Eva Dančová
18.01.06,18:14
Sme s.r.o., zamestnanci v tomto roku pracovali mimo svojho trvalého pracoviska, priniesli faktúru za ubytovanie ale bez stravy. V pracovnej zmluve majú napísané, že výkon práce je podľa požiadaviek zákazníka. Preto sme im nepočítali diéty, ale dostali stravné lístky akoby boli na trvalom pracovisku /s 8h.prac.časom/. Neviem či som to spravila správne.
E.D.:mad:
Denda
18.01.06,17:17
Sme s.r.o., zamestnanci v tomto roku pracovali mimo svojho trvalého pracoviska, priniesli faktúru za ubytovanie ale bez stravy. V pracovnej zmluve majú napísané, že výkon práce je podľa požiadaviek zákazníka. Preto sme im nepočítali diéty, ale dostali stravné lístky akoby boli na trvalom pracovisku /s 8h.prac.časom/. Neviem či som to spravila správne.
E.D.:mad:
Na jednej strane sa tvárite, že boli na trvalom pracovisku a na druhej ako budete preukazovať ubytovanie?
Jednou z riešení je smernica o poskytovaní stravných lístkov, kde si tento výkon práce vyšpecifikujete a nebudete to považovať za stravné poskytované podľa Zákona o cestovných náhradách, ale zabezpečenie stravovania podľa Zákonníka práce.:)
Eva Dančová
18.01.06,17:49
Keby som teda vydala takúto smernicu, poskytovala by som im stravné vo výške v akej ho dostávajú obyčajne? Máme totiž vo firme 40-korunové stravenky, čo sa mi zdá dosť málo.
liba2
18.01.06,20:21
Keby som teda vydala takúto smernicu, poskytovala by som im stravné vo výške v akej ho dostávajú obyčajne? Máme totiž vo firme 40-korunové stravenky, čo sa mi zdá dosť málo.To je naozaj málo ak sa stravuješ mimo domova - dajte každému 2 stravenky/deň, tj. ako by mali hodnotu 80 sk (kým ich nevydáte všetky). Urob si k tomu smernicu.