Barcelona84
05.09.11,13:28
Zdravim, kupil som si cez net z ciny umele nastrahove rybky, kedze bolo urcene min. mnozstvo kupil som ich 20, kedze vacsina mi je nanic tak by som ich chcel predat cez net po nejakych 6 eur/kus. Mozem to zrealizovat ked nemam zivnost? Cítal som ze z toho mozem mat problemy ked kupujucemu nedam fakturu... Mohol by som to vyriesit prijmovym dokladom ktory poslem kupujucemu? Je to kratkodoba zalezitost, nie sústavna cinnost a zisk ratam tak do 100 eur. Dakujem za odpoved
Gina Er
05.09.11,11:30
kvôli jednorázovej záležitosti nebudeš mať problém,daj to na nejaké rýbárske fórum.
Ice dive
05.09.11,11:33
Zdravim, kupil som si cez net z ciny umele nastrahove rybky, kedze bolo urcene min. mnozstvo kupil som ich 20, kedze vacsina mi je nanic tak by som ich chcel predat cez net po nejakych 6 eur/kus. Mozem to zrealizovat ked nemam zivnost? Cítal som ze z toho mozem mat problemy ked kupujucemu nedam fakturu... Mohol by som to vyriesit prijmovym dokladom ktory poslem kupujucemu? Je to kratkodoba zalezitost, nie sústavna cinnost a zisk ratam tak do 100 eur. Dakujem za odpoved
osobne si myslím, že pokiaľ sa jedná o jednorázovú záležitosť, tak problém by si nemal mať... aj keď by si nedával doklad... nakoľko sa jedná o príležitostnú činnosť...
veď ak by to bolo tak, že by si mal mať na toto živnosť tak by mala problém celá predajná komunita mimibazáru, bazošu a neviem ešte akých predajných portálov...
Barcelona84
05.09.11,11:40
Dakujem za rady...
no to dufam, ten cinan poslal balik ako "dar" hodnotu napisal tusim 30usd, takze som ziadne clo ani dph neplatil. V podstate ide o to ze som niekde cital ze ak ma niekto uda, colnici spravia fingovany obchod a ked nedam fakturu mam problem :) Je nejaka cenova hranica ktoru nesmiem prekrocit? Ake su tam pokuty?
buchač
05.09.11,11:49
Dakujem za rady...
no to dufam, ten cinan poslal balik ako "dar" hodnotu napisal tusim 30usd, takze som ziadne clo ani dph neplatil. V podstate ide o to ze som niekde cital ze ak ma niekto uda, colnici spravia fingovany obchod a ked nedam fakturu mam problem :) Je nejaka cenova hranica ktoru nesmiem prekrocit? Ake su tam pokuty?

....toto ale nemyslíš vážne ......alebo ....??????????
Gina Er
05.09.11,11:51
....toto ale nemyslíš vážne ......alebo ....??????????
alebo skúma,ako predávať vo veľkom bez živnosti....
Ice dive
05.09.11,11:55
Dakujem za rady...
no to dufam, ten cinan poslal balik ako "dar" hodnotu napisal tusim 30usd, takze som ziadne clo ani dph neplatil. V podstate ide o to ze som niekde cital ze ak ma niekto uda, colnici spravia fingovany obchod a ked nedam fakturu mam problem :) Je nejaka cenova hranica ktoru nesmiem prekrocit? Ake su tam pokuty?
zober si koľko mamičiek na materskej predáva handry, voňavky a iné blbosti aj zo zahraničných eshopov na www.mimibazar.sk, colné riaditeľstvo by muselo byť 5x väčšie len aby mohli naháňať takýchto šuplikantov, ako si ty, čo si chcú privyrobiť 100 ečiek... nehovoriac o priekupníkov s mobilnými telefónmi a pod...
Barcelona84
05.09.11,12:45
buchač - no cital som ze sa take nieco stalo, hoci sa mi zda ze tam islo o dost vyssiu sumu
Gina Er - myslis ze by som podnikal vo velkom bez zivnosti ked sa bojim pokuty za par predanych nastrah?
buchač
05.09.11,12:48
buchač - no cital som ze sa take nieco stalo, hoci sa mi zda ze tam islo o dost vyssiu sumu
Gina Er - myslis ze by som podnikal vo velkom bez zivnosti ked sa bojim pokuty za par predanych nastrah?
...plus tri nuly za tou Tvojou ...minimálne ...