 eur.."

Týždenne bežne cca toľko miniem...


" Niektoré recepty ma vyšli len na 80 centov, takže som denne neminula viac ako tri eurá – bol to obrovský rozdiel.“

Týýý kokos a to sa akože chváli ???
Kuwa...minule mi dcéra vravela, že má 4€ na deň...a to nie iba na stravu ako uvádza tá anglická prežratá spuchlina, ale na celú réžiu.
A podotýkam, že sú rodiny, ktoré majú taký rozpočet pre 4 členov domácnosti...


Preto vravím, že je to stupídny článok, ktorý okrem iného neuvádza všetky informácie.
Bolo by napríklad zaujímavé vedieť, že koľko z tej pôvodnej týždňovej sumy prechlastala...
lujza.j
16.09.19,15:50
Ja som radsej ticho:D
buchač
16.09.19,15:53
Ja som radsej ticho:D
Ketóza je tiež na prídel...;) :D :D :D :D :D
kopretinka
16.09.19,18:21
Tak na týždeň mali 10deka salámy/slaniny a 25deko tuku a 22deko cukru.To akože z toho uvarili čo ?????
kukučka
16.09.19,19:48
Naštuduj literatúru, alebo sa opýtaj Dáši, tá sledovala v telke. A ty buchy čo zas? Nepostrhol si, že je to UK a nie SK? Alebo ste zabudli na svoje detstvo a rodičia vám o svojom nehovorili? Písali ste tu o LC stravovaní, čítavam teraz po večeroch jednu skupinu na FB a žasnem, nielen ako parádne chudnú, ale aj nad receptami. Akurát naše mamy nemali avokádo, ale kapusta bola na stole každý týždeň, že?
buchač
16.09.19,20:23
A ty buchy čo zas? Nepostrhol si, že je to UK a nie SK? Alebo ste zabudli na svoje detstvo a rodičia vám o svojom nehovorili? Písali ste tu o LC stravovaní, čítavam teraz po večeroch jednu skupinu na FB a žasnem, nielen ako parádne chudnú, ale aj nad receptami. Akurát naše mamy nemali avokádo, ale kapusta bola na stole každý týždeň, že?
Prečítaj si ešte raz, čo som napísal...
Veď ja v podstate kritizujem ten článok, že neuvádza komplet info.
Dotyčná ženská vysolila týždenne vraj 84€ na potraviny...ALE pre koľko osôb ? Ak aj pre deti, tak normálka...ak iba na seba, tak trochu veľa.

Podobne je to aj s tým zredukovaním na 17€ za týždeň.
Ako som uviedol, tak ja sám (pre jednu osobu) miniem približne tiež toľko.
Poznámka...chceš rozpis ? Nie je problém...;)

...a čo som mal postrehnúť ?
Tie rozdielne ceny v Anglicku oproti Slovensku ? Sorry...ale to ma absolútne nezaujíma.
Článok predsa uvádza cifry v mene Euro a nie Britských librách...takže ???

...a ten názov článku ??? Fujtajbl, že to je čo za ujovinu ?
DIÉTA za II. svetovej vojny ? .... a následne spomínať prídelový systém ?

P.S.:
Nedáš link na tú skupinu z FB ?
Dáša_
17.09.19,03:56
Hlavný problém Anglicka cez vojny bol v tom, že doma v podstate nič nemali. Mali kolónie a tak všetky potraviny zvykli voziť odtiaľ. A keď prišlo k blokácii námornej cesty, bol veľký problém. Normálne mali zriadené úradné oddelenia, snáď dokonca ministerstvá, ktoré ľudí učili hospodáriť. Učili, ako poorať, ako hnojiť. Ako zasiať, ako požať. Ako variť. Základom je chlieb. V takých časoch. A veru dávali do neho všetko, čo bolo, len aby bol. Aj múku zo žaluďov, aj žihľavu.... Učili sa doma zavárať, robiť lekvár z lesných plodov.

Dnešný problém je, že zas už nevedia variť. Teda, ak za varenie nepočítame ohrievanie mrazených vecí v mikrovlnke. Ale žiaľ, toto pomaly hrozí aj u nás. A to je to, čo nás ničí. Miesto čerstvej stravy jeme priemyselné polotovary
bettylou
17.09.19,04:45
Tak späť k meritu ... Británia.
Diéta z II. svetovej vojny pomohla žene schudnúť aj ušetriť
https://damskajazda.webnoviny.sk/dieta-z-ii-svetovej-vojny-pomohla-zene-schudnut-aj-usetrit/


Sorry...ale celkom stupídny článok...

Keby tá britka išla podľa prídelového systému z Leningradu (Stalingradu), tak by bola jak Twiggy...
Súhlasím s týmto.... poukazovať na "dietu" v čase prídeľového systému počas II.WW - to je fakt úbohé... a o to horšie, že to tu niekto ešte "zavesí" akože diéta......
Sorry korela ... ale takúto volovinu sem zavesiť .... buď nemáš správny úsudok, alebo silou mocou sa chceš zviditeľňovať.

no mna by hlavne zaujímalo, čo z toho obmedzeného množstva varila. Lebo som celkom rada sledovala také programy, kde sa o tom hovorilo, teda o británii vo vojne. A o tom, ako využívali fakt všetko, čo rástlo v prírode. Nehovoriac, čo všetko davali do chleba napríklad. Z čoho dokázali urobiť fašírky....

hlavne, na čom ich vyprážali.. :D
bettylou
17.09.19,04:53
[QUOTE="Dáša_"]
no mna by hlavne zaujímalo, čo z toho obmedzeného množstva varila.

Véééľmi dobre Dášenka...výborný postreh.
...a ak by som mal ísť ďalej do toho rozoberania článku ?

" ... jej výdaje na potraviny sa každý týždeň z pôvodných 84 eur znížil na 17 eur.."

Týždenne bežne cca toľko miniem...


" Niektoré recepty ma vyšli len na 80 centov, takže som denne neminula viac ako tri eurá – bol to obrovský rozdiel.“

Týýý kokos a to sa akože chváli ???
Kuwa...minule mi dcéra vravela, že má 4€ na deň...a to nie iba na stravu ako uvádza tá anglická prežratá spuchlina, ale na celú réžiu.
A podotýkam, že sú rodiny, ktoré majú taký rozpočet pre 4 členov domácnosti...

Buchi, šak to ani na zdravotnú poisťovňu nie je pre 4roch... ty celá réžia... pre 1 jakš takš, inak obdivujem dievku, lebo máloktorá má v dnešnej dobe toľko sebavedomia, že sa ani našminkovať ani oholiť nepotrebuje. A načo by si podprdu zakladala... či to už do réžie nepočíta ani antikoncepciu a podobné pičoviny (pardón za výraz)...
Alebo bolo myslené len potreby na prípravu jedla.. plyn,el... tak tam sa potom viac uplatníš so studenou kuchyňou
kukučka
17.09.19,07:47
Nízkosacharidové (LOWCARB) stravování pro zdraví a hubnutí
misoft
17.09.19,08:44
Jedna v Blave sa neholí

a potom (neviem či umytú) otŕča šušku
Náááá.... šak tepelná izolácia....
pavol54
17.09.19,09:10
Tak späť k meritu ... Británia.
Diéta z II. svetovej vojny pomohla žene schudnúť aj ušetriť
https://damskajazda.webnoviny.sk/dieta-z-ii-svetovej-vojny-pomohla-zene-schudnut-aj-usetrit/


Sorry...ale celkom stupídny článok...

Keby tá britka išla podľa prídelového systému z Leningradu (Stalingradu), tak by bola jak Twiggy...
Súhlasím s týmto.... poukazovať na "dietu" v čase prídeľového systému počas II.WW - to je fakt úbohé... a o to horšie, že to tu niekto ešte "zavesí" akože diéta......
Sorry korela ... ale takúto volovinu sem zavesiť .... buď nemáš správny úsudok, alebo silou mocou sa chceš zviditeľňovať.

no mna by hlavne zaujímalo, čo z toho obmedzeného množstva varila. Lebo som celkom rada sledovala také programy, kde sa o tom hovorilo, teda o británii vo vojne. A o tom, ako využívali fakt všetko, čo rástlo v prírode. Nehovoriac, čo všetko davali do chleba napríklad. Z čoho dokázali urobiť fašírky....

hlavne, na čom ich vyprážali.. :D
Na Slovensku boli v každej dedine lisy na slnečnicu ( tam kde rástla)
bettylou
18.09.19,03:00
U nás bez šance dozrieť. :cool: Málo slnečných hodín do roka.
bettylou
18.09.19,03:03
220870 - ako sa ti darí? Pomáha téma, či ne?
Terezia13
19.09.19,19:24
aha pravda
bettylou
20.09.19,09:32
143nora, radšej uber s matrošom :D, dáky si vymletý :D:D
bettylou
21.09.19,12:26
NEHODNOTÍM osobu prispievateľa ![/QUOTE]
mimotemy
:D:D Nehodnotím radím :D

Prečistite to niekto z čarodejov :)
Je to tu zamrníkované...
bettylou
22.09.19,14:37
Dáku ryžu s pažítkou hodím a polhodinky pred jedlom cviklový kvas. Super detox. :)
Terezia13
22.09.19,17:43
Dáku ryžu s pažítkou hodím a polhodinky pred jedlom cviklový kvas. Super detox. :)
no hej, ale čo keď bude wc obsadené? tak do susedov?:eek:;):D
misoft
23.09.19,10:54
Použije sa alternatívna náhrada - kýbel :D:D:D
Terezia13
24.09.19,18:14
;)
bettylou
25.09.19,04:28
Dáku ryžu s pažítkou hodím a polhodinky pred jedlom cviklový kvas. Super detox. :)
no hej, ale čo keď bude wc obsadené? tak do susedov?:eek:;):D

Terka v živote som sa z toho neposrala,
misoft
25.09.19,09:11
Jáááááj.... toto nijéééé, toto hééééj, tamto večer, hentamto ráno.....
Ja držím prísnu bodovú diétu! Zbodnem všetko, čo je jedlé......:D:D:D:D
Terezia13
21.10.19,17:34
niet čo dodať
lujza.j
22.10.19,07:16
korela
22.10.19,13:58
Už tu niekto spomínal emočný tuk?
buchač
22.10.19,14:10
Už tu niekto spomínal emočný tuk?
Nie, teda pokiaľ viem.....ale ani ty nemusíš. ;) :D
korela
22.10.19,14:28
Už tu niekto spomínal emočný tuk?
Nie, teda pokiaľ viem.....ale ani ty nemusíš. ;) :D
Ja keď stres, vždy museli byť tyčinky poruke. Alebo maces. :-)
(Dnes za sebou maxi stres.)
misoft
22.10.19,15:05
Nuž potom ľutujem tyčinky i ten maces..... budú zožrané.... :D:D:D
Mária27
25.10.19,11:31
Mikae
29.10.19,16:43
snáď sa nikto neurazí, ale výstižné a pravdivé :D
https://picoviny.sk/picovina/tak-dopadnes/
Terezia13
03.11.19,18:28
a motivácia na dnes
Mikae
04.11.19,16:21
a ešte jeden "bláznivý citát":D
Terezia13
07.11.19,19:24
Na co zhubnout, budou svátky,
k tomu niet čo dodať
lujza.j
08.11.19,09:10
Aby sa nezabudlo...
lujza.j
08.11.19,09:18
Na co zhubnout, budou svátky,
k tomu niet čo dodať
Prave preto treba....
Ja som po rokoch oprasila riflovu minisuknu....a myslela som si,ze nikdy....a predsa....fajn pocit.....
Netreba sa opustat....vzdy sa da....primerane k veku a dg.....len treba chciet
korela
08.11.19,13:15
Na co zhubnout, budou svátky,
k tomu niet čo dodať
Prave preto treba....
Ja som po rokoch oprasila riflovu minisuknu....a myslela som si,ze nikdy....a predsa....fajn pocit.....
Netreba sa opustat....vzdy sa da....primerane k veku a dg.....len treba chciet
Nehovoriac o pocitoch ľudí, ktorých stretávaš.
korela
08.11.19,13:21
lujza.j
08.11.19,13:46
Na co zhubnout, budou svátky,
k tomu niet čo dodať
Prave preto treba....
Ja som po rokoch oprasila riflovu minisuknu....a myslela som si,ze nikdy....a predsa....fajn pocit.....
Netreba sa opustat....vzdy sa da....primerane k veku a dg.....len treba chciet
Nehovoriac o pocitoch ľudí, ktorých stretávaš.
Aj ked toto mam moc neprapi...ale...moje decko napr.povie,ze si ma takuto nepamata...
Naj asi potesilo..ze som konecne pribrala na svaloch....pri nezmenej vahe....cize vymenili sa tuky za svaly....a clovek vyzera stihlejsi:)
misoft
08.11.19,16:12
HA! Rodí sa druhá Czoborka! :D:D:D
buchač
08.11.19,16:42
https://www.cas.sk/clanok/902579/fitneske-zore-czoborovej-sa-podarilo-nemozne-lekari-len-neveriacky-krutia-hlavou-video/
Najmä asi od polovičky ... , ako pomohla mame.

Nemal som silu dopozerať ten neskutočne stupídny monológ......
lujza.j
08.11.19,20:03
Asi tak...
buchač
08.11.19,20:17
Asi tak...
Asi tak ???
Ale no tááák....;)

Ono tie obrážťoky sú pekné...horšie je to už s realitou.
korela
09.11.19,09:50
Asi tak...
Asi tak ???
Ale no tááák....;)

Ono tie obrážťoky sú pekné...horšie je to už s realitou.
Ak nie sú veľké hmotnostné výkyvy počas života, tak sa koža nenatiahne. Na to si treba dávať najväčší pozor. Hlavne s prichádzajúcou päťdesiatkou. Ak sa telo udržuje priebežne od mladosti, nehrozia ani plastiky na tele a pokožka je veľmi pekná nielen na tvári ešte aj v šesťdesiatke v pohode a aj neskôr.
Strava, kozmetika, jóga. Niektoré potraviny sú pre pokožku zázračné.
Ani po tehotenstve sa vôbec nemusia objaviť strie.
lujza.j
09.11.19,11:17
Asi tak...
Asi tak ???
Ale no tááák....;)

Ono tie obrážťoky sú pekné...horšie je to už s realitou.
Kazdy vie aku ma realitu....alebo aku by mohol mat.....niekedy je fajn psychologia...zaplatit si vazenie na špeci vahe....ktora zváži z coho sa telo sklada....mozno bude hned realita viac realizovatelna....napr.smrtelne ciselko vnutrobrusneho tuku....alebo pomer tukov a svalov...alebo mam 40r...alebo moje telo ma 55r....
No pre mna horsie tie obrašťoky... kde si clovek ospravedlnuje nadvahu-obezitu...akoze humor....
Ak sa da....treba sa primerane k veku pravidelne hybat....aj +- s rozmymi dg to ide....nemam cas...je len vyhovorka....30-40 min.sa vzdy najde...ked je cas na mobil v ruke....alebo pred pocitacom...napr.rychla chodza...uplne naj prirodzeny pohyb....
Jasne cim neskor sa zacne tym to bude narocnejsie a aj cviky obmedzene...
buchač
09.11.19,11:34
Kazdy..
Hm...moja pekná, ale si sa rozpísala.
Len tie podmieňovacie slovíčka...;)
bettylou
13.11.19,00:47
Asi tak...
Asi tak ???
Ale no tááák....;)

Ono tie obrážťoky sú pekné...horšie je to už s realitou.
Ak nie sú veľké hmotnostné výkyvy počas života, tak sa koža nenatiahne. Na to si treba dávať najväčší pozor. Hlavne s prichádzajúcou päťdesiatkou. Ak sa telo udržuje priebežne od mladosti, nehrozia ani plastiky na tele a pokožka je veľmi pekná nielen na tvári ešte aj v šesťdesiatke v pohode a aj neskôr.
Strava, kozmetika, jóga. Niektoré potraviny sú pre pokožku zázračné.
Ani po tehotenstve sa vôbec nemusia objaviť strie.

Čo znamená "veľký hmotnostný výkyv" - to je bohovsky relatívny pojem, skús to upresniť, aby sa človek vedel zorientovať.
bettylou
13.11.19,00:48
Asi tak...
Asi tak ???
Ale no tááák....;)

Ono tie obrážťoky sú pekné...horšie je to už s realitou.
Kazdy vie aku ma realitu....alebo aku by mohol mat.....niekedy je fajn psychologia...zaplatit si vazenie na špeci vahe....ktora zváži z coho sa telo sklada....mozno bude hned realita viac realizovatelna....napr.smrtelne ciselko vnutrobrusneho tuku....alebo pomer tukov a svalov...alebo mam 40r...alebo moje telo ma 55r....
No pre mna horsie tie obrašťoky... kde si clovek ospravedlnuje nadvahu-obezitu...akoze humor....
Ak sa da....treba sa primerane k veku pravidelne hybat....aj +- s rozmymi dg to ide....nemam cas...je len vyhovorka....30-40 min.sa vzdy najde...ked je cas na mobil v ruke....alebo pred pocitacom...napr.rychla chodza...uplne naj prirodzeny pohyb....
Jasne cim neskor sa zacne tym to bude narocnejsie a aj cviky obmedzene...

Ja síce brucho mám, ale keď ho napnem, tak šecek tuk je na povrchu a ne vo vnútri. :D
marjankaj
13.11.19,13:18
Asi tak...
Asi tak ???
Ale no tááák....;)

Ono tie obrážťoky sú pekné...horšie je to už s realitou.
Kazdy vie aku ma realitu....alebo aku by mohol mat.....niekedy je fajn psychologia...zaplatit si vazenie na špeci vahe....ktora zváži z coho sa telo sklada....mozno bude hned realita viac realizovatelna....napr.smrtelne ciselko vnutrobrusneho tuku....alebo pomer tukov a svalov...alebo mam 40r...alebo moje telo ma 55r....
No pre mna horsie tie obrašťoky... kde si clovek ospravedlnuje nadvahu-obezitu...akoze humor....
Ak sa da....treba sa primerane k veku pravidelne hybat....aj +- s rozmymi dg to ide....nemam cas...je len vyhovorka....30-40 min.sa vzdy najde...ked je cas na mobil v ruke....alebo pred pocitacom...napr.rychla chodza...uplne naj prirodzeny pohyb....
Jasne cim neskor sa zacne tym to bude narocnejsie a aj cviky obmedzene...

Ja síce brucho mám, ale keď ho napnem, tak šecek tuk je na povrchu a ne vo vnútri. :D
Aj mňa keď napne, tak ide všetko von nielen tuk.:---
Terezia13
14.11.19,19:07
lujza.j
15.11.19,13:04
Ja mam kaloricky denny limit 2329...s jednou cvicebnou aktivitou
Ked niekto pcha napr.4 - 5 tis kaloris denne...a padne na 1400 pekny masaker pre to natiahnute črevo-zaludok....
marjankaj
15.11.19,13:47
Ja mam kaloricky denny limit 2329...s jednou cvicebnou aktivitou
Ked niekto pcha napr.4 - 5 tis kaloris denne...a padne na 1400 pekny masaker pre to natiahnute črevo-zaludok....
To presne? Ani pol kalórie viac ani menej? :eek: Ešte keby si tak bližšie o tej cvičebnej aktivite....:rolleyes:
buchač
15.11.19,15:05
Ja mam kaloricky denny limit 2329...s jednou cvicebnou aktivitou
Ked niekto pcha napr.4 - 5 tis kaloris denne...a padne na 1400 pekny masaker pre to natiahnute črevo-zaludok....
To presne? Ani pol kalórie viac ani menej? :eek: Ešte keby si tak bližšie o tej cvičebnej aktivite....:rolleyes:
Čo tam po nejakej aktivite...výsledok - figúra - foto by bodlo..;)
lujza.j
15.11.19,15:12
Janko ...ved minimalne.30min kardia kazdy den:)/ale vzdy viac max.hodinka/...ale kazdy den ja nie...v stredu mavam volny den:---
Dnes potesilo váženie....vnutrobrušný túčik o jeden bol dole....7čka:)
marjankaj
15.11.19,16:19
Janko ...ved minimalne.30min kardia kazdy den:)/ale vzdy viac max.hodinka/...ale kazdy den ja nie...v stredu mavam volny den:---
Dnes potesilo váženie....vnutrobrušný túčik o jeden bol dole....7čka:)
len by som chcel vedieť podľa čoho si zaokrúhlila tých 2329.:eek:
marjankaj
15.11.19,16:24
Čo tam po nejakej aktivite...výsledok - figúra - foto by bodlo..;)
Veď som sa ponúkal, že by som jej urobil fotečku, ale nereagovala. A nepýtal som za to veľa.:D
buchač
15.11.19,16:29
Veď som sa ponúkal, že by som jej urobil fotečku, ale nereagovala. A nepýtal som za to veľa.:D
Dilino...šak by si za takú šancu mal TY zaplatiť...a nie ešte pýtať love.
lujza.j
15.11.19,16:31
Janko to vaha...ta "presvieti"a da cisla:D
lujza.j
15.11.19,16:34
Pocujte chaloši...moj mobil ma hendikepovany fotak....mna ak vóbec foti decko alebo chlap...fotky vidim....z augusta-z dov.som este nevidela...tak si trhnite:---
marjankaj
15.11.19,16:35
Veď som sa ponúkal, že by som jej urobil fotečku, ale nereagovala. A nepýtal som za to veľa.:D
Dilino...šak by si za takú šancu mal TY zaplatiť...a nie ešte pýtať love.
šak zadarmo. A nemalo to byť pre mňa, ale do reklamy.:rolleyes:
marjankaj
15.11.19,16:37
Pocujte chaloši...moj mobil ma hendikepovany fotak....mna ak vóbec foti decko alebo chlap...fotky vidim....z augusta-z dov.som este nevidela...tak si trhnite:---čo si sa nezmestila?:---:D:rolleyes:
korela
15.11.19,20:27
vyzerá to dobre
https://www.babskeveci.sk/podrobny-jedalnicek-delenej-stravy-na-7-dni/?
Ako sa k nám táto "diéta" dostala, dali sa na ňu moje 4 známe, rôzne ročníky, tak si zvykli, že to berú ako samozrejmosť, všetky majú dobré postavy bez výkyvov, nič nerátajú, iba dodržujú kombinácie.
Brat keď potreboval zhodiť, 12 kg za mesiac. Pripravovala a dohliadala švagriná.
Veľmi to chválila v SRo prednášajúca na Chem.techn. fakulte, ostala na rovnakej hmotnosti, upravilo trávenie, teraz už pani v rokoch.
Stačí si pozrieť WEB Petra Planietu, kombinácie niektorých potravín sú úplne nevhodné pre trávenie, na záp. pologuli to niekto sformoval do delenej stravy.
Mária27
15.12.19,16:28
lujza.j
15.12.19,17:13
Vianocny pribor?!:D
Žabinka
15.12.19,17:14
Vianocny pribor?!:D
toto by som potrebovala..:cool::D:---:---
Terezia13
15.12.19,17:18
mne to nepomohlo
marjankaj
15.12.19,19:33
Vianocny pribor?!:D
toto by som potrebovala..:cool::D:---:---
Ja som to ukázal žene a povedala, že už vie, čo budem mať pod stromčekom:eek:
lujza.j
15.12.19,19:36
:---
kopretinka
15.12.19,19:55
Žabinka
15.12.19,19:55
janko :D:---
korela
31.12.19,14:45
Schudnete aj ušetríte kopu peňazí: Zabudnite na diéty, dobre sa pozrite na svoje ruky
https://karierainfo.zoznam.sk/gl/628977/2527457/Schudnete-aj-usetrite-kopu-penazi--Zabudnite-na-diety--dobre-sa-pozrite-na-svoje-ruky
misoft
31.12.19,14:57
Jak pozerám, tak pozerám - zistil som, že moje ruky sú vhodné na to, aby si len brali a kašľali na diétu :---
lujza.j
31.12.19,15:11
Ja ostanem po svojom...:) sa stravovat....
misoft
31.12.19,15:14
Moja reč - radšej byť ako kyselina, ako ihlica.....
Terezia13
11.01.20,19:07
lujza.j
11.01.20,20:26
Macingovej cviklovy salat:eek: pred par rokmi ma decko nahovorilo 30dni podla macingovej...cviklu som mala rada....odvtedy ked sa povie.,ze cvikla...pomoooć:( a nie len to...
misoft
11.01.20,21:50
le vraj toto môžem
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/vecera-pre-stihly-pas-2/?fbclid=IwAR2XzlvE7XkP5KqLvBaJNdufyeedwREpwaTJu74e eihBOTYfkwJdHeT2Bgw
Hmmmm..... také čosi uplatňovala i moja fazuľka :D a reku - oci skús, fajné je to. Fajné to bolo - pol hodiny - potom som sa musel posilniť aspoň chlebom a klobásou....:D
vlado 33
15.01.20,18:00
Najlepšia dieta je nejesť. Dnes som zjedol celé kurča. Nevadí, odbúram ho.
korela
15.01.20,18:56
Diéty budú najskôr pre mladšie ročníky, pretože ak má niekto stukovatenú pečeň, nestačí odbúravať toxíny, detto niečo s obličkami, hrubé črevo a pod., proste vtedy už ide všetko oveľa ťažšie. Pri zdravých orgánoch by to malo ísť ešte dobre.
Najlepšia je celoživotná prevencia, fyzická aj psychická.
korela
17.01.20,15:09
Z dneška, cca od 5:20 ako schudnúť - YT chirurg "Pavel Pafko: Člověk by měl být panem Novákem a ne žlučníkem z pokoje tři"
lujza.j
17.01.20,15:44
Ten super pocit...ked po svátkoch skocim na vahu...a na vahe minusova hodnota:)
misoft
17.01.20,16:48
Ten super pocit...ked po svátkoch skocim na vahu...a na vahe minusova hodnota:)
Hmmmm.... zase fetovala hélium ..... :---:---:---
pavol54
17.01.20,16:58
Ten super pocit...ked po svátkoch skocim na vahu...a na vahe minusova hodnota:)
mám klasickú obchodnú váhu tiež som vážil ale som pozeral z druhej strany a miesto 1,9 som odčítal že 2,1
Terezia13
17.01.20,17:21
ja mám pokazenú váhu, mne ukázala plus:D:D:D
misoft
17.01.20,18:38
Terezia13
19.01.20,20:03
;)
lujza.j
20.01.20,13:00
Mikae
20.01.20,17:06
Ten super pocit...ked po svátkoch skocim na vahu...a na vahe minusova hodnota:)
klobúk dole :) , nám sa to stalo len jedny vianoce, keď sme dostali brušnú chrípku:D:D
misoft
20.01.20,18:32
Ten super pocit...ked po svátkoch skocim na vahu...a na vahe minusova hodnota:)
klobúk dole :) , nám sa to stalo len jedny vianoce, keď sme dostali brušnú chrípku:D:D
A možno mala váhu od protinožcov... tam váži normálne, tu u nás opačne :D:D:D
Terezia13
20.01.20,19:21
:D:D:D
lujza.j
20.01.20,19:58
Ten super pocit...ked po svátkoch skocim na vahu...a na vahe minusova hodnota:)
klobúk dole :) , nám sa to stalo len jedny vianoce, keď sme dostali brušnú chrípku:D:D
Dik...Nebol to umysel...mozno momentalna konstalacia...nahoda....u mna je zabijak...ak sa urvem za sladkym....ale davala som si pozor na mnozstvo dennej zožratej dafky:D
Mozno vyhoda,ze nepeciem...ze mama mi a ona toho moc nepecie ..vdaka bohu...linecke,vanilkove rozky,makovnik,orechovnik...finito
marjankaj
20.01.20,20:16
On: Čo máme dnes na obed?
Ona: Nič.
On: Ale to sme mali aj včera.
Ona: Viem, navarila som na dva dni.
aquaa
22.01.20,08:51
tak ja som na konci roka po sviatkoch vážil skoro 91kg. Od 5.1.2020 som sa dal na detské výživy, nejem skoro nič iné, sem tam samozrejme zhreším a dám si aj tlačenku aj pečivo, ale snažím sa jesť iba tie výživy, nedeľný obed pravidelne jem bez zmeny, ale tie výživy zjem aj 5-8ks denne, a dnes ráno vážim 84,6kg. Takže za mňa spokojnosť a snáď sa mi podarí dostať do kedysi pôvodnej váhy 74kg :)
vicktor
22.01.20,09:16
Toto ma popohnalo odvazit sa opat po pol roku. Vaha ukazala to co aj pred 30 rokmi, takze mozem vecerat huspeninu aj piaty den po sebe. :)
korela
24.01.20,20:45
tak ja som na konci roka po sviatkoch vážil skoro 91kg. Od 5.1.2020 som sa dal na detské výživy, nejem skoro nič iné, sem tam samozrejme zhreším a dám si aj tlačenku aj pečivo, ale snažím sa jesť iba tie výživy, nedeľný obed pravidelne jem bez zmeny, ale tie výživy zjem aj 5-8ks denne, a dnes ráno vážim 84,6kg. Takže za mňa spokojnosť a snáď sa mi podarí dostať do kedysi pôvodnej váhy 74kg :)

Aké druhy si dávaš, ovocné? Lebo tam je plno fruktózy. Ale prajem ti úspešnosť.
korela
24.01.20,20:48
Kateřina Cajthamlová: Být štíhlý není vždy ideální.22. 1. 2020
https://www.youtube.com/watch?v=wdWrZB1ZPvM
korela
24.01.20,20:51
Jednostranné diéty, .. spolužiačka na strednej držala vajíčkovú z natvrdo uvarených vajíčok, nič iné iba to, po dvoch týždňoch žlčníkový záchvat ako hrom.
Jedna slov. herečka si zaspomínala na jablčnú diétu z mladosti, po troch s ňou musela seknúť tiež pre vážne dôvody.
lujza.j
24.01.20,21:06
Jednodruhove mozu byt fakt iba diety...len kolko na nich clovek vydrzi?!dolezita je zmena stravovania-velkost porcii..zhnusit si potravinu nie je problem....nehovoriac...ake ostatne živiny chybaju.....
Ale toto nie je ziadna novinka....
korela
24.01.20,21:18
Ešte k Dr. Cajthamlovej cca od 18 min. Dievčatká zhruba od 11 r. po 15 r. potrebujú jesť o štvrtinu viac ako ich matky, dospelé ženy.
U chlapcov je nástup urýchleného rastu v puberte o niečo neskôr.
Terezia13
26.01.20,15:19
Jednostranné diéty, .. spolužiačka na strednej držala vajíčkovú z natvrdo uvarených vajíčok, nič iné iba to, po dvoch týždňoch žlčníkový záchvat ako hrom.
Jedna slov. herečka si zaspomínala na jablčnú diétu z mladosti, po troch s ňou musela seknúť tiež pre vážne dôvody.
jáj si mi pripomenula strýca Marcina:"Držal som vajíčkovú diétu a od vtedy, keď vidím pinpongovú loptičku, začnem kodkodákať"
Terezia13
02.02.20,17:36
...
Terezia13
19.02.20,16:59
:o
lujza.j
20.02.20,06:14
Nikdy nehovor nikdy:D:---
Terezia13
21.02.20,19:03
dobrý nápad
lujza.j
28.02.20,09:50
Nikdy nehovor nikdy:D:---
Tak predsa... na vahe ako prve cislo mam 6-tku....a.metabolicky vek totozny....
lujza.j
27.03.20,07:38
Dalsie 2kg doleé:D:---
marjankaj
27.03.20,07:54
Nikdy nehovor nikdy:D:---
Tak predsa... na vahe ako prve cislo mam 6-tku....a.metabolicky vek totozny....
600 kg? Toľko predsa žiadny človek neváži.:D
marjankaj
27.03.20,07:55
Dalsie 2kg doleé:D:---
Už prestaň, lebo budeš ľahká.:---
korela
17.04.20,23:26
Optimálne porcie

V optimálnom prípade by ste mali denne zjesť 3 porcie zeleniny, 2 ovocia, 4 bielkoviny a 3 sacharidy.

Porciu ovocia a zeleniny vypočítate ľahko odvážením. Jedna porcia ovocia je 100 – 150 gramov. V praxi jedna porcia ovocia znamená:

1 jablko
1 hruška
1 broskyňa, nektárinka
1 pomaranč, banán
2 – 3 slivky, marhule, mandarínky
2 hrste drobného ovocia – jahôd, malín, hrozna
25 g sušeného ovocia


Na porciu zeleniny počítajte:

1 kaleráb, paprika, paradajka, veľký zemiak
dve hrste šalátu, špenátu, krájanej brokolice, listovej zeleniny
jedna hrsť strukovín
200 ml zeleninovej šťavy
.
Merajte rukami
Aby ste vedeli porciu zmerať kedykoľvek a kdekoľvek aspoň približne, nemusíte so sebou nosiť váhu. Postačia vám vaše ruky. Všeobecne sa dá totiž povedať, že jedna porcia znamená:

čerstvé ovocie a zelenina – jedna hrsť,
krájané ovocie a zelenina – dve hrste
oriešky, sušené ovocie – jedna hrsť
cestoviny a ryža – dve otvorené spojené hrste (alebo 70 gramov, merajte v surovom stave)
mäso – jeden a pol až dve spojené vystreté dlane (alebo 120 gramov)
ryby – dve spojené vystreté dlane (alebo 125 gramov)
chipsy, popcorn – dve spojené dlane
tvrdý syr – toľko ako palec
cukor, maslo, olej – ako jeden článok palca

https://tesco.sk/hello/clanok/ake-prakticke-velkost-porcie-odmeriate-rukami/17092/
Terezia13
18.04.20,17:02
LETO 2020... Prvé stretnutie kamarátiek po karanténe
Terezia13
02.08.20,19:08
:D
Mikae
24.09.20,16:16
:eek:
lujza.j
09.11.20,19:28
korela
19.11.20,13:51
misoft
19.11.20,14:21
Keď môže byť viceprezident, viceguvernér - tak môže byť aj vícežer.... :D:D:D
misoft
14.01.21,19:30
misoft
07.02.21,17:03
Mikae
03.03.21,20:05
:eek:
lujza.j
13.03.21,12:51
Dnes finale 200ks....30dnova drepova vyzva....ja som robila na bosu....od zajtra davam repete:D
lujza.j
13.05.21,09:01
Pekne vyobrazene co je zapojene pri drepoch
lujza.j
13.05.21,09:03
Po dvoch mesiacoch drepovania na bosu lopte...si fičim na plank-u...nasla som si teraz toto..iba 5min.
Dáša_
13.05.21,09:49
Lujza a aké cítiš výsledky po tom drepovaní? Teda čo si spomínam, intenzívne si cvičila aj pred tým
lujza.j
13.05.21,11:52
Daša drepy su fakt nenapadny cvik-sa nezdaju..aky je super...vysledky ako vidis na obrazku....okrem tych ruk...lebo nic v nich....nohy,rit,brucho,chrbat....a to som nakoniec zistila,ze menej drepov ako bolo vo vyzve...lebo decko mi zabudlo,ze po pauza dni na dalsi nie o 5 viac ale o 10...a ja tym,ze na bosu som este vyrovnavala balanc...ked som zacala..na druhy den som mala svalovicu.na chrbte:D...najviac ma asi prekvapilo to brucho...
No predtym...pokial sa dalo do polky decembra 2x tyzdene trener...a drepovala som aj vtedy aj bikovala....potom pauza....a drepovat som zacala niekdy vo februari...
Teraz som si nasla plank vyzvu...ale pri tej po dvoch tydnoch na 150sec ufff...malo sa ist az po 270sec.som dnes zacala to co na obrazku...
lujza.j
13.05.21,11:55
https://gymbeam.sk/blog/co-sa-s-vami-stane-ked-budete-robit-plank-kazdy-den/
Plank sa mi šikne aj na spevnenie svalstva okolo chrbtice...hypermobilita je svina...
lujza.j
13.05.21,12:28
Stravu mam prerusovane hladovanie 16 na 8 a kaloricky deficit a jednoduche cukry na minime.....decko 23/1.....
Dáša_
13.05.21,13:20
Stravu mam prerusovane hladovanie 16 na 8 a kaloricky deficit a jednoduche cukry na minime.....decko 23/1.....

a výsledky? nejak sumárne?
lujza.j
13.05.21,15:34
Decke pyzamo som si kupila 158/164 :Dmne uz nejde o vysledky..ja sa len udrziavam-aby som sa hybala...konfekcna velkost 36,38....nikdy som nebola takato ..ako ini povedia chuda,tenka...
Decko je v zaciatkoch ...lebo ona furt len zacina...
misoft
19.09.21,11:34
Ľudia po Vianociach sa sťažujú, že pribrali, ja nie... Ja som bola tučná už pred Vianocami...
lujza.j
20.09.21,13:47
Od dnes zas drepova výzva:---
Keďže mi skáplo rameno-burzitída...musím pauzu....škoda...plank-ovala som od apríla....6x v týždni.... išla som pekne postupne na 9,5min.trening....konečne som si našla cvičenie bez pohybu:D
Dáša_
20.09.21,16:00
Od dnes zas drepova výzva:---
Keďže mi skáplo rameno-burzitída...musím pauzu....škoda...plank-ovala som od apríla....6x v týždni.... išla som pekne postupne na 9,5min.trening....konečne som si našla cvičenie bez pohybu:D

ale okrem planku si aj iné dávala, nie? Nejaké kardio?
lujza.j
20.09.21,16:28
Nie nič... každá minúta iná...pripadne 30sec.zdvihnuta pravá-lava noha...alebo päta flex a kmitanie...
lujza.j
20.09.21,17:22
Stále idem na prerušovanej hladovke a mojom dennom kalorickom prijme....a počítaní cukrov...
Občas ulet...
Dáša_
20.09.21,17:36
Stále idem na prerušovanej hladovke a mojom dennom kalorickom prijme....a počítaní cukrov...
Občas ulet...

len pre zaujímavosť, aký je tvoj denný kalorický príjem? Sleduješ to v nejakej aplikácii? Alebo len tak od oka?
lujza.j
20.09.21,18:51
Posledný 2 200..+- od oka...kuknem čo koľko má...alebo +-uz viem...zas úplný otrok nie....a všetko si vážim-kalibrovane jedenie-varenje:Dnevadi mi to už som si zvykla...tri jedlá denné...+- po 500kaloris...ak ušetrím fajn...ak prestrelim nám vôľu...
lujza.j
24.09.21,08:45
Decko si zaplatilo cvicko cez net....s nejakým šušuliakom....zajtra cvičím aj aj...fajna hudba...ma to energiu....najprv prasknem 75drepov na bosu:---
korela
05.11.21,06:32
Terezia13
18.12.21,19:04
....ja asi takto
lujza.j
18.12.21,19:30
Ja neé:---:D
lujza.j
19.12.21,19:49
https://fitshaker.sk/drepy-preco-ich-robit-kazdy-den
Druhý mesiac si fičim na drepoch zas na bosu lobde:Dzase taká tá "výzva" od 50 do 200....po mesiaci idem z 200 smerom dole....ale zastavila som na 150...ako sa zaradí prihodilm 20...
Hľadám také to ideálne množstvo.....:D
Na stabilnej podložke sa mi zdajú drepy menej účinné....
lujza.j
20.12.21,13:08
Tak dnes som si mákla.... obrátila som bosu na polgulu a fukla 200 drepov....celkom záber na kotniky a lýtka...... a to mám jeden kotnik pokazený ešte od decka... spevňovanie mu len prospeje...
kopretinka
20.12.21,16:02
práve som sežrala asi 3 kilá vanilkových rohlíčkov :eek: :confused:
:D:D:D
misoft
20.12.21,18:00
A neohla si sa - do podoby vanilkového rožka?
(A potom budeš nenápadne lamentovať, že ti niekto tajomný tie rožky zožral :D).
sito
25.12.21,09:23
:D hmm NEŽEREM.

Noo, nežerem!

Stal sa zo mňa mene žer, a keďže mene žujem, tak sa vyše pohybujem.

Pohybujem sa po chodníku smelo, stratil som na ňom 30 kilo.

Pohybujem sa po ňom každý deň, nájsť ich ani zaboha, zistiť kde sú, sen.

A recept ... :D
misoft
14.02.22,17:57
misoft
07.04.22,04:30
Mikae
17.05.22,18:07
:D
lujza.j
17.05.22,18:15
To je pjekné:D
Terezia13
09.06.22,17:29
kúpila som si nové plavky
Mikae
20.06.22,20:10
:)
Mikae
29.10.22,17:49
:D
misoft
30.10.22,11:37
misoft
02.12.22,21:32
kopretinka
19.02.23,20:18
lujza.j
20.02.23,06:23
Ďalší hmyz čaka na schválenie...
Niekto v ponuke rôzne...
https://www.biomila.sk/eshop/proteinove-produkty-s-cvrkovym-proteinom/
kopretinka
20.02.23,07:28
Ďalší hmyz čaka na schválenie...
Niekto v ponuke rôzne...
https://www.biomila.sk/eshop/proteinove-produkty-s-cvrkovym-proteinom/
cvrčkovú múku na Slov.predávajú už nejaký ten čas,nechápem,ako to prešlo..................ja len dúfam,že ludia,čo sú alergickí na morské plody vedia,že toto ich môže zabiť.....pretož nie je vôbec povinnosť to uvádzať na obale...
lujza.j
20.02.23,09:38
Na stránke úradu pre verejné zdravot.o tom info z roku 2018...
kopretinka
20.02.23,10:03
kopretinka
20.02.23,10:05
Na stránke úradu pre verejné zdravot.o tom info z roku 2018...
kde
https://www.uvzsr.sk/