babyfrog
05.09.11,07:27
Dobrý deň,
pracujem 1 rok a 3 mesiace v jednej nemenovanej firme.:mad: Mám zmluvu na dobu neurčitú . A chcem dať výpoveď. Nakoľko zamestnávateľ nedodržuje dátum vyplatenia mzdy ( napr. dnes je 5.9.2011 a ešte stále nemám výplatu v zmluve máme napísaný 30 deň nasledujúceho mesiaca,teda mzdu za júl mi mal vyplatiť do 30.8.2011 ). A to to sa stáva pomaly pravidlom. Ešte nepresiahli 15. dní. Chcem sa spýtať aký mám zvoliť postup? Chcela by som dať okamžitú výpoveď. Nestojím o výpovednú lehotu. Je to možné? Aký mám udať dôvod? Mám nárok na odstupné? :mee: Chcem si nájsť novú robotu. Niečo sa aj rysuje...
Tweety
05.09.11,05:38
Dobrý deň,
pracujem 1 rok a 3 mesiace v jednej nemenovanej firme.:mad: Mám zmluvu na dobu neurčitú . A chcem dať výpoveď. Nakoľko zamestnávateľ nedodržuje dátum vyplatenia mzdy ( napr. dnes je 5.9.2011 a ešte stále nemám výplatu v zmluve máme napísaný 30 deň nasledujúceho mesiaca,teda mzdu za júl mi mal vyplatiť do 30.8.2011 ). A to to sa stáva pomaly pravidlom. Ešte nepresiahli 15. dní. Chcem sa spýtať aký mám zvoliť postup? Chcela by som dať okamžitú výpoveď. Nestojím o výpovednú lehotu. Je to možné? Aký mám udať dôvod? Mám nárok na odstupné? :mee: Chcem si nájsť novú robotu. Niečo sa aj rysuje...
Okamžite môžeš skončiť až po 15 septembri( ak dovtedy nevyplatí mzdu). Ale nárok na odstupné mať nebudeš, len na náhradu.(podstata je rovnaká, len iný názov)
§69ZP
(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
tictac7
05.09.11,05:43
Okamžite môžeš skončiť až po 15 septembri( ak dovtedy nevyplatí mzdu). Ale nárok na odstupné mať nebudeš, len na náhradu.(podstata je rovnaká, len iný názov)
§69ZP
(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

a nezabudni napísať, že Tvoj pracovný pomer končí okamžite na základe § 69 ods. 1 písm. b) ZP.
babyfrog
05.09.11,05:46
a keby to bola vypoveď dohodou? tam sa dáva presný dátum , však? a vtedy mám nárok na odstupné?
Ivenka
05.09.11,05:48
Okamžite môžeš skončiť až po 15 septembri( ak dovtedy nevyplatí mzdu). Ale nárok na odstupné mať nebudeš, len na náhradu.(podstata je rovnaká, len iný názov)
§69ZP
(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.


To som len skopirovala, tak ako Ti písala Tweety. Dohodou nebudeš mať nárok na náhradu.
tictac7
05.09.11,05:51
a keby to bola vypoveď dohodou? tam sa dáva presný dátum , však? a vtedy mám nárok na odstupné?

termín "výpoveď dohodou" neexistuje. Sú to 2 rozdielne veci:
1. Dohoda - ak sa s niekým dohodnem na niečom (aj na dátume ukončenia PP)
2. Výpoveď - ak dá jedna strana druhej výpoveď - teda odstupuje od nejakej zmluvy

Ak odídeš na dohodu, nemáš nárok na žiadne plnenie od zamestnávateľa, okrem náhrady za nevyčerpanú dovolenku.
terezamaria
05.09.11,05:52
a keby to bola vypoveď dohodou? tam sa dáva presný dátum , však? a vtedy mám nárok na odstupné?

Výpoveď dohodou neexistuje, je to skončenie pracovného pomeru dohodou. S tým ale musí zamestnávateľ súhlasiť, že Ty si určíš termín, napr. 10.9.2011. Pokiaľ s tým nesúhlasí, musíš dať výpoveď, alebo po 15.9. okamžité skončenie pracovného pomeru. Keď dáš Ty výpoveď, nemáš nárok na odstupné, ani pri skončení pracovného pomeru dohodou.
Tweety
05.09.11,06:03
a keby to bola vypoveď dohodou? tam sa dáva presný dátum , však? a vtedy mám nárok na odstupné?
Skončenie PP dohodou( nie výpoveď dohodu) k určitému dátumu je možné, ale to musia súhlasiť obidve strany. Prir takomto skončení PP nie je nárok na dostupné.