kimart
05.09.11,07:56
ahojte, prosím poraďte mi, nedávno som dostala ponuku na prevzatie účtovníctva firmy. No teraz som sa dozvedela, že je v konkurze, dokonca ako majiteľ firmy sa mi predstavil úplne niekto iný ako je uvedené v obchodnom registri. Ďalej čo ma zarazilo, je dĺžníkom v poisťovniach. Ako sa zachovať? Je možné, že by na portáli nebol prepísaný nový majiteľ firmy a bolo by tam, že je v konkurze a pritom by nebola???:( Zaráža ma, že som nebola na túto skutočnosť na pohovore upovedomená, prečo asi?:eek:
tictac7
05.09.11,06:47
...no od takejto "tiež firmy" ruky rýchlo preč. Teda aspoň ja by som to tak urobila...
kimart
05.09.11,07:07
aké sú moje riziká???
kimart
05.09.11,07:34
vie mi prosím niekto odpovedať?
kimart
05.09.11,08:15
som zúfalá, neporadíte????? Prečo sa mi predstavil iný človek ako je uvedený v Obch. registri, je možné že by bol konkurz zrušený???
KEJKA
05.09.11,12:59
a prečo to riešiš? Dostala si radu - chod od toho preč.
kimart
05.09.11,13:05
áno, viem, že máte pravdu, niekedy lepšie nezisťovať - vážim si vaše rady a ďakujem
deeda
05.09.11,19:23
Veci o firme v konkurze sa dajú zistiť z obchodného vestníka - meno správcu, súpis majetku, zrušenie konkurzu. Ak je konkurz zrušený pre nemajetnosť, nie je už čo účtovať. Ak je v konkurze a má majetok na predaj, odmena účtovníka je hradená prednostne vrámci pohľadávok voči podstate.