ludovka
05.09.11,10:29
Prosim,potrebujem informaciu...pripravuje sa drazba nasho bytu...dostali sme moznost splatit dlh voci banke(tolko,kolko sme si pozicali),dat im prvu splatku a potom mesacne 5 rokov splacat ...alebo byt pojde do drazby....kedze sme mali velku financnu krizu,doslo to az daleko..Situacia sa o dost zlepsila,ale stale to je na hrane...preto uvazujeme,ze byt predame mimo drazbu...tak,ze by sme si nasli kupcu....takym stylom,ze nam da peniaze na pokrytie dlhu a + este nieco navyse

Prosim,da sa to a ake su k tmou kroky...da sa obist drazba bez pokuty...atd...

Poprosim co najviac informacii...vdaka
jar88
05.09.11,08:32
Tak to som zvedavý, aký radcovia pribehnú.
verkaz
05.09.11,08:38
Keď je už vyhlásená dražba, tak by si sa mal dohodnúť s dražobnou spoločnosťou na zrušení dražby. Samozrejme už nabehli náklady, ktoré musíš znášať.
Podnet pre vykonanie dražby dala asi banka, takže bude treba aj jej súhlas.
ludovka
05.09.11,08:44
drazba sa este len pripravuje ..este tu nebol odhadca,ani nebola stanovena vyvolavacia cena ...mi este stale mame cas vlozit im prvu splatku a mesacne splacat....len tych mesacnych splatok sa bojime...preto uvazujeme vsetkymi smermi
draik
05.09.11,09:34
Vyhlásila už banka predčasnú splatnosť úveru? Tie splátky (nový úver) Vám ponúkla, aby stiahla dražbu bytu? Vo všeobecnosti, založený byt môžte na 99,9 % predať/darovať len so súhlasom banky; býva to v obchodných podmienkach.
buchač
05.09.11,09:39
Prosim,potrebujem informaciu...pripravuje sa drazba nasho bytu...dostali sme moznost splatit dlh voci banke(tolko,kolko sme si pozicali),dat im prvu splatku a potom mesacne 5 rokov splacat ...alebo byt pojde do drazby....kedze sme mali velku financnu krizu,doslo to az daleko..Situacia sa o dost zlepsila,ale stale to je na hrane...preto uvazujeme,ze byt predame mimo drazbu...tak,ze by sme si nasli kupcu....takym stylom,ze nam da peniaze na pokrytie dlhu a + este nieco navyse

Prosim,da sa to a ake su k tmou kroky...da sa obist drazba bez pokuty...atd...

Poprosim co najviac informacii...vdaka

...noviny sú plné inzerátov , kde okamžite na drevo vysolia lovky ...

Je síce pravda , že cena je trochu nižšia , no v prípade tej krízy nie je čo rozmýšľať ...
Predsa len splátky + náklady na byt môžu byť likvidačné ...

Takto predáš , splatiš dlžoby a máš aj niečo navyše ....
Ibaaktak
05.09.11,10:01
V zriedkavých prípadoch sú určité možnosti. Je potrebné upresniť či sa jedná o spotrebitelský úver, prípadne úver alebo pôžičku, z ktorého roku, aspom mesiac a rok právoplatnosti súdneho rozhodnutia, prípadne mesiac a rok započatia exekúcie
ludovka
05.09.11,12:56
Vyhlásila už banka predčasnú splatnosť úveru? Tie splátky (nový úver) Vám ponúkla, aby stiahla dražbu bytu? Vo všeobecnosti, založený byt môžte na 99,9 % predať/darovať len so súhlasom banky; býva to v obchodných podmienkach.




dnes som sa bola pytat v banke,sice len s obcianskym preukazom a ona pod nasim menom,rod. c....atd... nevidi ziaden uver...vraj je mozne,ze banka odpredala tej firme co robi drazby celu tu podlznost...a zmazala nas s evidencie uverov??? ci ako to nazvala....tak ze len ta firma nam moze poskytnut splatky......


zase ked volam s tou pani od drazby,nam vravi,ze mame komunikovat s nimi,potom zase ze banka ziada znalca,kt. je uz u nas "objednany":rolleyes:......a ze banka dava este tu moznost splatit to cez drazbu formou prvej vysokej splatky a mesacnymi splatkami po dobu 5 rokov...co bolo aj v oznameni ako poznamka,ze banka moze od drazby upustit....cize by sme splacali len to,kolko nam banka pozicala...bez urokov - ktore by sme splacali podla povodnej zmluvy 30 rokov...



tak som z toho ako uplny jelen....kazdy vravi svoje...este tam pojdem do banky s uverovou zmluvou a s papierom od drazobnikov....ze ako to vlastne je...

este som citala na nete,ze sice mozem ten byt predat sama,ale so suhlasom banky...


lebo ak banka odpredala podlznost,ci ako to nazvat drazobnikom a vsetko zavisi od nich,ako ja mozem byt predat sama bez nich a este na tom ziskat?
ludovka
05.09.11,13:00
a co ma nastvalo,este vobec nie je odklepnute,ze byt sa predava formou drazby..prisiel iba navrh....

zatial mame este daky cas si to rozmysliet,ci im to budeme postupne splacat,alebo byt nechame drazbe...a uz sem posielaju zaujemcov o kupu...

nechapem tuto spolocnost,ako s ludmi,co nie svojou vinou pridu o peniaze,pracu,vyplatu,nedari sa jednaju ako s vyvrhelmi...a to nie sme cigani,ani socikovia....:mad:
ludovka
05.09.11,13:02
V zriedkavých prípadoch sú určité možnosti. Je potrebné upresniť či sa jedná o spotrebitelský úver, prípadne úver alebo pôžičku, z ktorého roku, aspom mesiac a rok právoplatnosti súdneho rozhodnutia, prípadne mesiac a rok započatia exekúcie

je to hypotekarny uver