ajacik
18.01.06,17:51
S.r.o. prijala faktúru c ČR. faktúra bola vystavená aj s dph, následne bola faktúra uhradená českému dodávateľovi aj s dph. Na slovensku nevzniká povinnosť zaplatiť daň. alebo vzniká a následne jemožnosť odpočtu?

prosím Vás, v ktorom r. DP k DPH sa mi to objaví? dakujem
slnko
18.01.06,17:41
treba uviesť podrobnosti, o čo išlo...príp. kde bolo miesto zdaň. plnenia, ak išlo o službu....
ajacik
18.01.06,17:49
išlo o tovar dodaný v tuzemsku v 12/2005.
Český dodávateľ dodal tovar a vystavil fa aj s DPH. DPH si bude slovenský odberať nárokovať naspäť z ČR.
Ide mi o to, či základ dane 330.000 Sk bude figurovať v DP.
apsgroup
18.01.06,18:21
Ak je slovenská s.r.o.platcom DPH na Slovensku, tak mala českej firme zadať svoje ICDPH a tá mala fakturovat bez DPH. Slovenská firma je povinná si to sama zdanit aj uplatnit odpocet DPH na Slovensku.
ajacik
18.01.06,18:38
bolo to faktúrované tak a dodávateľ to už nezmení (nechce zmeniť).
Takže čo sa týka daň. priznania, tak to pôjde ako "klasický" nákup tovaru v EU. Pôjde to do r. 4, a do r. 17.
Je to tak?
apsgroup
18.01.06,19:24
No do riadku 4 rozhodne nie. Tam sa píše základ dane pri samozdaneni.
A r.17 je zasa dovoz tovaru t.j.z krajín mimo EU. TVoj prípad sa zrejme v DP neuvádza napr.ked nakupim PHM v českej republike tiež to nikde neuvádzam.
Ale neviem, či si to ty ozaj nemusíš zdanit??? Oni by ti tu faktúru mali prerobit!
ajacik
18.01.06,19:42
tú faktúru mi na 150% neprerobia :mad:.
takže ty si myslíš, že by to v DP nemalo byť vôbec, však? Ja by som bola tiež toho názoru, ale.............
Pasyd
18.01.06,19:54
Podľa mňa to v daňovom priznaní neuvedieš celá dph pojde do nákladov /ak ju nebudeš žiadať späť/. No ak ju chceš naspäť tak musíš požiadam český daňový úrad o jej vrátenie, ak nepožiadaš tak ju naspäť nedostaneš, myslím dph.
No počkaj si aj na názor iných trocha viacej skúsenejších.
ajacik
19.01.06,11:55
išlo o tovar dodaný v tuzemsku v 12/2005.
Český dodávateľ dodal tovar a vystavil fa aj s DPH. DPH si bude slovenský odberať nárokovať naspäť z ČR.
Ide mi o to, či základ dane 330.000 Sk bude figurovať v DP.

Vyjadrí sa prosím ešte niekto?
Dakujem
sylkra
20.01.06,07:19
Vyjadrí sa prosím ešte niekto?
Dakujem

ROZHODNE musi byt faktura bez DPH! Ja dostavam takisto tovar z CR a pokial sa stane takyto omyl z neznalosti ceskych uctovnicok, tak zasadne
trvam na spravnom doklade. Mala si im ho oficialne vratit. Pochybujem o moznosti vratenia DPH od CZ. V tomto pripade bude mat problem cesky
danovnik, nakolko si narokuje od CZ DPH, na ktoru nema narok.....
Na tvojom mieste by som vykonala samozdanenie.
Tweety
20.01.06,07:38
Vyjadrí sa prosím ešte niekto?
Dakujem
Daň, ktorú si budeš uplatňovať v ČR zaúčtuješ na 548, nebudeš mať v DP žiaden základ dane, pretože to nie je slovenská daň.:eek:
Gituška
20.01.06,07:40
Ak je dodávateľ platcom DPH v ČR, a ty si platcom DPH v SR, tak fa musí byť vystavená bez DPH, čiže musí ju prerobiť, lebo v prvom rade bude mať problémy on, treba mu to jasne vysvetliť. A keď to neurobí zaúčtuj si kludne celú fa aj s DPH ako základ dane.
Tweety
20.01.06,07:47
S.r.o. prijala faktúru c ČR. faktúra bola vystavená aj s dph, následne bola faktúra uhradená českému dodávateľovi aj s dph. Na slovensku nevzniká povinnosť zaplatiť daň. alebo vzniká a následne jemožnosť odpočtu?

prosím Vás, v ktorom r. DP k DPH sa mi to objaví? dakujem
Celý problém je v tom, že faktúra nemala byť podľa zákona o dph vystavená s DPH, pretože ak ste tovar objednali pod slovenským DIČ DPH, tak mal dodávateľ faktúrovať bez dane a Vy ste mali urobiť samozdanenie. Ja by som fa vrátila na opravu.;)
JanaSys
20.01.06,09:17
V tejto Porade sa už o tom diskutovalo, ale je tam viac rozoberaných tém
- skús od strany 8
http://www.porada.sk/t14201-p8-dph-a-posko.html

Záver bol asi takýto - zo základu odviesť daň na Slovensku, zaplatená daň v ČR daňový náklad, nárok na odpočet slovenskej dane len ak máš príslušné doklady (ako pri nadobudnutí).
ajacik
20.01.06,09:55
dakujem. takže napíšem, ako som to pochopila ja:

celú faktúrovanú čiastku aj s dph dám na účet 5xx. Táto čiastka mi bude tvoriť základ dane pre DPH. Potom to samozdaním a ak mám faktúru, ktorá ma všetky náležitosti, tak mám nárok na odpočet. To znamená, že druhýkrát na Slovensku DPH nezaplatím.

predchádzajúcu tému som čítala, ale nebola som si presne istá.

takže ak som to pochopila správne, prosím o súhlas. dakujem