Rado66633
05.09.11,07:13
Dobry den,

rad by som Vas poprosil o radu riesenia jedneho susedskeho problemu.
Ide o to ze suseda nas uz 2x vytapala. Z kazdeho vytapania nam od nej do nasej stupacky kvapkala voda tyzden. Nasledkom toho bolo nutne vymenit podhlad na zachode a komplet zadnu stenu na zachode, ktora bola zo sadrokartonu a na nej boli nalepene obklady.
Cena prace aj s materialom bola 50 €.
A tu je problem, suseda na nasu poziadavku aby nam uhradila tych 50 € reaguje, ze to urcie tolko nestalo, ze ona nam nic nezaplati,nech jej ukazeme nejaku fakturu.
Ide o to, ze to robil znamy a robil to nie na fakturu aby to bolo lacnejsie. Ako by ste sa zachovali vy? Tato pani nam upratuje vchod a kazdy mesiac jej davame 4 € ( samozejme do ruky, nemame od toho ziadny blocek)
Mam reagovat ako ona, ze jej nebudem platit, pretoze od toho nemam fakturu a ona na to nema zivnostenske opravnenie?

Diky za rady
Gina Er
05.09.11,05:18
povedz jej,že si na to zavoláš znalca z poisťovne,a potom to bude 5x také drahé,že či potom to zaplatí,keď bude papier od toho...a ona nemá poistku? ve´d by nemusela nič platiť,išlo by to z poistky
Rado66633
05.09.11,05:31
:) dik za napad... poistku mame na cely bytovydom, ale nie je tam tzv krizova zodpovednost, cize ked sused vytopi suseda.
A dostatocne si neviem predstavit keby sa to riesilo cez poistku.
Dosiel by nejaky panko z poistovne a tiez by chcel vidiet doklady.
GabiZ
05.09.11,05:31
Inak skús si pozrieť túto tému, je tam riešený podobný problém.
http://www.porada.sk/t175276-vytopeni-susedou.html
Ice dive
05.09.11,05:36
:) dik za napad... poistku mame na cely bytovydom, ale nie je tam tzv krizova zodpovednost, cize ked sused vytopi suseda.
A dostatocne si neviem predstavit keby sa to riesilo cez poistku.
Dosiel by nejaky panko z poistovne a tiez by chcel vidiet doklady.
no pánko z poisťovne vie likvidovať škodu aj bez dokladov, volá sa to likvidácia rozpočtom alebo svojpomocne... kde doklady proste neexistujú...

problém je len v tom, že pánko z poisťovne by mal poškodenie najskôr vidieť, a až potom sa môže začínať s opravou... resp. treba mať minimálne fotky z ktorých je zatopenie zrejmé...

ďalšia vec, je poistka domu ako takého, ale pani by mala mať uzatvorenú zodpovednosť z vlastníctva nehnuteľností, a to by mal mať každý jeden byt samostatne... t.j. poistka na celý bytový dom tu nepomôže...
Rado66633
05.09.11,05:55
no pánko z poisťovne vie likvidovať škodu aj bez dokladov, volá sa to likvidácia rozpočtom alebo svojpomocne... kde doklady proste neexistujú...

problém je len v tom, že pánko z poisťovne by mal poškodenie najskôr vidieť, a až potom sa môže začínať s opravou... resp. treba mať minimálne fotky z ktorých je zatopenie zrejmé...

ďalšia vec, je poistka domu ako takého, ale pani by mala mať uzatvorenú zodpovednosť z vlastníctva nehnuteľností, a to by mal mať každý jeden byt samostatne... t.j. poistka na celý bytový dom tu nepomôže...

no poskodenie som si nafotil, nafilmoval, ale len to prve. bohuzial na poskodeni je vidiet len namoknuty podhlad. NIe je na nich vidiet skutocnost, ze na tom podhlade-sadrokartone stala voda. a nie je vidiet skutocnost ze je zduta cela zadna stena jadra aj s dvierkami ktoru bolo treba rozobrat. A riesenie rozpoctom, to nie je zla vec. Ale teraz, ked je to uz hotove sa to tym padom cez poistku asi nebude dat nie? A ta suseda vedela ze to budeme musiet vymenit, ked to vyschne ale absolutne jej to bolo jedno, pomali bola urazena ze co ju tym otravujeme, ze ona za to nemoze, ona je vlastne to chudatko, ale to ze nam tam txyzden kvapkala voda ju netrapilo, a navyse ked ta voda stala na tom podhlade tak uz pomalicky pretekala smerom k rozvadzacej skrinke ktora je v zachode, a keby sa tam tavoda dostala, neviem si predstavit ten pruser..... sak to je normalne ohrozenie zivota
Ice dive
05.09.11,12:07
no poskodenie som si nafotil, nafilmoval, ale len to prve. bohuzial na poskodeni je vidiet len namoknuty podhlad. NIe je na nich vidiet skutocnost, ze na tom podhlade-sadrokartone stala voda. a nie je vidiet skutocnost ze je zduta cela zadna stena jadra aj s dvierkami ktoru bolo treba rozobrat. A riesenie rozpoctom, to nie je zla vec. Ale teraz, ked je to uz hotove sa to tym padom cez poistku asi nebude dat nie? A ta suseda vedela ze to budeme musiet vymenit, ked to vyschne ale absolutne jej to bolo jedno, pomali bola urazena ze co ju tym otravujeme, ze ona za to nemoze, ona je vlastne to chudatko, ale to ze nam tam txyzden kvapkala voda ju netrapilo, a navyse ked ta voda stala na tom podhlade tak uz pomalicky pretekala smerom k rozvadzacej skrinke ktora je v zachode, a keby sa tam tavoda dostala, neviem si predstavit ten pruser..... sak to je normalne ohrozenie zivota
otázka je, či máte aj vy poistku domácnosti, a môžte to skúsiť riešiť cez svoje poistenie, a následne si to poisťovňa bude regresovať od tej pani...
ono aj keď je to už opravené dá sa argumentovať, že bolo to nutné opraviť, aby sa voda nedostala do rozvádzacej skrinky... myslím, že kvôli 50 € a dobrému zdokumentovaniu škody by poisťovňa nerobila problém...
Lotarka
06.09.11,07:05
Ide o to ze suseda nas uz 2x vytapala. Z kazdeho vytapania nam od nej do nasej stupacky kvapkala voda tyzden.

A čo bola príčina kvapkania? Poškodené spoločné rozvody alebo rozvody susedov?
verkaz
06.09.11,08:33
Neviem akú máte uzatvorenú poistku na bytový dom, lebo vytopenie od susedov sa sem nevzťahuje. Ak však ide o závadu na spoločnom rozvode vody, tak to by sa mohlo tu uplatniť.
Takéto vytápanie sa poisťuje v individuálnom poistení bytov.
Ale to by malo byť v poistnej zmluve uvedené.
Rado66633
08.09.11,05:23
A čo bola príčina kvapkania? Poškodené spoločné rozvody alebo rozvody susedov?


poskodene rozvody u susedov...... najlepsie je ze prvy krat nedotiahli nejaku rurku za zachodom a !2! tyzdne nam tam kvapkala ich moč a druhykrat po prichode z dovolenky ked sme videli zase ten mokry podhlad tak to bola u nich chyba nejakej rurke....ale najviac cloveka stve ten pristup...im to bolo uplne lahostajne, ani a pani suseda neobtazovala za nami zbehnut jedno poschodie nizsie, ze to unich uz opravili... a budte ustretovi a mily k susedom:)...tretikrat ked nas budu vytapat, to uz bude asi pouzite fyzicke nasilie
buchač
08.09.11,05:53
....sorry ....ale keď vidím takýto " problém " ...


Dobry den,

rad by som Vas poprosil o radu riesenia jedneho susedskeho problemu.
Ide o to ze suseda nas uz 2x vytapala. Z kazdeho vytapania nam od nej do nasej stupacky kvapkala voda tyzden. Nasledkom toho bolo nutne vymenit podhlad na zachode a komplet zadnu stenu na zachode, ktora bola zo sadrokartonu a na nej boli nalepene obklady.
Cena prace aj s materialom bola 50 €.
A tu je problem, suseda na nasu poziadavku aby nam uhradila tych 50 € reaguje, ze to urcie tolko nestalo, ze ona nam nic nezaplati,nech jej ukazeme nejaku fakturu.
Ide o to, ze to robil znamy a robil to nie na fakturu aby to bolo lacnejsie. Ako by ste sa zachovali vy? Tato pani nam upratuje vchod a kazdy mesiac jej davame 4 € ( samozejme do ruky, nemame od toho ziadny blocek)
Mam reagovat ako ona, ze jej nebudem platit, pretoze od toho nemam fakturu a ona na to nema zivnostenske opravnenie?

Diky za rady
...tak neviem,či sa smiať alebo plakať nad ........nazvem úbohosťou ...
...jedného ...ale aj druhého suseda ...

:) dik za napad... poistku mame na cely bytovydom, ale nie je tam tzv krizova zodpovednost, cize ked sused vytopi suseda.
A dostatocne si neviem predstavit keby sa to riesilo cez poistku.
Dosiel by nejaky panko z poistovne a tiez by chcel vidiet doklady.
...holt , poistka je poistka ...na to je , aby som problémy nemal ...či ...??????

Pánkovia z poisťovne sú na to ,aby také situácie riešili ...:rolleyes:

...ozaj , koľko ľudí by rado privítalo nejakých tých pánkov z tej alebo onej poisťovne po tých povodniach v posledných rokoch .......či ....????
A nejedná sa o nejaký podhľad na hajzli , ale o celé domy .......kua ...:confused:
Rado66633
08.09.11,13:32
....sorry ....ale keď vidím takýto " problém " ...


...tak neviem,či sa smiať alebo plakať nad ........nazvem úbohosťou ...
...jedného ...ale aj druhého suseda ...

...holt , poistka je poistka ...na to je , aby som problémy nemal ...či ...??????

Pánkovia z poisťovne sú na to ,aby také situácie riešili ...:rolleyes:

...ozaj , koľko ľudí by rado privítalo nejakých tých pánkov z tej alebo onej poisťovne po tých povodniach v posledných rokoch .......či ....????
A nejedná sa o nejaký podhľad na hajzli , ale o celé domy .......kua ...:confused:


bravoooo ty si jaky frajer, cize ja som ubohy? aaaaaano uz ta vidim ako by si reagoval keby som ti sposobil skodu 50 € a nechcel by som ti ju zaplatit a o dva dni by som dosiel ze daj mi 4 € za upratovanie...jasneeeeee ty by si nebol ubohy a hned s ochotou by si mi ich dal. a tebe frajerovi by nevadilo ze ta uz druhykrat vytapam a mam to na salame a je mi to jedno, ty frajer by si to uz potom neriesil len z principu, pretoze by si si pozrel JOJKU a tamby si videl ze kolko domov je vytopenych a to by ta priviedlo k tomu, ze by si si povedal ze nebudes riesit takuto vec....bravooooo tak ja sa ti tu sklanam hlbookooooooo
betrix
08.09.11,14:35
Nebolo tu , myslím napísané, kto má vlastne poistku na byt, či poškodený, či ten, kto ho vytopil. Ako som to prečítala, myslím, že nikto. Tu je teda ťažko radiť. Ak by mal na byt poistku poškodený, naozaj mal zavolať najprv do poisťovne, už sa nám to stalo a nebol problém, malá dcérka tak vytopila susedov. Prišli z poisťovne, pozreli, spísali, poslali bez problémov peniaze. Teraz to už bude ťažšie. Ak poistku suseda nemá, náklady má znášať ona, ale to si musíte riešiť s ňou. A to, že za upratovanie vchodu sa jej platí ? No to som ešte nepočula. Na Vašom mieste by som v tom prípade neplatila a pekne-krásne odratávala. Ale ja by som neplatila aj tak a dohodla sa na upratovaní inak, ale to je už Vaša vec.:confused:
verkaz
08.09.11,14:40
Upratovanie vchodu s vytopením bytu nemá nič spoločné. Ak nechceš platiť za upratovanie, tak potom upratuj sama. Pravdepodobne ste sa vo vchode na tom dohodli, že budete za upratovanie platiť.
Aj v tomto prípade sa ukázala potreba si svoj majetok v tomto prípade byt, poistiť.
buchač
08.09.11,14:59
bravoooo ty si jaky frajer, cize ja som ubohy?
...ja netvrdím ani jedno , ani druhé...:rolleyes:
...ale keď myslíš , he , nebudem protirečiť ...;)
aaaaaano uz ta vidim ako by si reagoval keby som ti sposobil skodu 50 € a nechcel by som ti ju zaplatit
...milý môj ( akože úbohý ) ...ja by som len slušne sa prišiel opýtať , či si si vedomý toho alebo onoho ...
Na druhý deň by som skočil do nemenovanej poisťovne ...
a o dva dni by som dosiel ze daj mi 4 € za upratovanie
...hej , dám ...ale podpis našej upratovačke na výkaz prác ...JA jej schvaľujem love ...som totiž ten ,do ktorého dôveru vlastníci položili ...
...jasneeeeee ty by si nebol ubohy a hned s ochotou by si mi ich dal. a tebe frajerovi by nevadilo ze ta uz druhykrat vytapam a mam to na salame a je mi to jedno, ty frajer by si to uz potom neriesil len z principu, pretoze by si si pozrel JOJKU
...tam len krimiseriaály pozerám ...zvyšok je o ničom ...pozeraj aj naďalej a "vzdelávaj sa " ...
a tamby si videl ze kolko domov je vytopenych a to by ta priviedlo k tomu, ze by si si povedal ze nebudes riesit takuto vec....bravooooo tak ja sa ti tu sklanam hlbookooooooo
...ozaj ,aj mne sa stalo ...nejak sa zadarilo , že práčka trochu vody poslala k spodnej susede ...prišla ( ja som už ratoval , čo sa dalo ) , ja som sa ospravedlnil za nepríjemnosť a spýtal sa na poistku , či má .
Mali a keby aj nie , tak z tej mojej by sa poriešilo ....že problém ...????
Rado66633
09.09.11,05:15
...ozaj ,aj mne sa stalo ...nejak sa zadarilo , že práčka trochu vody poslala k spodnej susede ...prišla ( ja som už ratoval , čo sa dalo ) , ja som sa ospravedlnil za nepríjemnosť a spýtal sa na poistku , či má .
Mali a keby aj nie , tak z tej mojej by sa poriešilo ....že problém ...????


vidis, tak takto by to malo byt vzdy.... pises ja som ratoval co sa dalo...ona a to mala fat ako sa hovori na salame...ked som k nej slusne dosiel ze nas vytapa, tak jej reakcia spolu s mimikou tvare ( kora jasne hovorila ty idiot co ma otravujes) bola doslova citujem: " ja vas vytapam? no to urcite nie, to ja vas nemozem vytapat... " a pritom nad nou uz nikto nie je... a navela navela zbehla k nam aby videla ze v jadre k nam od nej kvapka voda...ochota ziadna... slovicko prepacte alebonie co podobne....nic.... potom zistila o !3! dni ked to stale tieklo a ja som zase bol za nou ci uz to riesila ( co neriesila) ze maju prasklinu na zachode.... som normalne bol vo vyvrtke, ako normalny clovek to riesi, ona toneriesila, lebo vraj bola presvedcena ze nas nevytapa..... ked to opravila, nemala ani tolko "chochmesu" aby sa dosla spytat ci netreba nieco, ze ju to mrzialebo nieco podobne...druhykrat co nas vytapala..cca po 3 mesiacoch
A situacia sa opakovala. Opat, ziadne prepacte, snaha sarosku angazovat. Ked som jej hovoril aby zavolala favarijnu sluzu ( bol vikend) nereagovala, ze dojde v pondelok (po 2 dnoch) jej znami.... co dodat..a ked sme sa teraz uz nastavili a dali si ten rozmoceny podhlad a celu zadnu stenu bez blockov ( aby to bolo lacnejsie) vymenit, tak to nechce zaplatit ( medzicasom som zistil ze poistku zodpovednosti z vlastnictva nehnutelnosti nema. Ako kazdemu sa to moze stat, ale takehoto suseda postavit k muru a zastrelit.........
buchač
09.09.11,05:20
... ale takehoto suseda postavit k muru a zastrelit.........

...dôjdi ...mám nejaký ten kvér ....:rolleyes:

...možno požičiam .........;):---:---:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Rado66633
09.09.11,05:48
...dôjdi ...mám nejaký ten kvér ....:rolleyes:

...možno požičiam .........;):---:---:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


hmmmm ale aj za vrazdu v afekte sa sedi, a to mi za to zase nestoji