SERVIS
05.09.11,09:57
Mám tu veľkú krabicu Nescafe, po záruke už na tretí rok... je v plechovej krabici a akoby zakonzervovaná na vrchu takým alobalovým viečkom. Myslíte že by sa nám z nej niečo stalo?
lujza.j
05.09.11,07:59
vyskúšaj;)
Tweety
05.09.11,08:00
Mám tu veľkú krabicu Nescafe, po záruke už na tretí rok... je v plechovej krabici a akoby zakonzervovaná na vrchu takým alobalovým viečkom. Myslíte že by sa nám z nej niečo stalo?
Veď otvor a uvidíš, ale nedávam veľkú nádej, že sa ešte bude dať piť.:) Určite je už zosivená.
SERVIS
05.09.11,08:05
otvorila som ju, vyzerá dobre, je to taká tá granulková, rozpustná... veď vzduch sa tam nedosával za tie roky.. a ja len preto, že jej je kilo a šéf ma tu "núti", že by sme ju mali okoštovať...
Tweety
05.09.11,08:08
otvorila som ju, vyzerá dobre, je to taká tá granulková, rozpustná... veď vzduch sa tam nedosával za tie roky.. a ja len preto, že jej je kilo a šéf ma tu "núti", že by sme ju mali okoštovať...
No veď sprav kávu, jemu ako degustárovi prvému, nech má teda prednostné právo okoštovania.:)
buchač
05.09.11,08:21
No veď sprav kávu, jemu ako degustárovi prvému, nech má teda prednostné právo okoštovania.:)

...alebo po koštovke nech sa ako prvý prebehne ...rýchle štarty na krátke trate ...;):rolleyes:
SERVIS
05.09.11,08:22
dobre, dobre... spravím ako hovoríte.. podám správu
Chobot
05.09.11,08:43
Mám tu veľkú krabicu Nescafe, po záruke už na tretí rok... je v plechovej krabici a akoby zakonzervovaná na vrchu takým alobalovým viečkom. Myslíte že by sa nám z nej niečo stalo?

To, že je doba spotreby na obale neznamená, že po jej uplynutí je káva "pokazená". Káva sa nemôže pokaziť, nanajvýš zrnková zatuchnúť a nesca - tá, pokiaľ je v originálnom obale, hermeticky uzatvorená, tak vydrží roky...

Kľudne ju môžete vypiť, nič sa vám nestane.
ka.ja
05.09.11,08:55
Ja si pamätám z tovaroznalectva:
"Spotrebujte do" sa používa na čerstvých potravinách alebo na potravinách s krátkou trvanlivosťou. Často to býva v súvislosti s chladením alebo iným osobitým spôsobom uchovávania. Konzumovať potraviny po tomto dátume môže byť zdraviu nebezpečné.

"Minimálna trvanlivosť do" znamená, že po uvedenom dátume môže produkt zmeniť svoju chuť alebo farbu. Výrobca zaručuje chuť až do tohto dátumu. Potom môžu nastať premeny formy tým, že sa stratí aróma alebo sa zmení štruktúra, ale produkt je aj naďalej zdravotne neškodný.
misoft
05.09.11,09:10
Pokiaľ je "nesca" v originálnom obale (aj s tým "papierikom" či čo to je :D), je chránená ochrannou atmosférou - vydrží viac ako 3 roky (odskúšané na Jacobs - 5 rokov bola schovaná v komore - zabudol som na ňu - po otvorení a zaliatí - ako za mlada- nič jej nebolo).
SamuelSK
05.09.11,16:03
kava by nikdy nemala expirovat, presne ako cigarety a alkohol..

ale preco to tam pisu, to neviem :D
misoft
05.09.11,16:08
ale preco to tam pisu, to neviemNormy, normy! Musí to tam byť, tak to tam je :D:D
peterkos2
05.09.11,16:34
Ešte šťastie,že si expiráciu mojej slivovice určujem sám.:D
misoft
05.09.11,17:51
Žiaľ, ta býva veľmi krátka (po otvorení) :D:D:D, za to veľmi fajná!